Program for Åbne Københavnske Masters
Spodaj so vse prijave in startne liste po delih tekmovanja.
Løb 1, 100m Frisvømning Damer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 207 | Tietze Linda Lund | 1984 | KVIK | 8442AA | 25 m | 59.00 | |
2 | 329 | Løvberg Merete | 1967 | Lambertset | 25 m | 1:00.17 | ||
3 | 42 | Delani Louise | 1984 | GI40HERMES | 8414AA | 25 m | 1:00.56 | |
4 | 355 | Vitazka Maria | 1979 | MKK | 25 m | 1:01.07 | ||
5 | 65 | Philipsson Anette | 1965 | LASS | AA3265 | 25 m | 1:01.40 | |
6 | 291 | Olsson Anna | 1978 | GÖTEBORG | 25 m | 1:01.90 | ||
7 | 388 | Fuglestveit Marianne | 1976 | SØRLANDET | 25 m | 1:03.50 | ||
8 | 364 | Kentell Cecilia | 1975 | MKK | 25 m | 1:03.91 | ||
9 | 290 | Nilsson Malin | 1973 | GÖTEBORG | 25 m | 1:04.00 | ||
10 | 437 | Gregoire Valerie | 1984 | ROSTOCK | 25 m | 1:04.00 | ||
11 | 275 | Jørgensen Nina Rudkjær | 1985 | GENTOFTE | 25 m | 1:04.50 | ||
12 | 248 | Gustafsson Maria | 1967 | DANDERYD | 25 m | 1:04.56 | ||
13 | 30 | Knudsen Maria B. | 1974 | U.S.G | 7462AA | 25 m | 1:04.90 | |
14 | 166 | Haglund Marja | 1968 | KUNGSB SS | AA3268 | 25 m | 1:05.00 | |
15 | 27 | Wulff Sisse Birk | 1984 | U.S.G | 8462AA | 25 m | 1:05.00 | |
16 | 4 | Andersson Nathalie | 1979 | SK TRITON | 25 m | 1:05.69 | ||
17 | 499 | Johansson Johanna | 1978 | TÄBY SIM | 25 m | 1:06.00 | ||
18 | 165 | Holmberg Marie | 1969 | KUNGSB SS | AA5269 | 25 m | 1:07.06 | |
19 | 456 | Sekkesæter Trine Aasland | 1967 | RO-MA | 25 m | 1:07.13 | ||
20 | 360 | Herz Carina | 1983 | MKK | 25 m | 1:07.29 | ||
21 | 106 | Nicolaisen Martina | 1969 | TEAM MSK | 25 m | 1:08.00 | ||
22 | 460 | Bjørnø Lisbeth Kristin | 1985 | RO-MA | 25 m | 1:08.44 | ||
23 | 249 | Molin Kicki | 1964 | DANDERYD | 25 m | 1:08.46 | ||
24 | 253 | Jensen Birgit Dønnum | 1967 | Eidsvoll | 25 m | 1:08.60 | ||
25 | 331 | Westby Tone | 1964 | Lambertset | 25 m | 1:08.72 | ||
26 | 87 | Lennheden Ann-Marie | 1957 | SK LAXEN | AA3257 | 25 m | 1:08.80 | |
27 | 273 | Garne Ellen | 1965 | GENTOFTE | 25 m | 1:09.00 | ||
28 | 327 | Elmberg Karin | 1965 | KristianSK | 25 m | 1:09.00 | ||
29 | 9 | Höglund Sofia | 1982 | SK TRITON | AC342 | 25 m | 1:09.25 | |
30 | 457 | Degerstøm Marion | 1977 | RO-MA | 25 m | 1:09.90 | ||
31 | 272 | Griphem Lourette | 1972 | ELFSBORG | 25 m | 1:10.80 | ||
32 | 145 | Gottlieb Bente Holm | 1966 | HØRSHOLM | 6682AA | 25 m | 1:11.75 | |
33 | 82 | Erixon Katarina | 1962 | SK LAXEN | 25 m | 1:12.00 | ||
34 | 320 | Rainer Margareta | 1949 | HELLAS sk | 25 m | 1:14.00 | ||
35 | 543 | Nilsen Gro Jørstad | 1967 | BERLE | 25 m | 1:14.22 | ||
36 | 1 | Berliner Gina | 1956 | VÄXJÖ SS | AA9256 | 25 m | 1:14.25 | |
37 | 2 | Elingfors Christine | 1967 | VÄXJÖ SS | AA5667 | 25 m | 1:14.50 | |
38 | 418 | Solberg Gry | 1960 | Oslo IL | 25 m | 1:14.90 | ||
39 | 323 | Ottosen Tine | 1965 | HELSINGØR | 25 m | 1:15.00 | ||
40 | 176 | Bak Johanne | 1981 | BASK | 25 m | 1:15.00 | ||
41 | 341 | Ketelsen Elisabeth | 1943 | LYNGBY | 25 m | 1:15.29 | ||
42 | 190 | Sjöberg Marie | 1962 | HS | AA5462 | 25 m | 1:16.58 | |
43 | 66 | Österberg Åsa | 1969 | LASS | 25 m | 1:18.00 | ||
44 | 412 | Ohlsson Margit | 1945 | POLISENS | 25 m | 1:19.00 | ||
45 | 414 | Lydersen Wenche | 1954 | Oslo IL | 25 m | 1:21.00 | ||
46 | 227 | Joswig Gerda | 1955 | BARSING | 25 m | 1:21.21 | ||
47 | 436 | Hausmann Dorothee | 1964 | ROSTOCK | 25 m | 1:24.50 | ||
48 | 241 | Hjertnes Hilde Margrethe | 1957 | Bergen OM | 25 m | 1:25.00 | ||
49 | 100 | Læknes Kjersti | 1964 | TEAM MSK | 25 m | 1:26.30 | ||
50 | 48 | Møller Else | 1958 | GI40HERMES | 5812AA | 25 m | 1:27.60 | |
51 | 231 | Schultz Mia Finnemann | 1972 | ALLERØD | 25 m | 1:32.00 | ||
52 | 279 | Hessilt Lone | 1956 | GSK | 25 m | 1:37.00 | ||
53 | 80 | Haas Helen | 1968 | AGF | 6822AA | 25 m | 1:37.70 | |
54 | 274 | Knutzen Lis | 1920 | GENTOFTE | 25 m | 2:38.00 | ||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 05 november 2010 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 18:31 |
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 20 | Petersen Andreas Overbeck | 1983 | U.S.G | 8329AA | 25 m | 52.10 | |
2 | 361 | Falk Jonas | 1979 | MKK | 25 m | 55.95 | ||
3 | 19 | Jørgensen Anders Berg | 1978 | U.S.G | 7851AA | 25 m | 56.00 | |
4 | 433 | Persson Lenny | 1977 | SK RAN | 25 m | 56.90 | ||
5 | 122 | Johnsson Daniel | 1979 | LANDSKRONA | 25 m | 57.20 | ||
6 | 41 | Carlsen Martin F | 1967 | GI40HERMES | 6783AA | 25 m | 57.80 | |
7 | 332 | Thorsen Øyvind | 1960 | Lambertset | 25 m | 57.96 | ||
8 | 528 | Balla Zoltán | 1968 | ÚJBUDA | 25 m | 58.80 | ||
9 | 34 | Jeppesen Henrik | 1966 | U.S.G | 6623AA | 25 m | 59.00 | |
10 | 14 | Solvang Rune | 1980 | U.S.G | 8065AA | 25 m | 59.60 | |
11 | 121 | Wohlström Aron | 1980 | LANDSKRONA | 25 m | 59.73 | ||
12 | 441 | Siewert Karsten | 1969 | ROSTOCK | 25 m | 1:00.00 | ||
13 | 191 | Landin Thomas | 1973 | HS | AA1773 | 25 m | 1:00.00 | |
14 | 91 | Rydberg Mats | 1966 | SK LAXEN | 25 m | 1:00.02 | ||
15 | 234 | Ajslev Jannick | 1974 | ALLERØD | 7493AA | 25 m | 1:00.50 | |
16 | 334 | Graaner Bo | 1961 | Lambertset | 25 m | 1:00.52 | ||
17 | 134 | Meurling Johan | 1974 | S 77 | AA1974 | 25 m | 1:00.63 | |
18 | 63 | Fält Göran | 1963 | LASS | AA6563 | 25 m | 1:00.77 | |
19 | 39 | Andersen Mikkel | 1973 | GI40HERMES | 7353AA | 25 m | 1:01.00 | |
20 | 328 | Bjørnstad Tor Gunnar | 1984 | Lambertset | 25 m | 1:01.00 | ||
21 | 129 | Börjesson Oscar | 1973 | S 77 | AA0973 | 25 m | 1:01.00 | |
22 | 123 | Bratt Ola | 1979 | LANDSKRONA | 25 m | 1:01.21 | ||
23 | 193 | Ericsson Lars | 1966 | HS | AA9566 | 25 m | 1:01.31 | |
24 | 333 | Heiberg Gustav | 1959 | Lambertset | 25 m | 1:01.50 | ||
25 | 511 | Gustafsson Per | 1964 | TÄBY SIM | 25 m | 1:01.52 | ||
26 | 549 | Sjøblom Rune | 1957 | Kongsten | 25 m | 1:01.64 | ||
27 | 398 | Mesel Rune | 1961 | SØRLANDET | 25 m | 1:02.00 | ||
28 | 24 | Troldborg Niels | 1978 | U.S.G | 7803AA | 25 m | 1:02.00 | |
29 | 217 | Edske Claus | 1965 | KVIK | 6511AA | 25 m | 1:02.00 | |
30 | 67 | Andersen Martin | 1975 | RINGSTED | 7525AA | 25 m | 1:02.00 | |
31 | 303 | Fjellstad Kjetil | 1968 | Haldens SK | 25 m | 1:02.00 | ||
32 | 90 | Pettersson Peter | 1957 | SK LAXEN | AA5357 | 25 m | 1:02.10 | |
33 | 367 | Deliv Jon | 1961 | MKK | 25 m | 1:02.55 | ||
34 | 399 | Bjelland Kjartan | 1962 | SØRLANDET | 25 m | 1:03.00 | ||
35 | 250 | Bodén Henrik | 1959 | DANDERYD | 25 m | 1:03.48 | ||
36 | 169 | Holmberg Henrik | 1969 | KUNGSB SS | AA4369 | 25 m | 1:03.50 | |
37 | 494 | Ryli Anders | 1968 | Sande SK | 25 m | 1:03.97 | ||
38 | 405 | Berthelsen Bjørn | 1968 | SØRLANDET | 25 m | 1:04.00 | ||
39 | 170 | Lundin Peter | 1959 | KUNGSB SS | AA6559 | 50 m | 1:04.02 | |
40 | 358 | Olsson Christian | 1978 | MKK | 25 m | 1:04.05 | ||
41 | 192 | Örth Mats | 1955 | HS | AA7355 | 25 m | 1:04.47 | |
42 | 401 | Håbesland Frank | 1963 | SØRLANDET | 25 m | 1:04.60 | ||
43 | 178 | Rasmussen Jan Råsø | 1962 | BASK | 25 m | 1:05.00 | ||
44 | 228 | Struss Thomas | 1963 | BARSING | 25 m | 1:05.05 | ||
45 | 431 | Rodrigues Antonio | 1954 | SK RAN | 25 m | 1:05.44 | ||
46 | 509 | Jonsson Micael | 1966 | TÄBY SIM | 25 m | 1:05.49 | ||
47 | 400 | Carstensen Frank | 1955 | SØRLANDET | 25 m | 1:05.50 | ||
48 | 68 | Corse Jesper | 1973 | RINGSTED | 25 m | 1:06.00 | ||
49 | 283 | Toft Søren | 1956 | GSK | 25 m | 1:06.00 | ||
50 | 282 | Brink Jess | 1966 | GSK | 25 m | 1:06.00 | ||
51 | 22 | Rasmussen Ebbe | 1949 | U.S.G | 4901AA | 25 m | 1:06.00 | |
52 | 36 | Pock Martin | 1971 | U.S.G | 7181AA | 25 m | 1:06.00 | |
53 | 57 | Hamberg Kent | 1951 | SIM ENGELH | AA2151 | 25 m | 1:06.50 | |
54 | 137 | Täck Nicklas | 1972 | S 77 | 25 m | 1:06.72 | ||
55 | 304 | Kristensen Tommy | 1963 | Haldens SK | 25 m | 1:07.00 | ||
56 | 94 | Wahlbeck Roger | 1968 | SK LAXEN | 25 m | 1:07.00 | ||
57 | 346 | Vulpius Tore | 1961 | LYNGBY | 25 m | 1:07.69 | ||
58 | 510 | Strand Tomas | 1964 | TÄBY SIM | 25 m | 1:08.00 | ||
59 | 325 | Jensen Lars Dam | 1972 | HELSINGØR | 25 m | 1:08.00 | ||
60 | 267 | Selin Jan-Erik | 1965 | ELFSBORG | 25 m | 1:08.34 | ||
61 | 133 | Jönsson Lukas | 1982 | S 77 | 25 m | 1:08.70 | ||
62 | 235 | Ryan Olav | 1951 | ALLERØD | 5101AA | 25 m | 1:09.00 | |
63 | 508 | Apegårdh Tommy | 1955 | TÄBY SIM | 25 m | 1:09.11 | ||
64 | 315 | Gregor Rene | 1963 | Hamar IL | 25 m | 1:10.00 | ||
65 | 258 | Myrvang Bjørn Ove | 1952 | Eidsvoll | 25 m | 1:10.80 | ||
66 | 266 | Borgman Dan | 1964 | ELFSBORG | 25 m | 1:12.00 | ||
67 | 544 | Cavalli Johan | 1959 | SK LAXEN | 25 m | 1:12.50 | ||
68 | 188 | Brunskog Erik | 1969 | SK LAXEN | AA9969 | 25 m | 1:13.40 | |
69 | 347 | Jacobsen Anders | 1962 | LYNGBY | 25 m | 1:15.00 | ||
70 | 344 | Vangsgaard Bent | 1948 | LYNGBY | 25 m | 1:15.00 | ||
71 | 70 | Nielsen Michael | 1964 | RINGSTED | 6463AA | 25 m | 1:17.48 | |
72 | 269 | Brinck Jonatan | 1983 | ELFSBORG | 25 m | 1:17.60 | ||
73 | 150 | Hasselbalch Steen | 1969 | HØRSHOLM | 25 m | 1:18.00 | ||
74 | 64 | Nielsen Lars | 1955 | LASS | AA7155 | 25 m | 1:18.00 | |
75 | 444 | Dietz Holm | 1962 | ROSTOCK | 25 m | 1:26.00 | ||
76 | 281 | Hessilt Karsten | 1953 | GSK | 25 m | 1:30.00 | ||
77 | 236 | Taylor Karsten | 1974 | ALLERØD | 25 m | 1:35.00 | ||
78 | 71 | Pelletier Christophe | 1962 | RINGSTED | 25 m | 1:38.00 | ||
79 | 229 | Thamm Joachim | 1937 | BARSING | 25 m | 1:43.43 | ||
80 | 495 | Vestly Geir | 1968 | Sande SK | 25 m | |||
81 | 109 | Peillot Rodolphe | 1970 | TEAM MSK | 25 m | |||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 05 november 2010 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 18:31 |
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 207 | Tietze Linda Lund | 1984 | KVIK | 8442AA | 25 m | 33.00 | |
2 | 363 | Svensson Jennie | 1982 | MKK | 25 m | 36.42 | ||
3 | 530 | Josefson Anna-Karin | 1964 | VARBERG | 25 m | 36.50 | ||
4 | 459 | Holter Helen | 1979 | RO-MA | 25 m | 36.80 | ||
5 | 299 | Zimina Irina | 1975 | Haldens SK | 25 m | 37.10 | ||
6 | 59 | Nilsson Maarit | 1974 | SIM ENGELH | AA7674 | 25 m | 37.20 | |
7 | 280 | Sørensen Kate | 1961 | GSK | 25 m | 37.50 | ||
8 | 390 | Sørensen Annette | 1966 | SØRLANDET | 25 m | 38.10 | ||
9 | 462 | Strugstad Ingrid | 1960 | RO-MA | 25 m | 38.50 | ||
10 | 119 | Suhr Caroline | 1971 | BIRKERØD | 7192AA | 25 m | 38.84 | |
11 | 253 | Jensen Birgit Dønnum | 1967 | Eidsvoll | 25 m | 39.00 | ||
12 | 324 | Johansen Annine | 1984 | HELSINGØR | 25 m | 39.00 | ||
13 | 413 | Vimovskaia Anastasia | 1977 | Oslo IL | 25 m | 39.01 | ||
14 | 112 | Alexandersen Pia | 1973 | BIRKERØD | 7354AA | 25 m | 39.06 | |
15 | 370 | Borglin Sofia | 1981 | MKK | 25 m | 39.11 | ||
16 | 288 | Bertilsdotter Nina | 1976 | GÖTEBORG | 25 m | 39.20 | ||
17 | 166 | Haglund Marja | 1968 | KUNGSB SS | AA3268 | 25 m | 39.50 | |
18 | 502 | Larsson Lilie | 1961 | TÄBY SIM | 25 m | 39.50 | ||
19 | 506 | Åberg Annica | 1966 | TÄBY SIM | 25 m | 39.59 | ||
20 | 366 | Lindborg Catarina | 1964 | MKK | 25 m | 40.22 | ||
21 | 406 | Andersen Marianne | 1958 | NAKSKOV | 5852AA | 25 m | 41.00 | |
22 | 6 | Davidsson Camilla | 1971 | SK TRITON | AA5471 | 25 m | 41.12 | |
23 | 131 | Hallerstedt Katarina | 1966 | S 77 | AA0666 | 25 m | 41.30 | |
24 | 9 | Höglund Sofia | 1982 | SK TRITON | AC342 | 25 m | 41.95 | |
25 | 111 | Åsgard Ellen | 1966 | TEAM MSK | 25 m | 42.47 | ||
26 | 529 | Eriksen Siv Laila | 1965 | VARDØ | 25 m | 42.50 | ||
27 | 501 | Thulin Heléne | 1978 | TÄBY SIM | 25 m | 43.00 | ||
28 | 386 | Benham Anett | 1964 | SØRLANDET | 25 m | 43.00 | ||
29 | 155 | Kjærsgaard Michelle | 1969 | NÆSTVED | 6922AA | 25 m | 43.00 | |
30 | 369 | Stephansson Fia | 1985 | MKK | 25 m | 43.11 | ||
31 | 414 | Lydersen Wenche | 1954 | Oslo IL | 25 m | 43.50 | ||
32 | 160 | Gustafsson Malin | 1968 | KUNGSB SS | AA7468 | 25 m | 43.89 | |
33 | 503 | Tunmar Lotta | 1958 | TÄBY SIM | 25 m | 44.00 | ||
34 | 49 | Møller Hanne | 1958 | GI40HERMES | 5802AA | 25 m | 44.50 | |
35 | 415 | Larsen Grethe Solberg | 1952 | Oslo IL | 25 m | 44.50 | ||
36 | 66 | Österberg Åsa | 1969 | LASS | 25 m | 46.00 | ||
37 | 343 | Reeh Anita | 1966 | LYNGBY | 25 m | 46.00 | ||
38 | 416 | Pedersen Nina | 1953 | Oslo IL | 25 m | 46.00 | ||
39 | 257 | Lysgård Joa | 1954 | Eidsvoll | 25 m | 46.50 | ||
40 | 232 | Lorich Jette | 1949 | ALLERØD | 4902AA | 25 m | 46.50 | |
41 | 55 | Frölich Benedicte | 1964 | SIM ENGELH | AA3464 | 25 m | 47.40 | |
42 | 436 | Hausmann Dorothee | 1964 | ROSTOCK | 25 m | 47.70 | ||
43 | 108 | Nilsen Mona | 1961 | TEAM MSK | 25 m | 49.30 | ||
44 | 321 | Riber Inger | 1963 | HELSINGØR | 25 m | 51.00 | ||
45 | 440 | Kappis Christa | 1945 | ROSTOCK | 25 m | 51.00 | ||
46 | 279 | Hessilt Lone | 1956 | GSK | 25 m | 52.00 | ||
47 | 500 | Wennerberg Carin | 1966 | TÄBY SIM | 25 m | 52.00 | ||
48 | 465 | Nygaard Mia | 1957 | RO-MA | 25 m | 52.60 | ||
49 | 350 | Regenfuss Franziska Bang | 1956 | CPH MERMAT | 25 m | 55.00 | ||
50 | 351 | Sørensen Karin | 1962 | CPH MERMAT | 25 m | 1:00.00 | ||
51 | 438 | Güthenke Brunhild | 1939 | ROSTOCK | 25 m | 1:00.00 | ||
52 | 417 | Bryne Beret | 1928 | Oslo IL | 25 m | 1:14.00 | ||
53 | 274 | Knutzen Lis | 1920 | GENTOFTE | 25 m | 1:16.00 | ||
54 | 141 | Larson Gun | 1932 | MÄLARHÖJD | AA1232 | 25 m | 1:31.00 | |
55 | 187 | Nielsen Grethe Vang | 1950 | OSK | 5002AA | 25 m | ||
56 | 183 | Larsen Laila | 1947 | OSK | 4732AA | 25 m | ||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 05 november 2010 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 18:31 |
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 37 | Kærsgaard Jon | 1984 | SILKEBORG | 8447AA | 25 m | 30.54 | |
2 | 154 | Frederiksen Christian A. | 1981 | NÆSTVED | 8155AA | 25 m | 31.40 | |
3 | 537 | Olsson Mikael | 1975 | YSTADS SS | 25 m | 31.94 | ||
4 | 83 | Gustavsson Göran | 1968 | SK LAXEN | AA4368 | 25 m | 32.11 | |
5 | 515 | Persson Håkan | 1963 | TÄBY SIM | 25 m | 32.60 | ||
6 | 98 | Koch Petter | 1979 | TEAM MSK | 25 m | 32.80 | ||
7 | 560 | Berger Torbjørn | 1961 | Moss SK | 25 m | 33.50 | ||
8 | 5 | Bengtsson Anders | 1968 | SK TRITON | 25 m | 33.68 | ||
9 | 132 | Högberg Weine | 1978 | S 77 | AB8578 | 25 m | 33.87 | |
10 | 403 | Bjørnestad John Olav | 1964 | SØRLANDET | 25 m | 34.00 | ||
11 | 63 | Fält Göran | 1963 | LASS | AA6563 | 25 m | 34.50 | |
12 | 15 | Jørgensen Rasmus Fog | 1981 | U.S.G | 8181AB | 25 m | 34.65 | |
13 | 33 | Bundgaard Christian | 1971 | U.S.G | 7103AA | 25 m | 35.00 | |
14 | 212 | Nordahl-Meyer Casper | 1982 | KVIK | 8277AA | 25 m | 35.00 | |
15 | 270 | Törnqvist Anders | 1960 | ELFSBORG | 25 m | 35.04 | ||
16 | 124 | Bratt Carl | 1978 | LANDSKRONA | 25 m | 35.15 | ||
17 | 105 | Myhrvold Rune | 1969 | TEAM MSK | 25 m | 35.20 | ||
18 | 23 | Byron Lars Kruse | 1960 | U.S.G | 6041AA | 25 m | 35.60 | |
19 | 219 | Nissen Kristian | 1981 | KVIK | 25 m | 35.80 | ||
20 | 72 | Rasmussen Niels E. | 1965 | RINGSTED | 6501AA | 25 m | 35.85 | |
21 | 514 | Strid Arne | 1969 | TÄBY SIM | 25 m | 36.00 | ||
22 | 169 | Holmberg Henrik | 1969 | KUNGSB SS | AA4369 | 25 m | 36.17 | |
23 | 3 | Ahlgren Peter | 1968 | SK TRITON | 25 m | 36.50 | ||
24 | 151 | Sønderskov Thomas | 1974 | NEPTUN | 7415AA | 25 m | 36.63 | |
25 | 512 | Bäckman Thomas | 1966 | TÄBY SIM | 25 m | 36.75 | ||
26 | 78 | Farving Jan | 1970 | AGF | 7021AA | 25 m | 37.00 | |
27 | 476 | Sletbakk Cato | 1957 | RO-MA | 25 m | 37.00 | ||
28 | 57 | Hamberg Kent | 1951 | SIM ENGELH | AA2151 | 25 m | 37.50 | |
29 | 421 | Nymo Svei Erik | 1959 | Oslo IL | 25 m | 37.73 | ||
30 | 516 | Skoglund Per-Ola | 1969 | TÄBY SIM | 25 m | 38.00 | ||
31 | 173 | Backlund Lars | 1949 | KUNGSB SS | AA4149 | 25 m | 38.27 | |
32 | 395 | Kvinlaug Stanley | 1961 | SØRLANDET | 25 m | 38.40 | ||
33 | 265 | Augustsson Sion | 1968 | Skjetten | 25 m | 38.50 | ||
34 | 445 | Muehlner Dieter | 1953 | ROSTOCK | 25 m | 38.60 | ||
35 | 255 | Halvorsen Ole Jan | 1957 | Eidsvoll | 25 m | 38.60 | ||
36 | 402 | Hobbesland Svein | 1958 | SØRLANDET | 25 m | 38.66 | ||
37 | 308 | Kvæken Johan | 1959 | Hamar IL | 25 m | 39.20 | ||
38 | 310 | Måløy Knut | 1961 | Hamar IL | 25 m | 39.20 | ||
39 | 419 | Arentz Øyvind | 1950 | Oslo IL | 25 m | 39.50 | ||
40 | 258 | Myrvang Bjørn Ove | 1952 | Eidsvoll | 25 m | 39.90 | ||
41 | 68 | Corse Jesper | 1973 | RINGSTED | 25 m | 40.00 | ||
42 | 99 | Lybeck Kjell | 1953 | TEAM MSK | 25 m | 40.60 | ||
43 | 309 | Jensen Ragnar | 1948 | Hamar IL | 25 m | 41.00 | ||
44 | 115 | Haahr Lars Peder | 1959 | BIRKERØD | 25 m | 41.00 | ||
45 | 247 | Allers Jan | 1940 | Bergens SC | 25 m | 41.04 | ||
46 | 286 | Westin Kjell | 1954 | GÖTEBORG | 25 m | 41.30 | ||
47 | 174 | Backlund Anders | 1946 | KUNGSB SS | AA5146 | 25 m | 41.88 | |
48 | 312 | Benjaminsen Terje | 1943 | Hamar IL | 25 m | 43.00 | ||
49 | 430 | Kaudern Gunnar | 1943 | SK RAN | 25 m | 43.04 | ||
50 | 96 | Andersson Hans Petter | 1959 | TEAM MSK | 25 m | 43.26 | ||
51 | 230 | Busche Günter | 1951 | BARSING | 25 m | 43.43 | ||
52 | 140 | Christensen Torsten | 1954 | STT | 5421AA | 25 m | 44.00 | |
53 | 429 | Brock Lennat | 1933 | SK RAN | 25 m | 44.90 | ||
54 | 233 | Elborne Steen Andrew | 1957 | ALLERØD | 5731AA | 25 m | 44.90 | |
55 | 345 | Broen Lars | 1946 | LYNGBY | 25 m | 45.00 | ||
56 | 281 | Hessilt Karsten | 1953 | GSK | 25 m | 45.00 | ||
57 | 513 | Tunmar Andreas | 1982 | TÄBY SIM | 25 m | 45.00 | ||
58 | 407 | Blom Hans Christian | 1940 | N. Eiker | 25 m | 45.42 | ||
59 | 520 | Jonsson Stefan | 1965 | TÄBY SIM | 25 m | 47.00 | ||
60 | 432 | Hellborg Roland | 1946 | SK RAN | 25 m | 47.50 | ||
61 | 311 | Bøhleng Thor | 1948 | Hamar IL | 25 m | 48.00 | ||
62 | 313 | Strand Jardar | 1948 | Hamar IL | 25 m | 48.00 | ||
63 | 97 | Jørgensen Tor | 1949 | TEAM MSK | 25 m | 48.90 | ||
64 | 423 | Bryne Sverre | 1919 | Oslo IL | 25 m | 1:17.01 | ||
65 | 496 | Vestly Bjørn | 1972 | Sande SK | 25 m | |||
66 | 497 | Vestly Anders | 1969 | Sande SK | 25 m | |||
67 | 117 | Ryberg Bjørn von | 1960 | BIRKERØD | 25 m | |||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 05 november 2010 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 18:31 |
Løb 5, 100m Butterfly Damer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 356 | Lohmann Anna | 1975 | MKK | 25 m | 1:07.21 | ||
2 | 218 | Skou Sophia | 1975 | KVIK | 7582AA | 25 m | 1:08.00 | |
3 | 391 | Thorstensen Janne | 1966 | SØRLANDET | 25 m | 1:09.00 | ||
4 | 388 | Fuglestveit Marianne | 1976 | SØRLANDET | 25 m | 1:09.00 | ||
5 | 530 | Josefson Anna-Karin | 1964 | VARBERG | 25 m | 1:09.78 | ||
6 | 88 | Gustavsson Annika Morin | 1971 | SK LAXEN | AA6271 | 25 m | 1:12.20 | |
7 | 289 | Daller Martine | 1978 | GÖTEBORG | 25 m | 1:12.80 | ||
8 | 360 | Herz Carina | 1983 | MKK | 25 m | 1:13.55 | ||
9 | 42 | Delani Louise | 1984 | GI40HERMES | 8414AA | 25 m | 1:14.28 | |
10 | 139 | Rødshagen Lene | 1967 | STT | 6732AA | 25 m | 1:16.00 | |
11 | 194 | Möller Pia | 1968 | HS | AA6468 | 25 m | 1:16.48 | |
12 | 499 | Johansson Johanna | 1978 | TÄBY SIM | 25 m | 1:20.00 | ||
13 | 131 | Hallerstedt Katarina | 1966 | S 77 | AA0666 | 25 m | 1:20.01 | |
14 | 8 | Holmberg Linda | 1981 | SK TRITON | AC0281 | 25 m | 1:20.82 | |
15 | 163 | Haglund Sonja | 1966 | KUNGSB SS | AA1266 | 25 m | 1:40.00 | |
16 | 241 | Hjertnes Hilde Margrethe | 1957 | Bergen OM | 25 m | 1:48.00 | ||
17 | 185 | Metzsch Annie | 1945 | OSK | 4522AA | 25 m | 1:51.04 | |
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 05 november 2010 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 18:31 |
Løb 6, 100m Butterfly Herrer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 277 | Frandsen Henrik | 1980 | GENTOFTE | 25 m | 58.00 | ||
2 | 89 | Nilsson Hasse | 1969 | SK LAXEN | AA4569 | 25 m | 58.80 | |
3 | 276 | Vogel Mark | 1970 | GENTOFTE | 25 m | 59.00 | ||
4 | 519 | Lögdberg Jonas | 1968 | TÄBY SIM | 25 m | 1:00.50 | ||
5 | 13 | Krygell Anders | 1982 | U.S.G | 8265AA | 25 m | 1:02.00 | |
6 | 93 | Svensson Jan-Olof | 1960 | SK LAXEN | AA2560 | 25 m | 1:05.00 | |
7 | 14 | Solvang Rune | 1980 | U.S.G | 8065AA | 25 m | 1:06.45 | |
8 | 79 | Egekvist Henrik | 1967 | AGF | 6715AA | 25 m | 1:07.20 | |
9 | 472 | Sørgård Per Erik | 1977 | RO-MA | 25 m | 1:07.80 | ||
10 | 250 | Bodén Henrik | 1959 | DANDERYD | 25 m | 1:09.38 | ||
11 | 122 | Johnsson Daniel | 1979 | LANDSKRONA | 25 m | 1:10.34 | ||
12 | 137 | Täck Nicklas | 1972 | S 77 | 25 m | 1:11.79 | ||
13 | 477 | Bråten Aril | 1966 | RO-MA | 25 m | 1:11.80 | ||
14 | 517 | Olsson Bengt | 1956 | TÄBY SIM | 25 m | 1:12.00 | ||
15 | 7 | Fritzon Lennart | 1968 | SK TRITON | AA1768 | 25 m | 1:12.22 | |
16 | 215 | Nielsen Steen | 1960 | KVIK | 6001AA | 25 m | 1:13.00 | |
17 | 228 | Struss Thomas | 1963 | BARSING | 25 m | 1:13.13 | ||
18 | 92 | Schriever-Abeln Fredrik | 1971 | SK LAXEN | AA2771 | 25 m | 1:13.20 | |
19 | 259 | Vågshaug Eirik | 1958 | Eidsvoll | 25 m | 1:14.00 | ||
20 | 449 | Pröber Dirk | 1962 | ROSTOCK | 25 m | 1:15.00 | ||
21 | 518 | Saracco Jean-Pierre | 1949 | TÄBY SIM | 25 m | 1:18.00 | ||
22 | 325 | Jensen Lars Dam | 1972 | HELSINGØR | 25 m | 1:20.00 | ||
23 | 397 | Schanke Morten | 1954 | SØRLANDET | 25 m | 1:22.00 | ||
24 | 230 | Busche Günter | 1951 | BARSING | 25 m | 1:24.24 | ||
25 | 216 | Olsen Hans Ahle | 1963 | KVIK | 6381AA | 25 m | 1:27.50 | |
26 | 56 | Gellberg Leif | 1932 | SIM ENGELH | AA1132 | 25 m | 2:14.30 | |
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 05 november 2010 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 18:31 |
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 324 | Johansen Annine | 1984 | HELSINGØR | 25 m | 31.00 | ||
2 | 256 | Lerirvaag Beda | 1964 | Eidsvoll | 25 m | 33.50 | ||
3 | 29 | Fjallstein Maria | 1981 | U.S.G | 8162AA | 25 m | 33.80 | |
4 | 504 | Lindbom Christine U. | 1971 | TÄBY SIM | 25 m | 34.00 | ||
5 | 288 | Bertilsdotter Nina | 1976 | GÖTEBORG | 25 m | 35.30 | ||
6 | 77 | Overbeck Dorte | 1978 | AGF | 7826AA | 25 m | 35.80 | |
7 | 532 | Hörbäck Christina | 1962 | VARBERG | 25 m | 36.27 | ||
8 | 136 | Svanberg Annika | 1962 | S 77 | AA7462 | 25 m | 36.27 | |
9 | 165 | Holmberg Marie | 1969 | KUNGSB SS | AA5269 | 25 m | 37.00 | |
10 | 2 | Elingfors Christine | 1967 | VÄXJÖ SS | AA5667 | 25 m | 37.37 | |
11 | 205 | Mazurkiewicz Mira | 1957 | KVIK | 5732AA | 25 m | 38.00 | |
12 | 254 | Jensen Inger J. Dønnum | 1969 | Eidsvoll | 25 m | 38.50 | ||
13 | 461 | Møllerop Ingrid | 1960 | RO-MA | 25 m | 38.65 | ||
14 | 531 | Balslev Ulrika | 1966 | VARBERG | 25 m | 39.00 | ||
15 | 505 | Thuné Camilla | 1967 | TÄBY SIM | 25 m | 39.00 | ||
16 | 462 | Strugstad Ingrid | 1960 | RO-MA | 25 m | 39.10 | ||
17 | 322 | Bruun Pernille | 1966 | HELSINGØR | 25 m | 40.00 | ||
18 | 418 | Solberg Gry | 1960 | Oslo IL | 25 m | 40.01 | ||
19 | 352 | Reitz Gitte | 1960 | CPH MERMAT | 25 m | 42.00 | ||
20 | 435 | Mahnke Gabriela | 1960 | ROSTOCK | 25 m | 42.00 | ||
21 | 108 | Nilsen Mona | 1961 | TEAM MSK | 25 m | 42.55 | ||
22 | 271 | Karlsson Angelica | 1975 | ELFSBORG | 25 m | 42.70 | ||
23 | 148 | Ladegaard Hanne Gosvig | 1968 | HØRSHOLM | 6804AA | 25 m | 43.16 | |
24 | 189 | Bjelm Anna | 1966 | HS | AA8466 | 25 m | 43.27 | |
25 | 60 | Stenström Karin | 1950 | SIM ENGELH | AA5250 | 25 m | 48.50 | |
26 | 542 | Johansson Vivi-Ann | 1935 | ELFSBORG | 25 m | 49.26 | ||
27 | 110 | Sundelin Annika | 1952 | TEAM MSK | 25 m | 50.30 | ||
28 | 35 | Møller Maj-Britt | 1947 | U.S.G | 4712AA | 25 m | 53.30 | |
29 | 48 | Møller Else | 1958 | GI40HERMES | 5812AA | 25 m | 56.10 | |
30 | 493 | Felcker Helga | 1938 | ROSTOCK | 25 m | 1:00.00 | ||
31 | 184 | Madsen Annelise | 1945 | OSK | 4502AA | 25 m | ||
32 | 183 | Larsen Laila | 1947 | OSK | 4732AA | 25 m | ||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 05 november 2010 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 18:31 |
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 357 | Dollmayer Rudi | 1966 | MKK | 25 m | 29.60 | ||
2 | 433 | Persson Lenny | 1977 | SK RAN | 25 m | 30.50 | ||
3 | 371 | Nordanger Jan | 1959 | MKK | 25 m | 30.61 | ||
4 | 300 | Berg Jørgen | 1965 | Haldens SK | 25 m | 30.70 | ||
5 | 210 | Eriksen Thomas | 1975 | KVIK | 25 m | 31.00 | ||
6 | 191 | Landin Thomas | 1973 | HS | AA1773 | 25 m | 31.52 | |
7 | 335 | Tennebø Kristian | 1975 | Lambertset | 25 m | 31.93 | ||
8 | 32 | Jensen Søren | 1975 | U.S.G | 7511AA | 25 m | 31.97 | |
9 | 81 | Anderud Jonas | 1971 | SK LAXEN | 25 m | 32.03 | ||
10 | 365 | Liljegren Peter | 1969 | MKK | 25 m | 32.08 | ||
11 | 448 | Mundt Holger | 1960 | ROSTOCK | 25 m | 32.20 | ||
12 | 511 | Gustafsson Per | 1964 | TÄBY SIM | 25 m | 32.45 | ||
13 | 533 | Antonsson Henrik | 1982 | VARBERG | 25 m | 32.50 | ||
14 | 538 | Gimsér Richard | 1968 | YSTADS SS | 25 m | 32.65 | ||
15 | 107 | Nilsen Audun | 1983 | TEAM MSK | 25 m | 32.80 | ||
16 | 121 | Wohlström Aron | 1980 | LANDSKRONA | 25 m | 33.07 | ||
17 | 287 | Justh Karl | 1957 | GÖTEBORG | 25 m | 33.90 | ||
18 | 67 | Andersen Martin | 1975 | RINGSTED | 7525AA | 25 m | 34.00 | |
19 | 534 | Antonsson Clas-Frederik | 1977 | VARBERG | 25 m | 34.00 | ||
20 | 478 | Larsen Haakon | 1976 | RO-MA | 25 m | 34.26 | ||
21 | 333 | Heiberg Gustav | 1959 | Lambertset | 25 m | 34.50 | ||
22 | 116 | Lund Lars | 1966 | BIRKERØD | 6645AA | 25 m | 34.50 | |
23 | 84 | Hawunger Stefan | 1956 | SK LAXEN | AA6156 | 25 m | 34.50 | |
24 | 514 | Strid Arne | 1969 | TÄBY SIM | 25 m | 35.00 | ||
25 | 400 | Carstensen Frank | 1955 | SØRLANDET | 25 m | 35.00 | ||
26 | 422 | Wikberg Thomas | 1967 | Oslo IL | 25 m | 35.03 | ||
27 | 193 | Ericsson Lars | 1966 | HS | AA9566 | 25 m | 35.08 | |
28 | 420 | Haakonsen Jan | 1955 | Oslo IL | 25 m | 35.33 | ||
29 | 228 | Struss Thomas | 1963 | BARSING | 25 m | 35.35 | ||
30 | 22 | Rasmussen Ebbe | 1949 | U.S.G | 4901AA | 25 m | 35.50 | |
31 | 284 | Sørensen Preben | 1957 | GSK | 25 m | 35.50 | ||
32 | 305 | Børresen Christian | 1970 | Haldens SK | 25 m | 35.75 | ||
33 | 282 | Brink Jess | 1966 | GSK | 25 m | 36.00 | ||
34 | 396 | Grytten Øystein | 1958 | SØRLANDET | 25 m | 36.20 | ||
35 | 494 | Ryli Anders | 1968 | Sande SK | 25 m | 36.25 | ||
36 | 235 | Ryan Olav | 1951 | ALLERØD | 5101AA | 25 m | 37.20 | |
37 | 195 | Sjöholm Lennart | 1954 | HS | AA5154 | 25 m | 37.93 | |
38 | 268 | Toresäter Bo | 1944 | ELFSBORG | 25 m | 38.82 | ||
39 | 483 | Nordvik Håkon | 1958 | RO-MA | 25 m | 40.00 | ||
40 | 410 | Paleski Ronnie | 1942 | POLISENS | 25 m | 41.00 | ||
41 | 196 | Dahlqvist Lars | 1945 | HS | AA2345 | 25 m | 42.04 | |
42 | 233 | Elborne Steen Andrew | 1957 | ALLERØD | 5731AA | 25 m | 43.40 | |
43 | 230 | Busche Günter | 1951 | BARSING | 25 m | 43.43 | ||
44 | 149 | Thule Anders | 1962 | HØRSHOLM | 6205AA | 25 m | 45.00 | |
45 | 182 | Frederiksen Jørgen | 1944 | OSK | 4451AA | 25 m | 47.00 | |
46 | 428 | Andersson Allan | 1929 | SK RAN | 25 m | 50.00 | ||
47 | 73 | Skjoldstrup Erik | 1944 | RINGSTED | 4441AA | 25 m | 56.39 | |
48 | 142 | Larsson Denis | 1935 | MÄLARHÖJD | AA0135 | 25 m | 59.00 | |
49 | 229 | Thamm Joachim | 1937 | BARSING | 25 m | 1:02.02 | ||
50 | 423 | Bryne Sverre | 1919 | Oslo IL | 25 m | 1:17.01 | ||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 05 november 2010 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 18:31 |
Løb 9, 4X50m Medley Damer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 570 | Malmö KK Team 1 | 121 | MKK | 25 m | 2:09.31 | ||
2 | 558 | Masters Sørlandet | 165 | SØRLANDET | 25 m | 2:11.00 | ||
3 | 522 | Täby Sim 160S | 164 | TÄBY SIM | 25 m | 2:16.00 | ||
4 | 293 | Göteborg Damer | 138 | GÖTEBORG | 25 m | 2:16.00 | ||
5 | 571 | Malmö KK Team 2 | 127 | MKK | 25 m | 2:22.30 | ||
6 | 164 | Kbss Dam Me | 160 | KUNGSB SS | 25 m | 2:22.51 | ||
7 | 220 | Kvik Masters Damer 1 | 173 | KVIK | 25 m | 2:25.00 | ||
8 | 260 | Eidsvoll Svømmeklubb | 186 | Eidsvoll | 25 m | 2:25.50 | ||
9 | 567 | Roma 2 | 132 | RO-MA | 25 m | 2:28.00 | ||
10 | 566 | Roma 1 | 201 | RO-MA | 25 m | 2:28.00 | ||
11 | 424 | Oslo IL | 246 | Oslo IL | 25 m | 3:05.01 | ||
12 | 454 | Rostock Masters | 258 | ROSTOCK | 25 m | 3:12.00 | ||
13 | 354 | Copenhagen Mermates | 189 | CPH MERMAT | 25 m | 3:27.00 | ||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 05 november 2010 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 18:31 |
Løb 10, 4X50m Medley Herrer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 572 | Malmö KK | 170 | MKK | 25 m | 1:57.62 | ||
2 | 521 | Täby Sim 200S | 204 | TÄBY SIM | 25 m | 2:00.00 | ||
3 | 222 | Kvik Masters Herrer 2 | 114 | KVIK | 25 m | 2:05.00 | ||
4 | 128 | Stenungsund | 143 | S 77 | 25 m | 2:05.10 | ||
5 | 177 | Bask Herrer | 143 | BASK | 25 m | 2:05.40 | ||
6 | 336 | Lambern Boys | 185 | Lambertset | 25 m | 2:06.00 | ||
7 | 306 | Halden | 174 | Haldens SK | 25 m | 2:06.15 | ||
8 | 21 | Usg Herrer C | 160 | U.S.G | 25 m | 2:07.00 | ||
9 | 523 | Täby Sim 160S | 175 | TÄBY SIM | 25 m | 2:09.00 | ||
10 | 453 | Rostock Masters | 203 | ROSTOCK | 25 m | 2:09.60 | ||
11 | 564 | Roma 2 | 167 | RO-MA | 25 m | 2:11.00 | ||
12 | 221 | Kvik Masters Herrer 1 | 177 | KVIK | 25 m | 2:15.00 | ||
13 | 104 | Msk Young Men | 156 | TEAM MSK | 25 m | 2:15.40 | ||
14 | 425 | Oslo IL | 209 | Oslo IL | 25 m | 2:16.01 | ||
15 | 261 | Eidsvoll Svømmeklubb | 205 | Eidsvoll | 25 m | 2:16.50 | ||
16 | 172 | Kbss Herr Me | 196 | KUNGSB SS | 25 m | 2:18.14 | ||
17 | 317 | Hamar IL 2 | 209 | Hamar IL | 25 m | 2:24.00 | ||
18 | 562 | Roma 1 | 244 | RO-MA | 25 m | 2:32.00 | ||
19 | 316 | Hamar IL 1 | 250 | Hamar IL | 25 m | 2:32.00 | ||
20 | 125 | Landskrona Simsällskap | 0 | LANDSKRONA | 25 m | |||
21 | 69 | Ringsted Masters | 167 | RINGSTED | 25 m | |||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 05 november 2010 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 18:31 |
Løb 11, 4X50m Medley Mix |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 28 | Usg Mix B | 121 | U.S.G | 25 m | 1:57.80 | ||
2 | 278 | Gentofte Mix | 140 | GENTOFTE | 25 m | 2:05.00 | ||
3 | 201 | Hs Mix | 167 | HS | 25 m | 2:09.00 | ||
4 | 25 | Usg Mix A | 100 | U.S.G | 25 m | 2:09.00 | ||
5 | 156 | Master Mix B Næstved | 157 | NÆSTVED | 25 m | 2:10.00 | ||
6 | 535 | Varberg Falkenber Sim | 0 | VARBERG | 25 m | 2:10.00 | ||
7 | 553 | Masters Sørlandet C2 | 187 | SØRLANDET | 25 m | 2:11.00 | ||
8 | 85 | SK Laxen Lag 1 | 160 | SK LAXEN | 25 m | 2:14.00 | ||
9 | 61 | Lass | 188 | LASS | 25 m | 2:15.00 | ||
10 | 264 | Eidsvoll Svømmeklubb 2 | 200 | Eidsvoll | 25 m | 2:15.50 | ||
11 | 568 | Roma Mix | 179 | RO-MA | 25 m | 2:16.00 | ||
12 | 10 | SK Triton Lag 1 | 143 | SK TRITON | 25 m | 2:16.00 | ||
13 | 252 | Danderyds Mix | 192 | DANDERYD | 25 m | 2:17.07 | ||
14 | 545 | Stenungsund | 160 | S 77 | 25 m | 2:17.72 | ||
15 | 426 | Oslo IL | 212 | Oslo IL | 25 m | 2:20.01 | ||
16 | 452 | Rostock Masters | 165 | ROSTOCK | 25 m | 2:20.50 | ||
17 | 200 | Hs Oldies | 203 | HS | 25 m | 2:21.00 | ||
18 | 552 | Masters Sørlandet D | 202 | SØRLANDET | 25 m | 2:23.00 | ||
19 | 263 | Eidsvoll Svømmeklubb | 191 | Eidsvoll | 25 m | 2:24.00 | ||
20 | 51 | Sim Team Engelholm | 181 | SIM ENGELH | 25 m | 2:24.00 | ||
21 | 524 | Täby Sim 160S | 164 | TÄBY SIM | 25 m | 2:25.00 | ||
22 | 103 | Msk Mixed | 153 | TEAM MSK | 25 m | 2:27.98 | ||
23 | 76 | Agf Masters B | 157 | AGF | 25 m | 2:30.00 | ||
24 | 237 | Allerød Mix | 194 | ALLERØD | 25 m | 2:35.00 | ||
25 | 245 | Bom Mix | 215 | Bergen OM | 25 m | 2:38.00 | ||
26 | 348 | Lyngby Dynamit | 208 | LYNGBY | 25 m | 2:40.00 | ||
27 | 427 | Oslo IL | 283 | Oslo IL | 25 m | 3:30.01 | ||
28 | 144 | Hørsholm | 169 | HØRSHOLM | 25 m | |||
29 | 120 | Birkerød Medley Mix | 177 | BIRKERØD | 25 m | |||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 05 november 2010 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 18:31 |
Løb 12, 100m Medley Damer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 207 | Tietze Linda Lund | 1984 | KVIK | 8442AA | 25 m | 1:05.00 | |
2 | 355 | Vitazka Maria | 1979 | MKK | 25 m | 1:09.55 | ||
3 | 364 | Kentell Cecilia | 1975 | MKK | 25 m | 1:10.10 | ||
4 | 65 | Philipsson Anette | 1965 | LASS | AA3265 | 25 m | 1:10.20 | |
5 | 356 | Lohmann Anna | 1975 | MKK | 25 m | 1:10.53 | ||
6 | 329 | Løvberg Merete | 1967 | Lambertset | 25 m | 1:11.29 | ||
7 | 29 | Fjallstein Maria | 1981 | U.S.G | 8162AA | 25 m | 1:11.50 | |
8 | 541 | Raagaard Gitte | 1970 | HELSINGE | 25 m | 1:12.00 | ||
9 | 363 | Svensson Jennie | 1982 | MKK | 25 m | 1:13.43 | ||
10 | 275 | Jørgensen Nina Rudkjær | 1985 | GENTOFTE | 25 m | 1:14.00 | ||
11 | 437 | Gregoire Valerie | 1984 | ROSTOCK | 25 m | 1:15.00 | ||
12 | 288 | Bertilsdotter Nina | 1976 | GÖTEBORG | 25 m | 1:15.40 | ||
13 | 119 | Suhr Caroline | 1971 | BIRKERØD | 7192AA | 25 m | 1:15.50 | |
14 | 548 | Gustavsson Hannah | 1983 | MKK | 25 m | 1:15.66 | ||
15 | 307 | Mosesen Renate | 1978 | Hamar IL | 25 m | 1:15.90 | ||
16 | 256 | Lerirvaag Beda | 1964 | Eidsvoll | 25 m | 1:16.00 | ||
17 | 366 | Lindborg Catarina | 1964 | MKK | 25 m | 1:18.44 | ||
18 | 273 | Garne Ellen | 1965 | GENTOFTE | 25 m | 1:18.55 | ||
19 | 289 | Daller Martine | 1978 | GÖTEBORG | 25 m | 1:18.60 | ||
20 | 502 | Larsson Lilie | 1961 | TÄBY SIM | 25 m | 1:19.50 | ||
21 | 413 | Vimovskaia Anastasia | 1977 | Oslo IL | 25 m | 1:20.01 | ||
22 | 331 | Westby Tone | 1964 | Lambertset | 25 m | 1:20.89 | ||
23 | 26 | Andersen Karen T. | 1981 | U.S.G | 8134AA | 25 m | 1:21.00 | |
24 | 529 | Eriksen Siv Laila | 1965 | VARDØ | 25 m | 1:21.30 | ||
25 | 38 | Østergård Karin | 1962 | SILKEBORG | 6272AA | 25 m | 1:22.51 | |
26 | 194 | Möller Pia | 1968 | HS | AA6468 | 25 m | 1:25.80 | |
27 | 59 | Nilsson Maarit | 1974 | SIM ENGELH | AA7674 | 25 m | 1:25.80 | |
28 | 412 | Ohlsson Margit | 1945 | POLISENS | 25 m | 1:25.91 | ||
29 | 501 | Thulin Heléne | 1978 | TÄBY SIM | 25 m | 1:26.90 | ||
30 | 503 | Tunmar Lotta | 1958 | TÄBY SIM | 25 m | 1:28.00 | ||
31 | 205 | Mazurkiewicz Mira | 1957 | KVIK | 5732AA | 25 m | 1:30.00 | |
32 | 466 | Arctander Inger | 1966 | RO-MA | 25 m | 1:30.00 | ||
33 | 339 | Foldvik Kirsten S. | 1958 | Larvik SK | 25 m | 1:31.50 | ||
34 | 161 | Johansson Helén | 1968 | KUNGSB SS | AA5468 | 25 m | 1:33.44 | |
35 | 50 | Voutat Cornelia | 1966 | GI40HERMES | 25 m | 1:34.00 | ||
36 | 415 | Larsen Grethe Solberg | 1952 | Oslo IL | 25 m | 1:35.00 | ||
37 | 240 | Hernes Marit Trå | 1958 | Bergen OM | 25 m | 1:36.00 | ||
38 | 227 | Joswig Gerda | 1955 | BARSING | 25 m | 1:36.36 | ||
39 | 239 | Lindebjerg Mette | 1956 | Bergen OM | 25 m | 1:38.00 | ||
40 | 231 | Schultz Mia Finnemann | 1972 | ALLERØD | 25 m | 1:40.00 | ||
41 | 127 | Tapio Ragnhild M. | 1968 | Alta SK | 25 m | 1:43.34 | ||
42 | 185 | Metzsch Annie | 1945 | OSK | 4522AA | 25 m | 1:44.63 | |
43 | 440 | Kappis Christa | 1945 | ROSTOCK | 25 m | 1:50.00 | ||
44 | 542 | Johansson Vivi-Ann | 1935 | ELFSBORG | 25 m | 1:52.00 | ||
45 | 80 | Haas Helen | 1968 | AGF | 6822AA | 25 m | 1:56.20 | |
46 | 342 | Møller-Jensen Birthe | 1932 | LYNGBY | 25 m | 2:15.00 | ||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 05 november 2010 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 18:31 |
Løb 13, 100m Medley Herrer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 89 | Nilsson Hasse | 1969 | SK LAXEN | AA4569 | 25 m | 1:01.20 | |
2 | 277 | Frandsen Henrik | 1980 | GENTOFTE | 25 m | 1:02.00 | ||
3 | 519 | Lögdberg Jonas | 1968 | TÄBY SIM | 25 m | 1:04.00 | ||
4 | 37 | Kærsgaard Jon | 1984 | SILKEBORG | 8447AA | 25 m | 1:04.11 | |
5 | 467 | Patursson Geir A. | 1968 | RO-MA | 25 m | 1:04.90 | ||
6 | 537 | Olsson Mikael | 1975 | YSTADS SS | 25 m | 1:04.96 | ||
7 | 122 | Johnsson Daniel | 1979 | LANDSKRONA | 25 m | 1:05.58 | ||
8 | 443 | Naethbohm Henry | 1967 | ROSTOCK | 25 m | 1:06.50 | ||
9 | 154 | Frederiksen Christian A. | 1981 | NÆSTVED | 8155AA | 25 m | 1:07.20 | |
10 | 448 | Mundt Holger | 1960 | ROSTOCK | 25 m | 1:07.80 | ||
11 | 12 | Hinnerup Morten | 1980 | U.S.G | 8095AA | 25 m | 1:08.50 | |
12 | 477 | Bråten Aril | 1966 | RO-MA | 25 m | 1:08.60 | ||
13 | 515 | Persson Håkan | 1963 | TÄBY SIM | 25 m | 1:08.91 | ||
14 | 365 | Liljegren Peter | 1969 | MKK | 25 m | 1:09.38 | ||
15 | 528 | Balla Zoltán | 1968 | ÚJBUDA | 25 m | 1:09.50 | ||
16 | 7 | Fritzon Lennart | 1968 | SK TRITON | AA1768 | 25 m | 1:09.73 | |
17 | 335 | Tennebø Kristian | 1975 | Lambertset | 25 m | 1:09.76 | ||
18 | 328 | Bjørnstad Tor Gunnar | 1984 | Lambertset | 25 m | 1:10.00 | ||
19 | 310 | Måløy Knut | 1961 | Hamar IL | 25 m | 1:10.00 | ||
20 | 314 | Mills Alexander W. | 1951 | Hamar IL | 25 m | 1:10.00 | ||
21 | 514 | Strid Arne | 1969 | TÄBY SIM | 25 m | 1:10.00 | ||
22 | 81 | Anderud Jonas | 1971 | SK LAXEN | 25 m | 1:10.20 | ||
23 | 197 | Möller Mats | 1967 | HS | AA1967 | 25 m | 1:10.28 | |
24 | 441 | Siewert Karsten | 1969 | ROSTOCK | 25 m | 1:11.50 | ||
25 | 129 | Börjesson Oscar | 1973 | S 77 | AA0973 | 25 m | 1:12.00 | |
26 | 422 | Wikberg Thomas | 1967 | Oslo IL | 25 m | 1:12.02 | ||
27 | 198 | Rasmusson Anders | 1967 | HS | AA3967 | 25 m | 1:12.50 | |
28 | 371 | Nordanger Jan | 1959 | MKK | 25 m | 1:12.62 | ||
29 | 333 | Heiberg Gustav | 1959 | Lambertset | 25 m | 1:12.80 | ||
30 | 79 | Egekvist Henrik | 1967 | AGF | 6715AA | 25 m | 1:13.00 | |
31 | 250 | Bodén Henrik | 1959 | DANDERYD | 25 m | 1:13.01 | ||
32 | 538 | Gimsér Richard | 1968 | YSTADS SS | 25 m | 1:13.18 | ||
33 | 478 | Larsen Haakon | 1976 | RO-MA | 25 m | 1:13.46 | ||
34 | 399 | Bjelland Kjartan | 1962 | SØRLANDET | 25 m | 1:13.50 | ||
35 | 284 | Sørensen Preben | 1957 | GSK | 25 m | 1:14.00 | ||
36 | 47 | Hyllested Bo | 1949 | GI40HERMES | 4921AA | 25 m | 1:14.00 | |
37 | 259 | Vågshaug Eirik | 1958 | Eidsvoll | 25 m | 1:14.00 | ||
38 | 169 | Holmberg Henrik | 1969 | KUNGSB SS | AA4369 | 25 m | 1:14.18 | |
39 | 449 | Pröber Dirk | 1962 | ROSTOCK | 25 m | 1:15.00 | ||
40 | 215 | Nielsen Steen | 1960 | KVIK | 6001AA | 25 m | 1:15.00 | |
41 | 282 | Brink Jess | 1966 | GSK | 25 m | 1:15.00 | ||
42 | 283 | Toft Søren | 1956 | GSK | 25 m | 1:15.00 | ||
43 | 367 | Deliv Jon | 1961 | MKK | 25 m | 1:15.22 | ||
44 | 305 | Børresen Christian | 1970 | Haldens SK | 25 m | 1:15.25 | ||
45 | 192 | Örth Mats | 1955 | HS | AA7355 | 25 m | 1:15.87 | |
46 | 518 | Saracco Jean-Pierre | 1949 | TÄBY SIM | 25 m | 1:17.00 | ||
47 | 396 | Grytten Øystein | 1958 | SØRLANDET | 25 m | 1:19.00 | ||
48 | 508 | Apegårdh Tommy | 1955 | TÄBY SIM | 25 m | 1:19.50 | ||
49 | 420 | Haakonsen Jan | 1955 | Oslo IL | 25 m | 1:20.50 | ||
50 | 346 | Vulpius Tore | 1961 | LYNGBY | 25 m | 1:20.50 | ||
51 | 265 | Augustsson Sion | 1968 | Skjetten | 25 m | 1:20.50 | ||
52 | 216 | Olsen Hans Ahle | 1963 | KVIK | 6381AA | 25 m | 1:21.20 | |
53 | 397 | Schanke Morten | 1954 | SØRLANDET | 25 m | 1:22.00 | ||
54 | 258 | Myrvang Bjørn Ove | 1952 | Eidsvoll | 25 m | 1:25.80 | ||
55 | 251 | Engstrand Anders | 1958 | DANDERYD | 25 m | 1:29.00 | ||
56 | 309 | Jensen Ragnar | 1948 | Hamar IL | 25 m | 1:30.00 | ||
57 | 64 | Nielsen Lars | 1955 | LASS | AA7155 | 25 m | 1:30.00 | |
58 | 340 | Røed Øyvind | 1963 | Larvik SK | 25 m | 1:31.50 | ||
59 | 149 | Thule Anders | 1962 | HØRSHOLM | 6205AA | 25 m | 1:32.80 | |
60 | 432 | Hellborg Roland | 1946 | SK RAN | 25 m | 1:45.20 | ||
61 | 56 | Gellberg Leif | 1932 | SIM ENGELH | AA1132 | 25 m | 1:59.70 | |
62 | 117 | Ryberg Bjørn von | 1960 | BIRKERØD | 25 m | |||
63 | 109 | Peillot Rodolphe | 1970 | TEAM MSK | 25 m | |||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 05 november 2010 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 18:31 |
Løb 14, 50m Frisvømning Damer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 199 | Åberg Helena | 1971 | HS | AA2271 | 25 m | 27.57 | |
2 | 42 | Delani Louise | 1984 | GI40HERMES | 8414AA | 25 m | 27.94 | |
3 | 329 | Løvberg Merete | 1967 | Lambertset | 25 m | 28.03 | ||
4 | 65 | Philipsson Anette | 1965 | LASS | AA3265 | 25 m | 28.40 | |
5 | 248 | Gustafsson Maria | 1967 | DANDERYD | 25 m | 28.69 | ||
6 | 4 | Andersson Nathalie | 1979 | SK TRITON | 25 m | 28.72 | ||
7 | 291 | Olsson Anna | 1978 | GÖTEBORG | 25 m | 28.80 | ||
8 | 324 | Johansen Annine | 1984 | HELSINGØR | 25 m | 29.00 | ||
9 | 459 | Holter Helen | 1979 | RO-MA | 25 m | 29.00 | ||
10 | 504 | Lindbom Christine U. | 1971 | TÄBY SIM | 25 m | 29.00 | ||
11 | 541 | Raagaard Gitte | 1970 | HELSINGE | 25 m | 29.50 | ||
12 | 106 | Nicolaisen Martina | 1969 | TEAM MSK | 25 m | 29.50 | ||
13 | 390 | Sørensen Annette | 1966 | SØRLANDET | 25 m | 29.50 | ||
14 | 389 | Mesel Janne | 1967 | SØRLANDET | 25 m | 29.70 | ||
15 | 532 | Hörbäck Christina | 1962 | VARBERG | 25 m | 29.72 | ||
16 | 30 | Knudsen Maria B. | 1974 | U.S.G | 7462AA | 25 m | 29.80 | |
17 | 457 | Degerstøm Marion | 1977 | RO-MA | 25 m | 29.90 | ||
18 | 166 | Haglund Marja | 1968 | KUNGSB SS | AA3268 | 25 m | 30.00 | |
19 | 327 | Elmberg Karin | 1965 | KristianSK | 25 m | 30.00 | ||
20 | 456 | Sekkesæter Trine Aasland | 1967 | RO-MA | 25 m | 30.20 | ||
21 | 531 | Balslev Ulrika | 1966 | VARBERG | 25 m | 30.30 | ||
22 | 152 | Carstensen Tine | 1962 | NÆSTVED | 6212AA | 25 m | 30.41 | |
23 | 506 | Åberg Annica | 1966 | TÄBY SIM | 25 m | 30.79 | ||
24 | 307 | Mosesen Renate | 1978 | Hamar IL | 25 m | 30.80 | ||
25 | 77 | Overbeck Dorte | 1978 | AGF | 7826AA | 25 m | 30.90 | |
26 | 463 | Aasland Jeanette | 1961 | RO-MA | 25 m | 31.09 | ||
27 | 359 | Persson Malin | 1980 | MKK | 25 m | 31.11 | ||
28 | 249 | Molin Kicki | 1964 | DANDERYD | 25 m | 31.21 | ||
29 | 273 | Garne Ellen | 1965 | GENTOFTE | 25 m | 31.22 | ||
30 | 9 | Höglund Sofia | 1982 | SK TRITON | AC342 | 25 m | 31.28 | |
31 | 461 | Møllerop Ingrid | 1960 | RO-MA | 25 m | 31.47 | ||
32 | 59 | Nilsson Maarit | 1974 | SIM ENGELH | AA7674 | 25 m | 31.50 | |
33 | 136 | Svanberg Annika | 1962 | S 77 | AA7462 | 25 m | 31.72 | |
34 | 38 | Østergård Karin | 1962 | SILKEBORG | 6272AA | 25 m | 31.87 | |
35 | 466 | Arctander Inger | 1966 | RO-MA | 25 m | 31.90 | ||
36 | 406 | Andersen Marianne | 1958 | NAKSKOV | 5852AA | 25 m | 32.00 | |
37 | 163 | Haglund Sonja | 1966 | KUNGSB SS | AA1266 | 25 m | 32.00 | |
38 | 369 | Stephansson Fia | 1985 | MKK | 25 m | 32.03 | ||
39 | 87 | Lennheden Ann-Marie | 1957 | SK LAXEN | AA3257 | 25 m | 32.40 | |
40 | 323 | Ottosen Tine | 1965 | HELSINGØR | 25 m | 32.50 | ||
41 | 460 | Bjørnø Lisbeth Kristin | 1985 | RO-MA | 25 m | 32.50 | ||
42 | 146 | Jakobsen Mette Nissen | 1967 | HØRSHOLM | 6714AA | 25 m | 32.57 | |
43 | 82 | Erixon Katarina | 1962 | SK LAXEN | 25 m | 32.80 | ||
44 | 408 | Goos-Nielsen Annika | 1955 | POLISENS | 25 m | 33.00 | ||
45 | 206 | Aggerholm Gitte | 1962 | KVIK | 6222AA | 25 m | 33.00 | |
46 | 208 | Nielsen Marianne N. | 1964 | KVIK | 6432AA | 25 m | 33.00 | |
47 | 435 | Mahnke Gabriela | 1960 | ROSTOCK | 25 m | 33.00 | ||
48 | 418 | Solberg Gry | 1960 | Oslo IL | 25 m | 33.01 | ||
49 | 160 | Gustafsson Malin | 1968 | KUNGSB SS | AA7468 | 25 m | 33.04 | |
50 | 543 | Nilsen Gro Jørstad | 1967 | BERLE | 25 m | 33.40 | ||
51 | 455 | Priscilla Unni S. | 1960 | RO-MA | 25 m | 33.44 | ||
52 | 387 | Gaukstad Eva Marit | 1962 | SØRLANDET | 25 m | 33.50 | ||
53 | 126 | Pedersen Lisbeth Johnsen | 1967 | Vadsø SK | 25 m | 33.74 | ||
54 | 320 | Rainer Margareta | 1949 | HELLAS sk | 25 m | 33.80 | ||
55 | 155 | Kjærsgaard Michelle | 1969 | NÆSTVED | 6922AA | 25 m | 33.81 | |
56 | 503 | Tunmar Lotta | 1958 | TÄBY SIM | 25 m | 34.00 | ||
57 | 501 | Thulin Heléne | 1978 | TÄBY SIM | 25 m | 34.00 | ||
58 | 539 | Nielsen Anni Ø. | 1958 | KVIK | 25 m | 34.00 | ||
59 | 6 | Davidsson Camilla | 1971 | SK TRITON | AA5471 | 25 m | 34.01 | |
60 | 341 | Ketelsen Elisabeth | 1943 | LYNGBY | 25 m | 34.72 | ||
61 | 66 | Österberg Åsa | 1969 | LASS | 25 m | 35.00 | ||
62 | 414 | Lydersen Wenche | 1954 | Oslo IL | 25 m | 35.00 | ||
63 | 55 | Frölich Benedicte | 1964 | SIM ENGELH | AA3464 | 25 m | 35.10 | |
64 | 1 | Berliner Gina | 1956 | VÄXJÖ SS | AA9256 | 25 m | 35.15 | |
65 | 162 | Örne Lotta | 1959 | KUNGSB SS | AA0459 | 25 m | 36.02 | |
66 | 108 | Nilsen Mona | 1961 | TEAM MSK | 25 m | 36.31 | ||
67 | 227 | Joswig Gerda | 1955 | BARSING | 25 m | 36.36 | ||
68 | 190 | Sjöberg Marie | 1962 | HS | AA5462 | 25 m | 36.82 | |
69 | 239 | Lindebjerg Mette | 1956 | Bergen OM | 25 m | 36.90 | ||
70 | 386 | Benham Anett | 1964 | SØRLANDET | 25 m | 37.00 | ||
71 | 436 | Hausmann Dorothee | 1964 | ROSTOCK | 25 m | 37.10 | ||
72 | 338 | Engbretsen Jorunn | 1960 | Larvik SK | 25 m | 38.00 | ||
73 | 353 | Nuutilainen Heidi | 1973 | CPH MERMAT | 25 m | 38.00 | ||
74 | 271 | Karlsson Angelica | 1975 | ELFSBORG | 25 m | 38.20 | ||
75 | 127 | Tapio Ragnhild M. | 1968 | Alta SK | 25 m | 38.59 | ||
76 | 385 | Bjorvand Ellen | 1969 | SØRLANDET | 25 m | 40.00 | ||
77 | 507 | Mohebipour Zara | 1980 | TÄBY SIM | 25 m | 40.00 | ||
78 | 60 | Stenström Karin | 1950 | SIM ENGELH | AA5250 | 25 m | 40.20 | |
79 | 321 | Riber Inger | 1963 | HELSINGØR | 25 m | 41.00 | ||
80 | 500 | Wennerberg Carin | 1966 | TÄBY SIM | 25 m | 41.00 | ||
81 | 100 | Læknes Kjersti | 1964 | TEAM MSK | 25 m | 41.31 | ||
82 | 352 | Reitz Gitte | 1960 | CPH MERMAT | 25 m | 42.00 | ||
83 | 110 | Sundelin Annika | 1952 | TEAM MSK | 25 m | 42.47 | ||
84 | 35 | Møller Maj-Britt | 1947 | U.S.G | 4712AA | 25 m | 43.50 | |
85 | 542 | Johansson Vivi-Ann | 1935 | ELFSBORG | 25 m | 45.06 | ||
86 | 493 | Felcker Helga | 1938 | ROSTOCK | 25 m | 54.00 | ||
87 | 342 | Møller-Jensen Birthe | 1932 | LYNGBY | 25 m | 54.00 | ||
88 | 274 | Knutzen Lis | 1920 | GENTOFTE | 25 m | 1:10.00 | ||
89 | 416 | Pedersen Nina | 1953 | Oslo IL | 25 m | 1:45.00 | ||
90 | 183 | Larsen Laila | 1947 | OSK | 4732AA | 25 m | ||
91 | 187 | Nielsen Grethe Vang | 1950 | OSK | 5002AA | 25 m | ||
92 | 184 | Madsen Annelise | 1945 | OSK | 4502AA | 25 m | ||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 05 november 2010 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 18:31 |
Løb 15, 50m Frisvømning Herrer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 89 | Nilsson Hasse | 1969 | SK LAXEN | AA4569 | 25 m | 24.30 | |
2 | 479 | Rødseth Martin | 1963 | RO-MA | 25 m | 25.40 | ||
3 | 361 | Falk Jonas | 1979 | MKK | 25 m | 25.42 | ||
4 | 83 | Gustavsson Göran | 1968 | SK LAXEN | AA4368 | 25 m | 25.65 | |
5 | 300 | Berg Jørgen | 1965 | Haldens SK | 25 m | 25.87 | ||
6 | 98 | Koch Petter | 1979 | TEAM MSK | 25 m | 25.90 | ||
7 | 13 | Krygell Anders | 1982 | U.S.G | 8265AA | 25 m | 26.00 | |
8 | 19 | Jørgensen Anders Berg | 1978 | U.S.G | 7851AA | 25 m | 26.00 | |
9 | 41 | Carlsen Martin F | 1967 | GI40HERMES | 6783AA | 25 m | 26.00 | |
10 | 472 | Sørgård Per Erik | 1977 | RO-MA | 25 m | 26.10 | ||
11 | 132 | Högberg Weine | 1978 | S 77 | AB8578 | 25 m | 26.43 | |
12 | 471 | Eriksen Øyvind | 1959 | RO-MA | 25 m | 26.50 | ||
13 | 121 | Wohlström Aron | 1980 | LANDSKRONA | 25 m | 26.77 | ||
14 | 365 | Liljegren Peter | 1969 | MKK | 25 m | 26.87 | ||
15 | 191 | Landin Thomas | 1973 | HS | AA1773 | 25 m | 26.91 | |
16 | 134 | Meurling Johan | 1974 | S 77 | AA1974 | 25 m | 26.99 | |
17 | 81 | Anderud Jonas | 1971 | SK LAXEN | 50 m | 27.08 | ||
18 | 533 | Antonsson Henrik | 1982 | VARBERG | 25 m | 27.10 | ||
19 | 334 | Graaner Bo | 1961 | Lambertset | 25 m | 27.20 | ||
20 | 303 | Fjellstad Kjetil | 1968 | Haldens SK | 25 m | 27.20 | ||
21 | 153 | Drost Søren | 1975 | NÆSTVED | 25 m | 27.21 | ||
22 | 362 | Strömberg Bill | 1967 | MKK | 25 m | 27.23 | ||
23 | 447 | Hinneburg Lars | 1965 | ROSTOCK | 25 m | 27.27 | ||
24 | 113 | Dalsgaard Anders | 1970 | BIRKERØD | 7055AA | 25 m | 27.28 | |
25 | 107 | Nilsen Audun | 1983 | TEAM MSK | 25 m | 27.40 | ||
26 | 39 | Andersen Mikkel | 1973 | GI40HERMES | 7353AA | 25 m | 27.50 | |
27 | 287 | Justh Karl | 1957 | GÖTEBORG | 25 m | 27.50 | ||
28 | 94 | Wahlbeck Roger | 1968 | SK LAXEN | 25 m | 27.50 | ||
29 | 91 | Rydberg Mats | 1966 | SK LAXEN | 25 m | 27.50 | ||
30 | 210 | Eriksen Thomas | 1975 | KVIK | 25 m | 27.50 | ||
31 | 511 | Gustafsson Per | 1964 | TÄBY SIM | 25 m | 27.57 | ||
32 | 54 | Bencsik Nicklas | 1963 | SIM ENGELH | 25 m | 27.60 | ||
33 | 549 | Sjøblom Rune | 1957 | Kongsten | 25 m | 27.66 | ||
34 | 294 | Gahm Anders | 1966 | GÖTEBORG | 25 m | 27.70 | ||
35 | 219 | Nissen Kristian | 1981 | KVIK | 25 m | 27.90 | ||
36 | 314 | Mills Alexander W. | 1951 | Hamar IL | 25 m | 27.90 | ||
37 | 295 | Sinclair Erik | 1967 | GÖTEBORG | 25 m | 28.20 | ||
38 | 494 | Ryli Anders | 1968 | Sande SK | 25 m | 28.36 | ||
39 | 403 | Bjørnestad John Olav | 1964 | SØRLANDET | 25 m | 28.40 | ||
40 | 398 | Mesel Rune | 1961 | SØRLANDET | 25 m | 28.40 | ||
41 | 170 | Lundin Peter | 1959 | KUNGSB SS | AA6559 | 50 m | 28.40 | |
42 | 517 | Olsson Bengt | 1956 | TÄBY SIM | 25 m | 28.50 | ||
43 | 399 | Bjelland Kjartan | 1962 | SØRLANDET | 25 m | 28.50 | ||
44 | 534 | Antonsson Clas-Frederik | 1977 | VARBERG | 25 m | 28.50 | ||
45 | 151 | Sønderskov Thomas | 1974 | NEPTUN | 7415AA | 25 m | 28.51 | |
46 | 421 | Nymo Svei Erik | 1959 | Oslo IL | 25 m | 28.61 | ||
47 | 512 | Bäckman Thomas | 1966 | TÄBY SIM | 25 m | 28.74 | ||
48 | 315 | Gregor Rene | 1963 | Hamar IL | 25 m | 28.90 | ||
49 | 516 | Skoglund Per-Ola | 1969 | TÄBY SIM | 25 m | 29.00 | ||
50 | 560 | Berger Torbjørn | 1961 | Moss SK | 25 m | 29.00 | ||
51 | 214 | Veje Mikkel | 1983 | KVIK | 8397AA | 25 m | 29.00 | |
52 | 283 | Toft Søren | 1956 | GSK | 25 m | 29.00 | ||
53 | 409 | Bengtsson Glen | 1949 | POLISENS | 25 m | 29.00 | ||
54 | 431 | Rodrigues Antonio | 1954 | SK RAN | 25 m | 29.12 | ||
55 | 509 | Jonsson Micael | 1966 | TÄBY SIM | 25 m | 29.20 | ||
56 | 137 | Täck Nicklas | 1972 | S 77 | 25 m | 29.27 | ||
57 | 178 | Rasmussen Jan Råsø | 1962 | BASK | 25 m | 29.30 | ||
58 | 510 | Strand Tomas | 1964 | TÄBY SIM | 25 m | 29.30 | ||
59 | 173 | Backlund Lars | 1949 | KUNGSB SS | AA4149 | 25 m | 29.36 | |
60 | 124 | Bratt Carl | 1978 | LANDSKRONA | 25 m | 29.40 | ||
61 | 147 | Kirkegaard Jakob | 1970 | HØRSHOLM | 7085AA | 25 m | 29.44 | |
62 | 270 | Törnqvist Anders | 1960 | ELFSBORG | 25 m | 29.44 | ||
63 | 358 | Olsson Christian | 1978 | MKK | 25 m | 29.48 | ||
64 | 57 | Hamberg Kent | 1951 | SIM ENGELH | AA2151 | 25 m | 29.50 | |
65 | 400 | Carstensen Frank | 1955 | SØRLANDET | 25 m | 29.50 | ||
66 | 468 | Sande Dag A. | 1963 | RO-MA | 25 m | 29.50 | ||
67 | 405 | Berthelsen Bjørn | 1968 | SØRLANDET | 25 m | 29.60 | ||
68 | 401 | Håbesland Frank | 1963 | SØRLANDET | 25 m | 29.60 | ||
69 | 235 | Ryan Olav | 1951 | ALLERØD | 5101AA | 25 m | 29.70 | |
70 | 395 | Kvinlaug Stanley | 1961 | SØRLANDET | 25 m | 29.70 | ||
71 | 133 | Jönsson Lukas | 1982 | S 77 | 25 m | 29.90 | ||
72 | 78 | Farving Jan | 1970 | AGF | 7021AA | 25 m | 30.00 | |
73 | 304 | Kristensen Tommy | 1963 | Haldens SK | 25 m | 30.10 | ||
74 | 267 | Selin Jan-Erik | 1965 | ELFSBORG | 25 m | 30.13 | ||
75 | 58 | Lundström Anders | 1958 | SIM ENGELH | AA7758 | 25 m | 30.20 | |
76 | 195 | Sjöholm Lennart | 1954 | HS | AA5154 | 25 m | 30.39 | |
77 | 242 | Wangsmo Carsten | 1953 | Bergen OM | 25 m | 30.50 | ||
78 | 211 | Quist Kell | 1972 | KVIK | 7265AA | 25 m | 30.50 | |
79 | 495 | Vestly Geir | 1968 | Sande SK | 25 m | 30.70 | ||
80 | 308 | Kvæken Johan | 1959 | Hamar IL | 25 m | 30.80 | ||
81 | 138 | Bækgaard Finn | 1955 | STT | 5521AA | 25 m | 30.82 | |
82 | 243 | Nieslen Aage Richard | 1957 | Bergen OM | 25 m | 31.00 | ||
83 | 297 | Ost Johan | 1967 | GÖTEBORG | 25 m | 31.00 | ||
84 | 302 | Aksnes Tommy | 1963 | Haldens SK | 25 m | 31.50 | ||
85 | 266 | Borgman Dan | 1964 | ELFSBORG | 25 m | 31.67 | ||
86 | 480 | Kolstø Terje Gunnar | 1956 | RO-MA | 25 m | 31.80 | ||
87 | 445 | Muehlner Dieter | 1953 | ROSTOCK | 25 m | 31.90 | ||
88 | 251 | Engstrand Anders | 1958 | DANDERYD | 25 m | 32.00 | ||
89 | 268 | Toresäter Bo | 1944 | ELFSBORG | 25 m | 32.00 | ||
90 | 481 | Fiskå Rune | 1968 | RO-MA | 25 m | 32.00 | ||
91 | 150 | Hasselbalch Steen | 1969 | HØRSHOLM | 25 m | 32.00 | ||
92 | 188 | Brunskog Erik | 1969 | SK LAXEN | AA9969 | 50 m | 32.38 | |
93 | 312 | Benjaminsen Terje | 1943 | Hamar IL | 25 m | 32.50 | ||
94 | 544 | Cavalli Johan | 1959 | SK LAXEN | 25 m | 32.55 | ||
95 | 473 | Thorstensen Egil | 1945 | RO-MA | 25 m | 32.70 | ||
96 | 196 | Dahlqvist Lars | 1945 | HS | AA2345 | 25 m | 33.42 | |
97 | 474 | Frederiksen Sverre | 1944 | RO-MA | 25 m | 33.50 | ||
98 | 70 | Nielsen Michael | 1964 | RINGSTED | 6463AA | 25 m | 34.21 | |
99 | 482 | Snilstveit Per Jarle | 1957 | RO-MA | 25 m | 34.50 | ||
100 | 269 | Brinck Jonatan | 1983 | ELFSBORG | 25 m | 34.50 | ||
101 | 520 | Jonsson Stefan | 1965 | TÄBY SIM | 25 m | 34.50 | ||
102 | 475 | Karlsen Rolf | 1950 | RO-MA | 25 m | 34.70 | ||
103 | 174 | Backlund Anders | 1946 | KUNGSB SS | AA5146 | 25 m | 34.85 | |
104 | 99 | Lybeck Kjell | 1953 | TEAM MSK | 25 m | 34.90 | ||
105 | 344 | Vangsgaard Bent | 1948 | LYNGBY | 25 m | 35.00 | ||
106 | 347 | Jacobsen Anders | 1962 | LYNGBY | 25 m | 35.00 | ||
107 | 513 | Tunmar Andreas | 1982 | TÄBY SIM | 25 m | 35.00 | ||
108 | 483 | Nordvik Håkon | 1958 | RO-MA | 25 m | 35.00 | ||
109 | 96 | Andersson Hans Petter | 1959 | TEAM MSK | 25 m | 35.28 | ||
110 | 140 | Christensen Torsten | 1954 | STT | 5421AA | 25 m | 36.00 | |
111 | 368 | Ekman Sewerin | 1937 | MKK | 25 m | 36.47 | ||
112 | 444 | Dietz Holm | 1962 | ROSTOCK | 25 m | 36.90 | ||
113 | 432 | Hellborg Roland | 1946 | SK RAN | 25 m | 37.10 | ||
114 | 97 | Jørgensen Tor | 1949 | TEAM MSK | 25 m | 38.58 | ||
115 | 301 | Løvig Magne | 1956 | Haldens SK | 25 m | 40.00 | ||
116 | 345 | Broen Lars | 1946 | LYNGBY | 25 m | 40.00 | ||
117 | 236 | Taylor Karsten | 1974 | ALLERØD | 25 m | 40.00 | ||
118 | 313 | Strand Jardar | 1948 | Hamar IL | 25 m | 40.08 | ||
119 | 428 | Andersson Allan | 1929 | SK RAN | 25 m | 42.00 | ||
120 | 229 | Thamm Joachim | 1937 | BARSING | 25 m | 42.42 | ||
121 | 182 | Frederiksen Jørgen | 1944 | OSK | 4451AA | 25 m | 45.00 | |
122 | 142 | Larsson Denis | 1935 | MÄLARHÖJD | AA0135 | 25 m | 47.00 | |
123 | 423 | Bryne Sverre | 1919 | Oslo IL | 25 m | 1:01.00 | ||
124 | 109 | Peillot Rodolphe | 1970 | TEAM MSK | 25 m | |||
125 | 496 | Vestly Bjørn | 1972 | Sande SK | 25 m | |||
126 | 497 | Vestly Anders | 1969 | Sande SK | 25 m | |||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 05 november 2010 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 18:31 |
Løb 16, 100m Brystsvømning Damer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 280 | Sørensen Kate | 1961 | GSK | 25 m | 19.50 | ||
2 | 363 | Svensson Jennie | 1982 | MKK | 25 m | 1:17.62 | ||
3 | 459 | Holter Helen | 1979 | RO-MA | 25 m | 1:20.00 | ||
4 | 119 | Suhr Caroline | 1971 | BIRKERØD | 7192AA | 25 m | 1:22.00 | |
5 | 299 | Zimina Irina | 1975 | Haldens SK | 25 m | 1:23.08 | ||
6 | 272 | Griphem Lourette | 1972 | ELFSBORG | 25 m | 1:24.50 | ||
7 | 390 | Sørensen Annette | 1966 | SØRLANDET | 25 m | 1:24.50 | ||
8 | 331 | Westby Tone | 1964 | Lambertset | 25 m | 1:24.89 | ||
9 | 112 | Alexandersen Pia | 1973 | BIRKERØD | 7354AA | 25 m | 1:26.68 | |
10 | 502 | Larsson Lilie | 1961 | TÄBY SIM | 25 m | 1:28.00 | ||
11 | 366 | Lindborg Catarina | 1964 | MKK | 25 m | 1:28.55 | ||
12 | 499 | Johansson Johanna | 1978 | TÄBY SIM | 25 m | 1:30.00 | ||
13 | 463 | Aasland Jeanette | 1961 | RO-MA | 25 m | 1:30.34 | ||
14 | 458 | Trettenes Åse | 1972 | RO-MA | 25 m | 1:30.90 | ||
15 | 464 | Gismervik May Karin | 1958 | RO-MA | 25 m | 1:31.00 | ||
16 | 131 | Hallerstedt Katarina | 1966 | S 77 | AA0666 | 25 m | 1:31.01 | |
17 | 111 | Åsgard Ellen | 1966 | TEAM MSK | 25 m | 1:32.80 | ||
18 | 145 | Gottlieb Bente Holm | 1966 | HØRSHOLM | 6682AA | 25 m | 1:32.95 | |
19 | 160 | Gustafsson Malin | 1968 | KUNGSB SS | AA7468 | 25 m | 1:33.40 | |
20 | 543 | Nilsen Gro Jørstad | 1967 | BERLE | 25 m | 1:33.50 | ||
21 | 290 | Nilsson Malin | 1973 | GÖTEBORG | 25 m | 1:36.00 | ||
22 | 320 | Rainer Margareta | 1949 | HELLAS sk | 25 m | 1:39.00 | ||
23 | 415 | Larsen Grethe Solberg | 1952 | Oslo IL | 25 m | 1:39.00 | ||
24 | 40 | Broksø Tine | 1971 | GI40HERMES | 7102AA | 25 m | 1:40.00 | |
25 | 49 | Møller Hanne | 1958 | GI40HERMES | 5802AA | 25 m | 1:40.00 | |
26 | 386 | Benham Anett | 1964 | SØRLANDET | 25 m | 1:44.00 | ||
27 | 231 | Schultz Mia Finnemann | 1972 | ALLERØD | 25 m | 1:45.00 | ||
28 | 48 | Møller Else | 1958 | GI40HERMES | 5812AA | 25 m | 1:46.00 | |
29 | 241 | Hjertnes Hilde Margrethe | 1957 | Bergen OM | 25 m | 1:51.00 | ||
30 | 350 | Regenfuss Franziska Bang | 1956 | CPH MERMAT | 25 m | 2:06.00 | ||
31 | 351 | Sørensen Karin | 1962 | CPH MERMAT | 25 m | 2:10.00 | ||
32 | 438 | Güthenke Brunhild | 1939 | ROSTOCK | 25 m | 2:15.00 | ||
33 | 187 | Nielsen Grethe Vang | 1950 | OSK | 5002AA | 25 m | ||
34 | 184 | Madsen Annelise | 1945 | OSK | 4502AA | 25 m | ||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 05 november 2010 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 18:31 |
Løb 17, 100m Brystsvømning Herrer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 294 | Gahm Anders | 1966 | GÖTEBORG | 25 m | 31.00 | ||
2 | 537 | Olsson Mikael | 1975 | YSTADS SS | 25 m | 1:08.59 | ||
3 | 37 | Kærsgaard Jon | 1984 | SILKEBORG | 8447AA | 25 m | 1:09.35 | |
4 | 154 | Frederiksen Christian A. | 1981 | NÆSTVED | 8155AA | 25 m | 1:11.80 | |
5 | 515 | Persson Håkan | 1963 | TÄBY SIM | 25 m | 1:12.34 | ||
6 | 98 | Koch Petter | 1979 | TEAM MSK | 25 m | 1:13.90 | ||
7 | 33 | Bundgaard Christian | 1971 | U.S.G | 7103AA | 25 m | 1:15.00 | |
8 | 212 | Nordahl-Meyer Casper | 1982 | KVIK | 8277AA | 25 m | 1:15.00 | |
9 | 105 | Myhrvold Rune | 1969 | TEAM MSK | 25 m | 1:15.20 | ||
10 | 15 | Jørgensen Rasmus Fog | 1981 | U.S.G | 8181AB | 25 m | 1:15.86 | |
11 | 469 | Trettenes Rune | 1969 | RO-MA | 25 m | 1:16.05 | ||
12 | 332 | Thorsen Øyvind | 1960 | Lambertset | 25 m | 1:16.50 | ||
13 | 63 | Fält Göran | 1963 | LASS | AA6563 | 25 m | 1:17.00 | |
14 | 422 | Wikberg Thomas | 1967 | Oslo IL | 25 m | 1:18.05 | ||
15 | 470 | Andreassen Rune Otto | 1965 | RO-MA | 25 m | 1:20.50 | ||
16 | 3 | Ahlgren Peter | 1968 | SK TRITON | 25 m | 1:20.64 | ||
17 | 92 | Schriever-Abeln Fredrik | 1971 | SK LAXEN | AA2771 | 25 m | 1:21.80 | |
18 | 72 | Rasmussen Niels E. | 1965 | RINGSTED | 6501AA | 25 m | 1:22.30 | |
19 | 90 | Pettersson Peter | 1957 | SK LAXEN | AA5357 | 25 m | 1:26.00 | |
20 | 402 | Hobbesland Svein | 1958 | SØRLANDET | 25 m | 1:27.57 | ||
21 | 419 | Arentz Øyvind | 1950 | Oslo IL | 25 m | 1:30.50 | ||
22 | 286 | Westin Kjell | 1954 | GÖTEBORG | 25 m | 1:31.00 | ||
23 | 309 | Jensen Ragnar | 1948 | Hamar IL | 25 m | 1:31.50 | ||
24 | 99 | Lybeck Kjell | 1953 | TEAM MSK | 25 m | 1:32.50 | ||
25 | 115 | Haahr Lars Peder | 1959 | BIRKERØD | 25 m | 1:35.00 | ||
26 | 150 | Hasselbalch Steen | 1969 | HØRSHOLM | 25 m | 1:35.00 | ||
27 | 247 | Allers Jan | 1940 | Bergens SC | 25 m | 1:38.00 | ||
28 | 407 | Blom Hans Christian | 1940 | N. Eiker | 25 m | 1:40.86 | ||
29 | 430 | Kaudern Gunnar | 1943 | SK RAN | 25 m | 1:41.54 | ||
30 | 429 | Brock Lennat | 1933 | SK RAN | 25 m | 1:49.20 | ||
31 | 73 | Skjoldstrup Erik | 1944 | RINGSTED | 4441AA | 25 m | 1:55.47 | |
32 | 117 | Ryberg Bjørn von | 1960 | BIRKERØD | 25 m | |||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 05 november 2010 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 18:31 |
Løb 18, 50m Butterfly Damer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 240 | Hernes Marit Trå | 1958 | Bergen OM | 25 m | 4.00 | ||
2 | 356 | Lohmann Anna | 1975 | MKK | 25 m | 29.42 | ||
3 | 218 | Skou Sophia | 1975 | KVIK | 7582AA | 25 m | 29.50 | |
4 | 199 | Åberg Helena | 1971 | HS | AA2271 | 25 m | 30.40 | |
5 | 391 | Thorstensen Janne | 1966 | SØRLANDET | 25 m | 31.00 | ||
6 | 388 | Fuglestveit Marianne | 1976 | SØRLANDET | 25 m | 31.00 | ||
7 | 530 | Josefson Anna-Karin | 1964 | VARBERG | 25 m | 31.05 | ||
8 | 504 | Lindbom Christine U. | 1971 | TÄBY SIM | 25 m | 31.50 | ||
9 | 289 | Daller Martine | 1978 | GÖTEBORG | 25 m | 32.00 | ||
10 | 532 | Hörbäck Christina | 1962 | VARBERG | 25 m | 32.25 | ||
11 | 531 | Balslev Ulrika | 1966 | VARBERG | 25 m | 32.36 | ||
12 | 360 | Herz Carina | 1983 | MKK | 25 m | 32.78 | ||
13 | 194 | Möller Pia | 1968 | HS | AA6468 | 25 m | 33.03 | |
14 | 152 | Carstensen Tine | 1962 | NÆSTVED | 6212AA | 25 m | 33.41 | |
15 | 38 | Østergård Karin | 1962 | SILKEBORG | 6272AA | 25 m | 33.76 | |
16 | 139 | Rødshagen Lene | 1967 | STT | 6732AA | 25 m | 34.00 | |
17 | 280 | Sørensen Kate | 1961 | GSK | 25 m | 34.00 | ||
18 | 406 | Andersen Marianne | 1958 | NAKSKOV | 5852AA | 25 m | 34.00 | |
19 | 248 | Gustafsson Maria | 1967 | DANDERYD | 25 m | 34.03 | ||
20 | 370 | Borglin Sofia | 1981 | MKK | 25 m | 34.06 | ||
21 | 307 | Mosesen Renate | 1978 | Hamar IL | 25 m | 34.60 | ||
22 | 466 | Arctander Inger | 1966 | RO-MA | 25 m | 35.00 | ||
23 | 27 | Wulff Sisse Birk | 1984 | U.S.G | 8462AA | 25 m | 35.00 | |
24 | 369 | Stephansson Fia | 1985 | MKK | 25 m | 35.22 | ||
25 | 136 | Svanberg Annika | 1962 | S 77 | AA7462 | 25 m | 35.51 | |
26 | 505 | Thuné Camilla | 1967 | TÄBY SIM | 25 m | 36.00 | ||
27 | 176 | Bak Johanne | 1981 | BASK | 25 m | 36.00 | ||
28 | 6 | Davidsson Camilla | 1971 | SK TRITON | AA5471 | 25 m | 36.41 | |
29 | 112 | Alexandersen Pia | 1973 | BIRKERØD | 7354AA | 25 m | 36.64 | |
30 | 87 | Lennheden Ann-Marie | 1957 | SK LAXEN | AA3257 | 25 m | 38.50 | |
31 | 1 | Berliner Gina | 1956 | VÄXJÖ SS | AA9256 | 25 m | 38.65 | |
32 | 206 | Aggerholm Gitte | 1962 | KVIK | 6222AA | 25 m | 39.00 | |
33 | 146 | Jakobsen Mette Nissen | 1967 | HØRSHOLM | 6714AA | 25 m | 39.68 | |
34 | 412 | Ohlsson Margit | 1945 | POLISENS | 25 m | 40.30 | ||
35 | 393 | Andersen Christin Fast | 1967 | SØRLANDET | 25 m | 40.50 | ||
36 | 190 | Sjöberg Marie | 1962 | HS | AA5462 | 50 m | 40.61 | |
37 | 455 | Priscilla Unni S. | 1960 | RO-MA | 25 m | 41.17 | ||
38 | 162 | Örne Lotta | 1959 | KUNGSB SS | AA0459 | 50 m | 44.61 | |
39 | 384 | Johansen Cecilia | 1973 | SØRLANDET | 25 m | 45.00 | ||
40 | 50 | Voutat Cornelia | 1966 | GI40HERMES | 25 m | 46.00 | ||
41 | 339 | Foldvik Kirsten S. | 1958 | Larvik SK | 25 m | 46.31 | ||
42 | 185 | Metzsch Annie | 1945 | OSK | 4522AA | 25 m | 47.74 | |
43 | 440 | Kappis Christa | 1945 | ROSTOCK | 25 m | 1:50.00 | ||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 05 november 2010 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 18:31 |
Løb 19, 50m Butterfly Herrer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 519 | Lögdberg Jonas | 1968 | TÄBY SIM | 25 m | 26.10 | ||
2 | 277 | Frandsen Henrik | 1980 | GENTOFTE | 25 m | 26.90 | ||
3 | 446 | Rudolph Nils | 1965 | ROSTOCK | 25 m | 26.90 | ||
4 | 13 | Krygell Anders | 1982 | U.S.G | 8265AA | 25 m | 27.40 | |
5 | 198 | Rasmusson Anders | 1967 | HS | AA3967 | 25 m | 27.40 | |
6 | 447 | Hinneburg Lars | 1965 | ROSTOCK | 25 m | 28.15 | ||
7 | 122 | Johnsson Daniel | 1979 | LANDSKRONA | 25 m | 28.22 | ||
8 | 472 | Sørgård Per Erik | 1977 | RO-MA | 25 m | 28.45 | ||
9 | 300 | Berg Jørgen | 1965 | Haldens SK | 25 m | 28.45 | ||
10 | 328 | Bjørnstad Tor Gunnar | 1984 | Lambertset | 25 m | 28.50 | ||
11 | 210 | Eriksen Thomas | 1975 | KVIK | 25 m | 28.50 | ||
12 | 41 | Carlsen Martin F | 1967 | GI40HERMES | 6783AA | 25 m | 28.50 | |
13 | 443 | Naethbohm Henry | 1967 | ROSTOCK | 25 m | 28.70 | ||
14 | 361 | Falk Jonas | 1979 | MKK | 25 m | 28.74 | ||
15 | 93 | Svensson Jan-Olof | 1960 | SK LAXEN | AA2560 | 25 m | 29.00 | |
16 | 362 | Strömberg Bill | 1967 | MKK | 25 m | 29.12 | ||
17 | 448 | Mundt Holger | 1960 | ROSTOCK | 25 m | 29.20 | ||
18 | 357 | Dollmayer Rudi | 1966 | MKK | 25 m | 29.38 | ||
19 | 310 | Måløy Knut | 1961 | Hamar IL | 25 m | 29.60 | ||
20 | 477 | Bråten Aril | 1966 | RO-MA | 25 m | 29.60 | ||
21 | 303 | Fjellstad Kjetil | 1968 | Haldens SK | 25 m | 29.70 | ||
22 | 471 | Eriksen Øyvind | 1959 | RO-MA | 25 m | 29.80 | ||
23 | 296 | Linden Johan | 1967 | GÖTEBORG | 25 m | 29.80 | ||
24 | 153 | Drost Søren | 1975 | NÆSTVED | 25 m | 29.90 | ||
25 | 314 | Mills Alexander W. | 1951 | Hamar IL | 25 m | 29.90 | ||
26 | 14 | Solvang Rune | 1980 | U.S.G | 8065AA | 25 m | 29.95 | |
27 | 401 | Håbesland Frank | 1963 | SØRLANDET | 25 m | 30.00 | ||
28 | 24 | Troldborg Niels | 1978 | U.S.G | 7803AA | 25 m | 30.00 | |
29 | 123 | Bratt Ola | 1979 | LANDSKRONA | 25 m | 30.08 | ||
30 | 533 | Antonsson Henrik | 1982 | VARBERG | 25 m | 30.13 | ||
31 | 113 | Dalsgaard Anders | 1970 | BIRKERØD | 7055AA | 25 m | 30.17 | |
32 | 79 | Egekvist Henrik | 1967 | AGF | 6715AA | 25 m | 30.30 | |
33 | 517 | Olsson Bengt | 1956 | TÄBY SIM | 25 m | 30.50 | ||
34 | 549 | Sjøblom Rune | 1957 | Kongsten | 25 m | 30.50 | ||
35 | 132 | Högberg Weine | 1978 | S 77 | AB8578 | 25 m | 30.80 | |
36 | 197 | Möller Mats | 1967 | HS | AA1967 | 25 m | 30.89 | |
37 | 23 | Byron Lars Kruse | 1960 | U.S.G | 6041AA | 25 m | 30.90 | |
38 | 137 | Täck Nicklas | 1972 | S 77 | 25 m | 30.97 | ||
39 | 217 | Edske Claus | 1965 | KVIK | 6511AA | 25 m | 31.00 | |
40 | 560 | Berger Torbjørn | 1961 | Moss SK | 25 m | 31.00 | ||
41 | 534 | Antonsson Clas-Frederik | 1977 | VARBERG | 25 m | 31.00 | ||
42 | 215 | Nielsen Steen | 1960 | KVIK | 6001AA | 25 m | 31.00 | |
43 | 134 | Meurling Johan | 1974 | S 77 | AA1974 | 25 m | 31.15 | |
44 | 442 | Pröber Torsten | 1958 | ROSTOCK | 25 m | 31.50 | ||
45 | 409 | Bengtsson Glen | 1949 | POLISENS | 25 m | 32.00 | ||
46 | 47 | Hyllested Bo | 1949 | GI40HERMES | 4921AA | 25 m | 32.00 | |
47 | 509 | Jonsson Micael | 1966 | TÄBY SIM | 25 m | 32.44 | ||
48 | 129 | Börjesson Oscar | 1973 | S 77 | AA0973 | 25 m | 32.47 | |
49 | 84 | Hawunger Stefan | 1956 | SK LAXEN | AA6156 | 25 m | 32.50 | |
50 | 518 | Saracco Jean-Pierre | 1949 | TÄBY SIM | 25 m | 32.50 | ||
51 | 305 | Børresen Christian | 1970 | Haldens SK | 25 m | 32.50 | ||
52 | 431 | Rodrigues Antonio | 1954 | SK RAN | 25 m | 32.51 | ||
53 | 516 | Skoglund Per-Ola | 1969 | TÄBY SIM | 25 m | 33.00 | ||
54 | 508 | Apegårdh Tommy | 1955 | TÄBY SIM | 25 m | 33.52 | ||
55 | 395 | Kvinlaug Stanley | 1961 | SØRLANDET | 25 m | 33.90 | ||
56 | 358 | Olsson Christian | 1978 | MKK | 25 m | 33.92 | ||
57 | 396 | Grytten Øystein | 1958 | SØRLANDET | 25 m | 34.10 | ||
58 | 242 | Wangsmo Carsten | 1953 | Bergen OM | 25 m | 35.00 | ||
59 | 513 | Tunmar Andreas | 1982 | TÄBY SIM | 25 m | 35.00 | ||
60 | 251 | Engstrand Anders | 1958 | DANDERYD | 25 m | 35.00 | ||
61 | 308 | Kvæken Johan | 1959 | Hamar IL | 25 m | 36.30 | ||
62 | 138 | Bækgaard Finn | 1955 | STT | 5521AA | 25 m | 36.50 | |
63 | 188 | Brunskog Erik | 1969 | SK LAXEN | AA9969 | 25 m | 38.97 | |
64 | 346 | Vulpius Tore | 1961 | LYNGBY | 25 m | 39.00 | ||
65 | 196 | Dahlqvist Lars | 1945 | HS | AA2345 | 25 m | 39.09 | |
66 | 340 | Røed Øyvind | 1963 | Larvik SK | 25 m | 46.31 | ||
67 | 56 | Gellberg Leif | 1932 | SIM ENGELH | AA1132 | 25 m | 59.50 | |
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 05 november 2010 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 18:31 |
Løb 20, 100m Rygsvømning Damer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 355 | Vitazka Maria | 1979 | MKK | 25 m | 1:08.55 | ||
2 | 29 | Fjallstein Maria | 1981 | U.S.G | 8162AA | 25 m | 1:10.50 | |
3 | 437 | Gregoire Valerie | 1984 | ROSTOCK | 25 m | 1:11.00 | ||
4 | 541 | Raagaard Gitte | 1970 | HELSINGE | 25 m | 1:12.00 | ||
5 | 275 | Jørgensen Nina Rudkjær | 1985 | GENTOFTE | 25 m | 1:12.50 | ||
6 | 364 | Kentell Cecilia | 1975 | MKK | 25 m | 1:13.11 | ||
7 | 209 | Puggaard Berit | 1972 | KVIK | 7224AA | 25 m | 1:14.00 | |
8 | 88 | Gustavsson Annika Morin | 1971 | SK LAXEN | AA6271 | 25 m | 1:15.10 | |
9 | 460 | Bjørnø Lisbeth Kristin | 1985 | RO-MA | 25 m | 1:18.52 | ||
10 | 8 | Holmberg Linda | 1981 | SK TRITON | AC0281 | 25 m | 1:20.32 | |
11 | 2 | Elingfors Christine | 1967 | VÄXJÖ SS | AA5667 | 25 m | 1:21.62 | |
12 | 165 | Holmberg Marie | 1969 | KUNGSB SS | AA5269 | 25 m | 1:22.00 | |
13 | 413 | Vimovskaia Anastasia | 1977 | Oslo IL | 25 m | 1:22.01 | ||
14 | 205 | Mazurkiewicz Mira | 1957 | KVIK | 5732AA | 25 m | 1:25.00 | |
15 | 341 | Ketelsen Elisabeth | 1943 | LYNGBY | 25 m | 1:26.66 | ||
16 | 249 | Molin Kicki | 1964 | DANDERYD | 25 m | 1:29.00 | ||
17 | 322 | Bruun Pernille | 1966 | HELSINGØR | 25 m | 1:30.00 | ||
18 | 148 | Ladegaard Hanne Gosvig | 1968 | HØRSHOLM | 6804AA | 25 m | 1:30.00 | |
19 | 50 | Voutat Cornelia | 1966 | GI40HERMES | 25 m | 1:36.00 | ||
20 | 35 | Møller Maj-Britt | 1947 | U.S.G | 4712AA | 25 m | 1:58.40 | |
21 | 342 | Møller-Jensen Birthe | 1932 | LYNGBY | 25 m | 2:18.00 | ||
22 | 189 | Bjelm Anna | 1966 | HS | AA8466 | 25 m | ||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 05 november 2010 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 18:31 |
Løb 21, 100m Rygsvømning Herrer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 20 | Petersen Andreas Overbeck | 1983 | U.S.G | 8329AA | 25 m | 58.40 | |
2 | 276 | Vogel Mark | 1970 | GENTOFTE | 25 m | 59.99 | ||
3 | 433 | Persson Lenny | 1977 | SK RAN | 25 m | 1:05.50 | ||
4 | 107 | Nilsen Audun | 1983 | TEAM MSK | 25 m | 1:07.00 | ||
5 | 335 | Tennebø Kristian | 1975 | Lambertset | 25 m | 1:08.93 | ||
6 | 234 | Ajslev Jannick | 1974 | ALLERØD | 7493AA | 25 m | 1:10.70 | |
7 | 32 | Jensen Søren | 1975 | U.S.G | 7511AA | 25 m | 1:10.96 | |
8 | 105 | Myhrvold Rune | 1969 | TEAM MSK | 25 m | 1:11.00 | ||
9 | 371 | Nordanger Jan | 1959 | MKK | 25 m | 1:11.12 | ||
10 | 116 | Lund Lars | 1966 | BIRKERØD | 6645AA | 25 m | 1:13.82 | |
11 | 287 | Justh Karl | 1957 | GÖTEBORG | 25 m | 1:13.90 | ||
12 | 259 | Vågshaug Eirik | 1958 | Eidsvoll | 25 m | 1:16.00 | ||
13 | 22 | Rasmussen Ebbe | 1949 | U.S.G | 4901AA | 25 m | 1:16.00 | |
14 | 193 | Ericsson Lars | 1966 | HS | AA9566 | 25 m | 1:19.19 | |
15 | 420 | Haakonsen Jan | 1955 | Oslo IL | 25 m | 1:19.88 | ||
16 | 442 | Pröber Torsten | 1958 | ROSTOCK | 25 m | 1:22.00 | ||
17 | 397 | Schanke Morten | 1954 | SØRLANDET | 25 m | 1:22.00 | ||
18 | 216 | Olsen Hans Ahle | 1963 | KVIK | 6381AA | 25 m | 1:22.30 | |
19 | 178 | Rasmussen Jan Råsø | 1962 | BASK | 25 m | 1:24.50 | ||
20 | 268 | Toresäter Bo | 1944 | ELFSBORG | 25 m | 1:30.92 | ||
21 | 233 | Elborne Steen Andrew | 1957 | ALLERØD | 5731AA | 25 m | 1:34.90 | |
22 | 410 | Paleski Ronnie | 1942 | POLISENS | 25 m | 1:37.00 | ||
23 | 236 | Taylor Karsten | 1974 | ALLERØD | 25 m | 1:40.00 | ||
24 | 73 | Skjoldstrup Erik | 1944 | RINGSTED | 4441AA | 25 m | 2:06.15 | |
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 05 november 2010 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 18:31 |
Løb 22, 4X50m Frisvømning Damer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 573 | Malmö KK | 123 | MKK | 25 m | 1:56.57 | ||
2 | 567 | Roma 2 | 132 | RO-MA | 25 m | 2:02.00 | ||
3 | 202 | Hs Ladies | 173 | HS | 25 m | 2:03.00 | ||
4 | 556 | Masters Sørlandet 1 | 165 | SØRLANDET | 25 m | 2:07.00 | ||
5 | 566 | Roma 1 | 201 | RO-MA | 25 m | 2:07.00 | ||
6 | 326 | Helsingør | 161 | HELSINGØR | 25 m | 2:15.00 | ||
7 | 559 | Kbss Dam Fr | 160 | KUNGSB SS | 25 m | 2:17.15 | ||
8 | 557 | Masters Sørlandet 2 | 172 | SØRLANDET | 25 m | 2:22.00 | ||
9 | 43 | Unge Damer Hermes | 120 | GI40HERMES | 25 m | 2:24.00 | ||
10 | 102 | Msk Ladies | 194 | TEAM MSK | 25 m | 2:29.59 | ||
11 | 354 | Copenhagen Mermates | 189 | CPH MERMAT | 25 m | 3:15.00 | ||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 05 november 2010 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 18:31 |
Løb 23, 4X50m Frisvømning Herrer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 177 | Bask Herrer | 143 | BASK | 25 m | 1:41.50 | ||
2 | 85 | SK Laxen Lag 1 | 160 | SK LAXEN | 25 m | 1:44.00 | ||
3 | 574 | Malmö KK | 167 | MKK | 25 m | 1:44.65 | ||
4 | 565 | Roma 2 | 162 | RO-MA | 25 m | 1:46.00 | ||
5 | 203 | Hs Men | 179 | HS | 25 m | 1:48.00 | ||
6 | 450 | Rostock Masters | 183 | ROSTOCK | 25 m | 1:48.80 | ||
7 | 525 | Täby Sim 200S | 203 | TÄBY SIM | 25 m | 1:50.00 | ||
8 | 11 | Usg Herrer A | 117 | U.S.G | 25 m | 1:50.50 | ||
9 | 546 | Stenungsund | 134 | S 77 | 25 m | 1:51.70 | ||
10 | 306 | Halden | 174 | Haldens SK | 25 m | 1:53.42 | ||
11 | 298 | Göteborg Sim Lag | 172 | GÖTEBORG | 25 m | 1:54.00 | ||
12 | 319 | Hamar IL 2 | 206 | Hamar IL | 25 m | 1:54.00 | ||
13 | 550 | Masters Sørlandet 1 | 201 | SØRLANDET | 25 m | 1:54.00 | ||
14 | 224 | Kvik Masters Herrer | 114 | KVIK | 25 m | 1:55.00 | ||
15 | 551 | Masters Sørlandet 2 | 201 | SØRLANDET | 25 m | 2:02.00 | ||
16 | 563 | Roma 1 | 243 | RO-MA | 25 m | 2:07.00 | ||
17 | 238 | Allerød Herrer | 184 | ALLERØD | 25 m | 2:10.00 | ||
18 | 101 | Msk Gents | 200 | TEAM MSK | 25 m | 2:14.66 | ||
19 | 52 | Sim Team Engelholm | 236 | SIM ENGELH | 25 m | 2:15.00 | ||
20 | 318 | Hamar IL 1 | 253 | Hamar IL | 25 m | 2:26.00 | ||
21 | 434 | Simklubben Ran F | 281 | SK RAN | 25 m | 2:28.00 | ||
22 | 349 | Lyngbys Stjerner | 223 | LYNGBY | 25 m | 2:28.00 | ||
23 | 498 | Sande SK | 163 | Sande SK | 25 m | |||
24 | 114 | Birkerød Fri Herrer | 185 | BIRKERØD | 25 m | |||
25 | 125 | Landskrona Simsällskap | 0 | LANDSKRONA | 25 m | |||
26 | 74 | Ringsted Masters | 213 | RINGSTED | 25 m | |||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 05 november 2010 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 18:31 |
Løb 24, 4X50m Frisvømning Mix |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 278 | Gentofte Mix | 140 | GENTOFTE | 25 m | 1:51.00 | ||
2 | 337 | Lambern Mix | 188 | Lambertset | 25 m | 1:52.00 | ||
3 | 526 | Täby Sim 160 1 | 170 | TÄBY SIM | 25 m | 1:54.00 | ||
4 | 31 | Usg Mix C | 160 | U.S.G | 25 m | 1:54.50 | ||
5 | 536 | Varberg Falkenberg Sim | 0 | VARBERG | 25 m | 1:55.00 | ||
6 | 226 | Kvik Masters Mix 2 | 149 | KVIK | 25 m | 1:55.00 | ||
7 | 575 | Malmö KK Team 1 | 140 | MKK | 25 m | 1:55.66 | ||
8 | 62 | Lass | 188 | LASS | 25 m | 1:58.00 | ||
9 | 10 | SK Triton Lag 1 | 143 | SK TRITON | 25 m | 1:59.00 | ||
10 | 451 | Rostock Masters | 165 | ROSTOCK | 25 m | 1:59.30 | ||
11 | 156 | Master Mix B Næstved | 157 | NÆSTVED | 25 m | 1:59.59 | ||
12 | 86 | SK Laxen Lag 1 | 200 | SK LAXEN | 25 m | 2:00.00 | ||
13 | 252 | Danderyds Mix | 192 | DANDERYD | 25 m | 2:00.17 | ||
14 | 554 | Masters Sørlandet C2 | 170 | SØRLANDET | 25 m | 2:02.00 | ||
15 | 547 | Täby Sim 200 | 202 | TÄBY SIM | 25 m | 2:05.00 | ||
16 | 246 | Bom Mix | 216 | Bergen OM | 25 m | 2:05.00 | ||
17 | 175 | Kbss Mix Fr | 200 | KUNGSB SS | 25 m | 2:05.16 | ||
18 | 527 | Täby Sim 160 2 | 164 | TÄBY SIM | 25 m | 2:06.00 | ||
19 | 555 | Masters Sørlandet C3 | 185 | SØRLANDET | 25 m | 2:07.00 | ||
20 | 569 | Roma Mix | 201 | RO-MA | 25 m | 2:09.00 | ||
21 | 411 | Polisens IF | 249 | POLISENS | 25 m | 2:10.00 | ||
22 | 225 | Kvik Masters Mix 1 | 164 | KVIK | 25 m | 2:10.00 | ||
23 | 76 | Agf Masters B | 157 | AGF | 25 m | 2:10.00 | ||
24 | 53 | Sim Team Engelholm | 243 | SIM ENGELH | 25 m | 2:34.00 | ||
25 | 158 | Hørsholm | 175 | HØRSHOLM | 25 m | |||
26 | 118 | Birkerød Fri Mix | 160 | BIRKERØD | 25 m | |||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 05 november 2010 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 18:31 |