Startliste for DM/JDM 2017, Simrishamn
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Gren 1, 100m Frisim Damer Senior |
Sponsor: Room Expo |
# | ID | Namn | Född | Förening | Licens | Bassäng | Anmtid | Status |
1 | 713 | Kuras Magdalena | 1988 | SK TRITON | AR9288 | 50 m | 56.57 | |
2 | 562 | Forés Alba | 1998 | MKK | AI5298 | 50 m | 58.58 | |
3 | 459 | Weiler Matilda | 1998 | HS | AF0898 | 50 m | 58.68 | |
4 | 461 | Vikström Ronja | 1996 | HS | BQ0696 | 50 m | 58.93 | |
5 | 659 | Bergman Hanna | 2001 | POSEIDON | AF9601 | 50 m | 58.93 | |
6 | 434 | Lundblad Alicia | 2001 | HS | AF6801 | 50 m | 59.52 | |
7 | 785 | Rosvall Hanna | 2000 | ÄNGELHOLM | AM7200 | 50 m | 59.68 | |
8 | 601 | Karlsson Simone | 2001 | OSBY SS | AI2201 | 50 m | 59.78 | |
9 | 614 | Rönningdal Emilia | 2002 | S 71 | AC6202 | 50 m | 59.92 | |
10 | 490 | Gladher Tea | 2000 | KARLSKRONA | AB1400 | 50 m | 1:00.27 | |
11 | 564 | Grahovac Anna | 1999 | MKK | AM5899 | 50 m | 1:00.58 | |
12 | 475 | Liljeqvist Ida | 1999 | HÖGANÄS SS | AR4499 | 50 m | 1:00.68 | |
13 | 535 | Johannesson Elin | 1999 | LANDSKRONA | AM4299 | 50 m | 1:00.89 | |
14 | 427 | Lendt Sandra | 2000 | HS | AH0400 | 50 m | 1:00.92 | |
15 | 542 | Sandwång Ida | 2001 | LANDSKRONA | AM3601 | 50 m | 1:00.92 | |
16 | 727 | Möller Alice | 2000 | SS DELFIN | AD9200 | 50 m | 1:00.93 | |
17 | 696 | Lindberg Stina | 2000 | SK RAN | AC6200 | 50 m | 1:00.95 | |
18 | 464 | Ülger Olivia | 2000 | HS | AK3800 | 50 m | 1:01.06 | |
19 | 569 | Johansson Klara | 2001 | MKK | AO5401 | 50 m | 1:01.40 | |
20 | 421 | Jönsson Maja | 2001 | HS | BL1201 | 50 m | 1:01.71 | |
21 | 568 | Ingner Johanna | 2002 | MKK | AI4202 | 50 m | 1:01.71 | |
22 | 626 | Sjöholm Lina | 2000 | SJÖBO SS | AD7200 | 50 m | 1:01.72 | |
23 | 744 | Parfitt Nicola | 2000 | TRELLEBORG | AE3400 | 50 m | 1:01.79 | |
24 | 411 | Gustavsson Kajsa | 2001 | HS | AW2401 | 50 m | 1:02.02 | |
25 | 770 | Odén Isabelle | 2002 | YSTADS SS | AY6802 | 50 m | 1:02.02 | |
26 | 440 | Palmkvist Johanna | 1999 | HS | AN2899 | 50 m | 1:02.07 | |
27 | 453 | Söderberg Johanna | 1999 | HS | AE6899 | 25 m | 1:02.11 | |
28 | 697 | Revstedt Isabella | 2001 | SK RAN | AN2801 | 50 m | 1:02.12 | |
29 | 494 | Rosenius Linn | 2002 | KARLSKRONA | AA4602 | 50 m | 1:02.16 | |
30 | 716 | Nilsson Johanna | 1996 | SK TRITON | AD0696 | 50 m | 1:02.21 | |
31 | 505 | Persson Linnéa | 2002 | KK KARPEN | AA5802 | 50 m | 1:02.30 | |
32 | 728 | Nilsson Astrid | 2004 | SS DELFIN | AA3604 | 50 m | 1:02.31 | |
33 | 473 | Juliusson Klara | 1997 | HÖGANÄS SS | AH3897 | 50 m | 1:02.33 | |
34 | 501 | Hansson Olivia | 2003 | KIVIKS SK | AP5403 | 25 m | 1:02.33 | |
35 | 608 | Huynh Felicia | 2000 | S 71 | AW8400 | 50 m | 1:02.33 | |
36 | 620 | Johnsson Emmy | 2001 | SJÖBO SS | AT6801 | 50 m | 1:02.37 | |
37 | 721 | Volkova Alexandra | 1996 | SK TRITON | AK4896 | 50 m | 1:02.42 | |
38 | 579 | Lindell Nicola | 2001 | MKK | BV2401 | 50 m | 1:02.46 | |
39 | 502 | Aronsson Clara | 2002 | KK KARPEN | AE4202 | 50 m | 1:02.52 | |
40 | 450 | Stenhård Julia | 2000 | HS | AN1200 | 25 m | 1:02.58 | |
41 | 582 | Morfelt Mollie | 2003 | MKK | AG8803 | 25 m | 1:02.67 | |
42 | 617 | Anderberg-Richard Tilde | 1999 | SJÖBO SS | AU5499 | 50 m | 1:02.70 | |
43 | 630 | Lackegård Elin | 2000 | SK HAJEN | AR9600 | 50 m | 1:02.72 | |
44 | 480 | Widén Ida | 2001 | HÖGANÄS SS | AB3801 | 50 m | 1:03.17 | |
45 | 632 | Nobrell Sara | 2002 | SK HAJEN | BM1402 | 50 m | 1:03.24 | |
46 | 399 | Agrell Angelina | 2003 | HS | AR6803 | 50 m | 1:03.31 | |
47 | 420 | Jälminger Ebba | 2002 | HS | AO9602 | 50 m | 1:03.31 | |
48 | 479 | Widén Elin | 1998 | HÖGANÄS SS | AI4498 | 50 m | 1:03.36 | |
49 | 711 | Borg Ida | 1997 | SK TRITON | AB8897 | 50 m | 1:03.37 | |
50 | 671 | Melin Elin | 2000 | POSEIDON | AB4800 | 50 m | 1:03.38 | |
51 | 702 | Nordefell Frida | 2000 | SK SYDSIM | AF1800 | 50 m | 1:03.61 | |
52 | 609 | Jönsson Micaela | 2001 | S 71 | AD3801 | 50 m | 1:03.63 | |
53 | 738 | Lareva Davilda | 2000 | TRELLEBORG | AE4400 | 50 m | 1:03.66 | |
54 | 514 | Högberg Linnéa | 1999 | KSLS | BI5899 | 50 m | 1:03.94 | |
55 | 416 | Hesslevik Rebecca | 2000 | HS | AZ0800 | 50 m | 1:04.91 | EFT |
56 | 755 | Löfgren Ebba | 2001 | VELLINGE-N | BU9601 | 50 m | 1:04.01 | RES |
57 | 555 | Bjurnemark Lovisa | 2003 | MKK | BG9603 | 50 m | 1:04.30 | RES |
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 02 juni 2017 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 11:17 |
Gren 2, 200m Frisim Herrar Senior |
Sponsor: Hyrbilen |
# | ID | Namn | Född | Förening | Licens | Bassäng | Anmtid | Status |
1 | 417 | Holmström Jonas | 1992 | HS | AH1392 | 50 m | 1:52.23 | |
2 | 784 | Kertes Daniel | 1999 | ÄNGELHOLM | AD8399 | 50 m | 1:52.94 | |
3 | 435 | Löfqvist Alexander | 1999 | HS | AM5399 | 50 m | 1:53.59 | |
4 | 532 | Hassling Emil | 2000 | LANDSKRONA | AC1900 | 50 m | 1:56.05 | |
5 | 462 | Williamsson Olle | 1998 | HS | AH4198 | 50 m | 1:56.77 | |
6 | 404 | Björk Jesper | 1993 | HS | AU5793 | 50 m | 1:58.43 | |
7 | 460 | Vikström Isak | 1999 | HS | AJ3199 | 50 m | 1:58.67 | |
8 | 576 | Lindblom William | 1998 | MKK | AN7798 | 50 m | 1:59.01 | |
9 | 543 | Svensson Hampus | 1999 | LANDSKRONA | AE5199 | 50 m | 1:59.05 | |
10 | 571 | Kindberg Marcus | 1993 | MKK | AI6993 | 50 m | 1:59.16 | |
11 | 431 | Lindekrantz Karl | 1999 | HS | AN0599 | 50 m | 2:00.30 | |
12 | 615 | Trudov Alexander | 1999 | S 71 | AT5399 | 50 m | 2:00.58 | |
13 | 782 | Hellzén Petter | 2000 | ÄNGELHOLM | AA6300 | 50 m | 2:01.56 | |
14 | 534 | Hoff Oskar | 1998 | LANDSKRONA | AH0198 | 50 m | 2:01.58 | |
15 | 719 | Skarin Oskar | 1999 | SK TRITON | AD0999 | 50 m | 2:01.92 | |
16 | 679 | Östlund Gustav | 1997 | POSEIDON | AM8797 | 50 m | 2:02.65 | |
17 | 740 | Lloyd Axel | 1999 | TRELLEBORG | AE4599 | 50 m | 2:03.00 | |
18 | 680 | Östlund Gustav | 2000 | POSEIDON | AH1100 | 50 m | 2:03.26 | |
19 | 660 | Bergstrand Victor | 2000 | POSEIDON | AI8100 | 50 m | 2:03.91 | |
20 | 463 | Vollmer Dante | 2001 | HS | AH3501 | 50 m | 2:04.60 | |
21 | 551 | Andersson Anton | 1997 | MKK | AI4997 | 50 m | 2:04.63 | |
22 | 613 | Rantzow Philip | 1999 | S 71 | AC7399 | 25 m | 2:04.93 | |
23 | 442 | Persson Gustav | 2000 | HS | AJ4500 | 50 m | 2:06.16 | |
24 | 700 | Halilovic Dennie | 2002 | SK SYDSIM | AC0702 | 25 m | 2:06.18 | |
25 | 745 | Rydqvist Mattias | 2000 | TRELLEBORG | AB7500 | 50 m | 2:06.18 | |
26 | 760 | Strömberg Johannes | 2002 | VELLINGE-N | AI3102 | 50 m | 2:06.26 | |
27 | 767 | Lundgren Sebastian | 1999 | YSTADS SS | AH8199 | 25 m | 2:06.91 | |
28 | 780 | Hanstål Oskar | 1999 | ÄNGELHOLM | AJ1599 | 50 m | 2:07.04 | |
29 | 717 | Nolén Nicolas | 2000 | SK TRITON | AG4500 | 50 m | 2:07.07 | |
30 | 764 | Jansson Anton | 2002 | YSTADS SS | AC4702 | 25 m | 2:07.48 | |
31 | 456 | Wahlberg Martin | 1999 | HS | AQ1999 | 50 m | 2:08.09 | |
32 | 580 | Ludvigsson Anders | 2000 | MKK | AV8500 | 50 m | 2:08.42 | |
33 | 485 | Auer Axel | 2003 | KARLSKRONA | AB8103 | 50 m | 2:08.72 | |
34 | 714 | Modigh Joar | 2001 | SK TRITON | AO1101 | 50 m | 2:08.89 | |
35 | 724 | Ates Birkan | 2002 | SS DELFIN | AD8302 | 50 m | 2:09.35 | |
36 | 405 | Cederlund Henning | 2003 | HS | AI1303 | 50 m | 2:09.67 | |
37 | 397 | Salbrink Filip | 2002 | ESLÖVS SS | AH6502 | 50 m | 2:09.86 | |
38 | 413 | Hansson Gustaf | 2001 | HS | AD5101 | 50 m | 2:09.98 | |
39 | 673 | Olsson Alexander | 1996 | POSEIDON | AK1796 | 50 m | 2:10.30 | |
40 | 638 | Hangård Roy | 1999 | SK LÖDDE | AH0999 | 50 m | 2:11.04 | |
41 | 429 | Lind Gustav | 2002 | HS | AG7702 | 50 m | 2:11.10 | RES |
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 02 juni 2017 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 11:17 |
Gren 3, 50m Bröstsim Damer Senior |
Sponsor: Bo-Hus Bosses Bygg |
# | ID | Namn | Född | Förening | Licens | Bassäng | Anmtid | Status |
1 | 418 | Horvath Daniella | 2001 | HS | AO9601 | 50 m | 32.60 | |
2 | 713 | Kuras Magdalena | 1988 | SK TRITON | AR9288 | 50 m | 33.16 | |
3 | 610 | Jönsson Victoria | 1999 | S 71 | AS7499 | 50 m | 33.25 | |
4 | 761 | Christensson Jenny | 1996 | YSTADS SS | BD4696 | 25 m | 33.47 | |
5 | 473 | Juliusson Klara | 1997 | HÖGANÄS SS | AH3897 | 50 m | 33.66 | |
6 | 643 | Ranevi Louise | 1999 | SK LÖDDE | AI3299 | 50 m | 33.89 | |
7 | 658 | Berglund Olivia | 1998 | POSEIDON | AR9898 | 50 m | 34.13 | |
8 | 490 | Gladher Tea | 2000 | KARLSKRONA | AB1400 | 50 m | 34.23 | |
9 | 659 | Bergman Hanna | 2001 | POSEIDON | AF9601 | 50 m | 34.85 | |
10 | 614 | Rönningdal Emilia | 2002 | S 71 | AC6202 | 50 m | 34.86 | |
11 | 516 | Lantz Thilde | 2001 | KSLS | AX6201 | 50 m | 35.19 | |
12 | 624 | Schubert Olga | 2000 | SJÖBO SS | AK2800 | 50 m | 35.55 | |
13 | 459 | Weiler Matilda | 1998 | HS | AF0898 | 25 m | 35.57 | |
14 | 602 | Olofsson Moa | 2002 | OSBY SS | AG8202 | 50 m | 35.60 | |
15 | 666 | Jendbro Sara | 2000 | POSEIDON | BA7800 | 50 m | 35.62 | |
16 | 769 | Norberg Randowo Alicia | 1999 | YSTADS SS | AS4499 | 50 m | 35.68 | |
17 | 427 | Lendt Sandra | 2000 | HS | AH0400 | 50 m | 35.71 | |
18 | 489 | Gladher Disa | 2002 | KARLSKRONA | AA2202 | 50 m | 35.71 | |
19 | 506 | Rudolf Vilma | 2002 | KK KARPEN | AW1202 | 50 m | 35.86 | |
20 | 457 | Wallin Sarah | 2000 | HS | AH9800 | 50 m | 35.92 | |
21 | 665 | Hegardt Tova | 2002 | POSEIDON | AV3802 | 50 m | 36.01 | |
22 | 470 | Johansson Maja | 1999 | HÖGANÄS SS | AW2899 | 50 m | 36.09 | |
23 | 744 | Parfitt Nicola | 2000 | TRELLEBORG | AE3400 | 50 m | 36.10 | |
24 | 629 | Bitzén Elsa | 2003 | SK HAJEN | AD8203 | 50 m | 36.18 | |
25 | 589 | Rydgren My | 1999 | MKK | AT5699 | 50 m | 36.28 | |
26 | 668 | Le Jenny | 2000 | POSEIDON | AP2800 | 50 m | 36.34 | |
27 | 608 | Huynh Felicia | 2000 | S 71 | AW8400 | 50 m | 36.35 | |
28 | 604 | Torkelsson Ellen | 2000 | OSBY SS | AD4800 | 50 m | 36.40 | |
29 | 609 | Jönsson Micaela | 2001 | S 71 | AD3801 | 50 m | 36.51 | |
30 | 701 | Lagnerup Isabella | 2000 | SK SYDSIM | AS7800 | 25 m | 36.83 | |
31 | 439 | Palm Elly | 2001 | HS | BP4401 | 50 m | 37.34 | |
32 | 726 | Joelsson Tilda | 2002 | SS DELFIN | AM4602 | 50 m | 37.45 | |
33 | 526 | Brinkhagen Julia | 1999 | LANDSKRONA | AM3299 | 50 m | 37.47 | |
34 | 747 | Tunheim-Glad Frida | 2001 | TRELLEBORG | BU5201 | 50 m | 37.47 | |
35 | 644 | Skog Olivia | 2002 | SK LÖDDE | AI1602 | 50 m | 37.50 | |
36 | 727 | Möller Alice | 2000 | SS DELFIN | AD9200 | 50 m | 37.50 | |
37 | 471 | Johansson Tilda | 2002 | HÖGANÄS SS | AE0802 | 50 m | 37.57 | |
38 | 573 | Kulcsar Kristina | 2001 | MKK | AY7801 | 25 m | 37.61 | |
39 | 766 | Kjellberg Elin | 2003 | YSTADS SS | AJ7803 | 50 m | 37.74 | |
40 | 579 | Lindell Nicola | 2001 | MKK | BV2401 | 50 m | 37.85 | |
41 | 750 | Berglind Kajsa | 2001 | VELLINGE-N | BV2201 | 50 m | 37.96 | |
42 | 709 | Bokander Siri | 2003 | SK TRITON | BF8403 | 50 m | 37.97 | |
43 | 593 | Vileus Emma | 2001 | MKK | AW1401 | 50 m | 38.32 | |
44 | 640 | Liljekvist Matilda | 2004 | SK LÖDDE | AD7204 | 50 m | 38.64 | RES |
45 | 762 | Frederiksen Emilia | 2000 | YSTADS SS | AJ8800 | 50 m | 38.73 | RES |
46 | 786 | Sandberg Alma | 2002 | ÄNGELHOLM | AU3802 | 50 m | 38.82 | RES |
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 02 juni 2017 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 11:17 |
Gren 4, 100m Bröstsim Herrar Senior |
Sponsor: Flamsprutarna |
# | ID | Namn | Född | Förening | Licens | Bassäng | Anmtid | Status |
1 | 465 | Zeidler Jacob | 1994 | HS | AB5394 | 50 m | 1:03.87 | |
2 | 426 | Kähr Erik | 1995 | HS | BC7595 | 50 m | 1:03.93 | |
3 | 784 | Kertes Daniel | 1999 | ÄNGELHOLM | AD8399 | 50 m | 1:04.42 | |
4 | 433 | Lundahl Daniel | 1991 | HS | AG5991 | 25 m | 1:05.30 | |
5 | 532 | Hassling Emil | 2000 | LANDSKRONA | AC1900 | 50 m | 1:06.08 | |
6 | 442 | Persson Gustav | 2000 | HS | AJ4500 | 50 m | 1:06.32 | |
7 | 422 | Kertes Viktor | 1996 | HS | AP5196 | 50 m | 1:06.67 | |
8 | 663 | Ekstrand Julius | 1998 | POSEIDON | AJ9798 | 50 m | 1:07.47 | |
9 | 586 | Persson Anton | 1994 | MKK | AM7394 | 50 m | 1:07.74 | |
10 | 472 | Juliusson Erik | 1998 | HÖGANÄS SS | AQ2798 | 50 m | 1:09.58 | |
11 | 559 | Englund Gustav | 2001 | MKK | AO6701 | 50 m | 1:10.02 | |
12 | 772 | Persson Max | 2001 | YSTADS SS | AE9501 | 50 m | 1:10.81 | |
13 | 536 | Lindblom Lucas | 2000 | LANDSKRONA | AG8500 | 50 m | 1:11.03 | |
14 | 710 | Boos Erik | 1999 | SK TRITON | AD1399 | 50 m | 1:11.11 | |
15 | 565 | Gustafsson Hugo | 1997 | MKK | AK1397 | 25 m | 1:11.44 | |
16 | 636 | Brinkhagen Tim | 2001 | SK LÖDDE | AC9901 | 25 m | 1:11.66 | |
17 | 670 | Ljunghusen Linus | 2000 | POSEIDON | AT6900 | 50 m | 1:12.64 | |
18 | 400 | Alderbrink Johan | 2001 | HS | AO7701 | 50 m | 1:12.93 | |
19 | 557 | Diaz Joaquin | 2001 | MKK | AH4101 | 50 m | 1:13.14 | |
20 | 449 | Segerlund Måns | 2000 | HS | AH1900 | 50 m | 1:13.28 | |
21 | 736 | Wede Jonatan | 1988 | SS IDEN | AB7388 | 50 m | 1:13.95 | |
22 | 634 | Wemlén Rickard | 2000 | SK HAJEN | AF0900 | 50 m | 1:14.39 | |
23 | 771 | Persson Gustaf | 2001 | YSTADS SS | AJ4301 | 50 m | 1:14.66 | |
24 | 724 | Ates Birkan | 2002 | SS DELFIN | AD8302 | 50 m | 1:14.85 | |
25 | 512 | Skog Jonathan | 2000 | KLIPPAN | AB0900 | 50 m | 1:15.65 | |
26 | 540 | Petersson Tim | 1999 | LANDSKRONA | AB9799 | 50 m | 1:15.71 | |
27 | 780 | Hanstål Oskar | 1999 | ÄNGELHOLM | AJ1599 | 50 m | 1:15.83 | |
28 | 718 | Palmqvist Gustaf | 2001 | SK TRITON | AC5101 | 50 m | 1:16.16 | |
29 | 734 | Ljungbeck Simon | 2000 | SS IDEN | AK2700 | 50 m | 1:16.37 | |
30 | 495 | Waldo Alexander | 1998 | KARLSKRONA | AF7998 | 50 m | 1:16.61 | |
31 | 552 | Andrén Axel | 2001 | MKK | AD6301 | 50 m | 1:16.70 | |
32 | 554 | Beckman Bo | 2002 | MKK | AI4902 | 50 m | 1:17.40 | |
33 | 544 | Svärd Casper | 2001 | LANDSKRONA | AC0101 | 50 m | 1:18.56 | |
34 | 779 | Andersson Mattias | 1996 | ÄNGELHOLM | AP3196 | 50 m | 1:19.10 | |
35 | 739 | Lindkvist Daniel | 2000 | TRELLEBORG | AO2900 | 50 m | 1:19.71 | |
36 | 787 | Vaide Hugo | 2003 | ÄNGELHOLM | AD8903 | 50 m | 1:19.78 | |
37 | 521 | Sadoon Ahmed | 2002 | KSLS | AH2902 | 50 m | 1:19.98 | |
38 | 751 | Holmquist Jonatan | 2003 | VELLINGE-N | AA6503 | 50 m | 1:23.28 | |
39 | 553 | Bech Liam | 2003 | MKK | AQ2303 | 50 m | 1:26.51 | |
40 | 773 | Stoltz Erik | 1998 | YSTADS SS | AV8598 | 50 m | ||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 02 juni 2017 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 11:17 |
Gren 5, 400m Medley Damer Senior |
Sponsor: Indoor Shooting Center |
# | ID | Namn | Född | Förening | Licens | Bassäng | Anmtid | Status |
1 | 625 | Sjöholm Erica | 1997 | SJÖBO SS | AJ0497 | 50 m | 5:06.79 | |
2 | 614 | Rönningdal Emilia | 2002 | S 71 | AC6202 | 50 m | 5:09.09 | |
3 | 570 | Jönsson Annelie | 1983 | MKK | AG3283 | 25 m | 5:12.95 | |
4 | 398 | Wilhelmsson Sara | 2001 | ESLÖVS SS | AO6201 | 25 m | 5:20.44 | |
5 | 786 | Sandberg Alma | 2002 | ÄNGELHOLM | AU3802 | 25 m | 5:20.84 | |
6 | 602 | Olofsson Moa | 2002 | OSBY SS | AG8202 | 50 m | 5:21.58 | |
7 | 696 | Lindberg Stina | 2000 | SK RAN | AC6200 | 50 m | 5:24.62 | |
8 | 516 | Lantz Thilde | 2001 | KSLS | AX6201 | 25 m | 5:25.49 | |
9 | 735 | Nilsson Sara | 1998 | SS IDEN | AF3498 | 50 m | 5:30.89 | |
10 | 581 | Mikkelsen Josephine | 2002 | MKK | AI5202 | 50 m | 5:31.97 | |
11 | 505 | Persson Linnéa | 2002 | KK KARPEN | AA5802 | 50 m | 5:32.21 | |
12 | 526 | Brinkhagen Julia | 1999 | LANDSKRONA | AM3299 | 50 m | 5:32.89 | |
13 | 658 | Berglund Olivia | 1998 | POSEIDON | AR9898 | 50 m | 5:38.80 | |
14 | 504 | Olsson Emilia | 2002 | KK KARPEN | AA6802 | 50 m | 5:40.82 | |
15 | 631 | Laurén Ella | 2001 | SK HAJEN | AO1201 | 50 m | 5:40.96 | |
16 | 396 | Nilsson Josefin | 1999 | ESLÖVS SS | AK4899 | 50 m | 5:41.31 | |
17 | 419 | Johansson Alicia | 2003 | HS | AI2603 | 50 m | 5:45.47 | |
18 | 604 | Torkelsson Ellen | 2000 | OSBY SS | AD4800 | 50 m | 5:58.13 | |
19 | 785 | Rosvall Hanna | 2000 | ÄNGELHOLM | AM7200 | 25 m | ||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 02 juni 2017 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 11:17 |
Gren 6, 100m Fjärilsim Herrar Senior |
Sponsor: Sparbanken Skåne |
# | ID | Namn | Född | Förening | Licens | Bassäng | Anmtid | Status |
1 | 404 | Björk Jesper | 1993 | HS | AU5793 | 50 m | 53.50 | |
2 | 534 | Hoff Oskar | 1998 | LANDSKRONA | AH0198 | 50 m | 55.68 | |
3 | 528 | Christensson Alfred | 1998 | LANDSKRONA | AH0398 | 50 m | 57.77 | |
4 | 780 | Hanstål Oskar | 1999 | ÄNGELHOLM | AJ1599 | 50 m | 57.97 | |
5 | 556 | Carlsson Mattias | 1990 | MKK | AP3590 | 50 m | 58.09 | |
6 | 478 | Persson Mika | 1998 | HÖGANÄS SS | AM7798 | 50 m | 58.27 | |
7 | 401 | Almeida Sundell Alexander | 1997 | HS | AH3597 | 50 m | 58.53 | |
8 | 621 | Larsson Isak | 2000 | SJÖBO SS | AF4900 | 50 m | 58.70 | |
9 | 623 | Olsson Oscar | 1999 | SJÖBO SS | AK2199 | 50 m | 58.73 | |
10 | 784 | Kertes Daniel | 1999 | ÄNGELHOLM | AD8399 | 50 m | 58.74 | |
11 | 407 | Dukic Dennis | 2000 | HS | AC4500 | 50 m | 58.94 | |
12 | 463 | Vollmer Dante | 2001 | HS | AH3501 | 50 m | 59.13 | |
13 | 424 | Klingeryd Jalamo Victor | 2000 | HS | AT4500 | 50 m | 59.29 | |
14 | 571 | Kindberg Marcus | 1993 | MKK | AI6993 | 50 m | 59.57 | |
15 | 674 | Olsson Jesper | 1998 | POSEIDON | AJ2798 | 50 m | 59.59 | |
16 | 532 | Hassling Emil | 2000 | LANDSKRONA | AC1900 | 50 m | 1:00.14 | |
17 | 485 | Auer Axel | 2003 | KARLSKRONA | AB8103 | 50 m | 1:00.60 | |
18 | 488 | Clemedtson Jakob | 1996 | KARLSKRONA | AG1196 | 50 m | 1:00.60 | |
19 | 576 | Lindblom William | 1998 | MKK | AN7798 | 50 m | 1:01.44 | |
20 | 741 | Lloyd Victor | 1996 | TRELLEBORG | AH8796 | 50 m | 1:01.50 | |
21 | 458 | Varga Stefan | 2000 | HS | AH3500 | 25 m | 1:01.60 | |
22 | 698 | Christiansen Jens | 2001 | SK SYDSIM | AJ7901 | 50 m | 1:01.64 | |
23 | 782 | Hellzén Petter | 2000 | ÄNGELHOLM | AA6300 | 50 m | 1:01.80 | |
24 | 662 | Dahlén Alexander | 1999 | POSEIDON | AI4399 | 50 m | 1:01.83 | |
25 | 714 | Modigh Joar | 2001 | SK TRITON | AO1101 | 50 m | 1:02.10 | |
26 | 456 | Wahlberg Martin | 1999 | HS | AQ1999 | 50 m | 1:02.42 | |
27 | 683 | Nagy Gergö | 1995 | POSEIDON | AZ6995 | 25 m | 1:02.61 | |
28 | 680 | Östlund Gustav | 2000 | POSEIDON | AH1100 | 50 m | 1:02.92 | |
29 | 736 | Wede Jonatan | 1988 | SS IDEN | AB7388 | 50 m | 1:03.12 | |
30 | 717 | Nolén Nicolas | 2000 | SK TRITON | AG4500 | 50 m | 1:03.13 | |
31 | 637 | Hangård Ian | 2002 | SK LÖDDE | AB5302 | 50 m | 1:03.17 | |
32 | 729 | Petersen Jakob | 2001 | SS DELFIN | AD9901 | 50 m | 1:03.54 | |
33 | 551 | Andersson Anton | 1997 | MKK | AI4997 | 50 m | 1:03.56 | |
34 | 585 | Patzer Lukas | 2002 | MKK | AG5902 | 50 m | 1:03.56 | |
35 | 580 | Ludvigsson Anders | 2000 | MKK | AV8500 | 50 m | 1:03.71 | |
36 | 452 | Söderberg Jacob | 2003 | HS | AD2103 | 50 m | 1:04.17 | |
37 | 759 | Stenskepp Hugo | 2003 | VELLINGE-N | AI6303 | 50 m | 1:04.63 | |
38 | 587 | Ringdahl Adam | 1998 | MKK | AR7198 | 50 m | 1:05.07 | |
39 | 395 | Jönsson Anton | 2001 | ESLÖVS SS | AL4501 | 50 m | 1:05.25 | |
40 | 525 | Bonnevier Simon | 2001 | LANDSKRONA | AH7301 | 50 m | 1:05.54 | |
41 | 670 | Ljunghusen Linus | 2000 | POSEIDON | AT6900 | 50 m | 1:05.63 | |
42 | 397 | Salbrink Filip | 2002 | ESLÖVS SS | AH6502 | 50 m | 1:05.64 | |
43 | 413 | Hansson Gustaf | 2001 | HS | AD5101 | 50 m | 1:05.87 | |
44 | 584 | Nilsson Johan | 1994 | MKK | AW9794 | 50 m | 1:06.28 | |
45 | 767 | Lundgren Sebastian | 1999 | YSTADS SS | AH8199 | 50 m | 1:06.28 | |
46 | 496 | Vallbo Gustav | 1999 | KARLSKRONA | AV4399 | 50 m | 1:06.30 | |
47 | 638 | Hangård Roy | 1999 | SK LÖDDE | AH0999 | 50 m | 1:06.53 | |
48 | 497 | Werner Jakob | 2000 | KARLSKRONA | AN3100 | 50 m | 1:06.82 | |
49 | 487 | Carlsson Viktor | 2000 | KARLSKRONA | AB4300 | 50 m | 1:07.67 | |
50 | 645 | Wergeland Nils | 2002 | SK LÖDDE | AE4902 | 50 m | 1:07.84 | |
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 02 juni 2017 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 11:17 |
Gren 7, 100m Ryggsim Damer Senior |
Sponsor: Sahlins Kläder |
# | ID | Namn | Född | Förening | Licens | Bassäng | Anmtid | Status |
1 | 785 | Rosvall Hanna | 2000 | ÄNGELHOLM | AM7200 | 50 m | 1:02.76 | |
2 | 450 | Stenhård Julia | 2000 | HS | AN1200 | 50 m | 1:06.00 | |
3 | 712 | Granborg Amanda | 1999 | SK TRITON | AE7699 | 50 m | 1:06.98 | |
4 | 562 | Forés Alba | 1998 | MKK | AI5298 | 50 m | 1:07.07 | |
5 | 475 | Liljeqvist Ida | 1999 | HÖGANÄS SS | AR4499 | 50 m | 1:07.14 | |
6 | 578 | Lindborg Nathalie | 1991 | MKK | BN5691 | 25 m | 1:07.23 | |
7 | 697 | Revstedt Isabella | 2001 | SK RAN | AN2801 | 50 m | 1:07.35 | |
8 | 713 | Kuras Magdalena | 1988 | SK TRITON | AR9288 | 50 m | 1:07.44 | |
9 | 593 | Vileus Emma | 2001 | MKK | AW1401 | 50 m | 1:08.03 | |
10 | 479 | Widén Elin | 1998 | HÖGANÄS SS | AI4498 | 50 m | 1:08.11 | |
11 | 542 | Sandwång Ida | 2001 | LANDSKRONA | AM3601 | 50 m | 1:08.17 | |
12 | 607 | Christiansen Emilia | 1999 | S 71 | AL8499 | 50 m | 1:08.69 | |
13 | 601 | Karlsson Simone | 2001 | OSBY SS | AI2201 | 50 m | 1:09.02 | |
14 | 480 | Widén Ida | 2001 | HÖGANÄS SS | AB3801 | 50 m | 1:09.15 | |
15 | 493 | Rosenius Ida | 2000 | KARLSKRONA | AI7400 | 50 m | 1:09.85 | |
16 | 541 | Rundblad Elin | 1999 | LANDSKRONA | AN3299 | 50 m | 1:09.90 | |
17 | 494 | Rosenius Linn | 2002 | KARLSKRONA | AA4602 | 50 m | 1:10.12 | |
18 | 491 | Karlsson Sofie | 2000 | KARLSKRONA | AV8200 | 50 m | 1:10.27 | |
19 | 738 | Lareva Davilda | 2000 | TRELLEBORG | AE4400 | 50 m | 1:10.29 | |
20 | 419 | Johansson Alicia | 2003 | HS | AI2603 | 50 m | 1:10.98 | |
21 | 530 | Dellhede Viktoria | 2003 | LANDSKRONA | AD2403 | 50 m | 1:11.05 | |
22 | 533 | Hoff Matilda | 2003 | LANDSKRONA | AG6803 | 50 m | 1:11.62 | |
23 | 600 | Cato Agnes | 2001 | OSBY SS | AB8201 | 25 m | 1:11.69 | |
24 | 582 | Morfelt Mollie | 2003 | MKK | AG8803 | 50 m | 1:11.76 | |
25 | 642 | Persson Emma | 1999 | SK LÖDDE | AM7299 | 50 m | 1:11.89 | |
26 | 461 | Vikström Ronja | 1996 | HS | BQ0696 | 50 m | 1:12.07 | |
27 | 522 | Thulin Annie | 2003 | KSLS | AK1803 | 50 m | 1:12.26 | |
28 | 671 | Melin Elin | 2000 | POSEIDON | AB4800 | 50 m | 1:12.33 | |
29 | 441 | Persson Alice | 2003 | HS | AN5803 | 50 m | 1:12.44 | |
30 | 416 | Hesslevik Rebecca | 2000 | HS | AZ0800 | 50 m | 1:12.47 | |
31 | 630 | Lackegård Elin | 2000 | SK HAJEN | AR9600 | 50 m | 1:12.83 | |
32 | 515 | Jarl Halvarsson Olivia | 2003 | KSLS | AX2203 | 50 m | 1:12.95 | |
33 | 701 | Lagnerup Isabella | 2000 | SK SYDSIM | AS7800 | 50 m | 1:13.09 | |
34 | 711 | Borg Ida | 1997 | SK TRITON | AB8897 | 50 m | 1:13.13 | |
35 | 569 | Johansson Klara | 2001 | MKK | AO5401 | 50 m | 1:13.15 | |
36 | 564 | Grahovac Anna | 1999 | MKK | AM5899 | 50 m | 1:13.33 | |
37 | 640 | Liljekvist Matilda | 2004 | SK LÖDDE | AD7204 | 50 m | 1:13.60 | |
38 | 555 | Bjurnemark Lovisa | 2003 | MKK | BG9603 | 50 m | 1:13.83 | |
39 | 568 | Ingner Johanna | 2002 | MKK | AI4202 | 50 m | 1:13.99 | |
40 | 753 | Klintberg Matilda | 1999 | VELLINGE-N | AH1299 | 50 m | 1:14.13 | |
41 | 537 | Lindh Linnéa | 2003 | LANDSKRONA | AI3803 | 50 m | 1:14.48 | |
42 | 492 | Pålsson Tuva | 2003 | KARLSKRONA | AC8803 | 50 m | 1:14.67 | RES |
43 | 708 | Björkman Karin | 2001 | SK TRITON | AD9401 | 50 m | 1:14.88 | RES |
44 | 756 | Rödin Frida | 2000 | VELLINGE-N | AI3800 | 50 m | 1:14.92 | RES |
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 02 juni 2017 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 11:17 |
Gren 8, 50m Ryggsim Herrar Senior |
Sponsor: Hummel |
# | ID | Namn | Född | Förening | Licens | Bassäng | Anmtid | Status |
1 | 404 | Björk Jesper | 1993 | HS | AU5793 | 50 m | 26.01 | |
2 | 556 | Carlsson Mattias | 1990 | MKK | AP3590 | 50 m | 26.31 | |
3 | 433 | Lundahl Daniel | 1991 | HS | AG5991 | 25 m | 28.07 | |
4 | 543 | Svensson Hampus | 1999 | LANDSKRONA | AE5199 | 50 m | 28.20 | |
5 | 683 | Nagy Gergö | 1995 | POSEIDON | AZ6995 | 50 m | 28.23 | |
6 | 528 | Christensson Alfred | 1998 | LANDSKRONA | AH0398 | 50 m | 28.55 | |
7 | 741 | Lloyd Victor | 1996 | TRELLEBORG | AH8796 | 50 m | 28.60 | |
8 | 425 | Kroon Gustav | 1998 | HS | AM6398 | 50 m | 28.62 | |
9 | 621 | Larsson Isak | 2000 | SJÖBO SS | AF4900 | 50 m | 28.68 | |
10 | 529 | Dellhede Christoffer | 2001 | LANDSKRONA | AD0501 | 50 m | 28.75 | |
11 | 534 | Hoff Oskar | 1998 | LANDSKRONA | AH0198 | 50 m | 28.75 | |
12 | 660 | Bergstrand Victor | 2000 | POSEIDON | AI8100 | 50 m | 28.88 | |
13 | 760 | Strömberg Johannes | 2002 | VELLINGE-N | AI3102 | 50 m | 29.55 | |
14 | 615 | Trudov Alexander | 1999 | S 71 | AT5399 | 50 m | 30.21 | |
15 | 645 | Wergeland Nils | 2002 | SK LÖDDE | AE4902 | 50 m | 30.24 | |
16 | 636 | Brinkhagen Tim | 2001 | SK LÖDDE | AC9901 | 50 m | 30.29 | |
17 | 715 | Nilsson Arvid | 2003 | SK TRITON | AK4303 | 50 m | 30.41 | |
18 | 431 | Lindekrantz Karl | 1999 | HS | AN0599 | 50 m | 30.55 | |
19 | 463 | Vollmer Dante | 2001 | HS | AH3501 | 25 m | 30.67 | |
20 | 698 | Christiansen Jens | 2001 | SK SYDSIM | AJ7901 | 50 m | 30.71 | |
21 | 724 | Ates Birkan | 2002 | SS DELFIN | AD8302 | 50 m | 30.83 | |
22 | 567 | Hinderup Filip | 2001 | MKK | AH5101 | 50 m | 30.97 | |
23 | 745 | Rydqvist Mattias | 2000 | TRELLEBORG | AB7500 | 50 m | 31.06 | |
24 | 476 | Lundqvist Jesper | 1999 | HÖGANÄS SS | AU6599 | 50 m | 31.23 | |
25 | 771 | Persson Gustaf | 2001 | YSTADS SS | AJ4301 | 50 m | 31.31 | |
26 | 740 | Lloyd Axel | 1999 | TRELLEBORG | AE4599 | 50 m | 31.36 | |
27 | 575 | Liljegren Karl | 2001 | MKK | AE7901 | 50 m | 31.49 | |
28 | 429 | Lind Gustav | 2002 | HS | AG7702 | 25 m | 31.70 | |
29 | 472 | Juliusson Erik | 1998 | HÖGANÄS SS | AQ2798 | 50 m | 31.73 | |
30 | 699 | Grandin Thor | 2002 | SK SYDSIM | AG4502 | 50 m | 31.82 | |
31 | 759 | Stenskepp Hugo | 2003 | VELLINGE-N | AI6303 | 50 m | 31.86 | |
32 | 613 | Rantzow Philip | 1999 | S 71 | AC7399 | 50 m | 31.96 | |
33 | 667 | Johansson Oscar | 2000 | POSEIDON | AH4500 | 25 m | 31.96 | |
34 | 566 | Hagerström Tim | 1999 | MKK | AH8799 | 50 m | 32.02 | |
35 | 496 | Vallbo Gustav | 1999 | KARLSKRONA | AV4399 | 50 m | 32.08 | |
36 | 532 | Hassling Emil | 2000 | LANDSKRONA | AC1900 | 50 m | 32.11 | |
37 | 641 | Miderbäck Lukas | 2003 | SK LÖDDE | AC5903 | 50 m | 32.11 | |
38 | 590 | Stenberg Philip | 2001 | MKK | AB9101 | 50 m | 32.25 | |
39 | 774 | Stoltz Martin | 2000 | YSTADS SS | AR4900 | 25 m | 32.25 | |
40 | 452 | Söderberg Jacob | 2003 | HS | AD2103 | 50 m | 32.31 | |
41 | 474 | Killman Johan | 1999 | HÖGANÄS SS | AI6799 | 50 m | 32.34 | |
42 | 765 | Jespersen Emil | 2001 | YSTADS SS | AI9901 | 50 m | 32.48 | |
43 | 725 | Berthelsson Tim | 2000 | SS DELFIN | AJ1700 | 50 m | 32.58 | |
44 | 619 | Börjesson Jakob | 2001 | SJÖBO SS | AG9901 | 50 m | 32.62 | |
45 | 787 | Vaide Hugo | 2003 | ÄNGELHOLM | AD8903 | 50 m | 32.66 | |
46 | 540 | Petersson Tim | 1999 | LANDSKRONA | AB9799 | 50 m | 32.67 | |
47 | 397 | Salbrink Filip | 2002 | ESLÖVS SS | AH6502 | 50 m | 32.70 | |
48 | 486 | Barkrot Marcus | 2002 | KARLSKRONA | AD7502 | 50 m | 32.95 | |
49 | 536 | Lindblom Lucas | 2000 | LANDSKRONA | AG8500 | 50 m | 33.04 | |
50 | 513 | Tarnanidis Nikolaos | 2002 | KLIPPAN | AY3902 | 50 m | 33.56 | |
51 | 639 | Larsson Elliot | 2000 | SK LÖDDE | AF3300 | 50 m | 33.57 | |
52 | 587 | Ringdahl Adam | 1998 | MKK | AR7198 | 50 m | 33.58 | |
53 | 511 | Kronkvist Erik | 1999 | KLIPPAN | AO3199 | 50 m | 33.71 | RES |
54 | 554 | Beckman Bo | 2002 | MKK | AI4902 | 25 m | RES | |
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 02 juni 2017 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 11:17 |
Gren 9, 800m Frisim Damer Senior |
Sponsor: Ystads Rörtjänst AB |
# | ID | Namn | Född | Förening | Licens | Bassäng | Anmtid | Status |
1 | 626 | Sjöholm Lina | 2000 | SJÖBO SS | AD7200 | 25 m | 9:11.88 | |
2 | 785 | Rosvall Hanna | 2000 | ÄNGELHOLM | AM7200 | 50 m | 9:17.76 | |
3 | 611 | Karlsson Moa | 2002 | S 71 | AC1202 | 25 m | 9:28.70 | |
4 | 775 | Åkesson Matilda | 1999 | YSTADS SS | AL9699 | 25 m | 9:31.84 | |
5 | 617 | Anderberg-Richard Tilde | 1999 | SJÖBO SS | AU5499 | 25 m | 9:32.64 | |
6 | 535 | Johannesson Elin | 1999 | LANDSKRONA | AM4299 | 25 m | 9:34.09 | |
7 | 618 | Andersson Augusta | 1997 | SJÖBO SS | AM9297 | 25 m | 9:36.32 | |
8 | 438 | Nordén Emilia | 2003 | HS | AT3803 | 25 m | 9:52.26 | |
9 | 398 | Wilhelmsson Sara | 2001 | ESLÖVS SS | AO6201 | 25 m | 9:53.46 | |
10 | 756 | Rödin Frida | 2000 | VELLINGE-N | AI3800 | 25 m | 9:54.32 | |
11 | 501 | Hansson Olivia | 2003 | KIVIKS SK | AP5403 | 25 m | 9:55.67 | |
12 | 502 | Aronsson Clara | 2002 | KK KARPEN | AE4202 | 25 m | 10:00.56 | |
13 | 754 | Larsson Ida | 2002 | VELLINGE-N | AL8202 | 25 m | 10:01.46 | |
14 | 646 | Åsberg Carolina | 2002 | SK LÖDDE | AJ1802 | 50 m | 10:06.69 | |
15 | 436 | Maltesjö Telma | 2002 | HS | AR3602 | 25 m | 10:09.35 | |
16 | 612 | Permarker Anna-Luisa | 2002 | S 71 | AH1402 | 25 m | 10:12.74 | |
17 | 520 | Rosengren Josefine | 2000 | KSLS | BA3800 | 50 m | 10:16.16 | |
18 | 661 | Bontidean Annamaria | 2000 | POSEIDON | BA0200 | 50 m | 10:22.40 | |
19 | 396 | Nilsson Josefin | 1999 | ESLÖVS SS | AK4899 | 50 m | 10:22.42 | |
20 | 677 | Tufvesson Linn | 2001 | POSEIDON | AT5201 | 50 m | 10:25.05 | |
21 | 781 | Hellzén Ebba | 2003 | ÄNGELHOLM | AE3603 | 50 m | 10:29.62 | |
22 | 519 | Nyborg Saga | 2003 | KSLS | AK9603 | 50 m | 10:33.39 | |
23 | 503 | Bengtsson Alice | 2000 | KK KARPEN | AM0200 | 50 m | 10:36.88 | |
24 | 481 | Winberg Heidi | 1999 | HÖGANÄS SS | AW4899 | 25 m | 10:36.96 | |
25 | 762 | Frederiksen Emilia | 2000 | YSTADS SS | AJ8800 | 50 m | 10:39.56 | |
26 | 504 | Olsson Emilia | 2002 | KK KARPEN | AA6802 | 50 m | 10:39.84 | |
27 | 768 | Melgar Sara | 2002 | YSTADS SS | AA8602 | 50 m | 10:43.78 | |
28 | 758 | Skoglund Alice | 2003 | VELLINGE-N | BO5603 | 50 m | 11:20.72 | |
29 | 461 | Vikström Ronja | 1996 | HS | BQ0696 | 25 m | ||
30 | 420 | Jälminger Ebba | 2002 | HS | AO9602 | 50 m | 10:20.12 | EFT |
31 | 796 | Thunberg Ellen | 2001 | ÄNGELHOLM | BC7401 | 50 m | 10:21.27 | EFT |
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 02 juni 2017 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 11:17 |
Gren 10, 4X200m Frisim Herrar Senior |
Sponsor: Bareko Sport |
# | ID | Namn | Född | Förening | Licens | Bassäng | Anmtid | Status |
1 | 468 | Hs Lag 1 | 1995 | HS | 50 m | 7:25.24 | ||
2 | 469 | Hs Lag 2 | 1995 | HS | 50 m | 7:38.95 | ||
3 | 596 | Mkk | 1997 | MKK | 25 m | 7:44.21 | ||
4 | 692 | Poseidon Lag 1 | 1940 | POSEIDON | 25 m | 7:47.45 | ||
5 | 549 | Landskrona Lag 1 | 1998 | LANDSKRONA | 25 m | 7:48.78 | ||
6 | 749 | Trelleborg | 1996 | TRELLEBORG | 25 m | 7:55.95 | ||
7 | 652 | SK Lödde Lag 2 | 1999 | SK LÖDDE | 25 m | 8:22.40 | ||
8 | 723 | SK Triton | 2017 | SK TRITON | 50 m | 8:29.87 | ||
9 | 657 | SK Lödde Lag 1 | 2001 | SK LÖDDE | 25 m | 8:34.65 | ||
10 | 777 | Ystads SS Lag 1 | 0 | YSTADS SS | 50 m | 8:43.10 | ||
11 | 794 | SK Sydsim | 0 | SK SYDSIM | 50 m | 8:56.00 | ||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 02 juni 2017 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 11:17 |
Gren 11, 200m Fjärilsim Damer Senior |
Sponsor: Otto Olsson Bil AB |
# | ID | Namn | Född | Förening | Licens | Bassäng | Anmtid | Status |
1 | 785 | Rosvall Hanna | 2000 | ÄNGELHOLM | AM7200 | 25 m | 2:17.37 | |
2 | 461 | Vikström Ronja | 1996 | HS | BQ0696 | 50 m | 2:20.39 | |
3 | 607 | Christiansen Emilia | 1999 | S 71 | AL8499 | 50 m | 2:23.63 | |
4 | 618 | Andersson Augusta | 1997 | SJÖBO SS | AM9297 | 50 m | 2:26.34 | |
5 | 450 | Stenhård Julia | 2000 | HS | AN1200 | 50 m | 2:27.07 | |
6 | 434 | Lundblad Alicia | 2001 | HS | AF6801 | 50 m | 2:27.48 | |
7 | 505 | Persson Linnéa | 2002 | KK KARPEN | AA5802 | 50 m | 2:28.12 | |
8 | 753 | Klintberg Matilda | 1999 | VELLINGE-N | AH1299 | 50 m | 2:30.92 | |
9 | 706 | Andersson Fanny | 1997 | SK TRITON | AO9497 | 50 m | 2:33.01 | |
10 | 526 | Brinkhagen Julia | 1999 | LANDSKRONA | AM3299 | 50 m | 2:34.71 | |
11 | 786 | Sandberg Alma | 2002 | ÄNGELHOLM | AU3802 | 50 m | 2:35.46 | |
12 | 602 | Olofsson Moa | 2002 | OSBY SS | AG8202 | 25 m | 2:38.33 | |
13 | 702 | Nordefell Frida | 2000 | SK SYDSIM | AF1800 | 50 m | 2:39.36 | |
14 | 604 | Torkelsson Ellen | 2000 | OSBY SS | AD4800 | 25 m | 2:39.44 | |
15 | 398 | Wilhelmsson Sara | 2001 | ESLÖVS SS | AO6201 | 50 m | 2:40.25 | |
16 | 428 | Lennberger Emmie | 2000 | HS | AN7200 | 25 m | 2:40.26 | |
17 | 519 | Nyborg Saga | 2003 | KSLS | AK9603 | 50 m | 2:40.44 | |
18 | 436 | Maltesjö Telma | 2002 | HS | AR3602 | 25 m | 2:42.05 | |
19 | 631 | Laurén Ella | 2001 | SK HAJEN | AO1201 | 50 m | 2:43.90 | |
20 | 627 | Steen Clara | 2003 | SJÖBO SS | BE3603 | 25 m | 2:45.29 | |
21 | 603 | Torkelsson Alma | 2003 | OSBY SS | AE5603 | 50 m | 2:46.12 | |
22 | 755 | Löfgren Ebba | 2001 | VELLINGE-N | BU9601 | 50 m | 2:46.47 | |
23 | 754 | Larsson Ida | 2002 | VELLINGE-N | AL8202 | 50 m | 2:48.44 | |
24 | 757 | Rödin Klara | 2003 | VELLINGE-N | AE2603 | 50 m | 2:49.83 | |
25 | 763 | Ghanem Lucie | 2002 | YSTADS SS | AS0802 | 50 m | 2:49.87 | |
26 | 612 | Permarker Anna-Luisa | 2002 | S 71 | AH1402 | 50 m | 2:50.48 | |
27 | 646 | Åsberg Carolina | 2002 | SK LÖDDE | AJ1802 | 50 m | 2:52.07 | |
28 | 574 | Lennartsson Tove | 2000 | MKK | AM1800 | 50 m | 2:52.60 | |
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 02 juni 2017 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 11:17 |
Gren 12, 200m Medley Herrar Senior |
Sponsor: YBB Ystad Bilbesiktning |
# | ID | Namn | Född | Förening | Licens | Bassäng | Anmtid | Status |
1 | 532 | Hassling Emil | 2000 | LANDSKRONA | AC1900 | 50 m | 2:07.56 | |
2 | 458 | Varga Stefan | 2000 | HS | AH3500 | 50 m | 2:10.53 | |
3 | 462 | Williamsson Olle | 1998 | HS | AH4198 | 50 m | 2:11.43 | |
4 | 534 | Hoff Oskar | 1998 | LANDSKRONA | AH0198 | 50 m | 2:14.40 | |
5 | 771 | Persson Gustaf | 2001 | YSTADS SS | AJ4301 | 25 m | 2:15.18 | |
6 | 551 | Andersson Anton | 1997 | MKK | AI4997 | 50 m | 2:15.55 | |
7 | 463 | Vollmer Dante | 2001 | HS | AH3501 | 50 m | 2:16.02 | |
8 | 442 | Persson Gustav | 2000 | HS | AJ4500 | 50 m | 2:16.64 | |
9 | 576 | Lindblom William | 1998 | MKK | AN7798 | 50 m | 2:17.22 | |
10 | 717 | Nolén Nicolas | 2000 | SK TRITON | AG4500 | 25 m | 2:17.39 | |
11 | 674 | Olsson Jesper | 1998 | POSEIDON | AJ2798 | 50 m | 2:17.91 | |
12 | 780 | Hanstål Oskar | 1999 | ÄNGELHOLM | AJ1599 | 50 m | 2:18.16 | |
13 | 660 | Bergstrand Victor | 2000 | POSEIDON | AI8100 | 50 m | 2:18.32 | |
14 | 407 | Dukic Dennis | 2000 | HS | AC4500 | 50 m | 2:18.53 | |
15 | 772 | Persson Max | 2001 | YSTADS SS | AE9501 | 50 m | 2:19.25 | |
16 | 636 | Brinkhagen Tim | 2001 | SK LÖDDE | AC9901 | 50 m | 2:20.21 | |
17 | 740 | Lloyd Axel | 1999 | TRELLEBORG | AE4599 | 50 m | 2:21.18 | |
18 | 536 | Lindblom Lucas | 2000 | LANDSKRONA | AG8500 | 50 m | 2:21.85 | |
19 | 782 | Hellzén Petter | 2000 | ÄNGELHOLM | AA6300 | 50 m | 2:22.40 | |
20 | 760 | Strömberg Johannes | 2002 | VELLINGE-N | AI3102 | 50 m | 2:22.98 | |
21 | 575 | Liljegren Karl | 2001 | MKK | AE7901 | 25 m | 2:22.99 | |
22 | 736 | Wede Jonatan | 1988 | SS IDEN | AB7388 | 50 m | 2:24.61 | |
23 | 485 | Auer Axel | 2003 | KARLSKRONA | AB8103 | 50 m | 2:24.65 | |
24 | 559 | Englund Gustav | 2001 | MKK | AO6701 | 50 m | 2:26.22 | |
25 | 638 | Hangård Roy | 1999 | SK LÖDDE | AH0999 | 50 m | 2:26.96 | |
26 | 773 | Stoltz Erik | 1998 | YSTADS SS | AV8598 | 50 m | 2:28.04 | |
27 | 724 | Ates Birkan | 2002 | SS DELFIN | AD8302 | 50 m | 2:28.32 | |
28 | 554 | Beckman Bo | 2002 | MKK | AI4902 | 50 m | 2:28.53 | |
29 | 729 | Petersen Jakob | 2001 | SS DELFIN | AD9901 | 50 m | 2:29.13 | |
30 | 395 | Jönsson Anton | 2001 | ESLÖVS SS | AL4501 | 50 m | 2:29.14 | |
31 | 552 | Andrén Axel | 2001 | MKK | AD6301 | 50 m | 2:29.16 | |
32 | 472 | Juliusson Erik | 1998 | HÖGANÄS SS | AQ2798 | 50 m | 2:29.69 | |
33 | 779 | Andersson Mattias | 1996 | ÄNGELHOLM | AP3196 | 50 m | 2:29.80 | |
34 | 678 | Vasilijevic Marko | 1999 | POSEIDON | AH1999 | 50 m | 2:30.92 | |
35 | 670 | Ljunghusen Linus | 2000 | POSEIDON | AT6900 | 50 m | 2:31.00 | |
36 | 767 | Lundgren Sebastian | 1999 | YSTADS SS | AH8199 | 50 m | 2:32.50 | |
37 | 566 | Hagerström Tim | 1999 | MKK | AH8799 | 50 m | 2:33.99 | |
38 | 714 | Modigh Joar | 2001 | SK TRITON | AO1101 | 50 m | 2:34.21 | |
39 | 544 | Svärd Casper | 2001 | LANDSKRONA | AC0101 | 50 m | 2:34.71 | |
40 | 765 | Jespersen Emil | 2001 | YSTADS SS | AI9901 | 50 m | 2:37.07 | |
41 | 495 | Waldo Alexander | 1998 | KARLSKRONA | AF7998 | 50 m | 2:38.56 | RES |
42 | 553 | Bech Liam | 2003 | MKK | AQ2303 | 50 m | 2:44.99 | RES |
43 | 521 | Sadoon Ahmed | 2002 | KSLS | AH2902 | 50 m | 2:47.23 | RES |
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 02 juni 2017 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 11:17 |
Gren 13, 400m Frisim Damer Senior |
Sponsor: Lindsténs Elektriska |
# | ID | Namn | Född | Förening | Licens | Bassäng | Anmtid | Status |
1 | 785 | Rosvall Hanna | 2000 | ÄNGELHOLM | AM7200 | 50 m | 4:28.61 | |
2 | 562 | Forés Alba | 1998 | MKK | AI5298 | 50 m | 4:29.88 | |
3 | 626 | Sjöholm Lina | 2000 | SJÖBO SS | AD7200 | 50 m | 4:30.89 | |
4 | 581 | Mikkelsen Josephine | 2002 | MKK | AI5202 | 50 m | 4:31.16 | |
5 | 412 | Hallbäck Ebba | 2000 | HS | AL0600 | 50 m | 4:32.86 | |
6 | 625 | Sjöholm Erica | 1997 | SJÖBO SS | AJ0497 | 50 m | 4:34.76 | |
7 | 440 | Palmkvist Johanna | 1999 | HS | AN2899 | 50 m | 4:34.92 | |
8 | 461 | Vikström Ronja | 1996 | HS | BQ0696 | 50 m | 4:35.26 | |
9 | 464 | Ülger Olivia | 2000 | HS | AK3800 | 50 m | 4:35.56 | |
10 | 614 | Rönningdal Emilia | 2002 | S 71 | AC6202 | 50 m | 4:35.65 | |
11 | 501 | Hansson Olivia | 2003 | KIVIKS SK | AP5403 | 25 m | 4:38.95 | |
12 | 564 | Grahovac Anna | 1999 | MKK | AM5899 | 50 m | 4:39.03 | |
13 | 611 | Karlsson Moa | 2002 | S 71 | AC1202 | 50 m | 4:40.59 | |
14 | 659 | Bergman Hanna | 2001 | POSEIDON | AF9601 | 50 m | 4:42.40 | |
15 | 535 | Johannesson Elin | 1999 | LANDSKRONA | AM4299 | 50 m | 4:43.85 | |
16 | 620 | Johnsson Emmy | 2001 | SJÖBO SS | AT6801 | 25 m | 4:43.97 | |
17 | 502 | Aronsson Clara | 2002 | KK KARPEN | AE4202 | 25 m | 4:44.09 | |
18 | 775 | Åkesson Matilda | 1999 | YSTADS SS | AL9699 | 50 m | 4:45.49 | |
19 | 727 | Möller Alice | 2000 | SS DELFIN | AD9200 | 50 m | 4:45.85 | |
20 | 617 | Anderberg-Richard Tilde | 1999 | SJÖBO SS | AU5499 | 50 m | 4:45.87 | |
21 | 601 | Karlsson Simone | 2001 | OSBY SS | AI2201 | 50 m | 4:46.20 | |
22 | 672 | Moberg Elin | 1999 | POSEIDON | AU2699 | 50 m | 4:48.32 | |
23 | 671 | Melin Elin | 2000 | POSEIDON | AB4800 | 25 m | 4:49.30 | |
24 | 756 | Rödin Frida | 2000 | VELLINGE-N | AI3800 | 50 m | 4:49.59 | |
25 | 420 | Jälminger Ebba | 2002 | HS | AO9602 | 50 m | 4:50.66 | |
26 | 438 | Nordén Emilia | 2003 | HS | AT3803 | 50 m | 4:51.82 | |
27 | 411 | Gustavsson Kajsa | 2001 | HS | AW2401 | 50 m | 4:52.02 | |
28 | 568 | Ingner Johanna | 2002 | MKK | AI4202 | 50 m | 4:52.17 | |
29 | 518 | Modig Amanda | 1999 | KSLS | AJ5499 | 50 m | 4:52.68 | |
30 | 480 | Widén Ida | 2001 | HÖGANÄS SS | AB3801 | 50 m | 4:53.31 | |
31 | 754 | Larsson Ida | 2002 | VELLINGE-N | AL8202 | 50 m | 4:53.88 | |
32 | 632 | Nobrell Sara | 2002 | SK HAJEN | BM1402 | 50 m | 4:54.04 | |
33 | 646 | Åsberg Carolina | 2002 | SK LÖDDE | AJ1802 | 50 m | 4:54.55 | |
34 | 514 | Högberg Linnéa | 1999 | KSLS | BI5899 | 50 m | 4:54.89 | |
35 | 396 | Nilsson Josefin | 1999 | ESLÖVS SS | AK4899 | 50 m | 4:56.77 | |
36 | 582 | Morfelt Mollie | 2003 | MKK | AG8803 | 50 m | 4:58.79 | |
37 | 677 | Tufvesson Linn | 2001 | POSEIDON | AT5201 | 50 m | 4:59.99 | |
38 | 697 | Revstedt Isabella | 2001 | SK RAN | AN2801 | 50 m | 5:02.50 | |
39 | 757 | Rödin Klara | 2003 | VELLINGE-N | AE2603 | 50 m | 5:04.91 | |
40 | 661 | Bontidean Annamaria | 2000 | POSEIDON | BA0200 | 50 m | 5:05.88 | |
41 | 781 | Hellzén Ebba | 2003 | ÄNGELHOLM | AE3603 | 50 m | 5:06.73 | RES |
42 | 503 | Bengtsson Alice | 2000 | KK KARPEN | AM0200 | 50 m | 5:14.22 | RES |
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 02 juni 2017 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 11:17 |
Gren 14, 50m Frisim Herrar Senior |
Sponsor: Jens Lundgren AB |
# | ID | Namn | Född | Förening | Licens | Bassäng | Anmtid | Status |
1 | 707 | Attellesey Ahmad | 1995 | SK TRITON | AP5995 | 50 m | 23.38 | |
2 | 478 | Persson Mika | 1998 | HÖGANÄS SS | AM7798 | 50 m | 23.59 | |
3 | 417 | Holmström Jonas | 1992 | HS | AH1392 | 50 m | 23.82 | |
4 | 680 | Östlund Gustav | 2000 | POSEIDON | AH1100 | 50 m | 23.92 | |
5 | 784 | Kertes Daniel | 1999 | ÄNGELHOLM | AD8399 | 50 m | 23.93 | |
6 | 404 | Björk Jesper | 1993 | HS | AU5793 | 50 m | 23.98 | |
7 | 426 | Kähr Erik | 1995 | HS | BC7595 | 50 m | 24.16 | |
8 | 465 | Zeidler Jacob | 1994 | HS | AB5394 | 50 m | 24.16 | |
9 | 528 | Christensson Alfred | 1998 | LANDSKRONA | AH0398 | 50 m | 24.18 | |
10 | 532 | Hassling Emil | 2000 | LANDSKRONA | AC1900 | 50 m | 24.24 | |
11 | 401 | Almeida Sundell Alexander | 1997 | HS | AH3597 | 50 m | 24.39 | |
12 | 422 | Kertes Viktor | 1996 | HS | AP5196 | 50 m | 24.74 | |
13 | 435 | Löfqvist Alexander | 1999 | HS | AM5399 | 50 m | 24.82 | |
14 | 681 | Andersson Jonas | 1996 | POSEIDON | AE2396 | 50 m | 25.14 | |
15 | 621 | Larsson Isak | 2000 | SJÖBO SS | AF4900 | 50 m | 25.23 | |
16 | 792 | Christiansson Filip | 1999 | YSTADS SS | AO6199 | 50 m | 25.33 | |
17 | 741 | Lloyd Victor | 1996 | TRELLEBORG | AH8796 | 50 m | 25.35 | |
18 | 433 | Lundahl Daniel | 1991 | HS | AG5991 | 25 m | 25.36 | |
19 | 745 | Rydqvist Mattias | 2000 | TRELLEBORG | AB7500 | 50 m | 25.42 | |
20 | 698 | Christiansen Jens | 2001 | SK SYDSIM | AJ7901 | 50 m | 25.51 | |
21 | 447 | Rasmusson Oskar | 1999 | HS | AK2799 | 50 m | 25.52 | |
22 | 662 | Dahlén Alexander | 1999 | POSEIDON | AI4399 | 50 m | 25.53 | |
23 | 488 | Clemedtson Jakob | 1996 | KARLSKRONA | AG1196 | 50 m | 25.59 | |
24 | 543 | Svensson Hampus | 1999 | LANDSKRONA | AE5199 | 50 m | 25.59 | |
25 | 674 | Olsson Jesper | 1998 | POSEIDON | AJ2798 | 50 m | 25.64 | |
26 | 740 | Lloyd Axel | 1999 | TRELLEBORG | AE4599 | 50 m | 25.70 | |
27 | 565 | Gustafsson Hugo | 1997 | MKK | AK1397 | 25 m | 25.75 | |
28 | 710 | Boos Erik | 1999 | SK TRITON | AD1399 | 50 m | 25.78 | |
29 | 472 | Juliusson Erik | 1998 | HÖGANÄS SS | AQ2798 | 25 m | 25.84 | |
30 | 660 | Bergstrand Victor | 2000 | POSEIDON | AI8100 | 50 m | 25.85 | |
31 | 780 | Hanstål Oskar | 1999 | ÄNGELHOLM | AJ1599 | 50 m | 25.86 | |
32 | 425 | Kroon Gustav | 1998 | HS | AM6398 | 50 m | 25.94 | |
33 | 529 | Dellhede Christoffer | 2001 | LANDSKRONA | AD0501 | 50 m | 25.94 | |
34 | 442 | Persson Gustav | 2000 | HS | AJ4500 | 50 m | 25.99 | |
35 | 424 | Klingeryd Jalamo Victor | 2000 | HS | AT4500 | 50 m | 26.02 | |
36 | 663 | Ekstrand Julius | 1998 | POSEIDON | AJ9798 | 50 m | 26.02 | |
37 | 580 | Ludvigsson Anders | 2000 | MKK | AV8500 | 50 m | 26.05 | |
38 | 771 | Persson Gustaf | 2001 | YSTADS SS | AJ4301 | 50 m | 26.09 | |
39 | 567 | Hinderup Filip | 2001 | MKK | AH5101 | 50 m | 26.12 | |
40 | 486 | Barkrot Marcus | 2002 | KARLSKRONA | AD7502 | 50 m | 26.30 | |
41 | 724 | Ates Birkan | 2002 | SS DELFIN | AD8302 | 25 m | 26.31 | |
42 | 739 | Lindkvist Daniel | 2000 | TRELLEBORG | AO2900 | 25 m | 26.31 | |
43 | 719 | Skarin Oskar | 1999 | SK TRITON | AD0999 | 25 m | 26.36 | |
44 | 585 | Patzer Lukas | 2002 | MKK | AG5902 | 50 m | 26.38 | |
45 | 636 | Brinkhagen Tim | 2001 | SK LÖDDE | AC9901 | 50 m | 26.47 | |
46 | 641 | Miderbäck Lukas | 2003 | SK LÖDDE | AC5903 | 50 m | 26.53 | |
47 | 700 | Halilovic Dennie | 2002 | SK SYDSIM | AC0702 | 25 m | 26.56 | |
48 | 496 | Vallbo Gustav | 1999 | KARLSKRONA | AV4399 | 50 m | 26.59 | |
49 | 474 | Killman Johan | 1999 | HÖGANÄS SS | AI6799 | 50 m | 26.69 | |
50 | 405 | Cederlund Henning | 2003 | HS | AI1303 | 50 m | 26.75 | |
51 | 613 | Rantzow Philip | 1999 | S 71 | AC7399 | 50 m | 26.77 | |
52 | 586 | Persson Anton | 1994 | MKK | AM7394 | 50 m | 26.80 | |
53 | 720 | Wetterborg Felix | 2001 | SK TRITON | AC6101 | 50 m | 26.80 | |
54 | 553 | Bech Liam | 2003 | MKK | AQ2303 | 50 m | 26.82 | |
55 | 725 | Berthelsson Tim | 2000 | SS DELFIN | AJ1700 | 50 m | 27.10 | |
56 | 487 | Carlsson Viktor | 2000 | KARLSKRONA | AB4300 | 50 m | 27.18 | RES |
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 02 juni 2017 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 11:17 |
Gren 15, 200m Bröstsim Damer Senior |
Sponsor: TYR |
# | ID | Namn | Född | Förening | Licens | Bassäng | Anmtid | Status |
1 | 658 | Berglund Olivia | 1998 | POSEIDON | AR9898 | 50 m | 2:35.88 | |
2 | 473 | Juliusson Klara | 1997 | HÖGANÄS SS | AH3897 | 25 m | 2:40.60 | |
3 | 490 | Gladher Tea | 2000 | KARLSKRONA | AB1400 | 50 m | 2:44.82 | |
4 | 666 | Jendbro Sara | 2000 | POSEIDON | BA7800 | 50 m | 2:45.20 | |
5 | 614 | Rönningdal Emilia | 2002 | S 71 | AC6202 | 50 m | 2:45.82 | |
6 | 570 | Jönsson Annelie | 1983 | MKK | AG3283 | 50 m | 2:46.21 | |
7 | 696 | Lindberg Stina | 2000 | SK RAN | AC6200 | 50 m | 2:46.73 | |
8 | 516 | Lantz Thilde | 2001 | KSLS | AX6201 | 50 m | 2:47.61 | |
9 | 457 | Wallin Sarah | 2000 | HS | AH9800 | 50 m | 2:47.68 | |
10 | 643 | Ranevi Louise | 1999 | SK LÖDDE | AI3299 | 50 m | 2:48.62 | |
11 | 418 | Horvath Daniella | 2001 | HS | AO9601 | 50 m | 2:48.66 | |
12 | 769 | Norberg Randowo Alicia | 1999 | YSTADS SS | AS4499 | 50 m | 2:49.34 | |
13 | 602 | Olofsson Moa | 2002 | OSBY SS | AG8202 | 50 m | 2:50.20 | |
14 | 701 | Lagnerup Isabella | 2000 | SK SYDSIM | AS7800 | 25 m | 2:50.78 | |
15 | 706 | Andersson Fanny | 1997 | SK TRITON | AO9497 | 50 m | 2:50.90 | |
16 | 439 | Palm Elly | 2001 | HS | BP4401 | 50 m | 2:51.22 | |
17 | 609 | Jönsson Micaela | 2001 | S 71 | AD3801 | 50 m | 2:52.04 | |
18 | 631 | Laurén Ella | 2001 | SK HAJEN | AO1201 | 25 m | 2:52.44 | |
19 | 629 | Bitzén Elsa | 2003 | SK HAJEN | AD8203 | 25 m | 2:52.63 | |
20 | 750 | Berglind Kajsa | 2001 | VELLINGE-N | BV2201 | 25 m | 2:52.64 | |
21 | 665 | Hegardt Tova | 2002 | POSEIDON | AV3802 | 50 m | 2:53.37 | |
22 | 489 | Gladher Disa | 2002 | KARLSKRONA | AA2202 | 25 m | 2:53.90 | |
23 | 668 | Le Jenny | 2000 | POSEIDON | AP2800 | 50 m | 2:55.52 | |
24 | 506 | Rudolf Vilma | 2002 | KK KARPEN | AW1202 | 50 m | 2:55.83 | |
25 | 505 | Persson Linnéa | 2002 | KK KARPEN | AA5802 | 50 m | 2:55.92 | |
26 | 398 | Wilhelmsson Sara | 2001 | ESLÖVS SS | AO6201 | 50 m | 2:56.07 | |
27 | 436 | Maltesjö Telma | 2002 | HS | AR3602 | 50 m | 2:56.12 | |
28 | 709 | Bokander Siri | 2003 | SK TRITON | BF8403 | 25 m | 2:56.88 | |
29 | 504 | Olsson Emilia | 2002 | KK KARPEN | AA6802 | 50 m | 2:56.90 | |
30 | 744 | Parfitt Nicola | 2000 | TRELLEBORG | AE3400 | 50 m | 2:58.77 | |
31 | 526 | Brinkhagen Julia | 1999 | LANDSKRONA | AM3299 | 50 m | 2:58.85 | |
32 | 624 | Schubert Olga | 2000 | SJÖBO SS | AK2800 | 50 m | 2:59.84 | |
33 | 644 | Skog Olivia | 2002 | SK LÖDDE | AI1602 | 50 m | 3:02.62 | |
34 | 762 | Frederiksen Emilia | 2000 | YSTADS SS | AJ8800 | 50 m | 3:03.43 | |
35 | 604 | Torkelsson Ellen | 2000 | OSBY SS | AD4800 | 50 m | 3:04.37 | |
36 | 515 | Jarl Halvarsson Olivia | 2003 | KSLS | AX2203 | 50 m | 3:06.22 | |
37 | 766 | Kjellberg Elin | 2003 | YSTADS SS | AJ7803 | 50 m | 3:07.21 | |
38 | 726 | Joelsson Tilda | 2002 | SS DELFIN | AM4602 | 50 m | 3:08.75 | |
39 | 573 | Kulcsar Kristina | 2001 | MKK | AY7801 | 50 m | 3:18.77 | |
40 | 402 | Andersson Emma | 2002 | HS | AO1802 | 25 m | ||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 02 juni 2017 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 11:17 |
Gren 16, 800m Frisim Herrar Senior |
Sponsor: Ystads Saltsjöbad |
# | ID | Namn | Född | Förening | Licens | Bassäng | Anmtid | Status |
1 | 444 | Plato Simon | 1993 | HS | AO6993 | 25 m | 7:59.72 | |
2 | 571 | Kindberg Marcus | 1993 | MKK | AI6993 | 25 m | 8:17.65 | |
3 | 407 | Dukic Dennis | 2000 | HS | AC4500 | 25 m | 8:20.53 | |
4 | 615 | Trudov Alexander | 1999 | S 71 | AT5399 | 25 m | 8:26.00 | |
5 | 460 | Vikström Isak | 1999 | HS | AJ3199 | 50 m | 8:36.06 | |
6 | 782 | Hellzén Petter | 2000 | ÄNGELHOLM | AA6300 | 50 m | 8:51.91 | |
7 | 397 | Salbrink Filip | 2002 | ESLÖVS SS | AH6502 | 25 m | 8:59.58 | |
8 | 413 | Hansson Gustaf | 2001 | HS | AD5101 | 25 m | 9:00.86 | |
9 | 576 | Lindblom William | 1998 | MKK | AN7798 | 25 m | 9:01.99 | |
10 | 764 | Jansson Anton | 2002 | YSTADS SS | AC4702 | 25 m | 9:10.68 | |
11 | 679 | Östlund Gustav | 1997 | POSEIDON | AM8797 | 25 m | 9:11.53 | |
12 | 400 | Alderbrink Johan | 2001 | HS | AO7701 | 25 m | 9:16.03 | |
13 | 429 | Lind Gustav | 2002 | HS | AG7702 | 25 m | 9:16.34 | |
14 | 584 | Nilsson Johan | 1994 | MKK | AW9794 | 25 m | 9:21.70 | |
15 | 767 | Lundgren Sebastian | 1999 | YSTADS SS | AH8199 | 25 m | 9:22.02 | |
16 | 552 | Andrén Axel | 2001 | MKK | AD6301 | 25 m | 9:25.53 | |
17 | 512 | Skog Jonathan | 2000 | KLIPPAN | AB0900 | 25 m | 9:29.59 | |
18 | 590 | Stenberg Philip | 2001 | MKK | AB9101 | 25 m | 9:33.70 | |
19 | 673 | Olsson Alexander | 1996 | POSEIDON | AK1796 | 50 m | 9:34.19 | |
20 | 638 | Hangård Roy | 1999 | SK LÖDDE | AH0999 | 50 m | 9:40.19 | |
21 | 495 | Waldo Alexander | 1998 | KARLSKRONA | AF7998 | 25 m | 9:45.10 | |
22 | 431 | Lindekrantz Karl | 1999 | HS | AN0599 | 25 m | ||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 02 juni 2017 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 11:17 |
Gren 17, 50m Fjärilsim Damer Senior |
Sponsor: PMC Group |
# | ID | Namn | Född | Förening | Licens | Bassäng | Anmtid | Status |
1 | 785 | Rosvall Hanna | 2000 | ÄNGELHOLM | AM7200 | 50 m | 27.00 | |
2 | 713 | Kuras Magdalena | 1988 | SK TRITON | AR9288 | 50 m | 27.11 | |
3 | 475 | Liljeqvist Ida | 1999 | HÖGANÄS SS | AR4499 | 50 m | 27.40 | |
4 | 578 | Lindborg Nathalie | 1991 | MKK | BN5691 | 50 m | 27.69 | |
5 | 517 | Lindström Annie | 1996 | KSLS | AJ3696 | 50 m | 27.93 | |
6 | 461 | Vikström Ronja | 1996 | HS | BQ0696 | 50 m | 28.61 | |
7 | 542 | Sandwång Ida | 2001 | LANDSKRONA | AM3601 | 50 m | 28.69 | |
8 | 562 | Forés Alba | 1998 | MKK | AI5298 | 50 m | 28.69 | |
9 | 459 | Weiler Matilda | 1998 | HS | AF0898 | 50 m | 29.09 | |
10 | 659 | Bergman Hanna | 2001 | POSEIDON | AF9601 | 50 m | 29.15 | |
11 | 753 | Klintberg Matilda | 1999 | VELLINGE-N | AH1299 | 50 m | 29.17 | |
12 | 589 | Rydgren My | 1999 | MKK | AT5699 | 50 m | 29.38 | |
13 | 494 | Rosenius Linn | 2002 | KARLSKRONA | AA4602 | 50 m | 29.48 | |
14 | 607 | Christiansen Emilia | 1999 | S 71 | AL8499 | 50 m | 29.56 | |
15 | 696 | Lindberg Stina | 2000 | SK RAN | AC6200 | 50 m | 29.65 | |
16 | 490 | Gladher Tea | 2000 | KARLSKRONA | AB1400 | 50 m | 29.80 | |
17 | 608 | Huynh Felicia | 2000 | S 71 | AW8400 | 50 m | 29.87 | |
18 | 416 | Hesslevik Rebecca | 2000 | HS | AZ0800 | 50 m | 30.04 | |
19 | 697 | Revstedt Isabella | 2001 | SK RAN | AN2801 | 50 m | 30.18 | |
20 | 505 | Persson Linnéa | 2002 | KK KARPEN | AA5802 | 50 m | 30.21 | |
21 | 610 | Jönsson Victoria | 1999 | S 71 | AS7499 | 50 m | 30.23 | |
22 | 721 | Volkova Alexandra | 1996 | SK TRITON | AK4896 | 50 m | 30.30 | |
23 | 418 | Horvath Daniella | 2001 | HS | AO9601 | 50 m | 30.33 | |
24 | 479 | Widén Elin | 1998 | HÖGANÄS SS | AI4498 | 50 m | 30.43 | |
25 | 399 | Agrell Angelina | 2003 | HS | AR6803 | 50 m | 30.59 | |
26 | 738 | Lareva Davilda | 2000 | TRELLEBORG | AE4400 | 50 m | 30.65 | |
27 | 427 | Lendt Sandra | 2000 | HS | AH0400 | 50 m | 30.66 | |
28 | 603 | Torkelsson Alma | 2003 | OSBY SS | AE5603 | 50 m | 30.67 | |
29 | 538 | Moreau Isabelle | 2001 | LANDSKRONA | AM0201 | 50 m | 30.84 | |
30 | 491 | Karlsson Sofie | 2000 | KARLSKRONA | AV8200 | 50 m | 30.85 | |
31 | 614 | Rönningdal Emilia | 2002 | S 71 | AC6202 | 50 m | 30.87 | |
32 | 702 | Nordefell Frida | 2000 | SK SYDSIM | AF1800 | 50 m | 30.89 | |
33 | 519 | Nyborg Saga | 2003 | KSLS | AK9603 | 50 m | 30.93 | |
34 | 601 | Karlsson Simone | 2001 | OSBY SS | AI2201 | 50 m | 30.93 | |
35 | 701 | Lagnerup Isabella | 2000 | SK SYDSIM | AS7800 | 25 m | 31.02 | |
36 | 744 | Parfitt Nicola | 2000 | TRELLEBORG | AE3400 | 50 m | 31.03 | |
37 | 533 | Hoff Matilda | 2003 | LANDSKRONA | AG6803 | 50 m | 31.06 | |
38 | 643 | Ranevi Louise | 1999 | SK LÖDDE | AI3299 | 50 m | 31.08 | |
39 | 704 | Vesterlund Kocsis Lovisa | 2002 | SK SYDSIM | AJ0802 | 50 m | 31.17 | |
40 | 703 | Ramkvist Viktoria | 1996 | SK SYDSIM | AC1496 | 50 m | 31.18 | |
41 | 421 | Jönsson Maja | 2001 | HS | BL1201 | 50 m | 31.21 | |
42 | 627 | Steen Clara | 2003 | SJÖBO SS | BE3603 | 25 m | 31.25 | |
43 | 630 | Lackegård Elin | 2000 | SK HAJEN | AR9600 | 50 m | 31.27 | |
44 | 754 | Larsson Ida | 2002 | VELLINGE-N | AL8202 | 50 m | 31.28 | |
45 | 786 | Sandberg Alma | 2002 | ÄNGELHOLM | AU3802 | 50 m | 31.31 | |
46 | 493 | Rosenius Ida | 2000 | KARLSKRONA | AI7400 | 50 m | 31.32 | |
47 | 706 | Andersson Fanny | 1997 | SK TRITON | AO9497 | 50 m | 31.38 | |
48 | 705 | Wivsätter Gabriella | 2003 | SK SYDSIM | AE4603 | 25 m | 31.41 | |
49 | 631 | Laurén Ella | 2001 | SK HAJEN | AO1201 | 25 m | 31.42 | |
50 | 755 | Löfgren Ebba | 2001 | VELLINGE-N | BU9601 | 50 m | 31.48 | |
51 | 473 | Juliusson Klara | 1997 | HÖGANÄS SS | AH3897 | 50 m | 31.50 | |
52 | 526 | Brinkhagen Julia | 1999 | LANDSKRONA | AM3299 | 50 m | 31.52 | |
53 | 671 | Melin Elin | 2000 | POSEIDON | AB4800 | 50 m | 31.56 | |
54 | 629 | Bitzén Elsa | 2003 | SK HAJEN | AD8203 | 50 m | 31.82 | |
55 | 498 | Westerberg Sanna | 1998 | KARLSKRONA | AP9898 | 50 m | 31.83 | |
56 | 728 | Nilsson Astrid | 2004 | SS DELFIN | AA3604 | 50 m | 31.85 | |
57 | 514 | Högberg Linnéa | 1999 | KSLS | BI5899 | 50 m | 31.86 | |
58 | 510 | Johansson Jennie | 2001 | KLIPPAN | AX0401 | 50 m | 31.90 | |
59 | 593 | Vileus Emma | 2001 | MKK | AW1401 | 50 m | 31.94 | |
60 | 600 | Cato Agnes | 2001 | OSBY SS | AB8201 | 50 m | 31.97 | |
61 | 471 | Johansson Tilda | 2002 | HÖGANÄS SS | AE0802 | 50 m | 32.14 | |
62 | 477 | Norell Dahlqvist Kajsa | 2001 | HÖGANÄS SS | AV2401 | 50 m | 32.17 | |
63 | 502 | Aronsson Clara | 2002 | KK KARPEN | AE4202 | 50 m | 32.23 | |
64 | 443 | Pettersson Hanna | 2003 | HS | AR1803 | 50 m | 32.36 | |
65 | 602 | Olofsson Moa | 2002 | OSBY SS | AG8202 | 50 m | 32.37 | |
66 | 632 | Nobrell Sara | 2002 | SK HAJEN | BM1402 | 50 m | 32.37 | |
67 | 743 | Olsson-Lindhé Hannah | 2003 | TRELLEBORG | AB6203 | 50 m | 32.49 | |
68 | 665 | Hegardt Tova | 2002 | POSEIDON | AV3802 | 50 m | 32.54 | |
69 | 775 | Åkesson Matilda | 1999 | YSTADS SS | AL9699 | 50 m | 32.55 | |
70 | 470 | Johansson Maja | 1999 | HÖGANÄS SS | AW2899 | 50 m | 32.58 | |
71 | 419 | Johansson Alicia | 2003 | HS | AI2603 | 50 m | 32.60 | |
72 | 711 | Borg Ida | 1997 | SK TRITON | AB8897 | 50 m | 32.62 | |
73 | 612 | Permarker Anna-Luisa | 2002 | S 71 | AH1402 | 50 m | 32.65 | |
74 | 541 | Rundblad Elin | 1999 | LANDSKRONA | AN3299 | 50 m | 32.69 | |
75 | 640 | Liljekvist Matilda | 2004 | SK LÖDDE | AD7204 | 50 m | 32.88 | |
76 | 757 | Rödin Klara | 2003 | VELLINGE-N | AE2603 | 50 m | 32.91 | |
77 | 664 | Gravrogk-Linde Serena | 2000 | POSEIDON | AM8600 | 50 m | 32.94 | |
78 | 481 | Winberg Heidi | 1999 | HÖGANÄS SS | AW4899 | 50 m | 33.13 | |
79 | 726 | Joelsson Tilda | 2002 | SS DELFIN | AM4602 | 50 m | 33.13 | |
80 | 451 | Stjepanetic Karla | 2003 | HS | AT2803 | 50 m | 33.17 | |
81 | 668 | Le Jenny | 2000 | POSEIDON | AP2800 | 50 m | 33.19 | |
82 | 574 | Lennartsson Tove | 2000 | MKK | AM1800 | 50 m | 33.21 | |
83 | 781 | Hellzén Ebba | 2003 | ÄNGELHOLM | AE3603 | 50 m | 33.22 | |
84 | 622 | Nilsson-Halvardsson Hedda | 2001 | SJÖBO SS | AQ3601 | 50 m | 33.26 | |
85 | 537 | Lindh Linnéa | 2003 | LANDSKRONA | AI3803 | 50 m | 33.28 | |
86 | 769 | Norberg Randowo Alicia | 1999 | YSTADS SS | AS4499 | 50 m | 33.47 | |
87 | 492 | Pålsson Tuva | 2003 | KARLSKRONA | AC8803 | 50 m | 33.49 | RES |
88 | 747 | Tunheim-Glad Frida | 2001 | TRELLEBORG | BU5201 | 50 m | 34.86 | RES |
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 02 juni 2017 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 11:17 |
Gren 18, 200m Ryggsim Herrar Senior |
Sponsor: HP Holding AB |
# | ID | Namn | Född | Förening | Licens | Bassäng | Anmtid | Status |
1 | 458 | Varga Stefan | 2000 | HS | AH3500 | 50 m | 2:10.52 | |
2 | 741 | Lloyd Victor | 1996 | TRELLEBORG | AH8796 | 50 m | 2:12.21 | |
3 | 543 | Svensson Hampus | 1999 | LANDSKRONA | AE5199 | 50 m | 2:15.08 | |
4 | 529 | Dellhede Christoffer | 2001 | LANDSKRONA | AD0501 | 50 m | 2:16.18 | |
5 | 717 | Nolén Nicolas | 2000 | SK TRITON | AG4500 | 25 m | 2:16.30 | |
6 | 425 | Kroon Gustav | 1998 | HS | AM6398 | 50 m | 2:18.07 | |
7 | 724 | Ates Birkan | 2002 | SS DELFIN | AD8302 | 25 m | 2:18.23 | |
8 | 645 | Wergeland Nils | 2002 | SK LÖDDE | AE4902 | 50 m | 2:18.34 | |
9 | 532 | Hassling Emil | 2000 | LANDSKRONA | AC1900 | 50 m | 2:18.49 | |
10 | 551 | Andersson Anton | 1997 | MKK | AI4997 | 50 m | 2:18.69 | |
11 | 637 | Hangård Ian | 2002 | SK LÖDDE | AB5302 | 25 m | 2:19.82 | |
12 | 699 | Grandin Thor | 2002 | SK SYDSIM | AG4502 | 25 m | 2:20.13 | |
13 | 534 | Hoff Oskar | 1998 | LANDSKRONA | AH0198 | 50 m | 2:21.53 | |
14 | 745 | Rydqvist Mattias | 2000 | TRELLEBORG | AB7500 | 50 m | 2:21.56 | |
15 | 793 | Persson Alfred | 2000 | SJÖBO SS | AG4900 | 50 m | 2:23.07 | |
16 | 760 | Strömberg Johannes | 2002 | VELLINGE-N | AI3102 | 50 m | 2:23.90 | |
17 | 476 | Lundqvist Jesper | 1999 | HÖGANÄS SS | AU6599 | 50 m | 2:24.20 | |
18 | 715 | Nilsson Arvid | 2003 | SK TRITON | AK4303 | 25 m | 2:25.16 | |
19 | 567 | Hinderup Filip | 2001 | MKK | AH5101 | 50 m | 2:26.88 | |
20 | 683 | Nagy Gergö | 1995 | POSEIDON | AZ6995 | 50 m | 2:27.05 | |
21 | 575 | Liljegren Karl | 2001 | MKK | AE7901 | 50 m | 2:28.69 | |
22 | 773 | Stoltz Erik | 1998 | YSTADS SS | AV8598 | 50 m | 2:28.76 | |
23 | 554 | Beckman Bo | 2002 | MKK | AI4902 | 50 m | 2:28.83 | |
24 | 725 | Berthelsson Tim | 2000 | SS DELFIN | AJ1700 | 50 m | 2:29.58 | |
25 | 787 | Vaide Hugo | 2003 | ÄNGELHOLM | AD8903 | 50 m | 2:30.27 | |
26 | 566 | Hagerström Tim | 1999 | MKK | AH8799 | 50 m | 2:31.38 | |
27 | 667 | Johansson Oscar | 2000 | POSEIDON | AH4500 | 25 m | 2:31.95 | |
28 | 759 | Stenskepp Hugo | 2003 | VELLINGE-N | AI6303 | 50 m | 2:40.60 | |
29 | 641 | Miderbäck Lukas | 2003 | SK LÖDDE | AC5903 | 50 m | 2:43.19 | |
30 | 404 | Björk Jesper | 1993 | HS | AU5793 | 50 m | ||
31 | 463 | Vollmer Dante | 2001 | HS | AH3501 | 25 m | ||
32 | 485 | Auer Axel | 2003 | KARLSKRONA | AB8103 | 25 m | ||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 02 juni 2017 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 11:17 |
Gren 19, 4X100m Frisim Damer Senior |
Sponsor: Tomelilla Advokatbyrå |
# | ID | Namn | Född | Förening | Licens | Bassäng | Anmtid | Status |
1 | 466 | Hs Lag 1 | 1995 | HS | 50 m | 3:49.11 | ||
2 | 467 | Hs Lag 2 | 1995 | HS | 50 m | 3:51.38 | ||
3 | 616 | S 71 | 1999 | S 71 | 25 m | 3:58.07 | ||
4 | 684 | Poseidon Lag 1 | 1940 | POSEIDON | 25 m | 3:59.48 | ||
5 | 594 | Mkk | 1997 | MKK | 25 m | 4:00.91 | ||
6 | 722 | SK Triton | 2017 | SK TRITON | 50 m | 4:03.20 | ||
7 | 545 | Landskrona Lag 1 | 1999 | LANDSKRONA | 25 m | 4:03.88 | ||
8 | 748 | Trelleborg | 0 | TRELLEBORG | 25 m | 4:06.42 | ||
9 | 605 | Osby SS | 1997 | OSBY SS | 25 m | 4:07.12 | ||
10 | 628 | Sjöbo SS | 0 | SJÖBO SS | 50 m | 4:08.55 | ||
11 | 686 | Poseidon Lag 2 | 2000 | POSEIDON | 25 m | 4:09.15 | ||
12 | 482 | Höganäs SS Lag 1 | 0 | HÖGANÄS SS | 50 m | 4:09.54 | ||
13 | 499 | Karlskrona | 1998 | KARLSKRONA | 50 m | 4:10.37 | ||
14 | 523 | Ksls | 1995 | KSLS | 50 m | 4:12.89 | ||
15 | 507 | KK Karpen | 2002 | KK KARPEN | 50 m | 4:17.28 | ||
16 | 547 | Landskrona Lag 2 | 1999 | LANDSKRONA | 25 m | 4:17.96 | ||
17 | 647 | SK Lödde Lag 1 | 1999 | SK LÖDDE | 25 m | 4:19.25 | ||
18 | 794 | SK Sydsim | 0 | SK SYDSIM | 50 m | 4:20.00 | ||
19 | 483 | Höganäs SS Lag 2 | 0 | HÖGANÄS SS | 50 m | 4:22.40 | ||
20 | 635 | SK Hajen | 1971 | SK HAJEN | 50 m | 4:22.70 | ||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 02 juni 2017 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 11:17 |
Gren 20, 4X100m Frisim Herrar Senior |
Sponsor: Tandtekniska Laboratoriet |
# | ID | Namn | Född | Förening | Licens | Bassäng | Anmtid | Status |
1 | 468 | Hs Lag 1 | 1995 | HS | 50 m | 3:21.94 | ||
2 | 469 | Hs Lag 2 | 1995 | HS | 50 m | 3:29.48 | ||
3 | 548 | Landskrona | 1997 | LANDSKRONA | 25 m | 3:29.56 | ||
4 | 596 | Mkk | 1997 | MKK | 25 m | 3:30.47 | ||
5 | 692 | Poseidon Lag 1 | 1940 | POSEIDON | 25 m | 3:31.78 | ||
6 | 694 | Poseidon Lag 2 | 1999 | POSEIDON | 25 m | 3:39.07 | ||
7 | 749 | Trelleborg | 1996 | TRELLEBORG | 25 m | 3:39.73 | ||
8 | 657 | SK Lödde Lag 1 | 2001 | SK LÖDDE | 25 m | 3:44.52 | ||
9 | 723 | SK Triton | 2017 | SK TRITON | 50 m | 3:44.64 | ||
10 | 652 | SK Lödde Lag 2 | 1999 | SK LÖDDE | 25 m | 3:49.36 | ||
11 | 550 | Landskrona Lag 2 | 1999 | LANDSKRONA | 25 m | 3:51.31 | ||
12 | 777 | Ystads SS Lag 1 | 0 | YSTADS SS | 50 m | 3:52.35 | ||
13 | 484 | Höganäs SS | 0 | HÖGANÄS SS | 50 m | 3:52.63 | ||
14 | 500 | Karlskrona | 1997 | KARLSKRONA | 50 m | 3:55.39 | ||
15 | 794 | SK Sydsim | 0 | SK SYDSIM | 50 m | 3:57.00 | ||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 02 juni 2017 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 11:17 |
Gren 21, 100m Frisim Herrar Senior |
Sponsor: Jörnelius Media |
# | ID | Namn | Född | Förening | Licens | Bassäng | Anmtid | Status |
1 | 417 | Holmström Jonas | 1992 | HS | AH1392 | 50 m | 50.75 | |
2 | 404 | Björk Jesper | 1993 | HS | AU5793 | 50 m | 51.87 | |
3 | 465 | Zeidler Jacob | 1994 | HS | AB5394 | 50 m | 52.06 | |
4 | 592 | Westergren Mats | 1994 | MKK | AA0994 | 50 m | 52.17 | |
5 | 435 | Löfqvist Alexander | 1999 | HS | AM5399 | 50 m | 52.57 | |
6 | 532 | Hassling Emil | 2000 | LANDSKRONA | AC1900 | 50 m | 52.87 | |
7 | 528 | Christensson Alfred | 1998 | LANDSKRONA | AH0398 | 50 m | 53.66 | |
8 | 543 | Svensson Hampus | 1999 | LANDSKRONA | AE5199 | 50 m | 54.03 | |
9 | 478 | Persson Mika | 1998 | HÖGANÄS SS | AM7798 | 50 m | 54.10 | |
10 | 680 | Östlund Gustav | 2000 | POSEIDON | AH1100 | 50 m | 54.31 | |
11 | 576 | Lindblom William | 1998 | MKK | AN7798 | 50 m | 54.42 | |
12 | 534 | Hoff Oskar | 1998 | LANDSKRONA | AH0198 | 50 m | 54.50 | |
13 | 422 | Kertes Viktor | 1996 | HS | AP5196 | 50 m | 54.85 | |
14 | 615 | Trudov Alexander | 1999 | S 71 | AT5399 | 50 m | 55.17 | |
15 | 660 | Bergstrand Victor | 2000 | POSEIDON | AI8100 | 50 m | 55.34 | |
16 | 621 | Larsson Isak | 2000 | SJÖBO SS | AF4900 | 50 m | 55.41 | |
17 | 745 | Rydqvist Mattias | 2000 | TRELLEBORG | AB7500 | 50 m | 55.79 | |
18 | 683 | Nagy Gergö | 1995 | POSEIDON | AZ6995 | 50 m | 55.89 | |
19 | 662 | Dahlén Alexander | 1999 | POSEIDON | AI4399 | 50 m | 55.92 | |
20 | 740 | Lloyd Axel | 1999 | TRELLEBORG | AE4599 | 50 m | 55.97 | |
21 | 613 | Rantzow Philip | 1999 | S 71 | AC7399 | 25 m | 56.00 | |
22 | 410 | Fischer Daniel | 2002 | HS | AC0302 | 50 m | 56.35 | |
23 | 488 | Clemedtson Jakob | 1996 | KARLSKRONA | AG1196 | 50 m | 56.42 | |
24 | 782 | Hellzén Petter | 2000 | ÄNGELHOLM | AA6300 | 50 m | 56.53 | |
25 | 719 | Skarin Oskar | 1999 | SK TRITON | AD0999 | 50 m | 56.64 | |
26 | 771 | Persson Gustaf | 2001 | YSTADS SS | AJ4301 | 50 m | 56.64 | |
27 | 679 | Östlund Gustav | 1997 | POSEIDON | AM8797 | 50 m | 56.71 | |
28 | 529 | Dellhede Christoffer | 2001 | LANDSKRONA | AD0501 | 50 m | 56.72 | |
29 | 674 | Olsson Jesper | 1998 | POSEIDON | AJ2798 | 50 m | 56.81 | |
30 | 641 | Miderbäck Lukas | 2003 | SK LÖDDE | AC5903 | 50 m | 56.85 | |
31 | 551 | Andersson Anton | 1997 | MKK | AI4997 | 50 m | 56.87 | |
32 | 760 | Strömberg Johannes | 2002 | VELLINGE-N | AI3102 | 50 m | 57.18 | |
33 | 496 | Vallbo Gustav | 1999 | KARLSKRONA | AV4399 | 50 m | 57.36 | |
34 | 700 | Halilovic Dennie | 2002 | SK SYDSIM | AC0702 | 50 m | 57.69 | |
35 | 698 | Christiansen Jens | 2001 | SK SYDSIM | AJ7901 | 50 m | 57.72 | |
36 | 405 | Cederlund Henning | 2003 | HS | AI1303 | 50 m | 57.75 | |
37 | 710 | Boos Erik | 1999 | SK TRITON | AD1399 | 50 m | 57.92 | |
38 | 724 | Ates Birkan | 2002 | SS DELFIN | AD8302 | 50 m | 57.92 | |
39 | 413 | Hansson Gustaf | 2001 | HS | AD5101 | 50 m | 58.55 | |
40 | 397 | Salbrink Filip | 2002 | ESLÖVS SS | AH6502 | 50 m | 58.57 | |
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 03 juni 2017 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 19:40 |
Gren 22, 200m Frisim Damer Senior |
Sponsor: Restaurang Zara |
# | ID | Namn | Född | Förening | Licens | Bassäng | Anmtid | Status |
1 | 414 | Hansson Louise | 1996 | HS | AO1896 | 50 m | 1:59.60 | |
2 | 752 | Håkansson Rebecca | 1996 | VELLINGE-N | AV3296 | 50 m | 2:07.18 | |
3 | 614 | Rönningdal Emilia | 2002 | S 71 | AC6202 | 50 m | 2:08.45 | |
4 | 434 | Lundblad Alicia | 2001 | HS | AF6801 | 50 m | 2:09.79 | |
5 | 626 | Sjöholm Lina | 2000 | SJÖBO SS | AD7200 | 50 m | 2:09.85 | |
6 | 464 | Ülger Olivia | 2000 | HS | AK3800 | 50 m | 2:09.90 | |
7 | 440 | Palmkvist Johanna | 1999 | HS | AN2899 | 50 m | 2:10.03 | |
8 | 412 | Hallbäck Ebba | 2000 | HS | AL0600 | 50 m | 2:10.96 | |
9 | 581 | Mikkelsen Josephine | 2002 | MKK | AI5202 | 50 m | 2:11.77 | |
10 | 632 | Nobrell Sara | 2002 | SK HAJEN | BM1402 | 25 m | 2:12.24 | |
11 | 501 | Hansson Olivia | 2003 | KIVIKS SK | AP5403 | 25 m | 2:12.38 | |
12 | 535 | Johannesson Elin | 1999 | LANDSKRONA | AM4299 | 50 m | 2:12.42 | |
13 | 775 | Åkesson Matilda | 1999 | YSTADS SS | AL9699 | 25 m | 2:12.45 | |
14 | 475 | Liljeqvist Ida | 1999 | HÖGANÄS SS | AR4499 | 25 m | 2:12.65 | |
15 | 453 | Söderberg Johanna | 1999 | HS | AE6899 | 25 m | 2:13.02 | |
16 | 754 | Larsson Ida | 2002 | VELLINGE-N | AL8202 | 25 m | 2:13.09 | |
17 | 569 | Johansson Klara | 2001 | MKK | AO5401 | 50 m | 2:13.17 | |
18 | 755 | Löfgren Ebba | 2001 | VELLINGE-N | BU9601 | 25 m | 2:13.45 | |
19 | 514 | Högberg Linnéa | 1999 | KSLS | BI5899 | 25 m | 2:13.69 | |
20 | 601 | Karlsson Simone | 2001 | OSBY SS | AI2201 | 50 m | 2:14.21 | |
21 | 727 | Möller Alice | 2000 | SS DELFIN | AD9200 | 50 m | 2:14.70 | |
22 | 617 | Anderberg-Richard Tilde | 1999 | SJÖBO SS | AU5499 | 50 m | 2:14.71 | |
23 | 611 | Karlsson Moa | 2002 | S 71 | AC1202 | 50 m | 2:15.46 | |
24 | 438 | Nordén Emilia | 2003 | HS | AT3803 | 50 m | 2:15.83 | |
25 | 728 | Nilsson Astrid | 2004 | SS DELFIN | AA3604 | 50 m | 2:16.15 | |
26 | 502 | Aronsson Clara | 2002 | KK KARPEN | AE4202 | 50 m | 2:16.19 | |
27 | 672 | Moberg Elin | 1999 | POSEIDON | AU2699 | 50 m | 2:16.21 | |
28 | 480 | Widén Ida | 2001 | HÖGANÄS SS | AB3801 | 50 m | 2:16.50 | |
29 | 432 | Littorin Tyra | 2004 | HS | AG8404 | 50 m | 2:16.95 | |
30 | 606 | Andreasson Emilia | 1996 | S 71 | AC4296 | 50 m | 2:17.21 | |
31 | 454 | Thomasson Clara | 2001 | HS | BD6601 | 50 m | 2:17.38 | |
32 | 411 | Gustavsson Kajsa | 2001 | HS | AW2401 | 50 m | 2:17.43 | |
33 | 770 | Odén Isabelle | 2002 | YSTADS SS | AY6802 | 50 m | 2:17.46 | |
34 | 591 | Stenberg Sara | 2001 | MKK | AA8601 | 50 m | 2:18.94 | |
35 | 518 | Modig Amanda | 1999 | KSLS | AJ5499 | 50 m | 2:19.18 | |
36 | 756 | Rödin Frida | 2000 | VELLINGE-N | AI3800 | 50 m | 2:19.34 | |
37 | 396 | Nilsson Josefin | 1999 | ESLÖVS SS | AK4899 | 50 m | 2:19.51 | |
38 | 421 | Jönsson Maja | 2001 | HS | BL1201 | 50 m | 2:19.73 | |
39 | 538 | Moreau Isabelle | 2001 | LANDSKRONA | AM0201 | 50 m | 2:19.86 | |
40 | 519 | Nyborg Saga | 2003 | KSLS | AK9603 | 50 m | 2:21.95 | |
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 03 juni 2017 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 19:40 |
Gren 23, 50m Bröstsim Herrar Senior |
Sponsor: Tomelilla Däckservice |
# | ID | Namn | Född | Förening | Licens | Bassäng | Anmtid | Status |
1 | 465 | Zeidler Jacob | 1994 | HS | AB5394 | 50 m | 28.52 | |
2 | 426 | Kähr Erik | 1995 | HS | BC7595 | 50 m | 28.53 | |
3 | 583 | Nilsson Felix | 1990 | MKK | AM6590 | 50 m | 30.20 | |
4 | 663 | Ekstrand Julius | 1998 | POSEIDON | AJ9798 | 50 m | 30.20 | |
5 | 532 | Hassling Emil | 2000 | LANDSKRONA | AC1900 | 50 m | 30.31 | |
6 | 422 | Kertes Viktor | 1996 | HS | AP5196 | 50 m | 30.45 | |
7 | 472 | Juliusson Erik | 1998 | HÖGANÄS SS | AQ2798 | 50 m | 30.77 | |
8 | 433 | Lundahl Daniel | 1991 | HS | AG5991 | 25 m | 30.93 | |
9 | 534 | Hoff Oskar | 1998 | LANDSKRONA | AH0198 | 50 m | 31.18 | |
10 | 675 | Postema Luke | 1995 | POSEIDON | AS6195 | 50 m | 31.57 | |
11 | 408 | Edvardsson Albin | 2000 | HS | AN1300 | 50 m | 31.93 | |
12 | 772 | Persson Max | 2001 | YSTADS SS | AE9501 | 50 m | 32.01 | |
13 | 710 | Boos Erik | 1999 | SK TRITON | AD1399 | 50 m | 32.26 | |
14 | 559 | Englund Gustav | 2001 | MKK | AO6701 | 50 m | 32.33 | |
15 | 557 | Diaz Joaquin | 2001 | MKK | AH4101 | 50 m | 32.64 | |
16 | 536 | Lindblom Lucas | 2000 | LANDSKRONA | AG8500 | 50 m | 33.00 | |
17 | 771 | Persson Gustaf | 2001 | YSTADS SS | AJ4301 | 50 m | 33.04 | |
18 | 634 | Wemlén Rickard | 2000 | SK HAJEN | AF0900 | 50 m | 33.14 | |
19 | 512 | Skog Jonathan | 2000 | KLIPPAN | AB0900 | 50 m | 33.20 | |
20 | 495 | Waldo Alexander | 1998 | KARLSKRONA | AF7998 | 25 m | 33.39 | |
21 | 734 | Ljungbeck Simon | 2000 | SS IDEN | AK2700 | 50 m | 33.39 | |
22 | 736 | Wede Jonatan | 1988 | SS IDEN | AB7388 | 50 m | 33.59 | |
23 | 670 | Ljunghusen Linus | 2000 | POSEIDON | AT6900 | 50 m | 33.83 | |
24 | 678 | Vasilijevic Marko | 1999 | POSEIDON | AH1999 | 50 m | 33.85 | |
25 | 724 | Ates Birkan | 2002 | SS DELFIN | AD8302 | 50 m | 34.20 | |
26 | 474 | Killman Johan | 1999 | HÖGANÄS SS | AI6799 | 50 m | 34.26 | |
27 | 540 | Petersson Tim | 1999 | LANDSKRONA | AB9799 | 50 m | 34.28 | |
28 | 645 | Wergeland Nils | 2002 | SK LÖDDE | AE4902 | 50 m | 34.62 | |
29 | 739 | Lindkvist Daniel | 2000 | TRELLEBORG | AO2900 | 50 m | 34.74 | |
30 | 730 | Schaper Lindberg Theodor | 2000 | SS DELFIN | AW9900 | 50 m | 34.80 | |
31 | 563 | Ghidini Simon | 2001 | MKK | AR9701 | 50 m | 34.92 | |
32 | 792 | Christiansson Filip | 1999 | YSTADS SS | AO6199 | 50 m | 34.92 | |
33 | 449 | Segerlund Måns | 2000 | HS | AH1900 | 50 m | 34.93 | |
34 | 544 | Svärd Casper | 2001 | LANDSKRONA | AC0101 | 50 m | 34.93 | |
35 | 779 | Andersson Mattias | 1996 | ÄNGELHOLM | AP3196 | 50 m | 35.01 | |
36 | 521 | Sadoon Ahmed | 2002 | KSLS | AH2902 | 50 m | 35.04 | |
37 | 787 | Vaide Hugo | 2003 | ÄNGELHOLM | AD8903 | 50 m | 35.34 | |
38 | 527 | Cederholm Filip | 2003 | LANDSKRONA | AI0303 | 50 m | 35.83 | |
39 | 669 | Leandersson Hugo | 2002 | POSEIDON | AT9102 | 50 m | 36.27 | |
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 03 juni 2017 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 19:40 |
Gren 24, 100m Bröstsim Damer Senior |
Sponsor: MR GOURMET CATERING |
# | ID | Namn | Född | Förening | Licens | Bassäng | Anmtid | Status |
1 | 415 | Hansson Sophie | 1998 | HS | AM1298 | 50 m | 1:07.59 | |
2 | 761 | Christensson Jenny | 1996 | YSTADS SS | BD4696 | 25 m | 1:12.03 | |
3 | 455 | Tran Mari-Louise | 1997 | HS | AL2897 | 50 m | 1:13.39 | |
4 | 490 | Gladher Tea | 2000 | KARLSKRONA | AB1400 | 50 m | 1:14.31 | |
5 | 696 | Lindberg Stina | 2000 | SK RAN | AC6200 | 50 m | 1:14.54 | |
6 | 446 | Rasmusson Nelly | 2001 | HS | AO7201 | 50 m | 1:14.67 | |
7 | 752 | Håkansson Rebecca | 1996 | VELLINGE-N | AV3296 | 50 m | 1:15.03 | |
8 | 643 | Ranevi Louise | 1999 | SK LÖDDE | AI3299 | 50 m | 1:15.70 | |
9 | 473 | Juliusson Klara | 1997 | HÖGANÄS SS | AH3897 | 50 m | 1:15.85 | |
10 | 570 | Jönsson Annelie | 1983 | MKK | AG3283 | 50 m | 1:16.39 | |
11 | 516 | Lantz Thilde | 2001 | KSLS | AX6201 | 50 m | 1:16.85 | |
12 | 666 | Jendbro Sara | 2000 | POSEIDON | BA7800 | 50 m | 1:16.88 | |
13 | 668 | Le Jenny | 2000 | POSEIDON | AP2800 | 50 m | 1:17.14 | |
14 | 769 | Norberg Randowo Alicia | 1999 | YSTADS SS | AS4499 | 50 m | 1:17.70 | |
15 | 602 | Olofsson Moa | 2002 | OSBY SS | AG8202 | 50 m | 1:17.74 | |
16 | 614 | Rönningdal Emilia | 2002 | S 71 | AC6202 | 50 m | 1:17.87 | |
17 | 470 | Johansson Maja | 1999 | HÖGANÄS SS | AW2899 | 50 m | 1:18.34 | |
18 | 409 | Ericsson Alva | 2000 | HS | AN8200 | 50 m | 1:18.37 | |
19 | 423 | Kjellnäs Sara | 2002 | HS | AO6602 | 50 m | 1:18.45 | |
20 | 589 | Rydgren My | 1999 | MKK | AT5699 | 50 m | 1:18.58 | |
21 | 665 | Hegardt Tova | 2002 | POSEIDON | AV3802 | 50 m | 1:18.67 | |
22 | 609 | Jönsson Micaela | 2001 | S 71 | AD3801 | 50 m | 1:19.01 | |
23 | 457 | Wallin Sarah | 2000 | HS | AH9800 | 50 m | 1:19.38 | |
24 | 659 | Bergman Hanna | 2001 | POSEIDON | AF9601 | 50 m | 1:20.06 | |
25 | 744 | Parfitt Nicola | 2000 | TRELLEBORG | AE3400 | 50 m | 1:20.20 | |
26 | 624 | Schubert Olga | 2000 | SJÖBO SS | AK2800 | 50 m | 1:20.22 | |
27 | 604 | Torkelsson Ellen | 2000 | OSBY SS | AD4800 | 50 m | 1:20.59 | |
28 | 629 | Bitzén Elsa | 2003 | SK HAJEN | AD8203 | 50 m | 1:20.74 | |
29 | 506 | Rudolf Vilma | 2002 | KK KARPEN | AW1202 | 50 m | 1:20.81 | |
30 | 526 | Brinkhagen Julia | 1999 | LANDSKRONA | AM3299 | 50 m | 1:21.07 | |
31 | 493 | Rosenius Ida | 2000 | KARLSKRONA | AI7400 | 50 m | 1:21.14 | |
32 | 706 | Andersson Fanny | 1997 | SK TRITON | AO9497 | 50 m | 1:21.22 | |
33 | 750 | Berglind Kajsa | 2001 | VELLINGE-N | BV2201 | 50 m | 1:21.25 | |
34 | 489 | Gladher Disa | 2002 | KARLSKRONA | AA2202 | 50 m | 1:21.53 | |
35 | 701 | Lagnerup Isabella | 2000 | SK SYDSIM | AS7800 | 50 m | 1:21.56 | |
36 | 727 | Möller Alice | 2000 | SS DELFIN | AD9200 | 50 m | 1:21.89 | |
37 | 738 | Lareva Davilda | 2000 | TRELLEBORG | AE4400 | 50 m | 1:21.94 | |
38 | 504 | Olsson Emilia | 2002 | KK KARPEN | AA6802 | 50 m | 1:22.15 | |
39 | 471 | Johansson Tilda | 2002 | HÖGANÄS SS | AE0802 | 50 m | 1:22.49 | |
40 | 786 | Sandberg Alma | 2002 | ÄNGELHOLM | AU3802 | 50 m | 1:22.78 | |
41 | 515 | Jarl Halvarsson Olivia | 2003 | KSLS | AX2203 | 50 m | 1:22.81 | |
42 | 644 | Skog Olivia | 2002 | SK LÖDDE | AI1602 | 50 m | 1:23.02 | |
43 | 709 | Bokander Siri | 2003 | SK TRITON | BF8403 | 50 m | 1:23.27 | RES |
44 | 766 | Kjellberg Elin | 2003 | YSTADS SS | AJ7803 | 50 m | 1:23.58 | RES |
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 03 juni 2017 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 19:40 |
Gren 25, 400m Medley Herrar Senior |
Sponsor: GB Grossisten |
# | ID | Namn | Född | Förening | Licens | Bassäng | Anmtid | Status |
1 | 407 | Dukic Dennis | 2000 | HS | AC4500 | 25 m | 4:34.14 | |
2 | 532 | Hassling Emil | 2000 | LANDSKRONA | AC1900 | 50 m | 4:35.62 | |
3 | 741 | Lloyd Victor | 1996 | TRELLEBORG | AH8796 | 50 m | 4:42.56 | |
4 | 462 | Williamsson Olle | 1998 | HS | AH4198 | 50 m | 4:48.12 | |
5 | 551 | Andersson Anton | 1997 | MKK | AI4997 | 50 m | 4:50.25 | |
6 | 536 | Lindblom Lucas | 2000 | LANDSKRONA | AG8500 | 25 m | 4:58.29 | |
7 | 636 | Brinkhagen Tim | 2001 | SK LÖDDE | AC9901 | 50 m | 5:03.81 | |
8 | 740 | Lloyd Axel | 1999 | TRELLEBORG | AE4599 | 50 m | 5:05.33 | |
9 | 638 | Hangård Roy | 1999 | SK LÖDDE | AH0999 | 50 m | 5:11.57 | |
10 | 395 | Jönsson Anton | 2001 | ESLÖVS SS | AL4501 | 50 m | 5:17.37 | |
11 | 552 | Andrén Axel | 2001 | MKK | AD6301 | 50 m | 5:21.71 | |
12 | 729 | Petersen Jakob | 2001 | SS DELFIN | AD9901 | 50 m | 5:22.18 | |
13 | 442 | Persson Gustav | 2000 | HS | AJ4500 | 50 m | ||
14 | 495 | Waldo Alexander | 1998 | KARLSKRONA | AF7998 | 25 m | ||
15 | 592 | Westergren Mats | 1994 | MKK | AA0994 | 25 m | ||
16 | 674 | Olsson Jesper | 1998 | POSEIDON | AJ2798 | 25 m | ||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 03 juni 2017 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 19:40 |
Gren 26, 100m Fjärilsim Damer Senior |
Sponsor: En gaffel kort |
# | ID | Namn | Född | Förening | Licens | Bassäng | Anmtid | Status |
1 | 414 | Hansson Louise | 1996 | HS | AO1896 | 50 m | 58.54 | |
2 | 517 | Lindström Annie | 1996 | KSLS | AJ3696 | 50 m | 1:03.89 | |
3 | 434 | Lundblad Alicia | 2001 | HS | AF6801 | 50 m | 1:04.36 | |
4 | 505 | Persson Linnéa | 2002 | KK KARPEN | AA5802 | 50 m | 1:05.75 | |
5 | 450 | Stenhård Julia | 2000 | HS | AN1200 | 50 m | 1:05.82 | |
6 | 494 | Rosenius Linn | 2002 | KARLSKRONA | AA4602 | 50 m | 1:05.95 | |
7 | 454 | Thomasson Clara | 2001 | HS | BD6601 | 50 m | 1:05.96 | |
8 | 608 | Huynh Felicia | 2000 | S 71 | AW8400 | 50 m | 1:07.28 | |
9 | 625 | Sjöholm Erica | 1997 | SJÖBO SS | AJ0497 | 50 m | 1:07.55 | |
10 | 416 | Hesslevik Rebecca | 2000 | HS | AZ0800 | 50 m | 1:07.60 | |
11 | 618 | Andersson Augusta | 1997 | SJÖBO SS | AM9297 | 50 m | 1:07.68 | |
12 | 706 | Andersson Fanny | 1997 | SK TRITON | AO9497 | 50 m | 1:07.93 | |
13 | 620 | Johnsson Emmy | 2001 | SJÖBO SS | AT6801 | 50 m | 1:08.14 | |
14 | 569 | Johansson Klara | 2001 | MKK | AO5401 | 50 m | 1:08.50 | |
15 | 786 | Sandberg Alma | 2002 | ÄNGELHOLM | AU3802 | 50 m | 1:08.51 | |
16 | 535 | Johannesson Elin | 1999 | LANDSKRONA | AM4299 | 25 m | 1:08.73 | |
17 | 519 | Nyborg Saga | 2003 | KSLS | AK9603 | 50 m | 1:08.76 | |
18 | 399 | Agrell Angelina | 2003 | HS | AR6803 | 25 m | 1:09.00 | |
19 | 579 | Lindell Nicola | 2001 | MKK | BV2401 | 50 m | 1:09.03 | |
20 | 526 | Brinkhagen Julia | 1999 | LANDSKRONA | AM3299 | 50 m | 1:09.17 | |
21 | 704 | Vesterlund Kocsis Lovisa | 2002 | SK SYDSIM | AJ0802 | 50 m | 1:09.41 | |
22 | 755 | Löfgren Ebba | 2001 | VELLINGE-N | BU9601 | 50 m | 1:09.47 | |
23 | 697 | Revstedt Isabella | 2001 | SK RAN | AN2801 | 50 m | 1:09.53 | |
24 | 702 | Nordefell Frida | 2000 | SK SYDSIM | AF1800 | 50 m | 1:09.53 | |
25 | 446 | Rasmusson Nelly | 2001 | HS | AO7201 | 50 m | 1:10.59 | |
26 | 602 | Olofsson Moa | 2002 | OSBY SS | AG8202 | 50 m | 1:10.59 | |
27 | 603 | Torkelsson Alma | 2003 | OSBY SS | AE5603 | 50 m | 1:10.99 | |
28 | 728 | Nilsson Astrid | 2004 | SS DELFIN | AA3604 | 50 m | 1:11.05 | |
29 | 754 | Larsson Ida | 2002 | VELLINGE-N | AL8202 | 50 m | 1:11.23 | |
30 | 591 | Stenberg Sara | 2001 | MKK | AA8601 | 50 m | 1:11.26 | |
31 | 703 | Ramkvist Viktoria | 1996 | SK SYDSIM | AC1496 | 50 m | 1:11.27 | |
32 | 428 | Lennberger Emmie | 2000 | HS | AN7200 | 50 m | 1:11.56 | |
33 | 533 | Hoff Matilda | 2003 | LANDSKRONA | AG6803 | 50 m | 1:11.63 | |
34 | 593 | Vileus Emma | 2001 | MKK | AW1401 | 50 m | 1:11.69 | |
35 | 421 | Jönsson Maja | 2001 | HS | BL1201 | 50 m | 1:12.08 | |
36 | 743 | Olsson-Lindhé Hannah | 2003 | TRELLEBORG | AB6203 | 50 m | 1:12.12 | |
37 | 419 | Johansson Alicia | 2003 | HS | AI2603 | 50 m | 1:12.19 | |
38 | 604 | Torkelsson Ellen | 2000 | OSBY SS | AD4800 | 50 m | 1:13.11 | |
39 | 612 | Permarker Anna-Luisa | 2002 | S 71 | AH1402 | 50 m | 1:13.34 | |
40 | 631 | Laurén Ella | 2001 | SK HAJEN | AO1201 | 50 m | 1:13.56 | |
41 | 775 | Åkesson Matilda | 1999 | YSTADS SS | AL9699 | 50 m | 1:13.66 | RES |
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 03 juni 2017 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 19:40 |
Gren 27, 100m Ryggsim Herrar Senior |
Sponsor: Poolbyggaren i Skåne AB |
# | ID | Namn | Född | Förening | Licens | Bassäng | Anmtid | Status |
1 | 404 | Björk Jesper | 1993 | HS | AU5793 | 50 m | 56.79 | |
2 | 458 | Varga Stefan | 2000 | HS | AH3500 | 50 m | 58.82 | |
3 | 543 | Svensson Hampus | 1999 | LANDSKRONA | AE5199 | 50 m | 59.95 | |
4 | 529 | Dellhede Christoffer | 2001 | LANDSKRONA | AD0501 | 50 m | 1:01.08 | |
5 | 621 | Larsson Isak | 2000 | SJÖBO SS | AF4900 | 50 m | 1:01.76 | |
6 | 741 | Lloyd Victor | 1996 | TRELLEBORG | AH8796 | 50 m | 1:01.78 | |
7 | 534 | Hoff Oskar | 1998 | LANDSKRONA | AH0198 | 50 m | 1:01.98 | |
8 | 683 | Nagy Gergö | 1995 | POSEIDON | AZ6995 | 50 m | 1:02.10 | |
9 | 532 | Hassling Emil | 2000 | LANDSKRONA | AC1900 | 50 m | 1:02.46 | |
10 | 528 | Christensson Alfred | 1998 | LANDSKRONA | AH0398 | 50 m | 1:03.17 | |
11 | 645 | Wergeland Nils | 2002 | SK LÖDDE | AE4902 | 50 m | 1:03.50 | |
12 | 485 | Auer Axel | 2003 | KARLSKRONA | AB8103 | 25 m | 1:03.54 | |
13 | 760 | Strömberg Johannes | 2002 | VELLINGE-N | AI3102 | 50 m | 1:04.05 | |
14 | 718 | Palmqvist Gustaf | 2001 | SK TRITON | AC5101 | 25 m | 1:04.24 | |
15 | 660 | Bergstrand Victor | 2000 | POSEIDON | AI8100 | 50 m | 1:04.37 | |
16 | 410 | Fischer Daniel | 2002 | HS | AC0302 | 50 m | 1:04.42 | |
17 | 476 | Lundqvist Jesper | 1999 | HÖGANÄS SS | AU6599 | 50 m | 1:05.27 | |
18 | 745 | Rydqvist Mattias | 2000 | TRELLEBORG | AB7500 | 50 m | 1:05.82 | |
19 | 413 | Hansson Gustaf | 2001 | HS | AD5101 | 50 m | 1:06.14 | |
20 | 773 | Stoltz Erik | 1998 | YSTADS SS | AV8598 | 50 m | 1:06.98 | |
21 | 575 | Liljegren Karl | 2001 | MKK | AE7901 | 50 m | 1:07.21 | |
22 | 724 | Ates Birkan | 2002 | SS DELFIN | AD8302 | 50 m | 1:07.36 | |
23 | 667 | Johansson Oscar | 2000 | POSEIDON | AH4500 | 25 m | 1:07.76 | |
24 | 715 | Nilsson Arvid | 2003 | SK TRITON | AK4303 | 50 m | 1:08.16 | |
25 | 572 | Klittbo Oscar | 2002 | MKK | AA2702 | 50 m | 1:08.66 | |
26 | 774 | Stoltz Martin | 2000 | YSTADS SS | AR4900 | 25 m | 1:08.75 | |
27 | 679 | Östlund Gustav | 1997 | POSEIDON | AM8797 | 50 m | 1:08.76 | |
28 | 717 | Nolén Nicolas | 2000 | SK TRITON | AG4500 | 50 m | 1:08.84 | |
29 | 554 | Beckman Bo | 2002 | MKK | AI4902 | 50 m | 1:09.33 | |
30 | 787 | Vaide Hugo | 2003 | ÄNGELHOLM | AD8903 | 50 m | 1:09.64 | |
31 | 725 | Berthelsson Tim | 2000 | SS DELFIN | AJ1700 | 50 m | 1:09.75 | |
32 | 613 | Rantzow Philip | 1999 | S 71 | AC7399 | 50 m | 1:10.38 | |
33 | 765 | Jespersen Emil | 2001 | YSTADS SS | AI9901 | 50 m | 1:11.63 | |
34 | 639 | Larsson Elliot | 2000 | SK LÖDDE | AF3300 | 50 m | 1:11.85 | |
35 | 553 | Bech Liam | 2003 | MKK | AQ2303 | 50 m | 1:12.96 | |
36 | 527 | Cederholm Filip | 2003 | LANDSKRONA | AI0303 | 50 m | 1:14.31 | |
37 | 641 | Miderbäck Lukas | 2003 | SK LÖDDE | AC5903 | 50 m | 1:14.90 | |
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 03 juni 2017 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 19:40 |
Gren 28, 50m Ryggsim Damer Senior |
Sponsor: Wellnez Simrishamn |
# | ID | Namn | Född | Förening | Licens | Bassäng | Anmtid | Status |
1 | 713 | Kuras Magdalena | 1988 | SK TRITON | AR9288 | 50 m | 28.93 | |
2 | 475 | Liljeqvist Ida | 1999 | HÖGANÄS SS | AR4499 | 50 m | 30.14 | |
3 | 542 | Sandwång Ida | 2001 | LANDSKRONA | AM3601 | 50 m | 31.12 | |
4 | 697 | Revstedt Isabella | 2001 | SK RAN | AN2801 | 50 m | 31.15 | |
5 | 450 | Stenhård Julia | 2000 | HS | AN1200 | 50 m | 31.23 | |
6 | 761 | Christensson Jenny | 1996 | YSTADS SS | BD4696 | 25 m | 31.29 | |
7 | 712 | Granborg Amanda | 1999 | SK TRITON | AE7699 | 50 m | 31.40 | |
8 | 479 | Widén Elin | 1998 | HÖGANÄS SS | AI4498 | 50 m | 31.44 | |
9 | 738 | Lareva Davilda | 2000 | TRELLEBORG | AE4400 | 50 m | 31.50 | |
10 | 671 | Melin Elin | 2000 | POSEIDON | AB4800 | 50 m | 31.97 | |
11 | 614 | Rönningdal Emilia | 2002 | S 71 | AC6202 | 25 m | 31.99 | |
12 | 593 | Vileus Emma | 2001 | MKK | AW1401 | 50 m | 32.07 | |
13 | 601 | Karlsson Simone | 2001 | OSBY SS | AI2201 | 50 m | 32.10 | |
14 | 582 | Morfelt Mollie | 2003 | MKK | AG8803 | 50 m | 32.17 | |
15 | 659 | Bergman Hanna | 2001 | POSEIDON | AF9601 | 50 m | 32.31 | |
16 | 406 | Dittlau Amanda | 2000 | HS | AN5200 | 50 m | 32.46 | |
17 | 494 | Rosenius Linn | 2002 | KARLSKRONA | AA4602 | 50 m | 32.48 | |
18 | 473 | Juliusson Klara | 1997 | HÖGANÄS SS | AH3897 | 25 m | 32.50 | |
19 | 541 | Rundblad Elin | 1999 | LANDSKRONA | AN3299 | 50 m | 32.75 | |
20 | 744 | Parfitt Nicola | 2000 | TRELLEBORG | AE3400 | 25 m | 32.76 | |
21 | 522 | Thulin Annie | 2003 | KSLS | AK1803 | 50 m | 32.87 | |
22 | 743 | Olsson-Lindhé Hannah | 2003 | TRELLEBORG | AB6203 | 25 m | 33.03 | |
23 | 642 | Persson Emma | 1999 | SK LÖDDE | AM7299 | 50 m | 33.16 | |
24 | 629 | Bitzén Elsa | 2003 | SK HAJEN | AD8203 | 25 m | 33.24 | |
25 | 453 | Söderberg Johanna | 1999 | HS | AE6899 | 50 m | 33.26 | |
26 | 711 | Borg Ida | 1997 | SK TRITON | AB8897 | 50 m | 33.31 | |
27 | 517 | Lindström Annie | 1996 | KSLS | AJ3696 | 50 m | 33.33 | |
28 | 530 | Dellhede Viktoria | 2003 | LANDSKRONA | AD2403 | 50 m | 33.33 | |
29 | 445 | Podric Sasa | 2000 | HS | BS0400 | 50 m | 33.37 | |
30 | 783 | Ingvarsson Miranda | 2001 | ÄNGELHOLM | AE6401 | 50 m | 33.39 | |
31 | 454 | Thomasson Clara | 2001 | HS | BD6601 | 50 m | 33.52 | |
32 | 515 | Jarl Halvarsson Olivia | 2003 | KSLS | AX2203 | 50 m | 33.65 | |
33 | 419 | Johansson Alicia | 2003 | HS | AI2603 | 50 m | 33.80 | |
34 | 480 | Widén Ida | 2001 | HÖGANÄS SS | AB3801 | 50 m | 33.89 | |
35 | 533 | Hoff Matilda | 2003 | LANDSKRONA | AG6803 | 50 m | 33.93 | |
36 | 756 | Rödin Frida | 2000 | VELLINGE-N | AI3800 | 50 m | 34.09 | |
37 | 441 | Persson Alice | 2003 | HS | AN5803 | 50 m | 34.12 | |
38 | 640 | Liljekvist Matilda | 2004 | SK LÖDDE | AD7204 | 50 m | 34.18 | |
39 | 600 | Cato Agnes | 2001 | OSBY SS | AB8201 | 50 m | 34.45 | |
40 | 477 | Norell Dahlqvist Kajsa | 2001 | HÖGANÄS SS | AV2401 | 50 m | 34.46 | |
41 | 746 | Sjögren Alicia | 2005 | TRELLEBORG | AA8205 | 25 m | 34.47 | |
42 | 701 | Lagnerup Isabella | 2000 | SK SYDSIM | AS7800 | 50 m | 34.48 | |
43 | 492 | Pålsson Tuva | 2003 | KARLSKRONA | AC8803 | 50 m | 34.58 | |
44 | 603 | Torkelsson Alma | 2003 | OSBY SS | AE5603 | 50 m | 34.66 | |
45 | 665 | Hegardt Tova | 2002 | POSEIDON | AV3802 | 50 m | 34.72 | |
46 | 555 | Bjurnemark Lovisa | 2003 | MKK | BG9603 | 50 m | 34.76 | |
47 | 399 | Agrell Angelina | 2003 | HS | AR6803 | 50 m | 34.78 | |
48 | 644 | Skog Olivia | 2002 | SK LÖDDE | AI1602 | 50 m | 34.86 | |
49 | 531 | Ek-Värn Emelie | 2004 | LANDSKRONA | AJ8604 | 50 m | 34.89 | |
50 | 708 | Björkman Karin | 2001 | SK TRITON | AD9401 | 50 m | 34.99 | |
51 | 643 | Ranevi Louise | 1999 | SK LÖDDE | AI3299 | 50 m | 35.00 | |
52 | 438 | Nordén Emilia | 2003 | HS | AT3803 | 50 m | 35.06 | |
53 | 498 | Westerberg Sanna | 1998 | KARLSKRONA | AP9898 | 50 m | 35.14 | |
54 | 504 | Olsson Emilia | 2002 | KK KARPEN | AA6802 | 50 m | 35.19 | |
55 | 606 | Andreasson Emilia | 1996 | S 71 | AC4296 | 50 m | 35.22 | |
56 | 510 | Johansson Jennie | 2001 | KLIPPAN | AX0401 | 50 m | 35.68 | |
57 | 769 | Norberg Randowo Alicia | 1999 | YSTADS SS | AS4499 | 50 m | 36.69 | |
58 | 481 | Winberg Heidi | 1999 | HÖGANÄS SS | AW4899 | 50 m | 36.83 | |
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 03 juni 2017 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 19:40 |
Gren 29, 1500m Frisim Herrar Senior |
Sponsor: Photogallerian |
# | ID | Namn | Född | Förening | Licens | Bassäng | Anmtid | Status |
1 | 615 | Trudov Alexander | 1999 | S 71 | AT5399 | 25 m | 16:13.99 | |
2 | 407 | Dukic Dennis | 2000 | HS | AC4500 | 25 m | 16:20.14 | |
3 | 782 | Hellzén Petter | 2000 | ÄNGELHOLM | AA6300 | 25 m | 16:58.69 | |
4 | 397 | Salbrink Filip | 2002 | ESLÖVS SS | AH6502 | 25 m | 17:01.49 | |
5 | 673 | Olsson Alexander | 1996 | POSEIDON | AK1796 | 25 m | 17:07.27 | |
6 | 724 | Ates Birkan | 2002 | SS DELFIN | AD8302 | 25 m | 17:35.87 | |
7 | 575 | Liljegren Karl | 2001 | MKK | AE7901 | 25 m | 17:41.30 | |
8 | 764 | Jansson Anton | 2002 | YSTADS SS | AC4702 | 25 m | 17:42.39 | |
9 | 767 | Lundgren Sebastian | 1999 | YSTADS SS | AH8199 | 25 m | 17:54.76 | |
10 | 590 | Stenberg Philip | 2001 | MKK | AB9101 | 25 m | 18:03.10 | |
11 | 725 | Berthelsson Tim | 2000 | SS DELFIN | AJ1700 | 25 m | 18:06.11 | |
12 | 405 | Cederlund Henning | 2003 | HS | AI1303 | 25 m | 18:12.75 | |
13 | 452 | Söderberg Jacob | 2003 | HS | AD2103 | 25 m | 18:14.60 | |
14 | 638 | Hangård Roy | 1999 | SK LÖDDE | AH0999 | 50 m | 18:59.01 | |
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 03 juni 2017 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 19:40 |
Gren 30, 4X200m Frisim Damer Senior |
Sponsor: Catrinegården |
# | ID | Namn | Född | Förening | Licens | Bassäng | Anmtid | Status |
1 | 466 | Hs Lag 1 | 1995 | HS | 50 m | 8:31.93 | ||
2 | 616 | S 71 | 1999 | S 71 | 25 m | 8:36.54 | ||
3 | 594 | Mkk | 1997 | MKK | 25 m | 8:43.04 | ||
4 | 722 | SK Triton | 2017 | SK TRITON | 50 m | 8:47.19 | ||
5 | 684 | Poseidon Lag 1 | 1940 | POSEIDON | 25 m | 8:51.73 | ||
6 | 628 | Sjöbo SS | 0 | SJÖBO SS | 50 m | 8:53.82 | ||
7 | 467 | Hs Lag 2 | 1995 | HS | 50 m | 8:54.80 | ||
8 | 545 | Landskrona Lag 1 | 1999 | LANDSKRONA | 25 m | 8:55.14 | ||
9 | 482 | Höganäs SS Lag 1 | 0 | HÖGANÄS SS | 25 m | 9:03.09 | ||
10 | 605 | Osby SS | 1997 | OSBY SS | 25 m | 9:05.97 | ||
11 | 748 | Trelleborg | 0 | TRELLEBORG | 25 m | 9:09.96 | ||
12 | 635 | SK Hajen | 1971 | SK HAJEN | 25 m | 9:15.38 | ||
13 | 647 | SK Lödde Lag 1 | 1999 | SK LÖDDE | 25 m | 9:18.30 | ||
14 | 507 | KK Karpen | 2002 | KK KARPEN | 50 m | 9:19.09 | ||
15 | 731 | SS Delfin | 2000 | SS DELFIN | 50 m | 9:22.15 | ||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 03 juni 2017 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 19:40 |
Gren 31, 200m Fjärilsim Herrar Senior |
Sponsor: Fritid Österlen |
# | ID | Namn | Född | Förening | Licens | Bassäng | Anmtid | Status |
1 | 534 | Hoff Oskar | 1998 | LANDSKRONA | AH0198 | 50 m | 2:10.49 | |
2 | 571 | Kindberg Marcus | 1993 | MKK | AI6993 | 50 m | 2:10.50 | |
3 | 741 | Lloyd Victor | 1996 | TRELLEBORG | AH8796 | 50 m | 2:13.01 | |
4 | 623 | Olsson Oscar | 1999 | SJÖBO SS | AK2199 | 50 m | 2:13.97 | |
5 | 674 | Olsson Jesper | 1998 | POSEIDON | AJ2798 | 50 m | 2:15.99 | |
6 | 456 | Wahlberg Martin | 1999 | HS | AQ1999 | 50 m | 2:18.21 | |
7 | 637 | Hangård Ian | 2002 | SK LÖDDE | AB5302 | 50 m | 2:20.09 | |
8 | 485 | Auer Axel | 2003 | KARLSKRONA | AB8103 | 50 m | 2:20.44 | |
9 | 717 | Nolén Nicolas | 2000 | SK TRITON | AG4500 | 50 m | 2:20.87 | |
10 | 670 | Ljunghusen Linus | 2000 | POSEIDON | AT6900 | 50 m | 2:24.32 | |
11 | 395 | Jönsson Anton | 2001 | ESLÖVS SS | AL4501 | 50 m | 2:24.71 | |
12 | 729 | Petersen Jakob | 2001 | SS DELFIN | AD9901 | 50 m | 2:26.17 | |
13 | 676 | Tired Nils | 2003 | POSEIDON | AH2903 | 25 m | 2:26.96 | |
14 | 698 | Christiansen Jens | 2001 | SK SYDSIM | AJ7901 | 25 m | 2:27.18 | |
15 | 782 | Hellzén Petter | 2000 | ÄNGELHOLM | AA6300 | 50 m | 2:27.92 | |
16 | 588 | Romare Douglas | 2001 | MKK | AD0301 | 50 m | 2:34.27 | |
17 | 587 | Ringdahl Adam | 1998 | MKK | AR7198 | 50 m | 2:34.34 | |
18 | 645 | Wergeland Nils | 2002 | SK LÖDDE | AE4902 | 50 m | 2:37.47 | |
19 | 497 | Werner Jakob | 2000 | KARLSKRONA | AN3100 | 50 m | 2:39.38 | |
20 | 759 | Stenskepp Hugo | 2003 | VELLINGE-N | AI6303 | 50 m | ||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 02 juni 2017 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 11:17 |
Gren 32, 200m Medley Damer Senior |
Sponsor: Johan Malmgren AB |
# | ID | Namn | Född | Förening | Licens | Bassäng | Anmtid | Status |
1 | 414 | Hansson Louise | 1996 | HS | AO1896 | 50 m | 2:14.58 | |
2 | 415 | Hansson Sophie | 1998 | HS | AM1298 | 25 m | 2:15.98 | |
3 | 752 | Håkansson Rebecca | 1996 | VELLINGE-N | AV3296 | 50 m | 2:23.17 | |
4 | 607 | Christiansen Emilia | 1999 | S 71 | AL8499 | 50 m | 2:25.59 | |
5 | 626 | Sjöholm Lina | 2000 | SJÖBO SS | AD7200 | 25 m | 2:26.33 | |
6 | 614 | Rönningdal Emilia | 2002 | S 71 | AC6202 | 50 m | 2:27.77 | |
7 | 620 | Johnsson Emmy | 2001 | SJÖBO SS | AT6801 | 25 m | 2:28.98 | |
8 | 602 | Olofsson Moa | 2002 | OSBY SS | AG8202 | 50 m | 2:28.99 | |
9 | 453 | Söderberg Johanna | 1999 | HS | AE6899 | 25 m | 2:29.11 | |
10 | 761 | Christensson Jenny | 1996 | YSTADS SS | BD4696 | 25 m | 2:29.24 | |
11 | 505 | Persson Linnéa | 2002 | KK KARPEN | AA5802 | 50 m | 2:30.10 | |
12 | 696 | Lindberg Stina | 2000 | SK RAN | AC6200 | 50 m | 2:30.28 | |
13 | 601 | Karlsson Simone | 2001 | OSBY SS | AI2201 | 50 m | 2:30.43 | |
14 | 493 | Rosenius Ida | 2000 | KARLSKRONA | AI7400 | 50 m | 2:30.98 | |
15 | 697 | Revstedt Isabella | 2001 | SK RAN | AN2801 | 50 m | 2:31.38 | |
16 | 494 | Rosenius Linn | 2002 | KARLSKRONA | AA4602 | 50 m | 2:31.52 | |
17 | 535 | Johannesson Elin | 1999 | LANDSKRONA | AM4299 | 50 m | 2:33.30 | |
18 | 744 | Parfitt Nicola | 2000 | TRELLEBORG | AE3400 | 50 m | 2:33.30 | |
19 | 666 | Jendbro Sara | 2000 | POSEIDON | BA7800 | 50 m | 2:33.75 | |
20 | 446 | Rasmusson Nelly | 2001 | HS | AO7201 | 50 m | 2:34.07 | |
21 | 473 | Juliusson Klara | 1997 | HÖGANÄS SS | AH3897 | 50 m | 2:34.70 | |
22 | 753 | Klintberg Matilda | 1999 | VELLINGE-N | AH1299 | 50 m | 2:35.21 | |
23 | 593 | Vileus Emma | 2001 | MKK | AW1401 | 50 m | 2:35.28 | |
24 | 631 | Laurén Ella | 2001 | SK HAJEN | AO1201 | 50 m | 2:36.21 | |
25 | 526 | Brinkhagen Julia | 1999 | LANDSKRONA | AM3299 | 50 m | 2:36.34 | |
26 | 409 | Ericsson Alva | 2000 | HS | AN8200 | 50 m | 2:37.07 | |
27 | 786 | Sandberg Alma | 2002 | ÄNGELHOLM | AU3802 | 50 m | 2:37.11 | |
28 | 769 | Norberg Randowo Alicia | 1999 | YSTADS SS | AS4499 | 50 m | 2:37.32 | |
29 | 516 | Lantz Thilde | 2001 | KSLS | AX6201 | 50 m | 2:37.66 | |
30 | 438 | Nordén Emilia | 2003 | HS | AT3803 | 50 m | 2:37.71 | |
31 | 665 | Hegardt Tova | 2002 | POSEIDON | AV3802 | 50 m | 2:37.79 | |
32 | 432 | Littorin Tyra | 2004 | HS | AG8404 | 50 m | 2:38.02 | |
33 | 502 | Aronsson Clara | 2002 | KK KARPEN | AE4202 | 50 m | 2:38.11 | |
34 | 419 | Johansson Alicia | 2003 | HS | AI2603 | 50 m | 2:38.17 | |
35 | 783 | Ingvarsson Miranda | 2001 | ÄNGELHOLM | AE6401 | 50 m | 2:38.77 | |
36 | 701 | Lagnerup Isabella | 2000 | SK SYDSIM | AS7800 | 50 m | 2:38.88 | |
37 | 490 | Gladher Tea | 2000 | KARLSKRONA | AB1400 | 50 m | 2:38.96 | |
38 | 568 | Ingner Johanna | 2002 | MKK | AI4202 | 50 m | 2:39.38 | |
39 | 702 | Nordefell Frida | 2000 | SK SYDSIM | AF1800 | 50 m | 2:39.39 | |
40 | 609 | Jönsson Micaela | 2001 | S 71 | AD3801 | 50 m | 2:39.51 | |
41 | 441 | Persson Alice | 2003 | HS | AN5803 | 50 m | 2:39.74 | |
42 | 416 | Hesslevik Rebecca | 2000 | HS | AZ0800 | 50 m | 2:35.56 | EFT |
43 | 470 | Johansson Maja | 1999 | HÖGANÄS SS | AW2899 | 50 m | 2:42.43 | RES |
44 | 604 | Torkelsson Ellen | 2000 | OSBY SS | AD4800 | 50 m | 2:42.44 | RES |
45 | 726 | Joelsson Tilda | 2002 | SS DELFIN | AM4602 | 50 m | 2:42.54 | RES |
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 02 juni 2017 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 11:17 |
Gren 33, 400m Frisim Herrar Senior |
Sponsor: Sparbanken Syd |
# | ID | Namn | Född | Förening | Licens | Bassäng | Anmtid | Status |
1 | 784 | Kertes Daniel | 1999 | ÄNGELHOLM | AD8399 | 50 m | 4:01.92 | |
2 | 592 | Westergren Mats | 1994 | MKK | AA0994 | 50 m | 4:04.86 | |
3 | 417 | Holmström Jonas | 1992 | HS | AH1392 | 50 m | 4:09.08 | |
4 | 435 | Löfqvist Alexander | 1999 | HS | AM5399 | 50 m | 4:16.11 | |
5 | 576 | Lindblom William | 1998 | MKK | AN7798 | 50 m | 4:16.59 | |
6 | 782 | Hellzén Petter | 2000 | ÄNGELHOLM | AA6300 | 50 m | 4:18.14 | |
7 | 551 | Andersson Anton | 1997 | MKK | AI4997 | 50 m | 4:18.48 | |
8 | 532 | Hassling Emil | 2000 | LANDSKRONA | AC1900 | 50 m | 4:19.38 | |
9 | 764 | Jansson Anton | 2002 | YSTADS SS | AC4702 | 25 m | 4:21.25 | |
10 | 740 | Lloyd Axel | 1999 | TRELLEBORG | AE4599 | 50 m | 4:24.04 | |
11 | 613 | Rantzow Philip | 1999 | S 71 | AC7399 | 25 m | 4:25.06 | |
12 | 679 | Östlund Gustav | 1997 | POSEIDON | AM8797 | 50 m | 4:25.89 | |
13 | 714 | Modigh Joar | 2001 | SK TRITON | AO1101 | 25 m | 4:26.27 | |
14 | 575 | Liljegren Karl | 2001 | MKK | AE7901 | 25 m | 4:27.70 | |
15 | 636 | Brinkhagen Tim | 2001 | SK LÖDDE | AC9901 | 50 m | 4:31.84 | |
16 | 456 | Wahlberg Martin | 1999 | HS | AQ1999 | 50 m | 4:31.94 | |
17 | 397 | Salbrink Filip | 2002 | ESLÖVS SS | AH6502 | 50 m | 4:32.21 | |
18 | 413 | Hansson Gustaf | 2001 | HS | AD5101 | 50 m | 4:32.40 | |
19 | 745 | Rydqvist Mattias | 2000 | TRELLEBORG | AB7500 | 50 m | 4:32.61 | |
20 | 680 | Östlund Gustav | 2000 | POSEIDON | AH1100 | 50 m | 4:33.52 | |
21 | 673 | Olsson Alexander | 1996 | POSEIDON | AK1796 | 50 m | 4:34.08 | |
22 | 717 | Nolén Nicolas | 2000 | SK TRITON | AG4500 | 50 m | 4:37.31 | |
23 | 660 | Bergstrand Victor | 2000 | POSEIDON | AI8100 | 50 m | 4:37.34 | |
24 | 410 | Fischer Daniel | 2002 | HS | AC0302 | 50 m | 4:38.63 | |
25 | 791 | Hansson Felix | 2000 | YSTADS SS | AO9900 | 50 m | 4:39.09 | |
26 | 760 | Strömberg Johannes | 2002 | VELLINGE-N | AI3102 | 50 m | 4:40.00 | |
27 | 767 | Lundgren Sebastian | 1999 | YSTADS SS | AH8199 | 50 m | 4:40.30 | |
28 | 638 | Hangård Roy | 1999 | SK LÖDDE | AH0999 | 50 m | 4:40.51 | |
29 | 645 | Wergeland Nils | 2002 | SK LÖDDE | AE4902 | 50 m | 4:42.68 | |
30 | 552 | Andrén Axel | 2001 | MKK | AD6301 | 50 m | 4:44.37 | |
31 | 787 | Vaide Hugo | 2003 | ÄNGELHOLM | AD8903 | 50 m | 4:46.76 | |
32 | 725 | Berthelsson Tim | 2000 | SS DELFIN | AJ1700 | 50 m | 4:50.03 | |
33 | 739 | Lindkvist Daniel | 2000 | TRELLEBORG | AO2900 | 50 m | 4:52.53 | |
34 | 553 | Bech Liam | 2003 | MKK | AQ2303 | 50 m | 4:58.54 | |
35 | 404 | Björk Jesper | 1993 | HS | AU5793 | 50 m | ||
36 | 495 | Waldo Alexander | 1998 | KARLSKRONA | AF7998 | 25 m | ||
37 | 667 | Johansson Oscar | 2000 | POSEIDON | AH4500 | 25 m | ||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 02 juni 2017 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 11:17 |
Gren 34, 50m Frisim Damer Senior |
Sponsor: Kiviks Musteri |
# | ID | Namn | Född | Förening | Licens | Bassäng | Anmtid | Status |
1 | 414 | Hansson Louise | 1996 | HS | AO1896 | 50 m | 25.72 | |
2 | 475 | Liljeqvist Ida | 1999 | HÖGANÄS SS | AR4499 | 50 m | 26.42 | |
3 | 517 | Lindström Annie | 1996 | KSLS | AJ3696 | 50 m | 26.50 | |
4 | 659 | Bergman Hanna | 2001 | POSEIDON | AF9601 | 50 m | 27.08 | |
5 | 415 | Hansson Sophie | 1998 | HS | AM1298 | 50 m | 27.22 | |
6 | 490 | Gladher Tea | 2000 | KARLSKRONA | AB1400 | 50 m | 27.32 | |
7 | 459 | Weiler Matilda | 1998 | HS | AF0898 | 50 m | 27.41 | |
8 | 473 | Juliusson Klara | 1997 | HÖGANÄS SS | AH3897 | 50 m | 27.75 | |
9 | 589 | Rydgren My | 1999 | MKK | AT5699 | 50 m | 27.89 | |
10 | 614 | Rönningdal Emilia | 2002 | S 71 | AC6202 | 50 m | 27.94 | |
11 | 696 | Lindberg Stina | 2000 | SK RAN | AC6200 | 50 m | 28.02 | |
12 | 727 | Möller Alice | 2000 | SS DELFIN | AD9200 | 50 m | 28.05 | |
13 | 579 | Lindell Nicola | 2001 | MKK | BV2401 | 50 m | 28.18 | |
14 | 542 | Sandwång Ida | 2001 | LANDSKRONA | AM3601 | 50 m | 28.24 | |
15 | 492 | Pålsson Tuva | 2003 | KARLSKRONA | AC8803 | 25 m | 28.36 | |
16 | 632 | Nobrell Sara | 2002 | SK HAJEN | BM1402 | 50 m | 28.37 | |
17 | 453 | Söderberg Johanna | 1999 | HS | AE6899 | 25 m | 28.42 | |
18 | 501 | Hansson Olivia | 2003 | KIVIKS SK | AP5403 | 25 m | 28.45 | |
19 | 744 | Parfitt Nicola | 2000 | TRELLEBORG | AE3400 | 50 m | 28.46 | |
20 | 479 | Widén Elin | 1998 | HÖGANÄS SS | AI4498 | 50 m | 28.47 | |
21 | 608 | Huynh Felicia | 2000 | S 71 | AW8400 | 50 m | 28.50 | |
22 | 643 | Ranevi Louise | 1999 | SK LÖDDE | AI3299 | 50 m | 28.51 | |
23 | 541 | Rundblad Elin | 1999 | LANDSKRONA | AN3299 | 25 m | 28.52 | |
24 | 697 | Revstedt Isabella | 2001 | SK RAN | AN2801 | 50 m | 28.52 | |
25 | 601 | Karlsson Simone | 2001 | OSBY SS | AI2201 | 50 m | 28.53 | |
26 | 642 | Persson Emma | 1999 | SK LÖDDE | AM7299 | 25 m | 28.54 | |
27 | 446 | Rasmusson Nelly | 2001 | HS | AO7201 | 25 m | 28.57 | |
28 | 770 | Odén Isabelle | 2002 | YSTADS SS | AY6802 | 25 m | 28.58 | |
29 | 448 | Rosdahl Ellen | 2002 | HS | AO0802 | 25 m | 28.59 | |
30 | 755 | Löfgren Ebba | 2001 | VELLINGE-N | BU9601 | 50 m | 28.61 | |
31 | 399 | Agrell Angelina | 2003 | HS | AR6803 | 50 m | 28.69 | |
32 | 630 | Lackegård Elin | 2000 | SK HAJEN | AR9600 | 50 m | 28.69 | |
33 | 738 | Lareva Davilda | 2000 | TRELLEBORG | AE4400 | 50 m | 28.74 | |
34 | 494 | Rosenius Linn | 2002 | KARLSKRONA | AA4602 | 50 m | 28.75 | |
35 | 606 | Andreasson Emilia | 1996 | S 71 | AC4296 | 50 m | 28.77 | |
36 | 535 | Johannesson Elin | 1999 | LANDSKRONA | AM4299 | 50 m | 28.80 | |
37 | 737 | Andersson Vilma | 2004 | TRELLEBORG | AE5604 | 50 m | 28.80 | |
38 | 502 | Aronsson Clara | 2002 | KK KARPEN | AE4202 | 50 m | 28.83 | |
39 | 411 | Gustavsson Kajsa | 2001 | HS | AW2401 | 50 m | 28.84 | |
40 | 716 | Nilsson Johanna | 1996 | SK TRITON | AD0696 | 50 m | 28.85 | |
41 | 747 | Tunheim-Glad Frida | 2001 | TRELLEBORG | BU5201 | 50 m | 28.89 | |
42 | 609 | Jönsson Micaela | 2001 | S 71 | AD3801 | 50 m | 28.92 | |
43 | 464 | Ülger Olivia | 2000 | HS | AK3800 | 50 m | 28.96 | |
44 | 421 | Jönsson Maja | 2001 | HS | BL1201 | 50 m | 28.97 | |
45 | 538 | Moreau Isabelle | 2001 | LANDSKRONA | AM0201 | 50 m | 28.99 | |
46 | 620 | Johnsson Emmy | 2001 | SJÖBO SS | AT6801 | 50 m | 28.99 | |
47 | 602 | Olofsson Moa | 2002 | OSBY SS | AG8202 | 50 m | 29.05 | |
48 | 728 | Nilsson Astrid | 2004 | SS DELFIN | AA3604 | 50 m | 29.13 | |
49 | 742 | Olsson Linn | 2002 | TRELLEBORG | AG8402 | 50 m | 29.16 | |
50 | 477 | Norell Dahlqvist Kajsa | 2001 | HÖGANÄS SS | AV2401 | 50 m | 29.20 | |
51 | 626 | Sjöholm Lina | 2000 | SJÖBO SS | AD7200 | 50 m | 29.24 | |
52 | 600 | Cato Agnes | 2001 | OSBY SS | AB8201 | 50 m | 29.29 | |
53 | 712 | Granborg Amanda | 1999 | SK TRITON | AE7699 | 50 m | 29.32 | |
54 | 754 | Larsson Ida | 2002 | VELLINGE-N | AL8202 | 50 m | 29.40 | |
55 | 671 | Melin Elin | 2000 | POSEIDON | AB4800 | 50 m | 29.44 | |
56 | 470 | Johansson Maja | 1999 | HÖGANÄS SS | AW2899 | 50 m | 29.47 | |
57 | 617 | Anderberg-Richard Tilde | 1999 | SJÖBO SS | AU5499 | 50 m | 29.48 | |
58 | 569 | Johansson Klara | 2001 | MKK | AO5401 | 50 m | 29.49 | |
59 | 522 | Thulin Annie | 2003 | KSLS | AK1803 | 50 m | 29.71 | |
60 | 582 | Morfelt Mollie | 2003 | MKK | AG8803 | 50 m | 29.77 | RES |
61 | 514 | Högberg Linnéa | 1999 | KSLS | BI5899 | 50 m | 29.82 | RES |
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 02 juni 2017 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 11:17 |
Gren 35, 200m Bröstsim Herrar Senior |
Sponsor: Ingelsta Kalkon |
# | ID | Namn | Född | Förening | Licens | Bassäng | Anmtid | Status |
1 | 462 | Williamsson Olle | 1998 | HS | AH4198 | 50 m | 2:21.04 | |
2 | 532 | Hassling Emil | 2000 | LANDSKRONA | AC1900 | 50 m | 2:22.18 | |
3 | 426 | Kähr Erik | 1995 | HS | BC7595 | 50 m | 2:24.63 | |
4 | 583 | Nilsson Felix | 1990 | MKK | AM6590 | 50 m | 2:27.58 | |
5 | 536 | Lindblom Lucas | 2000 | LANDSKRONA | AG8500 | 50 m | 2:28.71 | |
6 | 663 | Ekstrand Julius | 1998 | POSEIDON | AJ9798 | 50 m | 2:31.38 | |
7 | 559 | Englund Gustav | 2001 | MKK | AO6701 | 50 m | 2:32.87 | |
8 | 772 | Persson Max | 2001 | YSTADS SS | AE9501 | 50 m | 2:35.41 | |
9 | 710 | Boos Erik | 1999 | SK TRITON | AD1399 | 50 m | 2:37.31 | |
10 | 670 | Ljunghusen Linus | 2000 | POSEIDON | AT6900 | 50 m | 2:38.13 | |
11 | 495 | Waldo Alexander | 1998 | KARLSKRONA | AF7998 | 25 m | 2:39.64 | |
12 | 449 | Segerlund Måns | 2000 | HS | AH1900 | 50 m | 2:40.74 | |
13 | 408 | Edvardsson Albin | 2000 | HS | AN1300 | 50 m | 2:43.51 | |
14 | 724 | Ates Birkan | 2002 | SS DELFIN | AD8302 | 50 m | 2:43.80 | |
15 | 675 | Postema Luke | 1995 | POSEIDON | AS6195 | 50 m | 2:45.13 | |
16 | 512 | Skog Jonathan | 2000 | KLIPPAN | AB0900 | 50 m | 2:46.74 | |
17 | 771 | Persson Gustaf | 2001 | YSTADS SS | AJ4301 | 50 m | 2:47.10 | |
18 | 544 | Svärd Casper | 2001 | LANDSKRONA | AC0101 | 50 m | 2:54.93 | |
19 | 779 | Andersson Mattias | 1996 | ÄNGELHOLM | AP3196 | 50 m | 2:55.11 | |
20 | 645 | Wergeland Nils | 2002 | SK LÖDDE | AE4902 | 50 m | 2:58.83 | |
21 | 521 | Sadoon Ahmed | 2002 | KSLS | AH2902 | 50 m | 3:05.86 | |
22 | 751 | Holmquist Jonatan | 2003 | VELLINGE-N | AA6503 | 50 m | 3:12.57 | |
23 | 442 | Persson Gustav | 2000 | HS | AJ4500 | 50 m | 2:17.80 | EFT |
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 02 juni 2017 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 11:17 |
Gren 36, 1500m Frisim Damer Senior |
Sponsor: Nordströms Åkerier |
# | ID | Namn | Född | Förening | Licens | Bassäng | Anmtid | Status |
1 | 412 | Hallbäck Ebba | 2000 | HS | AL0600 | 25 m | 17:16.81 | |
2 | 581 | Mikkelsen Josephine | 2002 | MKK | AI5202 | 25 m | 17:25.70 | |
3 | 611 | Karlsson Moa | 2002 | S 71 | AC1202 | 25 m | 17:44.39 | |
4 | 775 | Åkesson Matilda | 1999 | YSTADS SS | AL9699 | 25 m | 17:54.40 | |
5 | 617 | Anderberg-Richard Tilde | 1999 | SJÖBO SS | AU5499 | 25 m | 18:02.26 | |
6 | 535 | Johannesson Elin | 1999 | LANDSKRONA | AM4299 | 25 m | 18:07.17 | |
7 | 396 | Nilsson Josefin | 1999 | ESLÖVS SS | AK4899 | 25 m | 18:50.09 | |
8 | 677 | Tufvesson Linn | 2001 | POSEIDON | AT5201 | 25 m | 18:52.64 | |
9 | 398 | Wilhelmsson Sara | 2001 | ESLÖVS SS | AO6201 | 25 m | 18:54.81 | |
10 | 502 | Aronsson Clara | 2002 | KK KARPEN | AE4202 | 25 m | 18:55.80 | |
11 | 448 | Rosdahl Ellen | 2002 | HS | AO0802 | 25 m | 18:57.45 | |
12 | 430 | Lindahl Hanna | 2000 | HS | AN6200 | 50 m | 19:00.01 | |
13 | 646 | Åsberg Carolina | 2002 | SK LÖDDE | AJ1802 | 25 m | 19:01.33 | |
14 | 432 | Littorin Tyra | 2004 | HS | AG8404 | 25 m | 19:04.47 | |
15 | 750 | Berglind Kajsa | 2001 | VELLINGE-N | BV2201 | 25 m | 19:16.23 | |
16 | 402 | Andersson Emma | 2002 | HS | AO1802 | 25 m | 19:28.13 | |
17 | 504 | Olsson Emilia | 2002 | KK KARPEN | AA6802 | 25 m | 19:33.77 | |
18 | 768 | Melgar Sara | 2002 | YSTADS SS | AA8602 | 25 m | 19:45.87 | |
19 | 781 | Hellzén Ebba | 2003 | ÄNGELHOLM | AE3603 | 50 m | 20:06.93 | |
20 | 796 | Thunberg Ellen | 2001 | ÄNGELHOLM | BC7401 | 50 m | 19:04.94 | EFT |
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 02 juni 2017 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 11:17 |
Gren 37, 50m Fjärilsim Herrar Senior |
Sponsor: Äppelriket |
# | ID | Namn | Född | Förening | Licens | Bassäng | Anmtid | Status |
1 | 404 | Björk Jesper | 1993 | HS | AU5793 | 50 m | 24.29 | |
2 | 478 | Persson Mika | 1998 | HÖGANÄS SS | AM7798 | 50 m | 24.58 | |
3 | 707 | Attellesey Ahmad | 1995 | SK TRITON | AP5995 | 50 m | 25.48 | |
4 | 534 | Hoff Oskar | 1998 | LANDSKRONA | AH0198 | 50 m | 25.66 | |
5 | 528 | Christensson Alfred | 1998 | LANDSKRONA | AH0398 | 50 m | 25.67 | |
6 | 465 | Zeidler Jacob | 1994 | HS | AB5394 | 50 m | 25.69 | |
7 | 433 | Lundahl Daniel | 1991 | HS | AG5991 | 25 m | 25.94 | |
8 | 532 | Hassling Emil | 2000 | LANDSKRONA | AC1900 | 50 m | 25.99 | |
9 | 426 | Kähr Erik | 1995 | HS | BC7595 | 25 m | 26.08 | |
10 | 621 | Larsson Isak | 2000 | SJÖBO SS | AF4900 | 50 m | 26.20 | |
11 | 683 | Nagy Gergö | 1995 | POSEIDON | AZ6995 | 50 m | 26.25 | |
12 | 592 | Westergren Mats | 1994 | MKK | AA0994 | 25 m | 26.28 | |
13 | 680 | Östlund Gustav | 2000 | POSEIDON | AH1100 | 50 m | 26.45 | |
14 | 488 | Clemedtson Jakob | 1996 | KARLSKRONA | AG1196 | 50 m | 26.47 | |
15 | 674 | Olsson Jesper | 1998 | POSEIDON | AJ2798 | 50 m | 26.64 | |
16 | 623 | Olsson Oscar | 1999 | SJÖBO SS | AK2199 | 50 m | 26.65 | |
17 | 698 | Christiansen Jens | 2001 | SK SYDSIM | AJ7901 | 50 m | 26.80 | |
18 | 741 | Lloyd Victor | 1996 | TRELLEBORG | AH8796 | 50 m | 27.22 | |
19 | 736 | Wede Jonatan | 1988 | SS IDEN | AB7388 | 50 m | 27.60 | |
20 | 637 | Hangård Ian | 2002 | SK LÖDDE | AB5302 | 50 m | 27.79 | |
21 | 667 | Johansson Oscar | 2000 | POSEIDON | AH4500 | 25 m | 27.79 | |
22 | 710 | Boos Erik | 1999 | SK TRITON | AD1399 | 50 m | 27.87 | |
23 | 760 | Strömberg Johannes | 2002 | VELLINGE-N | AI3102 | 50 m | 27.87 | |
24 | 682 | Andersson Sebastian | 1999 | POSEIDON | AE0599 | 50 m | 27.91 | |
25 | 641 | Miderbäck Lukas | 2003 | SK LÖDDE | AC5903 | 25 m | 28.01 | |
26 | 437 | Mirsch Lukas | 2001 | HS | AJ8901 | 25 m | 28.03 | |
27 | 714 | Modigh Joar | 2001 | SK TRITON | AO1101 | 50 m | 28.03 | |
28 | 724 | Ates Birkan | 2002 | SS DELFIN | AD8302 | 50 m | 28.09 | |
29 | 485 | Auer Axel | 2003 | KARLSKRONA | AB8103 | 50 m | 28.11 | |
30 | 496 | Vallbo Gustav | 1999 | KARLSKRONA | AV4399 | 50 m | 28.27 | |
31 | 745 | Rydqvist Mattias | 2000 | TRELLEBORG | AB7500 | 50 m | 28.31 | |
32 | 759 | Stenskepp Hugo | 2003 | VELLINGE-N | AI6303 | 50 m | 28.59 | |
33 | 410 | Fischer Daniel | 2002 | HS | AC0302 | 50 m | 28.64 | |
34 | 584 | Nilsson Johan | 1994 | MKK | AW9794 | 50 m | 28.66 | |
35 | 525 | Bonnevier Simon | 2001 | LANDSKRONA | AH7301 | 50 m | 28.72 | |
36 | 792 | Christiansson Filip | 1999 | YSTADS SS | AO6199 | 50 m | 28.72 | |
37 | 452 | Söderberg Jacob | 2003 | HS | AD2103 | 50 m | 28.74 | |
38 | 729 | Petersen Jakob | 2001 | SS DELFIN | AD9901 | 50 m | 28.77 | |
39 | 551 | Andersson Anton | 1997 | MKK | AI4997 | 50 m | 28.89 | |
40 | 740 | Lloyd Axel | 1999 | TRELLEBORG | AE4599 | 50 m | 28.94 | |
41 | 472 | Juliusson Erik | 1998 | HÖGANÄS SS | AQ2798 | 50 m | 29.03 | |
42 | 486 | Barkrot Marcus | 2002 | KARLSKRONA | AD7502 | 50 m | 29.12 | |
43 | 536 | Lindblom Lucas | 2000 | LANDSKRONA | AG8500 | 50 m | 29.12 | |
44 | 487 | Carlsson Viktor | 2000 | KARLSKRONA | AB4300 | 50 m | 29.25 | |
45 | 587 | Ringdahl Adam | 1998 | MKK | AR7198 | 50 m | 29.27 | |
46 | 715 | Nilsson Arvid | 2003 | SK TRITON | AK4303 | 50 m | 29.29 | |
47 | 476 | Lundqvist Jesper | 1999 | HÖGANÄS SS | AU6599 | 50 m | 29.31 | |
48 | 619 | Börjesson Jakob | 2001 | SJÖBO SS | AG9901 | 50 m | 29.32 | |
49 | 670 | Ljunghusen Linus | 2000 | POSEIDON | AT6900 | 50 m | 29.33 | |
50 | 645 | Wergeland Nils | 2002 | SK LÖDDE | AE4902 | 50 m | 29.49 | |
51 | 700 | Halilovic Dennie | 2002 | SK SYDSIM | AC0702 | 50 m | 29.50 | |
52 | 720 | Wetterborg Felix | 2001 | SK TRITON | AC6101 | 50 m | 29.53 | |
53 | 395 | Jönsson Anton | 2001 | ESLÖVS SS | AL4501 | 50 m | 29.54 | |
54 | 638 | Hangård Roy | 1999 | SK LÖDDE | AH0999 | 50 m | 29.61 | |
55 | 565 | Gustafsson Hugo | 1997 | MKK | AK1397 | 50 m | 29.75 | RES |
56 | 765 | Jespersen Emil | 2001 | YSTADS SS | AI9901 | 50 m | 29.99 | RES |
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 02 juni 2017 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 11:17 |
Gren 38, 200m Ryggsim Damer Senior |
Sponsor: Lundbergs El Kivik |
# | ID | Namn | Född | Förening | Licens | Bassäng | Anmtid | Status |
1 | 712 | Granborg Amanda | 1999 | SK TRITON | AE7699 | 50 m | 2:24.75 | |
2 | 697 | Revstedt Isabella | 2001 | SK RAN | AN2801 | 50 m | 2:27.00 | |
3 | 607 | Christiansen Emilia | 1999 | S 71 | AL8499 | 50 m | 2:27.66 | |
4 | 625 | Sjöholm Erica | 1997 | SJÖBO SS | AJ0497 | 50 m | 2:28.06 | |
5 | 569 | Johansson Klara | 2001 | MKK | AO5401 | 25 m | 2:28.11 | |
6 | 453 | Söderberg Johanna | 1999 | HS | AE6899 | 25 m | 2:28.21 | |
7 | 701 | Lagnerup Isabella | 2000 | SK SYDSIM | AS7800 | 25 m | 2:28.66 | |
8 | 454 | Thomasson Clara | 2001 | HS | BD6601 | 25 m | 2:29.01 | |
9 | 480 | Widén Ida | 2001 | HÖGANÄS SS | AB3801 | 50 m | 2:29.35 | |
10 | 752 | Håkansson Rebecca | 1996 | VELLINGE-N | AV3296 | 50 m | 2:29.44 | |
11 | 411 | Gustavsson Kajsa | 2001 | HS | AW2401 | 25 m | 2:29.82 | |
12 | 756 | Rödin Frida | 2000 | VELLINGE-N | AI3800 | 25 m | 2:31.06 | |
13 | 491 | Karlsson Sofie | 2000 | KARLSKRONA | AV8200 | 50 m | 2:31.61 | |
14 | 530 | Dellhede Viktoria | 2003 | LANDSKRONA | AD2403 | 50 m | 2:32.07 | |
15 | 600 | Cato Agnes | 2001 | OSBY SS | AB8201 | 25 m | 2:32.38 | |
16 | 541 | Rundblad Elin | 1999 | LANDSKRONA | AN3299 | 50 m | 2:33.15 | |
17 | 445 | Podric Sasa | 2000 | HS | BS0400 | 25 m | 2:33.67 | |
18 | 419 | Johansson Alicia | 2003 | HS | AI2603 | 50 m | 2:34.38 | |
19 | 642 | Persson Emma | 1999 | SK LÖDDE | AM7299 | 50 m | 2:34.77 | |
20 | 522 | Thulin Annie | 2003 | KSLS | AK1803 | 50 m | 2:35.22 | |
21 | 520 | Rosengren Josefine | 2000 | KSLS | BA3800 | 50 m | 2:36.58 | |
22 | 441 | Persson Alice | 2003 | HS | AN5803 | 50 m | 2:36.62 | |
23 | 533 | Hoff Matilda | 2003 | LANDSKRONA | AG6803 | 50 m | 2:37.00 | |
24 | 738 | Lareva Davilda | 2000 | TRELLEBORG | AE4400 | 50 m | 2:37.24 | |
25 | 783 | Ingvarsson Miranda | 2001 | ÄNGELHOLM | AE6401 | 50 m | 2:37.83 | |
26 | 515 | Jarl Halvarsson Olivia | 2003 | KSLS | AX2203 | 50 m | 2:38.35 | |
27 | 671 | Melin Elin | 2000 | POSEIDON | AB4800 | 50 m | 2:38.39 | |
28 | 406 | Dittlau Amanda | 2000 | HS | AN5200 | 50 m | 2:38.82 | |
29 | 582 | Morfelt Mollie | 2003 | MKK | AG8803 | 50 m | 2:38.98 | |
30 | 601 | Karlsson Simone | 2001 | OSBY SS | AI2201 | 50 m | 2:39.06 | |
31 | 568 | Ingner Johanna | 2002 | MKK | AI4202 | 50 m | 2:39.59 | |
32 | 555 | Bjurnemark Lovisa | 2003 | MKK | BG9603 | 50 m | 2:40.37 | |
33 | 593 | Vileus Emma | 2001 | MKK | AW1401 | 50 m | 2:40.64 | |
34 | 504 | Olsson Emilia | 2002 | KK KARPEN | AA6802 | 50 m | 2:41.38 | |
35 | 743 | Olsson-Lindhé Hannah | 2003 | TRELLEBORG | AB6203 | 50 m | 2:41.58 | |
36 | 518 | Modig Amanda | 1999 | KSLS | AJ5499 | 50 m | 2:43.78 | |
37 | 531 | Ek-Värn Emelie | 2004 | LANDSKRONA | AJ8604 | 50 m | 2:44.18 | |
38 | 644 | Skog Olivia | 2002 | SK LÖDDE | AI1602 | 50 m | 2:44.73 | |
39 | 402 | Andersson Emma | 2002 | HS | AO1802 | 50 m | 2:46.40 | |
40 | 640 | Liljekvist Matilda | 2004 | SK LÖDDE | AD7204 | 50 m | 2:47.90 | |
41 | 711 | Borg Ida | 1997 | SK TRITON | AB8897 | 50 m | 2:33.13 | EFT |
42 | 498 | Westerberg Sanna | 1998 | KARLSKRONA | AP9898 | 50 m | 2:49.32 | RES |
43 | 629 | Bitzén Elsa | 2003 | SK HAJEN | AD8203 | 50 m | 2:49.43 | RES |
44 | 661 | Bontidean Annamaria | 2000 | POSEIDON | BA0200 | 50 m | 2:49.43 | RES |
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 02 juni 2017 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 11:17 |
Gren 39, 4X100m Medley Herrar Senior |
Sponsor: PA Frukt Kivik |
# | ID | Namn | Född | Förening | Licens | Bassäng | Anmtid | Status |
1 | 468 | Hs Lag 1 | 1995 | HS | 50 m | 3:44.77 | ||
2 | 549 | Landskrona Lag 1 | 1998 | LANDSKRONA | 25 m | 3:48.70 | ||
3 | 692 | Poseidon Lag 1 | 1940 | POSEIDON | 25 m | 3:51.00 | ||
4 | 596 | Mkk | 1997 | MKK | 25 m | 3:51.49 | ||
5 | 469 | Hs Lag 2 | 1995 | HS | 50 m | 3:53.66 | ||
6 | 749 | Trelleborg | 1996 | TRELLEBORG | 25 m | 4:07.35 | ||
7 | 723 | SK Triton | 2017 | SK TRITON | 50 m | 4:08.98 | ||
8 | 694 | Poseidon Lag 2 | 1999 | POSEIDON | 25 m | 4:09.00 | ||
9 | 550 | Landskrona Lag 2 | 1999 | LANDSKRONA | 25 m | 4:11.13 | ||
10 | 484 | Höganäs SS | 0 | HÖGANÄS SS | 50 m | 4:11.96 | ||
11 | 657 | SK Lödde Lag 1 | 2001 | SK LÖDDE | 25 m | 4:16.70 | ||
12 | 778 | Ystads SS Lag 2 | 0 | YSTADS SS | 25 m | 4:21.10 | ||
13 | 652 | SK Lödde Lag 2 | 1999 | SK LÖDDE | 25 m | 4:21.98 | ||
14 | 777 | Ystads SS Lag 1 | 0 | YSTADS SS | 50 m | 4:22.82 | ||
15 | 500 | Karlskrona | 1997 | KARLSKRONA | 50 m | 4:26.16 | ||
16 | 733 | SS Delfin | 2000 | SS DELFIN | 50 m | 4:28.45 | ||
17 | 794 | SK Sydsim | 0 | SK SYDSIM | 50 m | 4:30.00 | ||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 02 juni 2017 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 11:17 |
Gren 40, 4X100m Medley Damer Senior |
Sponsor: ICA Supermarket Kivik |
# | ID | Namn | Född | Förening | Licens | Bassäng | Anmtid | Status |
1 | 466 | Hs Lag 1 | 1995 | HS | 50 m | 4:14.61 | ||
2 | 467 | Hs Lag 2 | 1995 | HS | 50 m | 4:18.68 | ||
3 | 684 | Poseidon Lag 1 | 1940 | POSEIDON | 25 m | 4:23.81 | ||
4 | 545 | Landskrona Lag 1 | 1999 | LANDSKRONA | 25 m | 4:30.12 | ||
5 | 605 | Osby SS | 1997 | OSBY SS | 25 m | 4:30.52 | ||
6 | 482 | Höganäs SS Lag 1 | 0 | HÖGANÄS SS | 50 m | 4:31.90 | ||
7 | 594 | Mkk | 1997 | MKK | 25 m | 4:32.63 | ||
8 | 499 | Karlskrona | 1998 | KARLSKRONA | 50 m | 4:32.76 | ||
9 | 748 | Trelleborg | 0 | TRELLEBORG | 25 m | 4:33.90 | ||
10 | 647 | SK Lödde Lag 1 | 1999 | SK LÖDDE | 25 m | 4:35.76 | ||
11 | 686 | Poseidon Lag 2 | 2000 | POSEIDON | 25 m | 4:35.78 | ||
12 | 722 | SK Triton | 2017 | SK TRITON | 25 m | 4:38.56 | ||
13 | 546 | Landskrona Lag 2 | 2001 | LANDSKRONA | 25 m | 4:40.19 | ||
14 | 628 | Sjöbo SS | 0 | SJÖBO SS | 50 m | 4:40.38 | ||
15 | 524 | Ksls | 1999 | KSLS | 50 m | 4:41.81 | ||
16 | 776 | Ystads SS | 0 | YSTADS SS | 50 m | 4:44.12 | ||
17 | 507 | KK Karpen | 2002 | KK KARPEN | 50 m | 4:44.39 | ||
18 | 635 | SK Hajen | 1971 | SK HAJEN | 50 m | 4:50.37 | ||
19 | 650 | SK Lödde Lag 2 | 2002 | SK LÖDDE | 25 m | 4:54.34 | ||
20 | 731 | SS Delfin | 2000 | SS DELFIN | 50 m | 4:55.12 | ||
21 | 794 | SK Sydsim | 0 | SK SYDSIM | 50 m | 5:00.00 | ||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 02 juni 2017 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap | Utskriftstid | 11:17 |