Program för Danmarks Mesterskaber langbane (DM-L/DJM-L/DÅM1-L)
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Seedede heat Løb 38
|
Stævne navn |
Danmarks Mesterskaber (L) |
|
Udskriftsdato |
12 juli 2012 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
09:04 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
10 juli 2012 |
|
|
|
|
Løb 38, 200m Medley Herrer |
Indledende (6) |
Europarekord Senior: Laszlo Cseh (1985) 1:55.18 2009-07-29 |
Nordisk Rekord Senior: Jani Sievinen (1974) 1:58.16 1994-09-11 |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 2:01.62 2009-07-29 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 2:03.49 2011-06-28 |
|
Heat 1 (6) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
556 |
1 |
Mikkel Grønbo |
1996 |
9695AC |
SILKEBORG |
|
50m |
2:29.81 |
434 |
2 |
Lasse Foss Sylow |
1997 |
9789AI |
KØGE |
|
50m |
2:29.48 |
690 |
3 |
Marcus Roldgaard |
1996 |
9655AB |
AIF |
|
50m |
2:29.25 |
39 |
4 |
Jannik Skov |
1997 |
9705AJ |
AALBORG |
|
50m |
2:28.71 |
708 |
5 |
Martin Jungersen |
1997 |
9799AA |
GSK |
|
50m |
2:29.09 |
501 |
6 |
Magnus Høvsgaard |
1997 |
9783AF |
OSK |
|
50m |
2:29.28 |
581 |
7 |
Rasmus B. Larsen |
1997 |
9761AJ |
SLAGELSE |
|
50m |
2:29.76 |
711 |
8 |
Mikkel Pedersen |
1997 |
9711AL |
GSK |
|
50m |
2:43.34 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
327 |
1 |
Christoffer Bjørner |
1997 |
9749AA |
GENTOFTE |
|
50m |
2:28.47 |
91 |
2 |
Anders Aaboe Jensen |
1997 |
9779AB |
ALLERØD |
|
50m |
2:28.36 |
94 |
3 |
Jacob Weberg |
1997 |
9791AC |
ALLERØD |
|
50m |
2:28.09 |
107 |
4 |
Asger A. Schäfer |
1997 |
9787AD |
BIRKERØD |
|
50m |
2:26.93 |
531 |
5 |
Frederik H Thomsen |
1997 |
9755AD |
RINGE |
|
50m |
2:27.98 |
615 |
6 |
Oliver Berggren Smidt |
1997 |
9711AM |
SØLLERØD |
|
50m |
2:28.10 |
480 |
7 |
Anton Holten Lambert |
1997 |
9775AC |
NYBORG |
|
50m |
2:28.46 |
323 |
8 |
Christian Gravgaard |
1997 |
9701AH |
KOLDING |
|
50m |
2:28.66 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
529 |
1 |
Christian Lund |
1996 |
9697AE |
RINGE |
|
50m |
2:26.44 |
460 |
2 |
Jonas Nervic Kistorp |
1997 |
9751AL |
LYNGBY |
|
50m |
2:26.17 |
151 |
3 |
Timon Wedekind |
1996 |
9633AB |
GI40HERMES |
|
50m |
2:25.87 |
630 |
4 |
Kristoffer Moos |
1996 |
9639AJ |
THISTED |
|
50m |
2:25.56 |
619 |
5 |
Anton Ruby Larsen |
1996 |
9633AN |
SØNDERBORG |
|
50m |
2:25.63 |
223 |
6 |
Jonas Berg-Sørensen |
1996 |
9663AG |
HELSINGØR |
|
50m |
2:26.05 |
772 |
7 |
Rasmus Christensen |
1996 |
9695AD |
BOV |
|
50m |
2:26.41 |
621 |
8 |
Rasmus Mohr Nielsen |
1996 |
9605AF |
SØNDERBORG |
|
50m |
2:26.69 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
355 |
1 |
Stefan Blidarevic |
1996 |
9607AF |
HILLERØD |
|
50m |
2:24.48 |
705 |
2 |
Benjamin S. Tollundgaard |
1996 |
9605AK |
STT |
|
50m |
2:21.53 |
447 |
3 |
Jakob Klint Axelsen |
1996 |
9653AC |
LYNGBY |
|
50m |
2:19.98 |
433 |
4 |
Morten Børre Petersen |
1996 |
9639AD |
KØGE |
|
50m |
2:15.73 |
515 |
5 |
Frederik J. Sørensen |
1997 |
9755AC |
OSLF |
|
50m |
2:18.95 |
12 |
6 |
Nicolas Blanch |
1997 |
9779AA |
AALBORG |
|
50m |
2:21.31 |
240 |
7 |
Robert Asfeldt |
1996 |
9625AD |
HERNING |
|
50m |
2:22.38 |
678 |
8 |
Victor Drevskich |
1996 |
9631AE |
MK 31 |
|
50m |
2:24.98 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
43 |
1 |
Mikael Thode Sørensen |
1997 |
9771AB |
AALBORG |
|
50m |
2:23.32 |
706 |
2 |
Mathias Brændholt |
1996 |
9683AN |
GSK |
|
50m |
2:21.47 |
10 |
3 |
Thomas Birkkjær |
1996 |
9629AG |
AALBORG |
|
50m |
2:19.82 |
274 |
4 |
Thomas Knudsen |
1996 |
9633AD |
HOLSTEBRO |
|
50m |
2:14.86 |
88 |
5 |
Andreas Borre Heltborg |
1996 |
9651AE |
ALLERØD |
|
50m |
2:17.76 |
686 |
6 |
Bjørn H. Bremholm Hansen |
1996 |
9651AA |
AIF |
|
50m |
2:20.89 |
417 |
7 |
Rasmus Birkedal |
1997 |
9729AG |
KØGE |
|
50m |
2:22.29 |
184 |
8 |
Jonas Vibsig Berding |
1996 |
9693AA |
GLADSAXE |
|
50m |
2:24.96 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
150 |
1 |
Victor Bødker |
1997 |
9731AB |
GI40HERMES |
|
50m |
2:23.31 |
397 |
2 |
Jacob M. Jørgensen |
1997 |
9737AB |
KVIK |
|
50m |
2:21.40 |
249 |
3 |
Daniel Nielsen |
1997 |
9799AM |
HERNING |
|
50m |
2:19.67 |
505 |
4 |
Christian V. Rasmussen |
1996 |
9679AF |
OSK |
|
50m |
2:12.90 |
727 |
5 |
Jacob Adolfsen |
1996 |
9603AJ |
VIBORG |
|
50m |
2:16.24 |
403 |
6 |
Oliver Marcus Meng |
1997 |
9731AM |
KVIK |
|
50m |
2:20.58 |
645 |
7 |
Rasmus Hasemann |
1996 |
9601AA |
TRITON B |
|
50m |
2:21.99 |
238 |
8 |
Nicolai Løwenstein |
1997 |
9713AP |
HERLUFSHOL |
|
50m |
2:24.49 |
Oprettet af WinGrodan 1.19.15 |
Udskriftsdato |
12 juli 2012 |
Licens til Swim Team Esbjerg |
Udskriftstidspunkt |
09:04 |
|