Startliste for Vestdanske Ã…rgangsmesterskab gr. 1
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 4
|
Stævne navn |
Vest Årgang Gruppe1 |
|
Udskriftsdato |
11 maj 2012 |
|
|
Stævne by |
Nyborg |
|
Udskriftstidspunkt |
17:14 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
11 maj 2012 |
|
|
|
|
Løb 4, 50m Frisvømning Damer |
Finaler (14) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
272 |
2 |
Laura Mathilde Elkjær |
1998 |
9804BC |
TEMPO |
|
25m |
34.58 |
204 |
3 |
Clara Gjelstrup |
1999 |
9948AV |
TRITON V |
|
25m |
33.76 |
68 |
4 |
Mette Køcks Nielsen |
1999 |
9998AR |
IHF |
|
25m |
34.30 |
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
120 |
1 |
Helena Terp |
1999 |
9924AO |
OSK |
|
25m |
33.04 |
122 |
2 |
Marie Eske |
1999 |
9988AF |
NEPTUN |
|
25m |
32.94 |
82 |
3 |
Ida Kusk |
1999 |
9954AV |
KOLDING |
|
25m |
32.93 |
216 |
4 |
Annesofie Rasmussen |
1999 |
9974AM |
ST ESBJERG |
|
25m |
32.93 |
104 |
5 |
Helene G. Nedergaard |
1999 |
9956AM |
ODDER |
|
25m |
32.98 |
192 |
6 |
Amalie Müller Lindemann |
1999 |
9966AW |
SØNDERBORG |
|
25m |
33.11 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
38 |
1 |
Emma Sand Majlund |
1999 |
9994AD |
HERNING |
|
25m |
32.83 |
81 |
2 |
Stine Knudsen |
1999 |
9918AI |
KOLDING |
|
25m |
32.49 |
207 |
3 |
Katrine Møll Jensen |
1998 |
9864AV |
TRITON V |
|
25m |
32.41 |
72 |
4 |
Signe Tramm |
1999 |
9992AO |
IHF |
|
25m |
32.46 |
212 |
5 |
Pernille Maj Thorup |
1999 |
9906AR |
TRITON V |
|
25m |
32.81 |
256 |
6 |
Julie Broekhoff |
1999 |
9952AJ |
AALBORG |
|
25m |
32.88 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
125 |
1 |
Laura B. Rasmussen |
1999 |
9922AG |
NEPTUN |
|
25m |
32.20 |
94 |
2 |
Anna Lund Henriksen |
1998 |
9834AI |
OSLF |
|
25m |
32.05 |
200 |
3 |
Martha Andersen |
1999 |
9992AJ |
TRITON V |
|
25m |
32.02 |
129 |
4 |
Helene Grønnegaard |
1998 |
9816AG |
RINGE |
|
25m |
32.05 |
42 |
5 |
Helena Rasmussen |
1998 |
9832AT |
HERNING |
|
25m |
32.08 |
4 |
6 |
Kirstine M. Pedersen |
1999 |
9912AE |
DELTA |
|
25m |
32.33 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
242 |
1 |
Christie Prøhl |
1998 |
9872AW |
VIBORG |
|
25m |
31.98 |
79 |
2 |
Sandra Guldborg |
1998 |
9842AN |
KOLDING |
|
25m |
31.94 |
202 |
3 |
Christina Blaaberg |
1998 |
9832AL |
TRITON V |
|
25m |
31.89 |
174 |
4 |
Lisa Terp |
1999 |
9968AA |
STRUER |
|
25m |
31.91 |
60 |
5 |
Anne Hjortsøe Pedersen |
1999 |
9966AH |
HOLSTEBRO |
|
25m |
31.94 |
270 |
6 |
Frida Frydendal |
1999 |
9952AL |
SVENDBORG |
|
25m |
31.98 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
239 |
1 |
Ida Kristensen |
1998 |
9856AX |
VIBORG |
|
25m |
31.87 |
105 |
2 |
Lykke K. Nielsen |
1999 |
9916AM |
ODDER |
|
25m |
31.82 |
258 |
3 |
Caroline Hauritz Jensen |
1999 |
9976AV |
AALBORG |
|
25m |
31.80 |
35 |
4 |
Mathilde Clausen |
1998 |
9846AV |
HERNING |
|
25m |
31.80 |
152 |
5 |
Nanna Bæhrenz Damgaard |
1998 |
9814AN |
SKANDERBOR |
|
25m |
31.85 |
205 |
6 |
Mikala Mai Halbirk |
1998 |
9858AX |
TRITON V |
|
25m |
31.88 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
128 |
1 |
Celina G Winther |
1999 |
9938AU |
NEPTUN |
|
25m |
31.78 |
167 |
2 |
Astrid Ovesen |
1999 |
9978AA |
SLAGELSE |
|
25m |
31.68 |
274 |
3 |
Mathilde Hansen |
1998 |
9894AS |
TEMPO |
|
25m |
31.46 |
23 |
4 |
Frederikke B Christensen |
1998 |
9848AO |
HSK |
|
25m |
31.58 |
273 |
5 |
Anna Emilie Hansen |
1999 |
9998AI |
TEMPO |
|
25m |
31.70 |
206 |
6 |
Freja K. Hyldgaard |
1998 |
9866AT |
TRITON V |
|
25m |
31.79 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
113 |
1 |
Laura Falk |
1998 |
9806AE |
OSK |
|
25m |
31.38 |
150 |
2 |
Ida Mikkelsen |
1998 |
9864AM |
SKAGEN |
|
25m |
31.13 |
148 |
3 |
Nicoline Pontoppidan |
1998 |
9876AL |
SILKEBORG |
|
25m |
31.08 |
289 |
4 |
Johanne Sofie Kjærsgaard |
1998 |
9848AL |
AGF |
|
25m |
31.12 |
28 |
5 |
Laura Morsing |
1999 |
9942AB |
HSK |
|
25m |
31.24 |
278 |
6 |
Clara Heil |
1998 |
9814AG |
BOV |
|
25m |
31.44 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
116 |
1 |
Sophie Lund Møller |
1998 |
9874AD |
OSK |
|
25m |
31.04 |
173 |
2 |
Maja Sandholm Pedersen |
1998 |
9818AF |
STRUER |
|
25m |
31.00 |
93 |
3 |
Thea Lund Petersen |
1998 |
9874AZ |
NYBORG |
|
25m |
30.96 |
264 |
4 |
Lisa Schøn |
1999 |
9956AR |
AALBORG |
|
25m |
30.99 |
213 |
5 |
Shanna Armstrong |
1998 |
9894AG |
ST ESBJERG |
|
25m |
31.01 |
164 |
6 |
Maria Tanderup Hansen |
1998 |
9836AJ |
SLAGELSE |
|
25m |
31.07 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
271 |
1 |
Matilda Holse |
1998 |
9854AS |
SVENDBORG |
|
25m |
30.78 |
215 |
2 |
Anna C. Lange |
1998 |
9814AU |
ST ESBJERG |
|
25m |
30.65 |
43 |
3 |
Stinne Sørensen |
1999 |
9934AD |
HERNING |
|
25m |
30.57 |
141 |
4 |
Celia Erikstad |
1999 |
9992AH |
SILKEBORG |
|
25m |
30.57 |
10 |
5 |
Laura Glerup Jensen |
1998 |
9812LG |
DURUP |
|
25m |
30.68 |
92 |
6 |
Silke Meyer |
1998 |
9886AE |
NYBORG |
|
25m |
30.88 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
288 |
1 |
Matilde Kjeldsen |
1999 |
9984AV |
AGF |
|
25m |
30.45 |
162 |
2 |
Amanda Glerup Andersen |
1998 |
9814AM |
SLAGELSE |
|
25m |
30.43 |
52 |
3 |
Anna Bonde |
1999 |
9906AC |
HOBRO |
|
25m |
30.30 |
241 |
4 |
Lærke Harksen Nehmdahl |
1999 |
9994AQ |
VIBORG |
|
25m |
30.38 |
108 |
5 |
Gizem Øzkan |
1998 |
9828AN |
ODDER |
|
25m |
30.44 |
190 |
6 |
Pernille Luise Kellmann |
1998 |
9832AA |
SØNDERBORG |
|
25m |
30.48 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
245 |
1 |
Jasmin Koefoed Jacobsen |
1998 |
9834AA |
WEST SWIM |
|
25m |
30.15 |
48 |
2 |
Ida Yu Ling Jensen |
1998 |
9814AS |
HEI |
|
25m |
29.82 |
112 |
3 |
Katrine Ejby |
1998 |
9888AK |
OSK |
|
25m |
29.62 |
180 |
4 |
Line Niss Bjerregaard |
1998 |
9866AG |
SMUT |
|
25m |
29.77 |
179 |
5 |
Anne Tollerup |
1998 |
9868AL |
S 68 |
|
25m |
29.85 |
235 |
6 |
Caroline Beck |
1998 |
9868AO |
VIBORG |
|
25m |
30.25 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
140 |
1 |
Sofie W. Bunten |
1999 |
9974AK |
SILKEBORG |
|
25m |
30.01 |
117 |
2 |
Camilla Rask |
1999 |
9984AJ |
OSK |
|
25m |
29.14 |
283 |
3 |
Emma H. Christiansen |
1999 |
9988AO |
AGF |
|
25m |
28.06 |
83 |
4 |
Freja Hamann Larsen |
1999 |
9914AC |
KOLDING |
|
25m |
29.09 |
63 |
5 |
Amalie Bach Nielsen |
1999 |
9942AG |
HORSENS |
|
25m |
29.45 |
135 |
6 |
Stine Madsen |
1999 |
9972AC |
RINGE |
|
25m |
30.05 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
155 |
1 |
Fiona Bracken |
1998 |
9808BA |
SKOVBAKKEN |
|
25m |
29.42 |
293 |
2 |
Astrid Fly Oredsson |
1998 |
9818AM |
AGF |
|
25m |
29.07 |
40 |
3 |
Lea Moesgaard |
1998 |
9846AC |
HERNING |
|
25m |
27.70 |
163 |
4 |
Cæcilie Schade Cantby |
1998 |
9844AH |
SLAGELSE |
|
25m |
27.78 |
55 |
5 |
Helle Dohn |
1998 |
9884AI |
HOLSTEBRO |
|
25m |
29.28 |
127 |
6 |
Sofie Møller Sørensen |
1998 |
9882AL |
NEPTUN |
|
25m |
29.46 |
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 |
Udskriftsdato |
11 maj 2012 |
Licens til Nyborg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
17:14 |
|