Startliste for Danish Open
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 22
|
Stævne navn |
Danish Open |
|
Udskriftsdato |
24 marts 2012 |
|
|
Stævne by |
Brønshøj |
|
Udskriftstidspunkt |
09:04 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
22 marts 2012 |
|
|
|
|
Løb 22, 200m Frisvømning Damer |
Indledende (4) |
Europarekord Senior: Frederica Pelligrini (1988) 1:52.98 2009-07-29 |
Nordisk Rekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 1:56.41 2011-07-27 |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 1:57.61 2009-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Mette Jacobsen (1973) 2:01.80 1988-09-20 |
|
Heat 1 (4) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
211 |
3 |
Ditte Johansen |
1994 |
9452AH |
LYNGBY |
|
50m |
2:11.67 |
303 |
4 |
Amanda Sandager |
1995 |
9598AI |
VI39 |
|
50m |
2:11.16 |
125 |
5 |
Amalie Hansen |
1995 |
9526AD |
GLADSAXE |
|
50m |
2:11.66 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
33 |
1 |
Julie Sundahl Jakobsen |
1995 |
9526AM |
AALBORG |
|
50m |
2:11.00 |
287 |
2 |
Maja Nielsen |
1996 |
9632AD |
TRITON B |
|
50m |
2:08.16 |
158 |
3 |
Amalie Østrup |
1997 |
9708AL |
HORSENS |
|
50m |
2:06.64 |
90 |
4 |
Pernille Blume |
1994 |
9498AC |
BIRKERØD |
|
50m |
1:59.96 |
304 |
5 |
Anna Maria Svanbergsson |
1993 |
9316AB |
VI39 |
|
50m |
2:04.09 |
56 |
6 |
Mette Haagen Larsen |
1997 |
9798AA |
ALLERØD |
|
50m |
2:07.94 |
55 |
7 |
Maj Howardsen |
1997 |
9798AD |
ALLERØD |
|
50m |
2:09.70 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
24 |
1 |
Maria Bjørnbak Bostrup |
1997 |
9766AC |
AALBORG |
|
50m |
2:10.42 |
220 |
2 |
Olsson Linnea |
1994 |
|
MKK |
|
50m |
2:08.08 |
273 |
3 |
Amalie Emma Thomsen |
1994 |
9468AG |
ST ESBJERG |
|
50m |
2:05.61 |
67 |
4 |
Cecilie W Johannessen |
1990 |
|
Bergens SC |
|
50m |
1:59.58 |
100 |
5 |
Nathalie Lindborg |
1991 |
9136AM |
FARUM |
|
50m |
2:01.22 |
25 |
6 |
Line Jørgensen Bruun |
1995 |
9544AF |
AALBORG |
|
50m |
2:07.56 |
119 |
7 |
Mathilde Huss-Hansen |
1994 |
9488AF |
GI40HERMES |
|
50m |
2:09.39 |
129 |
8 |
Line Kjær |
1996 |
9648AS |
GLADSAXE |
|
50m |
2:11.10 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
26 |
1 |
Maja Jørgensen Bruun |
1995 |
9554AF |
AALBORG |
|
50m |
2:10.00 |
299 |
2 |
Mai Hjelmgaard |
1994 |
9444AB |
VI39 |
|
50m |
2:08.04 |
194 |
3 |
Julie Brøndum Petersen |
1994 |
9456AG |
KVIK |
|
50m |
2:04.68 |
91 |
4 |
Lotte Friis |
1988 |
8898AA |
HERLEV |
|
50m |
1:58.93 |
350 |
5 |
Grainne Murphy |
1993 |
|
IRLAND |
|
50m |
2:00.02 |
206 |
6 |
Sarah Bro |
1996 |
9686AE |
LYNGBY |
|
50m |
2:07.48 |
207 |
7 |
Bettina Caspersen |
1992 |
9218AB |
LYNGBY |
|
50m |
2:09.36 |
130 |
8 |
Siv Nilsson Pedersen |
1995 |
9526AB |
GLADSAXE |
|
50m |
2:11.06 |
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 |
Udskriftsdato |
24 marts 2012 |
Licens til GI-40 Hermes |
Udskriftstidspunkt |
09:04 |
|