Program for Ungdoms-RM 2021 (Järfälla)
Below are all entry- and startlists shown by session.
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Riksmästerskap ungdom (50m) 2021 järfälla
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Järfällabadet |
Arrangör: |
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 10 jul 2021 till den 11 jul 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
100m Frisim Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
62 |
|
Alva Qvist |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:01.31 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
132 |
|
Nike Söderström |
2007 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:01.39 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
190 |
|
Thea Bergström |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:01.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
92 |
|
Emma Alsén |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
1:02.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
173 |
|
Hanna Melander |
2007 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
1:02.59 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
63 |
|
Filippa Hanikat |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:02.70 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
79 |
|
Hanna Gong |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
1:02.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
192 |
|
Leah Ishaq |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:05.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
55 |
|
Elina Tshibanda |
2007 |
Södertälje Simsällskap |
SWE |
1:05.08 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
40 |
|
Elise Karlsson |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:06.08 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
134 |
|
Ella Andersson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:06.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
133 |
|
Linnea Glantz |
2007 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:06.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
178 |
|
Hanna Areblad |
2007 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
1:06.78 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
129 |
|
Iris Thorngren |
2008 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:07.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
181 |
|
Lovisa Burström |
2008 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
1:07.91 |
S |
EFT |
|
|
|
|
|
16 |
176 |
|
Tilda Flodin |
2007 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
1:08.23 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
112 |
|
Nora Mikalsen |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
1:08.67 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
172 |
|
Fanny Karls |
2007 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
1:08.69 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
114 |
|
Emilia Rylander |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
1:08.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
74 |
|
Thea Severinsson |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:09.51 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
21 |
104 |
|
Coral Carlsson |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
1:09.68 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
22 |
66 |
|
Ebba Mattisson |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:09.79 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
23 |
73 |
|
Kamilla Beslekoeva |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:09.82 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
24 |
43 |
|
Ofelia Öström |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:10.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
110 |
|
Tianjiao Luo |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
1:12.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
169 |
|
Fanny Krekula |
2006 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
1:12.27 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
27 |
196 |
|
Wilma Danielsson |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:12.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
60 |
|
Julia Boman |
2008 |
Södertälje Simsällskap |
SWE |
1:12.36 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
29 |
194 |
|
Alice Jeansson |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:13.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
164 |
|
Sandra Ahmadyan |
2007 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
1:13.55 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
31 |
107 |
|
Hedda Härning-Nilsson |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
1:13.66 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
32 |
20 |
|
Cecilia Gharib |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
1:13.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
100 |
|
Elisa Andersson Darin |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
1:14.53 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
34 |
131 |
|
Emelie Törnquist |
2008 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:14.87 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
35 |
128 |
|
Wilma Danielsson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:15.56 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
36 |
96 |
|
Sasha Lacy |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
1:15.69 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
37 |
101 |
|
Alva Björk |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
1:16.80 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
38 |
161 |
|
Alva Smeds |
2007 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
1:16.91 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
39 |
109 |
|
Caitlin Lenstad |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
1:19.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
41 |
|
Ebba Nilsson |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:19.52 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
41 |
162 |
|
Agnes Klingh |
2008 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
1:21.77 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-07-07 16:09:40 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Riksmästerskap ungdom (50m) 2021 järfälla
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Järfällabadet |
Arrangör: |
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 10 jul 2021 till den 11 jul 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
100m Frisim Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
168 |
|
Daniel Bebenek |
2006 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
56.19 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
61 |
|
Sam Hamzehnejad |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
56.83 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
46 |
|
Jonatan Eriksson |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
56.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
147 |
|
Adam Wahlberg |
2006 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
57.15 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
87 |
|
William Lagerlöf |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
57.30 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
97 |
|
Leo Güleryüz |
2006 |
Täby Sim |
SWE |
57.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
49 |
|
Samuel Lönnberg-Flores |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
59.10 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
126 |
|
Malte Franzén |
2007 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
59.32 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
160 |
|
Filip Lindeberg |
2007 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
59.84 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
6 |
|
Emil Alsered Fällman |
2006 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
1:00.12 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
57 |
|
Felix Tetli |
2007 |
Södertälje Simsällskap |
SWE |
1:00.38 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
81 |
|
Sixten Ersson |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
1:02.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
70 |
|
Bulut Chalashkan |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:02.83 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
170 |
|
Erik Rizell |
2008 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
1:02.94 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
139 |
|
Simon Jansson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:03.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
19 |
|
Gustav Skantz |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
1:03.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
69 |
|
Lucas Netzell |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:03.66 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
175 |
|
Theo Takala |
2007 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
1:03.90 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
22 |
|
Erik Edbom |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
1:04.29 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
86 |
|
Johannes Lörinc |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
1:04.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
47 |
|
Lucas Goulet |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:05.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
21 |
|
Simon Siljekvist |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
1:05.64 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
23 |
171 |
|
Erik Svensson |
2007 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
1:06.31 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
24 |
90 |
|
Erik Talipov |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
1:06.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
177 |
|
Anders Watanabe |
2008 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
1:08.05 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
26 |
17 |
|
Algot Augustsson Spets |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
1:08.17 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
27 |
36 |
|
Ludvig Axegård |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:08.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
174 |
|
Noah Björkhed |
2007 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
1:09.43 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
29 |
16 |
|
David Demirian |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
1:09.92 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
30 |
127 |
|
Lukas Jonsgården |
2008 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:10.37 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
31 |
89 |
|
Arvid Larsson |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
1:10.86 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
32 |
65 |
|
Moritz Karlsson |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:10.90 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
33 |
95 |
|
Theo Thermaenius |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
1:11.19 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
34 |
108 |
|
Gideon Larsson |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
1:15.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
130 |
|
Vincent Eriksson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:16.73 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
36 |
195 |
|
Melker Larsson |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:18.10 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
37 |
163 |
|
Elias Bergfeldt |
2007 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
1:20.15 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
38 |
39 |
|
Nicolás Garcia |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:29.12 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-07-07 16:09:40 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Riksmästerskap ungdom (50m) 2021 järfälla
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Järfällabadet |
Arrangör: |
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 10 jul 2021 till den 11 jul 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
200m Frisim Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
10 |
|
Olivia Elmquist |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
2:12.54 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
2 |
|
Mira Wallin |
2006 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
2:15.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
157 |
|
Milla Wahlund |
2006 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
2:16.66 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
143 |
|
Ebba Lundqvist |
2007 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
2:21.10 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
190 |
|
Thea Bergström |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
2:22.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
173 |
|
Hanna Melander |
2007 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
2:22.51 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
178 |
|
Hanna Areblad |
2007 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
2:25.49 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
133 |
|
Linnea Glantz |
2007 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
2:25.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
136 |
|
Hilma Wahlström |
2006 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
2:25.65 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
40 |
|
Elise Karlsson |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
2:26.10 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
125 |
|
Lisa Kroon |
2006 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
2:26.15 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
134 |
|
Ella Andersson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
2:27.18 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
193 |
|
Emilia Lingman |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
2:28.54 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
167 |
|
Cornelia Orheden |
2008 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
2:29.45 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
172 |
|
Fanny Karls |
2007 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
2:31.81 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
181 |
|
Lovisa Burström |
2008 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
2:34.22 |
S |
EFT |
|
|
|
|
|
17 |
129 |
|
Iris Thorngren |
2008 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
2:34.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
176 |
|
Tilda Flodin |
2007 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
2:36.90 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
88 |
|
Emma Wahlqvist |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
2:39.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
80 |
|
Molly Ju |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
2:39.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
5 |
|
Elvira Sjöblom Hallner |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
2:44.07 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
22 |
161 |
|
Alva Smeds |
2007 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
2:52.65 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
23 |
18 |
|
Ellen Johansson |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
2:55.24 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
24 |
128 |
|
Wilma Danielsson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
3:01.31 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
25 |
73 |
|
Kamilla Beslekoeva |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-07-07 16:09:40 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Riksmästerskap ungdom (50m) 2021 järfälla
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Järfällabadet |
Arrangör: |
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 10 jul 2021 till den 11 jul 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
200m Frisim Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
148 |
|
Ludvig Glantz |
2006 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
2:02.80 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
46 |
|
Jonatan Eriksson |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
2:03.65 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
147 |
|
Adam Wahlberg |
2006 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
2:04.65 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
166 |
|
Eddie Peng |
2007 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
2:06.08 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
98 |
|
Robin Suves |
2006 |
Täby Sim |
SWE |
2:06.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
168 |
|
Daniel Bebenek |
2006 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
2:08.81 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
145 |
|
Filip Hallin |
2006 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
2:09.78 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
139 |
|
Simon Jansson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
2:14.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
141 |
|
Leo Jönsson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
2:15.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
70 |
|
Bulut Chalashkan |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
2:17.96 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
4 |
|
Elliot Sundström |
2006 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
2:18.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
171 |
|
Erik Svensson |
2007 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
2:24.36 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
13 |
|
Simon Söderberg |
2006 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
2:25.31 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
8 |
|
Jordan Sundström |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
2:26.09 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
177 |
|
Anders Watanabe |
2008 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
2:26.21 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
6 |
|
Emil Alsered Fällman |
2006 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
2:26.79 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
36 |
|
Ludvig Axegård |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
2:28.97 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
175 |
|
Theo Takala |
2007 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
2:31.74 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
174 |
|
Noah Björkhed |
2007 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
2:32.50 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
90 |
|
Erik Talipov |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
2:32.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
91 |
|
Hugo Zuhr |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
2:33.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
89 |
|
Arvid Larsson |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
2:33.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
17 |
|
Algot Augustsson Spets |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
2:33.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
163 |
|
Elias Bergfeldt |
2007 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
2:47.49 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
25 |
195 |
|
Melker Larsson |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
2:53.59 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
26 |
15 |
|
Max Löfgren |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
2:54.92 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
27 |
127 |
|
Lukas Jonsgården |
2008 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-07-07 16:09:41 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Riksmästerskap ungdom (50m) 2021 järfälla
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Järfällabadet |
Arrangör: |
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 10 jul 2021 till den 11 jul 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
400m Frisim Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
132 |
|
Nike Söderström |
2007 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
4:43.48 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
2 |
|
Mira Wallin |
2006 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
4:43.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
92 |
|
Emma Alsén |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
4:47.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
142 |
|
Ida Svensson |
2006 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
4:49.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
63 |
|
Filippa Hanikat |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
4:53.85 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
138 |
|
Alva Marhold |
2007 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
4:56.89 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
178 |
|
Hanna Areblad |
2007 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
4:57.12 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
157 |
|
Milla Wahlund |
2006 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
5:01.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
173 |
|
Hanna Melander |
2007 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
5:02.64 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
134 |
|
Ella Andersson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
5:03.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
125 |
|
Lisa Kroon |
2006 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
5:03.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
79 |
|
Hanna Gong |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
5:03.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
78 |
|
Stina Pedersen |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
5:05.28 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
143 |
|
Ebba Lundqvist |
2007 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
5:07.79 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
193 |
|
Emilia Lingman |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
5:12.01 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
133 |
|
Linnea Glantz |
2007 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
5:14.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
129 |
|
Iris Thorngren |
2008 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
5:15.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
11 |
|
Olivia Larsson |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
5:16.46 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
176 |
|
Tilda Flodin |
2007 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
5:22.74 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
135 |
|
Märta Säfsten |
2006 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
5:23.90 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
21 |
167 |
|
Cornelia Orheden |
2008 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
5:30.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
88 |
|
Emma Wahlqvist |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
5:35.95 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
23 |
96 |
|
Sasha Lacy |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
5:39.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
80 |
|
Molly Ju |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
5:39.38 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
25 |
5 |
|
Elvira Sjöblom Hallner |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
5:41.08 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
26 |
128 |
|
Wilma Danielsson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
5:51.97 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
27 |
164 |
|
Sandra Ahmadyan |
2007 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
5:54.89 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
28 |
161 |
|
Alva Smeds |
2007 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
6:16.62 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
29 |
60 |
|
Julia Boman |
2008 |
Södertälje Simsällskap |
SWE |
6:38.59 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-07-07 16:09:41 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Riksmästerskap ungdom (50m) 2021 järfälla
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Järfällabadet |
Arrangör: |
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 10 jul 2021 till den 11 jul 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
400m Frisim Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
166 |
|
Eddie Peng |
2007 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
4:21.04 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
14 |
|
Henry Israelsson |
2006 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
4:23.01 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
148 |
|
Ludvig Glantz |
2006 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
4:24.60 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
145 |
|
Filip Hallin |
2006 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
4:26.78 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
46 |
|
Jonatan Eriksson |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
4:30.18 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
98 |
|
Robin Suves |
2006 |
Täby Sim |
SWE |
4:33.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
85 |
|
Troy Sevonen |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
4:41.88 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
97 |
|
Leo Güleryüz |
2006 |
Täby Sim |
SWE |
4:42.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
9 |
|
Martin Löf |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
4:51.97 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
127 |
|
Lukas Jonsgården |
2008 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
4:55.60 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
19 |
|
Gustav Skantz |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
4:56.06 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
50 |
|
Alexander Bouchet |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
5:03.11 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
21 |
|
Simon Siljekvist |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
5:04.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
8 |
|
Jordan Sundström |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
5:06.49 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
175 |
|
Theo Takala |
2007 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
5:10.98 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
170 |
|
Erik Rizell |
2008 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
5:14.11 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
6 |
|
Emil Alsered Fällman |
2006 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
5:15.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
171 |
|
Erik Svensson |
2007 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
5:15.60 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
17 |
|
Algot Augustsson Spets |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
5:20.55 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
89 |
|
Arvid Larsson |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
5:23.63 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
21 |
81 |
|
Sixten Ersson |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
5:30.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
174 |
|
Noah Björkhed |
2007 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
5:31.94 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
23 |
177 |
|
Anders Watanabe |
2008 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
5:35.23 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
24 |
94 |
|
Noel Lundström |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
5:46.23 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
25 |
95 |
|
Theo Thermaenius |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
6:02.26 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
26 |
16 |
|
David Demirian |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
6:24.80 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
27 |
130 |
|
Vincent Eriksson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
6:54.73 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-07-07 16:09:41 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Riksmästerskap ungdom (50m) 2021 järfälla
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Järfällabadet |
Arrangör: |
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 10 jul 2021 till den 11 jul 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
800m Frisim Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
2 |
|
Mira Wallin |
2006 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
9:35.12 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
10 |
|
Olivia Elmquist |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
9:49.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
92 |
|
Emma Alsén |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
9:50.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
142 |
|
Ida Svensson |
2006 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
9:53.81 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
136 |
|
Hilma Wahlström |
2006 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
10:12.57 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
134 |
|
Ella Andersson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
10:29.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
143 |
|
Ebba Lundqvist |
2007 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
10:57.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
38 |
|
Anna Eklöf |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
11:13.87 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
128 |
|
Wilma Danielsson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
11:53.52 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
144 |
|
Annahita Kamkar |
2008 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
12:11.13 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-07-07 16:09:41 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Riksmästerskap ungdom (50m) 2021 järfälla
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Järfällabadet |
Arrangör: |
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 10 jul 2021 till den 11 jul 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
800m Frisim Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
145 |
|
Filip Hallin |
2006 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
9:06.78 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
46 |
|
Jonatan Eriksson |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
9:31.25 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
13 |
|
Simon Söderberg |
2006 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
9:55.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
85 |
|
Troy Sevonen |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
9:56.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
50 |
|
Alexander Bouchet |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
10:12.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
4 |
|
Elliot Sundström |
2006 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
10:23.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
57 |
|
Felix Tetli |
2007 |
Södertälje Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
49 |
|
Samuel Lönnberg-Flores |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-07-07 16:09:41 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Riksmästerskap ungdom (50m) 2021 järfälla
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Järfällabadet |
Arrangör: |
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 10 jul 2021 till den 11 jul 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
1500m Frisim Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
2 |
|
Mira Wallin |
2006 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
19:07.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
142 |
|
Ida Svensson |
2006 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
19:09.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
136 |
|
Hilma Wahlström |
2006 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
20:11.31 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
172 |
|
Fanny Karls |
2007 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
7 |
|
Isabella Westberg |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
10 |
|
Olivia Elmquist |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-07-07 16:09:41 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Riksmästerskap ungdom (50m) 2021 järfälla
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Järfällabadet |
Arrangör: |
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 10 jul 2021 till den 11 jul 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
1500m Frisim Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
145 |
|
Filip Hallin |
2006 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
17:17.78 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
13 |
|
Simon Söderberg |
2006 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
19:53.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
137 |
|
Tage Helin |
2007 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
20:07.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-07-07 16:09:41 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Riksmästerskap ungdom (50m) 2021 järfälla
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Järfällabadet |
Arrangör: |
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 10 jul 2021 till den 11 jul 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
100m Bröstsim Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
157 |
|
Milla Wahlund |
2006 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
1:12.97 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
158 |
|
Jessika Watanabe |
2006 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
1:15.88 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
67 |
|
Moa Forsgren |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:17.18 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
192 |
|
Leah Ishaq |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:17.75 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
58 |
|
Clara Teljstedt |
2006 |
Södertälje Simsällskap |
SWE |
1:18.15 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
71 |
|
Julia Ottosson |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:19.43 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
138 |
|
Alva Marhold |
2007 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:20.20 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
82 |
|
Olivia Allert |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
1:20.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
143 |
|
Ebba Lundqvist |
2007 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:21.64 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
83 |
|
Beatrice Hlawatsch |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
1:24.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
165 |
|
Ebba Björkén |
2007 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
1:24.30 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
55 |
|
Elina Tshibanda |
2007 |
Södertälje Simsällskap |
SWE |
1:25.09 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
80 |
|
Molly Ju |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
1:25.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
11 |
|
Olivia Larsson |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
1:25.85 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
135 |
|
Märta Säfsten |
2006 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:26.30 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
73 |
|
Kamilla Beslekoeva |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:26.55 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
112 |
|
Nora Mikalsen |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
1:26.59 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
176 |
|
Tilda Flodin |
2007 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
1:26.94 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
169 |
|
Fanny Krekula |
2006 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
1:27.05 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
196 |
|
Wilma Danielsson |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:27.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
5 |
|
Elvira Sjöblom Hallner |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
1:27.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
181 |
|
Lovisa Burström |
2008 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
1:28.94 |
S |
EFT |
|
|
|
|
|
23 |
125 |
|
Lisa Kroon |
2006 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:29.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
23 |
|
Grace Yang |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
1:29.82 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
25 |
114 |
|
Emilia Rylander |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
1:30.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
109 |
|
Caitlin Lenstad |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
1:31.16 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
27 |
88 |
|
Emma Wahlqvist |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
1:32.06 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
28 |
45 |
|
Ellen Bystedt |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:34.02 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
29 |
107 |
|
Hedda Härning-Nilsson |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
1:37.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
131 |
|
Emelie Törnquist |
2008 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:38.00 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
31 |
104 |
|
Coral Carlsson |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
1:38.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
100 |
|
Elisa Andersson Darin |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
1:39.33 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
33 |
162 |
|
Agnes Klingh |
2008 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
1:39.93 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
34 |
101 |
|
Alva Björk |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
1:40.22 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
35 |
18 |
|
Ellen Johansson |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
1:41.22 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
36 |
60 |
|
Julia Boman |
2008 |
Södertälje Simsällskap |
SWE |
1:44.30 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
37 |
110 |
|
Tianjiao Luo |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
1:48.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
42 |
|
Signe Sanneving |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
2:03.14 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-07-07 16:09:42 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Riksmästerskap ungdom (50m) 2021 järfälla
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Järfällabadet |
Arrangör: |
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 10 jul 2021 till den 11 jul 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
100m Bröstsim Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
56 |
|
Elton Söderberg |
2006 |
Södertälje Simsällskap |
SWE |
1:07.97 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
168 |
|
Daniel Bebenek |
2006 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
1:09.73 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
64 |
|
Gustav Storell |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:09.77 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
99 |
|
Eric Risland |
2006 |
Täby Sim |
SWE |
1:11.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
59 |
|
Valentino Vrbanus |
2006 |
Södertälje Simsällskap |
SWE |
1:12.80 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
140 |
|
Oliver Munn |
2007 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:13.63 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
70 |
|
Bulut Chalashkan |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:14.83 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
12 |
|
Oscar Sjöberg |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
1:16.04 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
179 |
|
Junes Khattab |
2006 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
1:17.69 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
98 |
|
Robin Suves |
2006 |
Täby Sim |
SWE |
1:20.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
141 |
|
Leo Jönsson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:22.49 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
94 |
|
Noel Lundström |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
1:26.29 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
8 |
|
Jordan Sundström |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
1:35.57 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
15 |
|
Max Löfgren |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
1:36.27 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
108 |
|
Gideon Larsson |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
1:36.74 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-07-07 16:09:42 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Riksmästerskap ungdom (50m) 2021 järfälla
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Järfällabadet |
Arrangör: |
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 10 jul 2021 till den 11 jul 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
200m Bröstsim Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
67 |
|
Moa Forsgren |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
2:46.89 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
58 |
|
Clara Teljstedt |
2006 |
Södertälje Simsällskap |
SWE |
2:51.89 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
82 |
|
Olivia Allert |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
2:52.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
138 |
|
Alva Marhold |
2007 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
2:52.36 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
142 |
|
Ida Svensson |
2006 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
2:54.09 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
7 |
|
Isabella Westberg |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
2:54.87 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
192 |
|
Leah Ishaq |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
2:55.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
11 |
|
Olivia Larsson |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
2:59.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
83 |
|
Beatrice Hlawatsch |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
2:59.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
135 |
|
Märta Säfsten |
2006 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
3:02.05 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
5 |
|
Elvira Sjöblom Hallner |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
3:02.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
79 |
|
Hanna Gong |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
3:02.66 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
169 |
|
Fanny Krekula |
2006 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
3:04.03 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
172 |
|
Fanny Karls |
2007 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
3:04.56 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
196 |
|
Wilma Danielsson |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
3:05.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
80 |
|
Molly Ju |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
3:05.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
176 |
|
Tilda Flodin |
2007 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
3:05.68 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
167 |
|
Cornelia Orheden |
2008 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
3:08.45 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
37 |
|
Isabel Behring |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
3:13.68 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
181 |
|
Lovisa Burström |
2008 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
3:22.75 |
S |
EFT |
|
|
|
|
|
21 |
125 |
|
Lisa Kroon |
2006 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-07-07 16:09:42 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Riksmästerskap ungdom (50m) 2021 järfälla
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Järfällabadet |
Arrangör: |
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 10 jul 2021 till den 11 jul 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
200m Bröstsim Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
56 |
|
Elton Söderberg |
2006 |
Södertälje Simsällskap |
SWE |
2:26.75 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
99 |
|
Eric Risland |
2006 |
Täby Sim |
SWE |
2:37.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
140 |
|
Oliver Munn |
2007 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
2:39.38 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
70 |
|
Bulut Chalashkan |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
2:40.76 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
98 |
|
Robin Suves |
2006 |
Täby Sim |
SWE |
2:44.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
179 |
|
Junes Khattab |
2006 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
2:50.96 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
81 |
|
Sixten Ersson |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
2:56.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
12 |
|
Oscar Sjöberg |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
2:58.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
177 |
|
Anders Watanabe |
2008 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
3:01.19 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
91 |
|
Hugo Zuhr |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
3:12.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
94 |
|
Noel Lundström |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
3:12.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-07-07 16:09:42 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Riksmästerskap ungdom (50m) 2021 järfälla
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Järfällabadet |
Arrangör: |
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 10 jul 2021 till den 11 jul 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
100m Ryggsim Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
48 |
|
Elvira Lönnberg Flores |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:07.86 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
62 |
|
Alva Qvist |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:09.68 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
63 |
|
Filippa Hanikat |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:09.87 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
173 |
|
Hanna Melander |
2007 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
1:10.61 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
71 |
|
Julia Ottosson |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:10.75 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
77 |
|
Ida Osund-Ireland |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
1:11.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
132 |
|
Nike Söderström |
2007 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:11.53 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
158 |
|
Jessika Watanabe |
2006 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
1:12.02 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
93 |
|
Rose Li |
2006 |
Täby Sim |
SWE |
1:12.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
178 |
|
Hanna Areblad |
2007 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
1:13.11 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
190 |
|
Thea Bergström |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:13.51 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
67 |
|
Moa Forsgren |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:13.98 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
55 |
|
Elina Tshibanda |
2007 |
Södertälje Simsällskap |
SWE |
1:14.12 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
66 |
|
Ebba Mattisson |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:14.26 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
58 |
|
Clara Teljstedt |
2006 |
Södertälje Simsällskap |
SWE |
1:14.92 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
78 |
|
Stina Pedersen |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
1:15.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
169 |
|
Fanny Krekula |
2006 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
1:17.42 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
112 |
|
Nora Mikalsen |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
1:18.10 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
193 |
|
Emilia Lingman |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:18.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
167 |
|
Cornelia Orheden |
2008 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
1:18.40 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
21 |
129 |
|
Iris Thorngren |
2008 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:18.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
23 |
|
Grace Yang |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
1:19.05 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
23 |
172 |
|
Fanny Karls |
2007 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
1:19.59 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
24 |
43 |
|
Ofelia Öström |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:19.99 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
25 |
40 |
|
Elise Karlsson |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:20.25 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
26 |
45 |
|
Ellen Bystedt |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:20.60 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
27 |
38 |
|
Anna Eklöf |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:20.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
133 |
|
Linnea Glantz |
2007 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:20.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
109 |
|
Caitlin Lenstad |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
1:21.51 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
30 |
176 |
|
Tilda Flodin |
2007 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
1:21.93 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
31 |
44 |
|
emilia säther |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:22.43 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
32 |
100 |
|
Elisa Andersson Darin |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
1:24.35 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
33 |
114 |
|
Emilia Rylander |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
1:24.38 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
34 |
110 |
|
Tianjiao Luo |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
1:24.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
20 |
|
Cecilia Gharib |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
1:26.60 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
36 |
101 |
|
Alva Björk |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
1:26.69 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
37 |
41 |
|
Ebba Nilsson |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:27.08 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
38 |
107 |
|
Hedda Härning-Nilsson |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
1:27.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
18 |
|
Ellen Johansson |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
1:29.45 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
40 |
60 |
|
Julia Boman |
2008 |
Södertälje Simsällskap |
SWE |
1:29.81 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
41 |
104 |
|
Coral Carlsson |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
1:30.65 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
42 |
161 |
|
Alva Smeds |
2007 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
1:33.73 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
43 |
96 |
|
Sasha Lacy |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
1:36.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-07-07 16:09:42 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Riksmästerskap ungdom (50m) 2021 järfälla
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Järfällabadet |
Arrangör: |
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 10 jul 2021 till den 11 jul 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
100m Ryggsim Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
14 |
|
Henry Israelsson |
2006 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
1:01.80 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
148 |
|
Ludvig Glantz |
2006 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:02.50 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
68 |
|
Nicola Pavlovic Cano |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:02.93 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
159 |
|
Christopher Dufva |
2006 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
1:03.58 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
147 |
|
Adam Wahlberg |
2006 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:04.09 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
59 |
|
Valentino Vrbanus |
2006 |
Södertälje Simsällskap |
SWE |
1:04.43 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
146 |
|
Gabriel Leijon |
2006 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:04.59 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
126 |
|
Malte Franzén |
2007 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:04.63 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
50 |
|
Alexander Bouchet |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:07.07 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
168 |
|
Daniel Bebenek |
2006 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
1:08.33 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
85 |
|
Troy Sevonen |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
1:10.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
97 |
|
Leo Güleryüz |
2006 |
Täby Sim |
SWE |
1:10.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
9 |
|
Martin Löf |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
1:10.79 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
170 |
|
Erik Rizell |
2008 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
1:11.32 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
12 |
|
Oscar Sjöberg |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
1:11.35 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
175 |
|
Theo Takala |
2007 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
1:11.35 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
139 |
|
Simon Jansson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:11.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
47 |
|
Lucas Goulet |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:13.66 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
141 |
|
Leo Jönsson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:14.13 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
171 |
|
Erik Svensson |
2007 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
1:15.12 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
21 |
17 |
|
Algot Augustsson Spets |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
1:16.56 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
22 |
8 |
|
Jordan Sundström |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
1:16.66 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
23 |
65 |
|
Moritz Karlsson |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:17.14 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
24 |
21 |
|
Simon Siljekvist |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
1:17.50 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
25 |
127 |
|
Lukas Jonsgården |
2008 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:17.52 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
26 |
19 |
|
Gustav Skantz |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
1:18.34 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
27 |
22 |
|
Erik Edbom |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
1:18.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
174 |
|
Noah Björkhed |
2007 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
1:19.65 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
29 |
16 |
|
David Demirian |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
1:20.39 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
30 |
130 |
|
Vincent Eriksson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:24.03 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
31 |
90 |
|
Erik Talipov |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
1:25.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
195 |
|
Melker Larsson |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:27.32 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
33 |
108 |
|
Gideon Larsson |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
1:30.02 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
34 |
36 |
|
Ludvig Axegård |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:31.69 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
35 |
89 |
|
Arvid Larsson |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
1:32.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
163 |
|
Elias Bergfeldt |
2007 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
1:32.22 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
37 |
15 |
|
Max Löfgren |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
1:39.09 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
38 |
39 |
|
Nicolás Garcia |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:40.26 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
39 |
69 |
|
Lucas Netzell |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-07-07 16:09:43 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Riksmästerskap ungdom (50m) 2021 järfälla
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Järfällabadet |
Arrangör: |
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 10 jul 2021 till den 11 jul 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
200m Ryggsim Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
48 |
|
Elvira Lönnberg Flores |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
2:27.79 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
71 |
|
Julia Ottosson |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
2:32.91 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
72 |
|
Lovisa Lindberg |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
2:34.41 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
62 |
|
Alva Qvist |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
2:35.32 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
93 |
|
Rose Li |
2006 |
Täby Sim |
SWE |
2:35.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
77 |
|
Ida Osund-Ireland |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
2:35.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
178 |
|
Hanna Areblad |
2007 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
2:36.91 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
63 |
|
Filippa Hanikat |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
2:37.07 |
|
EFT |
|
|
|
|
|
9 |
44 |
|
emilia säther |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
2:41.42 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
78 |
|
Stina Pedersen |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
2:44.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
173 |
|
Hanna Melander |
2007 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
2:44.08 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
167 |
|
Cornelia Orheden |
2008 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
2:44.27 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
136 |
|
Hilma Wahlström |
2006 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
2:48.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
193 |
|
Emilia Lingman |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
2:48.17 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
38 |
|
Anna Eklöf |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
2:51.96 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
164 |
|
Sandra Ahmadyan |
2007 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
2:52.23 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
43 |
|
Ofelia Öström |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
3:05.48 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
129 |
|
Iris Thorngren |
2008 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
144 |
|
Annahita Kamkar |
2008 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-07-07 16:09:43 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Riksmästerskap ungdom (50m) 2021 järfälla
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Järfällabadet |
Arrangör: |
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 10 jul 2021 till den 11 jul 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
200m Ryggsim Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
14 |
|
Henry Israelsson |
2006 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
2:14.86 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
148 |
|
Ludvig Glantz |
2006 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
2:15.07 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
68 |
|
Nicola Pavlovic Cano |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
2:15.89 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
126 |
|
Malte Franzén |
2007 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
2:19.54 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
159 |
|
Christopher Dufva |
2006 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
2:22.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
139 |
|
Simon Jansson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
2:31.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
175 |
|
Theo Takala |
2007 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
2:32.95 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
9 |
|
Martin Löf |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
2:33.17 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
86 |
|
Johannes Lörinc |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
2:44.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
65 |
|
Moritz Karlsson |
2008 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
2:45.55 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
177 |
|
Anders Watanabe |
2008 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
2:46.42 |
|
EFT |
|
|
|
|
|
12 |
50 |
|
Alexander Bouchet |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
2:47.53 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
174 |
|
Noah Björkhed |
2007 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
2:53.09 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
170 |
|
Erik Rizell |
2008 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-07-07 16:09:43 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Riksmästerskap ungdom (50m) 2021 järfälla
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Järfällabadet |
Arrangör: |
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 10 jul 2021 till den 11 jul 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
100m Fjärilsim Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
48 |
|
Elvira Lönnberg Flores |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:07.26 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
132 |
|
Nike Söderström |
2007 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:08.07 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
92 |
|
Emma Alsén |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
1:08.31 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
79 |
|
Hanna Gong |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
1:11.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
55 |
|
Elina Tshibanda |
2007 |
Södertälje Simsällskap |
SWE |
1:11.72 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
77 |
|
Ida Osund-Ireland |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
1:12.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
138 |
|
Alva Marhold |
2007 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:14.30 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
190 |
|
Thea Bergström |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
1:14.47 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
165 |
|
Ebba Björkén |
2007 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
1:15.46 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
144 |
|
Annahita Kamkar |
2008 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:17.69 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
142 |
|
Ida Svensson |
2006 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:18.34 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
82 |
|
Olivia Allert |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
1:18.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
135 |
|
Märta Säfsten |
2006 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:19.91 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
11 |
|
Olivia Larsson |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
1:20.84 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
104 |
|
Coral Carlsson |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
1:23.67 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
109 |
|
Caitlin Lenstad |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
1:24.54 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
20 |
|
Cecilia Gharib |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
1:25.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
112 |
|
Nora Mikalsen |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
1:25.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
23 |
|
Grace Yang |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
1:25.48 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
114 |
|
Emilia Rylander |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
1:25.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
60 |
|
Julia Boman |
2008 |
Södertälje Simsällskap |
SWE |
1:27.08 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
22 |
96 |
|
Sasha Lacy |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
1:27.21 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
23 |
181 |
|
Lovisa Burström |
2008 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
1:27.52 |
S |
EFT |
|
|
|
|
|
24 |
100 |
|
Elisa Andersson Darin |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
1:31.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
101 |
|
Alva Björk |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
1:43.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
161 |
|
Alva Smeds |
2007 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
194 |
|
Alice Jeansson |
2008 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
110 |
|
Tianjiao Luo |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
107 |
|
Hedda Härning-Nilsson |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-07-07 16:09:43 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Riksmästerskap ungdom (50m) 2021 järfälla
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Järfällabadet |
Arrangör: |
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 10 jul 2021 till den 11 jul 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
100m Fjärilsim Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
166 |
|
Eddie Peng |
2007 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
1:01.60 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
99 |
|
Eric Risland |
2006 |
Täby Sim |
SWE |
1:02.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
64 |
|
Gustav Storell |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:03.29 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
146 |
|
Gabriel Leijon |
2006 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:03.80 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
59 |
|
Valentino Vrbanus |
2006 |
Södertälje Simsällskap |
SWE |
1:03.87 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
159 |
|
Christopher Dufva |
2006 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
1:04.24 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
97 |
|
Leo Güleryüz |
2006 |
Täby Sim |
SWE |
1:04.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
49 |
|
Samuel Lönnberg-Flores |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
1:04.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
137 |
|
Tage Helin |
2007 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:05.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
57 |
|
Felix Tetli |
2007 |
Södertälje Simsällskap |
SWE |
1:05.14 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
87 |
|
William Lagerlöf |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
1:06.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
140 |
|
Oliver Munn |
2007 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
1:07.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
160 |
|
Filip Lindeberg |
2007 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
1:08.04 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
61 |
|
Sam Hamzehnejad |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
1:08.22 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
9 |
|
Martin Löf |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
1:10.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
170 |
|
Erik Rizell |
2008 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
1:11.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
179 |
|
Junes Khattab |
2006 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
1:11.86 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
86 |
|
Johannes Lörinc |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
1:12.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
22 |
|
Erik Edbom |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
1:14.57 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
12 |
|
Oscar Sjöberg |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
1:14.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
19 |
|
Gustav Skantz |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
1:15.44 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
22 |
171 |
|
Erik Svensson |
2007 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
1:16.24 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
23 |
21 |
|
Simon Siljekvist |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
1:16.87 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
24 |
4 |
|
Elliot Sundström |
2006 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
1:18.57 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
25 |
95 |
|
Theo Thermaenius |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
1:21.29 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
26 |
163 |
|
Elias Bergfeldt |
2007 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
1:24.25 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
27 |
108 |
|
Gideon Larsson |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
1:32.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
94 |
|
Noel Lundström |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
1:35.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
16 |
|
David Demirian |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
1:39.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
130 |
|
Vincent Eriksson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-07-07 16:09:44 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Riksmästerskap ungdom (50m) 2021 järfälla
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Järfällabadet |
Arrangör: |
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 10 jul 2021 till den 11 jul 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
200m Fjärilsim Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
10 |
|
Olivia Elmquist |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-07-07 16:09:44 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Riksmästerskap ungdom (50m) 2021 järfälla
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Järfällabadet |
Arrangör: |
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 10 jul 2021 till den 11 jul 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
200m Fjärilsim Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
64 |
|
Gustav Storell |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
2:21.99 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
146 |
|
Gabriel Leijon |
2006 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
2:26.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
137 |
|
Tage Helin |
2007 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
2:27.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
57 |
|
Felix Tetli |
2007 |
Södertälje Simsällskap |
SWE |
2:31.80 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
163 |
|
Elias Bergfeldt |
2007 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
3:23.52 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-07-07 16:09:44 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Riksmästerskap ungdom (50m) 2021 järfälla
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Järfällabadet |
Arrangör: |
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 10 jul 2021 till den 11 jul 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
200m Medley Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
132 |
|
Nike Söderström |
2007 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
2:28.04 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
7 |
|
Isabella Westberg |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
2:34.84 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
55 |
|
Elina Tshibanda |
2007 |
Södertälje Simsällskap |
SWE |
2:41.02 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
165 |
|
Ebba Björkén |
2007 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
2:42.14 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
136 |
|
Hilma Wahlström |
2006 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
2:43.63 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
82 |
|
Olivia Allert |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
2:44.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
144 |
|
Annahita Kamkar |
2008 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
2:44.85 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
83 |
|
Beatrice Hlawatsch |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
2:47.15 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
169 |
|
Fanny Krekula |
2006 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
2:50.34 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
112 |
|
Nora Mikalsen |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
2:51.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
114 |
|
Emilia Rylander |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
2:52.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
38 |
|
Anna Eklöf |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
2:53.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
196 |
|
Wilma Danielsson |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
2:54.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
23 |
|
Grace Yang |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
2:54.93 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
192 |
|
Leah Ishaq |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
SWE |
2:55.41 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
181 |
|
Lovisa Burström |
2008 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
2:55.42 |
S |
EFT |
|
|
|
|
|
17 |
172 |
|
Fanny Karls |
2007 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
2:56.34 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
60 |
|
Julia Boman |
2008 |
Södertälje Simsällskap |
SWE |
2:59.02 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
167 |
|
Cornelia Orheden |
2008 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
2:59.58 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
20 |
|
Cecilia Gharib |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
3:02.18 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
21 |
109 |
|
Caitlin Lenstad |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
3:03.41 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
22 |
110 |
|
Tianjiao Luo |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
3:05.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
100 |
|
Elisa Andersson Darin |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
3:08.41 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
24 |
107 |
|
Hedda Härning-Nilsson |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
3:09.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
18 |
|
Ellen Johansson |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
3:12.45 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
26 |
162 |
|
Agnes Klingh |
2008 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
3:13.31 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
27 |
101 |
|
Alva Björk |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
3:16.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
161 |
|
Alva Smeds |
2007 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
3:20.19 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
29 |
104 |
|
Coral Carlsson |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
42 |
|
Signe Sanneving |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-07-07 16:09:44 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Riksmästerskap ungdom (50m) 2021 järfälla
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Järfällabadet |
Arrangör: |
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 10 jul 2021 till den 11 jul 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
200m Medley Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
166 |
|
Eddie Peng |
2007 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
2:16.61 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
159 |
|
Christopher Dufva |
2006 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
2:18.91 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
140 |
|
Oliver Munn |
2007 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
2:26.66 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
49 |
|
Samuel Lönnberg-Flores |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
2:32.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
141 |
|
Leo Jönsson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
2:34.58 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
12 |
|
Oscar Sjöberg |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
2:35.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
179 |
|
Junes Khattab |
2006 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
2:36.81 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
4 |
|
Elliot Sundström |
2006 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
2:39.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
160 |
|
Filip Lindeberg |
2007 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
2:40.54 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
171 |
|
Erik Svensson |
2007 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
2:41.80 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
22 |
|
Erik Edbom |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
2:43.19 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
50 |
|
Alexander Bouchet |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
2:51.53 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
108 |
|
Gideon Larsson |
2008 |
Täby Sim |
SWE |
3:14.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
94 |
|
Noel Lundström |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
3:19.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
91 |
|
Hugo Zuhr |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
3:23.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
15 |
|
Max Löfgren |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
3:39.20 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
163 |
|
Elias Bergfeldt |
2007 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-07-07 16:09:44 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Riksmästerskap ungdom (50m) 2021 järfälla
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Järfällabadet |
Arrangör: |
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 10 jul 2021 till den 11 jul 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
400m Medley Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
142 |
|
Ida Svensson |
2006 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
5:32.81 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
165 |
|
Ebba Björkén |
2007 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
5:41.11 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
72 |
|
Lovisa Lindberg |
2007 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
5:46.14 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
83 |
|
Beatrice Hlawatsch |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
6:00.60 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-07-07 16:09:44 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Riksmästerskap ungdom (50m) 2021 järfälla
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Järfällabadet |
Arrangör: |
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 10 jul 2021 till den 11 jul 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
400m Medley Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
64 |
|
Gustav Storell |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
5:03.87 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
166 |
|
Eddie Peng |
2007 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
5:05.96 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
137 |
|
Tage Helin |
2007 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
5:25.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
81 |
|
Sixten Ersson |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
6:00.60 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
170 |
|
Erik Rizell |
2008 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-07-07 16:09:44 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Riksmästerskap ungdom (50m) 2021 järfälla
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Järfällabadet |
Arrangör: |
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 10 jul 2021 till den 11 jul 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
4x100m Frisim Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
116 |
|
Täby Sim Lag 1 |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
4:10.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
184 |
|
Väsby Simsällskap |
2006 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
4:13.56 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
29 |
|
Järfälla Simsällskap Lag 1 |
2006 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
4:16.60 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
150 |
|
Upsala Simsällskap |
2007 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
4:19.00 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
151 |
|
Upsala Simsällskap lag 2 |
2006 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
4:24.00 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
117 |
|
Täby Sim Lag 2 |
2006 |
Täby Sim |
SWE |
4:29.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
185 |
|
Väsby Simsällskap lag 2 |
2007 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
4:31.61 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
152 |
|
Upsala Simsällskap lag 3 |
2006 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
4:36.00 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
30 |
|
Järfälla Simsällskap lag 2 |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
4:36.86 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
118 |
|
Täby Sim Lag 3 |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
4:40.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
52 |
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
4:45.28 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
119 |
|
Täby Sim Lag 4 |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
4:56.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
53 |
|
Stockholms Kappsimningsklubb lag 2 |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
5:21.46 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-07-07 16:09:12 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Riksmästerskap ungdom (50m) 2021 järfälla
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Järfällabadet |
Arrangör: |
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 10 jul 2021 till den 11 jul 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
4x100m Frisim Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
187 |
|
Väsby Simsällskap lag 1 |
2006 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
3:53.03 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
121 |
|
Täby Sim Lag 1 |
2006 |
Täby Sim |
SWE |
3:57.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
153 |
|
Upsala Simsällskap |
2006 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
4:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
31 |
|
Järfälla Simsällskap Lag 1 |
2006 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
4:00.29 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
154 |
|
Upsala Simsällskap lag 2 |
2007 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
4:01.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
32 |
|
Järfälla Simsällskap lag 2 |
2006 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
4:13.78 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
122 |
|
Täby Sim Lag 2 |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
4:16.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
188 |
|
Väsby Simsällskap lag 2 |
2006 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
4:16.93 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
33 |
|
Järfälla Simsällskap lag 3 |
2006 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
4:26.40 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
123 |
|
Täby Sim Lag 3 |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
4:38.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-07-07 16:09:41 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Riksmästerskap ungdom (50m) 2021 järfälla
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Järfällabadet |
Arrangör: |
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 10 jul 2021 till den 11 jul 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
4x200m Frisim Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
116 |
|
Täby Sim Lag 1 |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
9:12.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
29 |
|
Järfälla Simsällskap Lag 1 |
2006 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
9:13.60 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
184 |
|
Väsby Simsällskap |
2006 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
9:24.74 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
150 |
|
Upsala Simsällskap |
2007 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
9:25.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
117 |
|
Täby Sim Lag 2 |
2006 |
Täby Sim |
SWE |
9:50.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
151 |
|
Upsala Simsällskap lag 2 |
2006 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
10:00.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
186 |
|
Väsby Simsällskap lag 2 |
2006 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
10:11.87 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
30 |
|
Järfälla Simsällskap lag 2 |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
10:19.26 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
120 |
|
Täby Sim Lag 3 |
2006 |
Täby Sim |
SWE |
10:28.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
119 |
|
Täby Sim Lag 4 |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
11:00.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-07-07 16:09:42 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Riksmästerskap ungdom (50m) 2021 järfälla
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Järfällabadet |
Arrangör: |
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 10 jul 2021 till den 11 jul 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
4x200m Frisim Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
121 |
|
Täby Sim Lag 1 |
2006 |
Täby Sim |
SWE |
8:49.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
189 |
|
Väsby Simsällskap |
2006 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
8:50.14 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
54 |
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
8:51.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
156 |
|
Upsala Simsällskap lag 2 |
2006 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
8:55.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
31 |
|
Järfälla Simsällskap Lag 1 |
2006 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
8:59.20 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
188 |
|
Väsby Simsällskap lag 2 |
2006 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
9:35.98 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
32 |
|
Järfälla Simsällskap lag 2 |
2006 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
9:36.91 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
122 |
|
Täby Sim Lag 2 |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
9:51.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
33 |
|
Järfälla Simsällskap lag 3 |
2006 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
9:51.76 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
123 |
|
Täby Sim Lag 3 |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
10:35.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
155 |
|
Upsala Simsällskap |
2007 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-07-07 16:09:42 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Riksmästerskap ungdom (50m) 2021 järfälla
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Järfällabadet |
Arrangör: |
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 10 jul 2021 till den 11 jul 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
4x100m Medley Damer |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
116 |
|
Täby Sim Lag 1 |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
4:37.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
75 |
|
Södertörns Simsällskap |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
4:38.81 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
184 |
|
Väsby Simsällskap |
2006 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
4:42.79 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
29 |
|
Järfälla Simsällskap Lag 1 |
2006 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
4:45.56 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
117 |
|
Täby Sim Lag 2 |
2006 |
Täby Sim |
SWE |
4:55.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
150 |
|
Upsala Simsällskap |
2007 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
4:56.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
151 |
|
Upsala Simsällskap lag 2 |
2006 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
5:15.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
186 |
|
Väsby Simsällskap lag 2 |
2006 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
5:16.51 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
120 |
|
Täby Sim Lag 3 |
2006 |
Täby Sim |
SWE |
5:18.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
30 |
|
Järfälla Simsällskap lag 2 |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
5:19.86 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
52 |
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
5:22.76 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
119 |
|
Täby Sim Lag 4 |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
5:38.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
53 |
|
Stockholms Kappsimningsklubb lag 2 |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
5:53.11 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-07-07 16:09:42 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Startlista |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Riksmästerskap ungdom (50m) 2021 järfälla
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Järfällabadet |
Arrangör: |
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 10 jul 2021 till den 11 jul 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
4x100m Medley Herrar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
# |
ID |
|
Namn |
Född |
Klubb |
Nat |
Anm tid |
Status |
|
1 |
187 |
|
Väsby Simsällskap lag 1 |
2006 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
4:14.75 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
76 |
|
Södertörns Simsällskap |
2006 |
Södertörns Simsällskap |
SWE |
4:17.88 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
154 |
|
Upsala Simsällskap lag 2 |
2007 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
4:22.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
153 |
|
Upsala Simsällskap |
2006 |
Upsala Simsällskap |
SWE |
4:25.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
121 |
|
Täby Sim Lag 1 |
2006 |
Täby Sim |
SWE |
4:25.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
31 |
|
Järfälla Simsällskap Lag 1 |
2006 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
4:28.93 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
54 |
|
Stockholms Kappsimningsklubb |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
SWE |
4:35.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
188 |
|
Väsby Simsällskap lag 2 |
2006 |
Väsby Simsällskap |
SWE |
4:43.66 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
32 |
|
Järfälla Simsällskap lag 2 |
2006 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
4:50.19 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
124 |
|
Täby Sim Lag 2 |
2006 |
Täby Sim |
SWE |
4:57.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
34 |
|
Järfälla Simsällskap lag 3 |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
SWE |
5:06.38 |
S |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
123 |
|
Täby Sim Lag 3 |
2007 |
Täby Sim |
SWE |
5:20.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-07-07 16:09:43 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
|
|
|
|