Resultat Totalt - Officiell |
Tävling | Arne Borgs minne TYR sprint | Utskriftsdatum | 02 oktober 2018 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 16:06 | |||
Arrangör | SKK | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 30 september 2018 |
Gren 1, 100m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elvira Flores | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 33.05 | 1:11.80 | |||||
2 | Klara Klingberg | 2006 | Lidingö Simklubb | 35.15 | 1:16.74 | |||||
3 | Alva Furingsten | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 36.33 | 1:18.09 | |||||
4 | Nora Kovacs | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 35.30 | 1:19.39 | |||||
5 | Karolina Tylets | 2006 | Åkersberga Simsällskap | 38.01 | 1:19.82 | |||||
6 | Anna Dimitriou | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 37.13 | 1:20.55 | |||||
7 | Nellie Thofelt | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 38.28 | 1:20.83 | |||||
8 | Vida Haesert | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.47 | 1:21.28 | |||||
9 | Ebba Mattisson | 2006 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 38.34 | 1:22.34 | |||||
10 | Meja Thunvall | 2006 | Ösmo Simsällskap | 37.02 | 1:22.47 | |||||
11 | Juni Stenbacka | 2007 | Södertörns Simsällskap | 39.54 | 1:26.83 | |||||
12 | Emma Johanson | 2008 | Södertörns Simsällskap | 42.23 | 1:27.73 | |||||
13 | Sara Wattad | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 41.23 | 1:30.18 | |||||
14 | Julia Rodriguez Räms | 2007 | Skuru Idrottsklubb | 42.72 | 1:33.69 | |||||
15 | Elise Karlsson | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 41.38 | 1:34.01 | |||||
16 | Tuva Eriksson | 2006 | Älvsjö AIK Simförening | 44.68 | 1:35.13 | |||||
17 | Elisia Berg | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 43.49 | 1:35.52 | |||||
18 | Olivia Bäck | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 44.15 | 1:35.98 | |||||
19 | Sofia Glifberg | 2008 | Lidingö Simklubb | 44.20 | 1:36.01 | |||||
20 | Nicole Dvali | 2007 | Åkersberga Simsällskap | 42.73 | 1:36.86 | |||||
21 | Iris Flykt-Rosén | 2007 | Skuru Idrottsklubb | 44.68 | 1:37.20 | |||||
22 | Fidelie Börnesson | 2007 | Tyresö Simsällskap | 46.00 | 1:37.63 | |||||
23 | Tilde Furingsten | 2008 | Skuru Idrottsklubb | 44.26 | 1:38.18 | |||||
24 | Rebecca Friberg | 2006 | Simklubben Neptun | 44.52 | 1:39.00 | |||||
25 | Molly Alveskär Lundfeldt | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 45.86 | 1:39.53 | |||||
26 | Stella Forsell | 2007 | Stockholmspolisens IF SF | 51.17 | 1:45.60 | |||||
27 | Elisa Olsson | 2007 | Stockholmspolisens IF SF | 51.62 | 1:48.83 | |||||
28 | Alice Blomqvist | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 51.99 | 1:49.88 | |||||
- | Agnes Öhman | 2006 | Ösmo Simsällskap | DNS | ||||||
- | Lilly James-Killer | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | DNS | ||||||
- | Nova Gerhardsson | 2006 | Södertörns Simsällskap | DNS | ||||||
- | Sofia Lövqvist | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Agnes Salmi | 2006 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
- | Anna Eklöf | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Emelie Bilands | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Gren 2, 100m Medley Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Gustav Storell | 2006 | Södertörns Simsällskap | 35.32 | 1:16.99 | |||||
2 | William Hamilton | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.81 | 1:17.77 | |||||
3 | Samuel Flores | 2008 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.26 | 1:20.95 | |||||
4 | Jonas Kvist | 2006 | Ösmo Simsällskap | 38.64 | 1:21.22 | |||||
5 | Sam Hamzehnejad | 2006 | Södertörns Simsällskap | 37.88 | 1:21.44 | |||||
6 | Gabriel Klinge | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 38.63 | 1:22.72 | |||||
7 | Adam Joseph Michel | 2006 | Lidingö Simklubb | 38.07 | 1:23.95 | |||||
8 | Melvin Bosson | 2006 | Åkersberga Simsällskap | 39.01 | 1:25.73 | |||||
9 | Rasmus Bäckman | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 40.91 | 1:28.60 | |||||
10 | Casper Drozdz | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 40.62 | 1:29.82 | |||||
11 | William Martin-Lamm | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 41.18 | 1:30.03 | |||||
12 | Julius Dorch Juliusson | 2007 | Södertörns Simsällskap | 43.27 | 1:30.15 | |||||
13 | Leon Bocké | 2006 | Åkersberga Simsällskap | 40.21 | 1:30.17 | |||||
14 | Hugo Patrikson | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 41.40 | 1:30.72 | |||||
15 | Elliott Sundström | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 43.25 | 1:32.43 | |||||
16 | Eskil Bränström | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 43.54 | 1:34.13 | |||||
17 | Otto Andersson | 2008 | Tyresö Simsällskap | 44.68 | 1:34.62 | |||||
18 | Oliver Hagberg | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 46.74 | 1:40.31 | |||||
19 | Jordan Sundström | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 47.70 | 1:40.41 | |||||
20 | Gustav Stridh | 2008 | Stockholmspolisens IF SF | 49.12 | 1:43.23 | |||||
21 | Simon Ericsson | 2006 | Åkersberga Simsällskap | 53.21 | 1:51.22 | |||||
22 | Vide Kling | 2007 | Åkersberga Simsällskap | 55.92 | 1:52.21 | |||||
23 | Theodore Mcmillan | 2007 | Stockholmspolisens IF SF | 53.77 | 1:52.95 | |||||
- | Alexander Kahlin | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | DNS | ||||||
- | Arvid Elfwing | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | DNS | ||||||
- | Otto Sahlée | 2007 | Stockholmspolisens IF SF | DSQ | ||||||
Gren 3, 100m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Isa Lundgren Sonnergren | 2004 | Simklubben Neptun | 30.63 | 1:09.12 | |||||
2 | Sara Arnö | 2004 | Turebergs Simklubb | 33.69 | 1:11.47 | |||||
3 | Vilma Andersson | 2004 | Trelleborg Sim | 33.60 | 1:11.72 | |||||
4 | Johanna Bagelius | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 32.60 | 1:11.79 | |||||
5 | Tea Angerfelt | 2004 | Tyresö Simsällskap | 33.50 | 1:12.36 | |||||
6 | Veronika Hiram | 2004 | Södertörns Simsällskap | 32.59 | 1:12.49 | |||||
7 | Selma Holmer | 2004 | Turebergs Simklubb | 31.99 | 1:12.89 | |||||
8 | Anna Wainikka | 2004 | Simklubben Neptun | 33.99 | 1:12.97 | |||||
9 | Sara Torstensson | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.07 | 1:13.51 | |||||
10 | Liv Asp Olsson | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 32.65 | 1:13.65 | |||||
11 | Iris Martinsson | 2005 | Simklubben Neptun | 34.24 | 1:13.93 | |||||
12 | Wilma Åhlen | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 34.01 | 1:14.43 | |||||
13 | Ella Bolmstrand | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.67 | 1:15.22 | |||||
14 | Nike Johnston | 2005 | Simklubben Neptun | 34.49 | 1:15.27 | |||||
15 | Elsa Kärvestedt | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.28 | 1:15.46 | |||||
16 | Johanna Torell | 2005 | Lidingö Simklubb | 33.82 | 1:15.98 | |||||
17 | Lina Ahlström | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.31 | 1:16.33 | |||||
18 | Agnes Behrenfeldt | 2004 | Simklubben Neptun | 36.44 | 1:16.35 | |||||
19 | Elin Furingsten | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 36.03 | 1:17.09 | |||||
20 | Elsa Lövquist | 2004 | Simklubben Neptun | 36.09 | 1:17.32 | |||||
21 | Klara Svenheim | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 36.25 | 1:17.71 | |||||
21 | Maya Levin | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 36.99 | 1:17.71 | |||||
23 | Maja Frejd | 2004 | Södertörns Simsällskap | 34.72 | 1:17.73 | |||||
24 | Sofia Lindqvist | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 36.73 | 1:17.93 | |||||
25 | Olivia Lyrberg | 2005 | Älvsjö AIK Simförening | 35.32 | 1:17.99 | |||||
26 | Elsa Bäckström | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 35.22 | 1:18.04 | |||||
27 | Lollobelle Nordström-Renlund | 2005 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 35.61 | 1:18.32 | |||||
28 | Isabelle Persson | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 36.52 | 1:18.41 | |||||
29 | Emelie Sveding | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 36.81 | 1:18.69 | |||||
30 | Emma Thur | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 36.95 | 1:18.82 | |||||
31 | Amanda Bäck | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.86 | 1:18.88 | |||||
32 | Else Jomaa | 2004 | Simklubben Neptun | 37.32 | 1:18.93 | |||||
33 | Nora Rönnbro | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 36.75 | 1:19.18 | |||||
34 | Li Elveskog | 2004 | Simklubben Neptun | 36.93 | 1:19.32 | |||||
35 | Alicia Söderlind | 2005 | Tyresö Simsällskap | 37.47 | 1:19.44 | |||||
36 | Lovisa Klingberg | 2004 | Lidingö Simklubb | 36.35 | 1:20.02 | |||||
37 | Ida Lindström | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 37.32 | 1:20.10 | |||||
38 | Emma Lidell | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 37.14 | 1:20.21 | |||||
39 | Felicia Camacho | 2004 | Södertörns Simsällskap | 37.48 | 1:20.46 | |||||
40 | Caroline Friberg | 2004 | Simklubben Neptun | 36.14 | 1:20.50 | |||||
41 | Elin Björklund | 2005 | Älvsjö AIK Simförening | 36.61 | 1:20.86 | |||||
42 | Maja Rehn | 2004 | Simklubben Neptun | 37.05 | 1:20.87 | |||||
43 | Lovisa Niska Söderqvist | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 38.62 | 1:21.58 | |||||
44 | Felicia Klintemar | 2005 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 36.86 | 1:22.04 | |||||
45 | Matilda Lindqvist | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 39.06 | 1:22.58 | |||||
46 | Emilia Karlsson Bertoli | 2005 | Tyresö Simsällskap | 38.01 | 1:22.60 | |||||
47 | Alva Herlitz | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 37.63 | 1:23.02 | |||||
48 | Alva Jacobsson | 2005 | Tyresö Simsällskap | 39.59 | 1:23.15 | |||||
49 | Fiona Karlsson | 2004 | Ösmo Simsällskap | 38.14 | 1:23.19 | |||||
50 | Ella Olsson | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 37.67 | 1:23.26 | |||||
51 | Elin Glifberg | 2004 | Lidingö Simklubb | 38.82 | 1:23.34 | |||||
52 | Ida Edvinsson | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 36.81 | 1:23.82 | |||||
53 | Linn Solehav | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 38.00 | 1:24.15 | |||||
54 | Emma Lundberg | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 37.39 | 1:24.31 | |||||
55 | Vilma Dombos | 2004 | Lidingö Simklubb | 38.63 | 1:24.97 | |||||
56 | Stella Nelson | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 38.06 | 1:26.12 | |||||
57 | Elma Ridhagen | 2004 | Tyresö Simsällskap | 40.81 | 1:26.39 | |||||
58 | Matilda Bergström | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 39.42 | 1:26.91 | |||||
59 | Julia Kantoluoto | 2005 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 38.44 | 1:26.95 | |||||
60 | Alexandra Kanhamn | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 39.73 | 1:26.96 | |||||
61 | Saga Lööf | 2005 | Simklubben Neptun | 39.78 | 1:27.15 | |||||
62 | Nerejda Zakeri | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 39.69 | 1:27.61 | |||||
63 | Klara Högfeldt | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.60 | 1:29.15 | |||||
64 | Alice Belic | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 41.25 | 1:29.35 | |||||
65 | Melody Read | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 40.57 | 1:31.90 | |||||
66 | Khulan Chinbat | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 42.57 | 1:35.19 | |||||
67 | Filippa Bergman | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 44.21 | 1:36.26 | |||||
68 | Maya Liss-Jonsson | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 47.89 | 1:38.95 | |||||
69 | Julia Isaksson | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 42.53 | 1:39.61 | |||||
70 | Tilde Bergvall | 2004 | Tyresö Simsällskap | 48.86 | 1:41.35 | |||||
- | Clara Unden | 2004 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
- | Embla Stendrake | 2005 | Åkersberga Simsällskap | DNS | ||||||
- | Fanny Aschan | 2004 | Skuru Idrottsklubb | DNS | ||||||
- | Felicia Heintz | 2004 | Skuru Idrottsklubb | DNS | ||||||
- | Lilly Eriksson | 2004 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
- | Moa Karlsson | 2005 | Hellas Simklubb | DNS | ||||||
- | Nathalie Galway | 2005 | Åkersberga Simsällskap | DNS | ||||||
- | Paulina Sunesson | 2004 | Skuru Idrottsklubb | DNS | ||||||
- | Penny Pettersdotter Wenster | 2004 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
- | Signe Kling | 2005 | Åkersberga Simsällskap | DNS | ||||||
- | Tilda Hägbom | 2005 | Skuru Idrottsklubb | DNS | ||||||
- | Elsa Axvik Reutergårdh | 2004 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Ida Nygren | 2004 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Magda Westberg | 2005 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Philippa Ledo Antunes | 2004 | Tyresö Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 4, 100m Medley Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | August Eriksson | 2004 | Turebergs Simklubb | 29.72 | 1:04.11 | |||||
2 | Gustav Niring | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 29.61 | 1:05.78 | |||||
3 | Hjalmar Mueller | 2004 | Simklubben Neptun | 31.26 | 1:06.71 | |||||
4 | Axel Lewander | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 31.78 | 1:08.20 | |||||
5 | Simon Brunn | 2004 | Tyresö Simsällskap | 31.89 | 1:08.88 | |||||
6 | Max Ringström | 2004 | Trelleborg Sim | 34.12 | 1:10.26 | |||||
7 | Gabriel Olsson | 2004 | Trelleborg Sim | 32.65 | 1:11.07 | |||||
8 | Vincent Flores | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 33.92 | 1:11.67 | |||||
9 | Morris Martin | 2004 | Simklubben Neptun | 33.79 | 1:11.82 | |||||
10 | Alexander Suei | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 32.97 | 1:11.95 | |||||
11 | Lucas Vainio | 2004 | Södertörns Simsällskap | 34.14 | 1:11.96 | |||||
12 | Max Claesson | 2004 | Ösmo Simsällskap | 34.70 | 1:12.68 | |||||
13 | Ferdinand Bang | 2005 | Simklubben Neptun | 34.81 | 1:13.11 | |||||
14 | Jan Salentin | 2004 | Simklubben Neptun | 33.89 | 1:14.48 | |||||
15 | Michael Andrée | 2004 | Ösmo Simsällskap | 33.38 | 1:14.64 | |||||
16 | Alvin Hamzehnejad | 2004 | Södertörns Simsällskap | 35.05 | 1:15.41 | |||||
17 | Anton Graner | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 33.75 | 1:17.22 | |||||
18 | Isak Widstrand | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 36.06 | 1:18.70 | |||||
19 | Gevork Sarkisyants | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 35.54 | 1:19.71 | |||||
20 | Love Lundvall | 2004 | Tyresö Simsällskap | 37.13 | 1:20.25 | |||||
21 | Martin Gertz | 2005 | Lidingö Simklubb | 38.74 | 1:20.67 | |||||
22 | Manfred Bränström | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 37.65 | 1:21.05 | |||||
23 | Filip Hägglund | 2004 | Södertörns Simsällskap | 36.79 | 1:21.75 | |||||
24 | Axel Gustavsson | 2005 | Lidingö Simklubb | 38.86 | 1:23.62 | |||||
25 | David Berggren | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.23 | 1:23.86 | |||||
26 | Jonas Harju | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.83 | 1:24.02 | |||||
27 | Felix Norlin | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 41.25 | 1:26.29 | |||||
28 | Oscar Flores | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.19 | 1:26.79 | |||||
29 | Oskar Andersen | 2005 | Simklubben Neptun | 39.77 | 1:28.53 | |||||
30 | Mikail Arslan | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 42.09 | 1:30.14 | |||||
31 | Maximus Brandt | 2005 | Tyresö Simsällskap | 40.78 | 1:32.65 | |||||
32 | Simon Alveskär Lundfeldt | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 48.04 | 1:35.71 | |||||
33 | Victor Kumlin | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 55.28 | 2:00.54 | |||||
- | Isak Ekman | 2004 | Södertörns Simsällskap | DNS | ||||||
- | Jonathan Runsten | 2005 | Ösmo Simsällskap | DNS | ||||||
- | Oliver Albinzon | 2005 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
- | Sami Alzghoul | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | DNS | ||||||
- | Theo Djuphammar | 2005 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
- | Viggo Wierup | 2005 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Gren 5, 100m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jennifer Bergström | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 30.74 | 1:06.82 | |||||
2 | Isabelle Sering | 2002 | Trelleborg Sim | 30.00 | 1:07.49 | |||||
3 | Paola Kylberg | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 31.00 | 1:08.45 | |||||
4 | Nora Segerström | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 33.28 | 1:10.29 | |||||
5 | Cecilia Viberg | 2003 | Lidingö Simklubb | 32.75 | 1:10.89 | |||||
6 | Maria Bang | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 32.67 | 1:11.49 | |||||
6 | Sofia Björkman | 2002 | Tyresö Simsällskap | 33.53 | 1:11.49 | |||||
8 | Felicia Östlund | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 34.51 | 1:11.81 | |||||
9 | Madicken Eriksson | 2003 | Simklubben Neptun | 33.78 | 1:11.95 | |||||
10 | Filippa Hammarén | 2002 | Simklubben Neptun | 32.43 | 1:12.04 | |||||
11 | Emma Parsons | 2002 | Tyresö Simsällskap | 33.33 | 1:12.08 | |||||
12 | Sofia Walsh | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 32.04 | 1:12.21 | |||||
13 | Klara Eklöf | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 32.24 | 1:12.35 | |||||
14 | Elsa Djuphammar | 2003 | Simklubben Neptun | 33.54 | 1:12.65 | |||||
15 | Hilma Hagberg Moberg | 2003 | Södertörns Simsällskap | 33.53 | 1:12.77 | |||||
16 | Amanda Andersson | 2003 | Lidingö Simklubb | 34.46 | 1:13.21 | |||||
17 | Isabelle Brodd | 2003 | Simklubben Neptun | 35.56 | 1:13.22 | |||||
18 | Heidi Saluveer | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 33.51 | 1:13.29 | |||||
19 | Freja Nordeman | 2003 | Simklubben Neptun | 33.22 | 1:13.55 | |||||
20 | Nicole Papachristou | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 32.62 | 1:13.91 | |||||
21 | Elsa Fogelsjöö | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 33.82 | 1:14.05 | |||||
22 | Hilma Brunnberg | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.71 | 1:14.60 | |||||
23 | Zeline Bengtson | 2003 | Södertörns Simsällskap | 34.08 | 1:15.04 | |||||
24 | Emelie Söderström | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 34.60 | 1:15.22 | |||||
25 | Jemina Granholm | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 33.26 | 1:15.23 | |||||
26 | Josefine Torell | 2002 | Lidingö Simklubb | 35.11 | 1:15.74 | |||||
27 | Ella Törnqvist | 2003 | Tyresö Simsällskap | 34.12 | 1:16.76 | |||||
28 | Alva Udell | 2003 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 36.65 | 1:19.17 | |||||
29 | Wilma Stendrake | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 35.20 | 1:20.04 | |||||
30 | Alice Svensson | 2002 | Simklubben Neptun | 35.87 | 1:20.74 | |||||
31 | Isadora Rosén | 2002 | Simklubben Neptun | 35.76 | 1:21.02 | |||||
32 | Filippa Tottie-Håkansson | 2003 | Tyresö Simsällskap | 35.93 | 1:21.24 | |||||
33 | Klara Isaksson | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 39.04 | 1:21.65 | |||||
34 | Hanna Carlberg | 2003 | Lidingö Simklubb | 38.71 | 1:23.70 | |||||
35 | Nora Lundberg | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 39.93 | 1:23.84 | |||||
36 | Evelina Berg | 2002 | Simklubben Neptun | 39.46 | 1:25.22 | |||||
37 | Elin Homnér | 2003 | Simklubben Neptun | 41.89 | 1:27.19 | |||||
- | Annie Dovhammar | 2003 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
- | Clara Flatow | 2003 | Åkersberga Simsällskap | DNS | ||||||
- | Josefin Pettersson | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | DNS | ||||||
- | Lovisa Edman | 2003 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
- | Matilda Ringbom | 2003 | Tyresö Simsällskap | DNS | ||||||
- | Tora Hansson | 2002 | Skuru Idrottsklubb | DNS | ||||||
- | Vendela Hillström | 2003 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
- | Alva Hagström | 2003 | Simklubben Neptun | DNF | ||||||
- | Iza Ramså Ness | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | DSQ | ||||||
Gren 6, 100m Medley Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Carl Wennerholm | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 28.17 | 1:02.19 | |||||
2 | Arvid Hallenborg | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 29.13 | 1:03.50 | |||||
3 | Lukas Malmström | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 29.48 | 1:03.72 | |||||
4 | Oliver Rasool | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 29.53 | 1:05.82 | |||||
5 | Hugo Seemann | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 31.80 | 1:06.32 | |||||
6 | Malte Haargaard | 2003 | Simklubben Neptun | 30.61 | 1:06.62 | |||||
7 | David Kjellberg | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 30.40 | 1:07.48 | |||||
8 | Emil Frisendahl | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 30.60 | 1:07.56 | |||||
9 | Linus Thörn | 2002 | Simklubben Neptun | 32.73 | 1:07.68 | |||||
10 | Pijus Guvenius | 2003 | Älvsjö AIK Simförening | 31.71 | 1:08.06 | |||||
11 | Hampus Wikner | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 32.16 | 1:08.26 | |||||
12 | Isak Wallström-Blomgren | 2003 | Simklubben Neptun | 32.14 | 1:08.41 | |||||
13 | Oscar Mogard Linden | 2002 | Simklubben Neptun | 30.85 | 1:08.74 | |||||
14 | Erik Falk | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 32.27 | 1:09.21 | |||||
15 | Victor Bäckström | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 33.11 | 1:10.36 | |||||
16 | Morgan Malmfors | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 32.45 | 1:11.18 | |||||
17 | Siavash Vatani | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 33.11 | 1:11.86 | |||||
18 | Aryan Munshi | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 32.60 | 1:12.90 | |||||
19 | Sebastian Hosokawa | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 34.18 | 1:14.42 | |||||
20 | Viktor Hansson | 2002 | Trelleborg Sim | 34.40 | 1:15.21 | |||||
21 | Kalle Glassel | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 34.63 | 1:16.09 | |||||
22 | Marcus Hultman | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 35.11 | 1:16.30 | |||||
23 | Marcus Hedlund | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 34.26 | 1:17.79 | |||||
24 | Isak Monka | 2003 | Simklubben Neptun | 37.45 | 1:18.50 | |||||
25 | Erik Olsson | 2002 | Trelleborg Sim | 36.65 | 1:20.53 | |||||
26 | Elias Kling | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 36.57 | 1:21.52 | |||||
27 | Victor Taghikhani | 2003 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 38.97 | 1:23.72 | |||||
28 | Jakob Khaytan | 2003 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 39.22 | 1:24.40 | |||||
- | Edvin Eskilsson | 2002 | Skuru Idrottsklubb | DNS | ||||||
- | Gustav Sartor | 2003 | Skuru Idrottsklubb | DNS | ||||||
- | Isak Jederström | 2002 | Åkersberga Simsällskap | DNS | ||||||
- | Jakob Rasmuson | 2003 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
- | Johan Allberg | 2002 | Skuru Idrottsklubb | DNS | ||||||
- | Troy Kroonder | 2003 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
- | Filip Berardi | 2003 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Stavros Theodosiadis | 2002 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Gren 7, 100m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Caroline Wallenborg | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 30.24 | 1:05.63 | |||||
2 | Davilda Lareva | 2000 | Trelleborg Sim | 30.08 | 1:07.11 | |||||
3 | Astrid Eriksson | 2001 | Turebergs Simklubb | 30.97 | 1:07.74 | |||||
4 | Smilla Lönnberg | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 31.60 | 1:08.44 | |||||
5 | Lea Granert | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 32.73 | 1:09.03 | |||||
6 | Sara Olsson | 1999 | Tyresö Simsällskap | 32.35 | 1:09.75 | |||||
7 | Linnea Gyllberg | 2000 | Simklubben Neptun | 31.96 | 1:10.94 | |||||
8 | Elsa Nordström | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 31.71 | 1:10.95 | |||||
9 | Alexandra Jensen | 2001 | Simklubben Neptun | 33.94 | 1:12.60 | |||||
10 | Frida Tunheim-Glad | 2001 | Trelleborg Sim | 34.41 | 1:12.74 | |||||
11 | Josefin Alm | 2001 | Tyresö Simsällskap | 32.89 | 1:13.41 | |||||
12 | Frida Björkman | 1999 | Tyresö Simsällskap | 33.98 | 1:13.74 | |||||
13 | Vinona Bothe | 1999 | Stockholmspolisens IF SF | 33.33 | 1:14.50 | |||||
14 | Ljuba Berg | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 32.97 | 1:14.71 | |||||
15 | Amanda Bekkewold | 2001 | Simklubben Neptun | 34.13 | 1:15.99 | |||||
16 | Anna Ladis | 2001 | Täby Sim | 33.80 | 1:16.02 | |||||
17 | Pernilla Hemmälin | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 36.41 | 1:18.06 | |||||
18 | Sandra Öberg | 2001 | Tyresö Simsällskap | 36.64 | 1:21.55 | |||||
19 | Maria Tavemark | 2001 | Täby Sim | 39.78 | 1:21.85 | |||||
20 | Clara Bohman | 2001 | Simklubben Neptun | 41.03 | 1:28.22 | |||||
21 | Sandra Pasanen | 2001 | Ösmo Simsällskap | 41.75 | 1:30.62 | |||||
- | Alexandra Lindén | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | DNS | ||||||
- | Alexandra Vartiainen | 2001 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
- | Alida Lilljequist | 1998 | Stockholmspolisens IF SF | DNS | ||||||
- | Emilia Bengtsson | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | DNS | ||||||
- | Moa Nyberg | 2001 | Åkersberga Simsällskap | DNS | ||||||
- | Sophie Dellmark | 2001 | Älvsjö AIK Simförening | DNS | ||||||
- | Vilma Brolund | 2001 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
Gren 8, 100m Medley Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Martin Nilsson | 1993 | Stockholmspolisens IF SF | 26.68 | 58.65 | |||||
2 | Dennis Wilkman | 1998 | Stockholmspolisens IF SF | 27.10 | 58.82 | |||||
3 | Olle Sköld | 1999 | Tyresö Simsällskap | 26.52 | 59.64 | |||||
4 | Jacob Danielsson | 1998 | Stockholmspolisens IF SF | 27.52 | 1:00.14 | |||||
5 | Victor Wågström | 1994 | Åkersberga Simsällskap | 29.25 | 1:02.19 | |||||
6 | Dexter Dalsgaard | 2001 | Simklubben Neptun | 28.46 | 1:02.58 | |||||
7 | Morgan Martinsson | 2001 | Simklubben Neptun | 29.34 | 1:03.18 | |||||
8 | Kenzo Buchli | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 28.89 | 1:03.40 | |||||
9 | Oscar Gullberg | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 28.51 | 1:03.56 | |||||
10 | Victor Simic | 2000 | Täby Sim | 28.93 | 1:03.97 | |||||
11 | Simon Blom | 1999 | Simklubben Neptun | 29.79 | 1:04.52 | |||||
12 | Mattias Rydqvist | 2000 | Trelleborg Sim | 29.07 | 1:05.15 | |||||
13 | Fredrik Jacobsson | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 29.80 | 1:06.63 | |||||
14 | David Macleod | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 28.78 | 1:07.72 | |||||
15 | Nicolas Jernberg | 2001 | Älvsjö AIK Simförening | 33.32 | 1:09.32 | |||||
16 | Adam Söderqvist | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 32.00 | 1:10.75 | |||||
16 | Karl Johan Rasmuson | 2001 | Simklubben Neptun | 32.67 | 1:10.75 | |||||
18 | Oskar Hägglund | 1999 | Södertörns Simsällskap | 31.62 | 1:11.92 | |||||
19 | Ludvig Rasmuson | 2001 | Simklubben Neptun | 33.96 | 1:14.98 | |||||
20 | Hussain Bostani | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 34.52 | 1:17.70 | |||||
21 | Javad Torabi | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 34.86 | 1:19.49 | |||||
- | Mattias Glenesk | 1994 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
- | Nils Bergman | 2001 | Skuru Idrottsklubb | DNS | ||||||
- | Victor Lloyd | 1996 | Trelleborg Sim | DNS | ||||||
Gren 9, 50m Fjärilsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ingrid Lund | 2006 | Simklubben Neptun | 31.52 | ||||||
2 | Elvira Flores | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 31.70 | ||||||
3 | Emilia Lind | 2006 | Simklubben Neptun | 31.84 | ||||||
4 | Sara Lofter | 2006 | Simklubben Neptun | 32.34 | ||||||
5 | Nora Kovacs | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 32.98 | ||||||
6 | Anna Dimitriou | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 33.97 | ||||||
7 | Alva Furingsten | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 34.09 | ||||||
8 | Anna Eneroth | 2007 | Simklubben Neptun | 34.15 | ||||||
9 | Klara Klingberg | 2006 | Lidingö Simklubb | 35.33 | ||||||
10 | Nellie Thofelt | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 35.61 | ||||||
11 | Jessica Kuhlin | 2006 | Simklubben Neptun | 35.93 | ||||||
12 | Karolina Tylets | 2006 | Åkersberga Simsällskap | 36.75 | ||||||
13 | Meja Thunvall | 2006 | Ösmo Simsällskap | 37.08 | ||||||
14 | Agnes Salmi | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 37.54 | ||||||
15 | Ines Wijk | 2006 | Simklubben Neptun | 37.63 | ||||||
16 | Ellinor Eldh | 2006 | Södertörns Simsällskap | 37.88 | ||||||
17 | Alice Stenbeck | 2006 | Simklubben Neptun | 38.10 | ||||||
18 | Lea Rodin | 2006 | Simklubben Neptun | 38.45 | ||||||
19 | Vida Haesert | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.50 | ||||||
20 | Amelia Gustafsson | 2006 | Simklubben Neptun | 38.63 | ||||||
21 | Sofia Bang | 2007 | Simklubben Neptun | 39.08 | ||||||
22 | Juni Stenbacka | 2007 | Södertörns Simsällskap | 39.29 | ||||||
23 | Sara Wattad | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 39.49 | ||||||
24 | Delara Ronquist | 2007 | Simklubben Neptun | 39.59 | ||||||
25 | Linnea Farrar | 2006 | Simklubben Neptun | 39.93 | ||||||
26 | Ebba Mattisson | 2006 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 40.12 | ||||||
27 | Sheila Hedman | 2006 | Simklubben Neptun | 40.40 | ||||||
28 | Elsa Lundström | 2006 | Simklubben Neptun | 40.78 | ||||||
29 | Signe Mueller | 2007 | Simklubben Neptun | 40.95 | ||||||
30 | Elise Karlsson | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 41.10 | ||||||
31 | Hedvig Duit | 2008 | Simklubben Neptun | 41.42 | ||||||
32 | Felicia Berg | 2007 | Simklubben Neptun | 41.50 | ||||||
33 | Emma Johanson | 2008 | Södertörns Simsällskap | 41.60 | ||||||
34 | Anna Eklöf | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 42.39 | ||||||
35 | Tyra Korent | 2006 | Åkersberga Simsällskap | 42.49 | ||||||
36 | Elisia Berg | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 43.98 | ||||||
37 | Julia Rodriguez Räms | 2007 | Skuru Idrottsklubb | 44.15 | ||||||
38 | Nicole Dvali | 2007 | Åkersberga Simsällskap | 44.20 | ||||||
39 | Olivia Bäck | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 44.62 | ||||||
40 | Tilde Furingsten | 2008 | Skuru Idrottsklubb | 44.75 | ||||||
41 | Rebecca Friberg | 2006 | Simklubben Neptun | 44.78 | ||||||
42 | Lovis Carltoft | 2008 | Simklubben Neptun | 45.22 | ||||||
43 | Iris Flykt-Rosén | 2007 | Skuru Idrottsklubb | 45.32 | ||||||
44 | Frida Forsmark | 2008 | Simklubben Neptun | 45.43 | ||||||
45 | Julia Lundgren | 2007 | Simklubben Neptun | 46.70 | ||||||
46 | Tuva Eriksson | 2006 | Älvsjö AIK Simförening | 47.73 | ||||||
47 | Alicia Dahlberg | 2007 | Simklubben Neptun | 47.85 | ||||||
48 | Emelie Bilands | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 48.00 | ||||||
49 | Molly Alveskär Lundfeldt | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 48.30 | ||||||
50 | Olivia Strömberg | 2007 | Simklubben Neptun | 49.13 | ||||||
51 | Fidelie Börnesson | 2007 | Tyresö Simsällskap | 49.81 | ||||||
- | Agnes Öhman | 2006 | Ösmo Simsällskap | DNS | ||||||
- | Ella Pahlén | 2007 | Tyresö Simsällskap | DNS | ||||||
- | Hilma Stenbeck | 2008 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
- | Molly Brodd | 2008 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
- | Nova Gerhardsson | 2006 | Södertörns Simsällskap | DNS | ||||||
- | Sofia Lövqvist | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
Gren 10, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Aksel Hillerström Vagli | 2006 | Simklubben Neptun | 32.52 | ||||||
2 | Samuel Flores | 2008 | Stockholms Kappsimningsklubb | 33.81 | ||||||
3 | Gustav Storell | 2006 | Södertörns Simsällskap | 34.07 | ||||||
4 | Marcus Lundgren | 2006 | Simklubben Neptun | 34.14 | ||||||
5 | William Hamilton | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.82 | ||||||
6 | Oliver Rundström | 2008 | Simklubben Neptun | 35.92 | ||||||
7 | Theodor Gladare | 2007 | Simklubben Neptun | 36.60 | ||||||
8 | Adam Joseph Michel | 2006 | Lidingö Simklubb | 36.95 | ||||||
9 | Jonas Kvist | 2006 | Ösmo Simsällskap | 37.52 | ||||||
10 | Tee Thern | 2006 | Simklubben Neptun | 37.64 | ||||||
11 | Walter Herulf | 2006 | Simklubben Neptun | 37.67 | ||||||
12 | Axel Skott Storheden | 2006 | Simklubben Neptun | 37.73 | ||||||
13 | Milton Eriksson | 2007 | Simklubben Neptun | 37.83 | ||||||
14 | Gabriel Klinge | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 37.97 | ||||||
15 | Christos Theodosiadis | 2006 | Simklubben Neptun | 38.01 | ||||||
16 | Allan Herulf | 2006 | Simklubben Neptun | 38.49 | ||||||
17 | Simon Rehn | 2008 | Simklubben Neptun | 38.80 | ||||||
18 | Melvin Bosson | 2006 | Åkersberga Simsällskap | 39.11 | ||||||
19 | Sam Hamzehnejad | 2006 | Södertörns Simsällskap | 39.28 | ||||||
20 | Alexander Trindade | 2006 | Simklubben Neptun | 39.32 | ||||||
21 | Otto Sahlée | 2007 | Stockholmspolisens IF SF | 39.34 | ||||||
22 | Casper Drozdz | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.65 | ||||||
23 | William Martin-Lamm | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 40.00 | ||||||
24 | Hugo Patrikson | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 41.26 | ||||||
25 | Julius Dorch Juliusson | 2007 | Södertörns Simsällskap | 42.22 | ||||||
26 | Ludvig Löfström | 2006 | Simklubben Neptun | 42.28 | ||||||
27 | Vincent Nordlander | 2007 | Simklubben Neptun | 42.50 | ||||||
28 | Elliott Sundström | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 42.55 | ||||||
29 | Zacharias Sandström | 2007 | Simklubben Neptun | 43.53 | ||||||
30 | William Forsberg Meinhart | 2007 | Simklubben Neptun | 44.21 | ||||||
31 | Eskil Bränström | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 44.92 | ||||||
32 | Hugo Holmlund | 2007 | Simklubben Neptun | 46.42 | ||||||
33 | Otto Andersson | 2008 | Tyresö Simsällskap | 46.45 | ||||||
34 | Marco Blix Grimaldi | 2007 | Simklubben Neptun | 46.99 | ||||||
35 | Jordan Sundström | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 53.53 | ||||||
36 | Vide Kling | 2007 | Åkersberga Simsällskap | 58.24 | ||||||
37 | Simon Ericsson | 2006 | Åkersberga Simsällskap | 59.05 | ||||||
- | Jonatan Eriksson | 2006 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
- | Måns Gunnarson | 2006 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Gren 11, 50m Fjärilsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Isa Lundgren Sonnergren | 2004 | Simklubben Neptun | 29.68 | ||||||
2 | Liv Asp Olsson | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 30.49 | ||||||
3 | Vilma Andersson | 2004 | Trelleborg Sim | 31.08 | ||||||
4 | Selma Holmer | 2004 | Turebergs Simklubb | 31.17 | ||||||
5 | Sara Arnö | 2004 | Turebergs Simklubb | 31.33 | ||||||
6 | Johanna Bagelius | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 31.58 | ||||||
7 | Felicia Heintz | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 31.61 | ||||||
8 | Ella Bolmstrand | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 31.68 | ||||||
9 | Tea Angerfelt | 2004 | Tyresö Simsällskap | 31.69 | ||||||
10 | Wilma Åhlen | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 32.00 | ||||||
11 | Anna Wainikka | 2004 | Simklubben Neptun | 32.41 | ||||||
12 | Lovisa Ramsten | 2005 | Simklubben Neptun | 32.42 | ||||||
13 | Elin Furingsten | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 32.55 | ||||||
14 | Maja Frejd | 2004 | Södertörns Simsällskap | 32.71 | ||||||
15 | Elsa Kärvestedt | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 33.22 | ||||||
16 | Ella Engelgren | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 33.25 | ||||||
17 | Klara Svenheim | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 33.29 | ||||||
18 | Sara Torstensson | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 33.51 | ||||||
19 | Elsa Lövquist | 2004 | Simklubben Neptun | 33.59 | ||||||
20 | Veronika Hiram | 2004 | Södertörns Simsällskap | 33.69 | ||||||
21 | Olivia Lyrberg | 2005 | Älvsjö AIK Simförening | 33.75 | ||||||
22 | Johanna Torell | 2005 | Lidingö Simklubb | 33.83 | ||||||
23 | Ida Lindström | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 33.99 | ||||||
24 | Maja Wallberg | 2005 | Simklubben Neptun | 34.05 | ||||||
25 | Molly Rantil | 2005 | Simklubben Neptun | 34.14 | ||||||
26 | Lina Ahlström | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.22 | ||||||
27 | Sofia Lindqvist | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 34.32 | ||||||
28 | Amanda Bäck | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.37 | ||||||
29 | Emma Lundberg | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 34.65 | ||||||
30 | Emelie Sveding | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.67 | ||||||
31 | Elin Björklund | 2005 | Älvsjö AIK Simförening | 34.69 | ||||||
32 | Iris Martinsson | 2005 | Simklubben Neptun | 34.71 | ||||||
33 | Elsa Bäckström | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 34.82 | ||||||
34 | Elisa Sundberg | 2005 | Simklubben Neptun | 34.89 | ||||||
35 | Lollobelle Nordström-Renlund | 2005 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 34.98 | ||||||
36 | Lovisa Klingberg | 2004 | Lidingö Simklubb | 35.06 | ||||||
37 | Agnes Behrenfeldt | 2004 | Simklubben Neptun | 35.19 | ||||||
38 | Nike Johnston | 2005 | Simklubben Neptun | 35.35 | ||||||
39 | Emma Thur | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 35.41 | ||||||
40 | Clara Unden | 2004 | Simklubben Neptun | 35.51 | ||||||
41 | Li Elveskog | 2004 | Simklubben Neptun | 35.60 | ||||||
42 | Isabelle Persson | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 35.65 | ||||||
43 | Emma Lidell | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 35.68 | ||||||
44 | Magda Westberg | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 35.69 | ||||||
45 | Linn Solehav | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 36.05 | ||||||
45 | Maja Rehn | 2004 | Simklubben Neptun | 36.05 | ||||||
47 | Else Jomaa | 2004 | Simklubben Neptun | 36.15 | ||||||
47 | Vilma Dombos | 2004 | Lidingö Simklubb | 36.15 | ||||||
49 | Felicia Camacho | 2004 | Södertörns Simsällskap | 36.18 | ||||||
50 | Lovisa Niska Söderqvist | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 36.22 | ||||||
51 | Melanie Blix Grimaldi | 2005 | Simklubben Neptun | 36.29 | ||||||
52 | Maya Levin | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 36.37 | ||||||
53 | Nora Rönnbro | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 36.72 | ||||||
54 | Ida Edvinsson | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 36.96 | ||||||
55 | Alva Herlitz | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 37.16 | ||||||
56 | Felicia Klintemar | 2005 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 37.20 | ||||||
57 | Alicia Söderlind | 2005 | Tyresö Simsällskap | 37.34 | ||||||
58 | Ida Nygren | 2004 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 37.75 | ||||||
59 | Elin Glifberg | 2004 | Lidingö Simklubb | 37.98 | ||||||
60 | Nerejda Zakeri | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 38.07 | ||||||
61 | Elina Szeplaky | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 38.10 | ||||||
62 | Emilia Karlsson Bertoli | 2005 | Tyresö Simsällskap | 38.13 | ||||||
63 | Stella Nelson | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 38.21 | ||||||
64 | Alexandra Kanhamn | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 38.29 | ||||||
64 | Fiona Karlsson | 2004 | Ösmo Simsällskap | 38.29 | ||||||
66 | Klara Högfeldt | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.81 | ||||||
67 | Matilda Bergström | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 41.35 | ||||||
68 | Melody Read | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 41.69 | ||||||
69 | Alice Belic | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 42.95 | ||||||
70 | Philippa Ledo Antunes | 2004 | Tyresö Simsällskap | 44.01 | ||||||
71 | Filippa Bergman | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 44.81 | ||||||
72 | Julia Isaksson | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 48.49 | ||||||
- | Embla Stendrake | 2005 | Åkersberga Simsällskap | DNS | ||||||
- | Lilly Eriksson | 2004 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
- | Matilda Lindqvist | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | DNS | ||||||
- | Nathalie Galway | 2005 | Åkersberga Simsällskap | DNS | ||||||
- | Signe Kling | 2005 | Åkersberga Simsällskap | DNS | ||||||
- | Tilda Hägbom | 2005 | Skuru Idrottsklubb | DNS | ||||||
- | Elma Ridhagen | 2004 | Tyresö Simsällskap | DNF | ||||||
- | Erica Griberg | 2005 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 12, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | August Eriksson | 2004 | Turebergs Simklubb | 28.31 | ||||||
2 | Axel Lewander | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 29.45 | ||||||
3 | Gustav Niring | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 29.54 | ||||||
4 | Hjalmar Mueller | 2004 | Simklubben Neptun | 29.67 | ||||||
5 | Alexander Suei | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 29.70 | ||||||
6 | Michael Andrée | 2004 | Ösmo Simsällskap | 29.75 | ||||||
7 | Max Ringström | 2004 | Trelleborg Sim | 30.17 | ||||||
8 | Simon Brunn | 2004 | Tyresö Simsällskap | 30.66 | ||||||
9 | Anton Graner | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 30.90 | ||||||
10 | Morris Martin | 2004 | Simklubben Neptun | 31.68 | ||||||
11 | Vincent Flores | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 31.97 | ||||||
12 | Tim Rogersson | 2005 | Simklubben Neptun | 32.74 | ||||||
13 | Gustav Edman | 2005 | Simklubben Neptun | 32.81 | ||||||
14 | Gabriel Olsson | 2004 | Trelleborg Sim | 33.02 | ||||||
15 | Lucas Vainio | 2004 | Södertörns Simsällskap | 33.05 | ||||||
16 | Ferdinand Bang | 2005 | Simklubben Neptun | 33.14 | ||||||
17 | Max Claesson | 2004 | Ösmo Simsällskap | 33.44 | ||||||
18 | Alvin Hamzehnejad | 2004 | Södertörns Simsällskap | 33.59 | ||||||
19 | Uno Härmark | 2005 | Simklubben Neptun | 33.62 | ||||||
20 | Jan Salentin | 2004 | Simklubben Neptun | 34.12 | ||||||
21 | Philip Palmqvist | 2005 | Simklubben Neptun | 34.46 | ||||||
22 | Isak Widstrand | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 34.67 | ||||||
23 | Manfred Bränström | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 34.82 | ||||||
24 | Gevork Sarkisyants | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 35.28 | ||||||
25 | Oscar Flores | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.67 | ||||||
26 | David Berggren | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.82 | ||||||
27 | Jonas Harju | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 36.17 | ||||||
28 | Johannes Barkarö | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 36.68 | ||||||
29 | Martin Gertz | 2005 | Lidingö Simklubb | 37.44 | ||||||
30 | Love Lundvall | 2004 | Tyresö Simsällskap | 38.37 | ||||||
31 | Filip Hägglund | 2004 | Södertörns Simsällskap | 38.83 | ||||||
32 | Georgios Theodosiadis | 2005 | Simklubben Neptun | 39.26 | ||||||
33 | Oskar Andersen | 2005 | Simklubben Neptun | 39.47 | ||||||
34 | Axel Gustavsson | 2005 | Lidingö Simklubb | 39.50 | ||||||
35 | Felix Norlin | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 41.10 | ||||||
36 | Leo Brehmer | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 43.44 | ||||||
37 | Jonathan Runsten | 2005 | Ösmo Simsällskap | 44.34 | ||||||
38 | Simon Alveskär Lundfeldt | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 46.84 | ||||||
- | Hampus Bengtsson | 2005 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
- | Isak Ekman | 2004 | Södertörns Simsällskap | DNS | ||||||
- | Oliver Albinzon | 2005 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
- | Sami Alzghoul | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | DNS | ||||||
- | Theo Djuphammar | 2005 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
- | Viggo Wierup | 2005 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
Gren 13, 50m Fjärilsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Isabelle Sering | 2002 | Trelleborg Sim | 29.22 | ||||||
2 | Paola Kylberg | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 30.22 | ||||||
3 | Jennifer Bergström | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 30.38 | ||||||
4 | Klara Eklöf | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 30.81 | ||||||
5 | Sofia Walsh | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 30.84 | ||||||
6 | Rebecca Sandström | 2003 | Lidingö Simklubb | 31.04 | ||||||
7 | Alva Hagström | 2003 | Simklubben Neptun | 31.24 | ||||||
8 | Heidi Saluveer | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 31.47 | ||||||
9 | Cecilia Viberg | 2003 | Lidingö Simklubb | 31.61 | ||||||
10 | Emma Parsons | 2002 | Tyresö Simsällskap | 31.62 | ||||||
11 | Amanda Andersson | 2003 | Lidingö Simklubb | 31.66 | ||||||
12 | Filippa Hammarén | 2002 | Simklubben Neptun | 31.70 | ||||||
13 | Nora Segerström | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 31.88 | ||||||
14 | Josephine Junehed | 2002 | Täby Sim | 31.99 | ||||||
15 | Maria Bang | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 32.00 | ||||||
16 | Jemina Granholm | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 32.37 | ||||||
17 | Hilma Hagberg Moberg | 2003 | Södertörns Simsällskap | 32.41 | ||||||
18 | Madicken Eriksson | 2003 | Simklubben Neptun | 32.52 | ||||||
19 | Elsa Djuphammar | 2003 | Simklubben Neptun | 32.60 | ||||||
20 | Hilma Brunnberg | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 32.68 | ||||||
21 | Freja Nordeman | 2003 | Simklubben Neptun | 33.03 | ||||||
22 | Felicia Östlund | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 33.11 | ||||||
23 | Elsa Fogelsjöö | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 33.13 | ||||||
24 | Josefine Torell | 2002 | Lidingö Simklubb | 33.39 | ||||||
25 | Sofia Björkman | 2002 | Tyresö Simsällskap | 33.41 | ||||||
26 | Nicole Papachristou | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 33.42 | ||||||
27 | Alice Svensson | 2002 | Simklubben Neptun | 33.68 | ||||||
28 | Ella Törnqvist | 2003 | Tyresö Simsällskap | 33.82 | ||||||
29 | Isabelle Brodd | 2003 | Simklubben Neptun | 34.21 | ||||||
30 | Zeline Bengtson | 2003 | Södertörns Simsällskap | 34.46 | ||||||
31 | Wilma Stendrake | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 34.70 | ||||||
32 | Hanna Carlberg | 2003 | Lidingö Simklubb | 34.79 | ||||||
33 | Alva Udell | 2003 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 36.41 | ||||||
34 | Evelina Berg | 2002 | Simklubben Neptun | 37.32 | ||||||
35 | Klara Isaksson | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 38.29 | ||||||
36 | Jelena Lajsic | 2002 | Simklubben Neptun | 38.52 | ||||||
37 | Nora Lundberg | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 39.29 | ||||||
38 | Elin Homnér | 2003 | Simklubben Neptun | 42.01 | ||||||
- | Alice Fahlén | 2003 | Lidingö Simklubb | DNS | ||||||
- | Annie Dovhammar | 2003 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
- | Josefin Pettersson | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | DNS | ||||||
- | Lovisa Edman | 2003 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
- | Matilda Ringbom | 2003 | Tyresö Simsällskap | DNS | ||||||
- | Sara Kärvestedt | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Sophie Bladin | 2002 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
- | Tora Hansson | 2002 | Skuru Idrottsklubb | DNS | ||||||
- | Vendela Hillström | 2003 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
Gren 14, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Carl Wennerholm | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 26.40 | ||||||
2 | Troy Kroonder | 2003 | Simklubben Neptun | 27.03 | ||||||
3 | Arvid Hallenborg | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 27.45 | ||||||
4 | Emil Tikkanen | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 27.60 | ||||||
5 | Lukas Malmström | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 27.61 | ||||||
6 | Oliver Rasool | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 27.72 | ||||||
7 | Karl Palmqvist | 2002 | Simklubben Neptun | 27.73 | ||||||
8 | Morgan Malmfors | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 29.02 | ||||||
9 | Oscar Mogard Linden | 2002 | Simklubben Neptun | 29.18 | ||||||
10 | Hugo Seemann | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 29.42 | ||||||
11 | Malte Haargaard | 2003 | Simklubben Neptun | 29.59 | ||||||
12 | Emil Frisendahl | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 29.62 | ||||||
13 | Linus Thörn | 2002 | Simklubben Neptun | 29.82 | ||||||
14 | Victor Bäckström | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 29.85 | ||||||
15 | Erik Falk | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 29.91 | ||||||
16 | Isak Wallström-Blomgren | 2003 | Simklubben Neptun | 30.08 | ||||||
17 | David Kjellberg | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 30.20 | ||||||
17 | Hampus Wikner | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 30.20 | ||||||
19 | Johannes Fällgren | 2002 | Lidingö Simklubb | 30.36 | ||||||
20 | Pijus Guvenius | 2003 | Älvsjö AIK Simförening | 30.70 | ||||||
21 | Daniel Gnalin | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 30.75 | ||||||
22 | Jakob Gnalin | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 30.96 | ||||||
23 | Stavros Theodosiadis | 2002 | Simklubben Neptun | 31.00 | ||||||
24 | Siavash Vatani | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 31.06 | ||||||
25 | Aryan Munshi | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 31.76 | ||||||
26 | Viktor Hansson | 2002 | Trelleborg Sim | 32.49 | ||||||
27 | Sebastian Hosokawa | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 33.09 | ||||||
28 | Marcus Hultman | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 33.28 | ||||||
29 | Marcus Hedlund | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 33.48 | ||||||
30 | Elias Kling | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 33.97 | ||||||
31 | Erik Olsson | 2002 | Trelleborg Sim | 34.39 | ||||||
32 | Kalle Glassel | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 34.96 | ||||||
33 | Victor Taghikhani | 2003 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 35.62 | ||||||
34 | Filip Berardi | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 35.89 | ||||||
35 | Iheb Daboussi | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 37.57 | ||||||
36 | Jakob Khaytan | 2003 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 38.91 | ||||||
- | Axel Flykt-Rosén | 2002 | Skuru Idrottsklubb | DNS | ||||||
- | Edvin Eskilsson | 2002 | Skuru Idrottsklubb | DNS | ||||||
- | Gustav Sartor | 2003 | Skuru Idrottsklubb | DNS | ||||||
- | Isak Jederström | 2002 | Åkersberga Simsällskap | DNS | ||||||
- | Jakob Rasmuson | 2003 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
- | Johan Allberg | 2002 | Skuru Idrottsklubb | DNS | ||||||
Gren 15, 50m Fjärilsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Caroline Wallenborg | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 29.15 | ||||||
2 | Davilda Lareva | 2000 | Trelleborg Sim | 29.53 | ||||||
3 | Olivia Stille | 2000 | Turebergs Simklubb | 29.61 | ||||||
4 | Smilla Lönnberg | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 29.76 | ||||||
5 | Elsa Nordström | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 30.03 | ||||||
6 | Vilma Brolund | 2001 | Simklubben Neptun | 30.18 | ||||||
7 | Sara Olsson | 1999 | Tyresö Simsällskap | 30.60 | ||||||
8 | Alexandra Jensen | 2001 | Simklubben Neptun | 30.76 | ||||||
9 | Ljuba Berg | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 30.96 | ||||||
10 | Linnea Gyllberg | 2000 | Simklubben Neptun | 31.44 | ||||||
11 | Frida Tunheim-Glad | 2001 | Trelleborg Sim | 31.53 | ||||||
12 | Amanda Bekkewold | 2001 | Simklubben Neptun | 31.86 | ||||||
13 | Manjiri Bhat | 2000 | Lidingö Simklubb | 32.41 | ||||||
14 | Lea Granert | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 32.50 | ||||||
15 | Josefin Alm | 2001 | Tyresö Simsällskap | 33.11 | ||||||
16 | Ella Ericson | 2000 | Simklubben Neptun | 33.33 | ||||||
17 | Pernilla Hemmälin | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 33.46 | ||||||
18 | Wilma Öberg | 2001 | Tyresö Simsällskap | 33.75 | ||||||
19 | Anna Ladis | 2001 | Täby Sim | 34.03 | ||||||
20 | Sandra Öberg | 2001 | Tyresö Simsällskap | 34.09 | ||||||
21 | Frida Björkman | 1999 | Tyresö Simsällskap | 34.20 | ||||||
22 | Vinona Bothe | 1999 | Stockholmspolisens IF SF | 35.03 | ||||||
23 | Maria Tavemark | 2001 | Täby Sim | 38.58 | ||||||
- | Alexandra Lindén | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | DNS | ||||||
- | Alexandra Vartiainen | 2001 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
- | Emilia Bengtsson | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | DNS | ||||||
- | Moa Nyberg | 2001 | Åkersberga Simsällskap | DNS | ||||||
- | Sophie Dellmark | 2001 | Älvsjö AIK Simförening | DNS | ||||||
- | Vera Sköld | 2001 | Tyresö Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 16, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Pontus Flodqvist | 1988 | Simklubben Neptun | 24.56 | ||||||
2 | Linus Magnusson | 1990 | Simklubben Neptun | 25.08 | ||||||
3 | Jacob Danielsson | 1998 | Stockholmspolisens IF SF | 25.33 | ||||||
4 | Martin Nilsson | 1993 | Stockholmspolisens IF SF | 25.52 | ||||||
5 | Dennis Wilkman | 1998 | Stockholmspolisens IF SF | 25.87 | ||||||
6 | Olle Sköld | 1999 | Tyresö Simsällskap | 25.98 | ||||||
8 | Oscar Gullberg | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 26.83 | ||||||
9 | Noah Stenström | 2000 | Lidingö Simklubb | 27.37 | ||||||
10 | Morgan Martinsson | 2001 | Simklubben Neptun | 27.78 | ||||||
11 | Gabriel Henkel | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 27.91 | ||||||
12 | Mattias Rydqvist | 2000 | Trelleborg Sim | 27.94 | ||||||
13 | David Macleod | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 28.02 | ||||||
14 | Philip Björklund | 1992 | Stockholms Kappsimningsklubb | 28.10 | ||||||
15 | Dexter Dalsgaard | 2001 | Simklubben Neptun | 28.11 | ||||||
15 | Kenzo Buchli | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 28.11 | ||||||
17 | Simon Blom | 1999 | Simklubben Neptun | 28.29 | ||||||
18 | Christian Norberg | 1998 | Stockholmspolisens IF SF | 28.40 | ||||||
19 | Victor Simic | 2000 | Täby Sim | 28.48 | ||||||
20 | Fredrik Jacobsson | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 28.61 | ||||||
21 | Karl Johan Rasmuson | 2001 | Simklubben Neptun | 29.73 | ||||||
22 | Adam Söderqvist | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 30.12 | ||||||
23 | Nicolas Jernberg | 2001 | Älvsjö AIK Simförening | 30.31 | ||||||
24 | Oskar Hägglund | 1999 | Södertörns Simsällskap | 30.77 | ||||||
25 | Per Wangel | 1991 | Stockholmspolisens IF SF | 31.48 | ||||||
26 | Hussain Bostani | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 33.79 | ||||||
27 | Javad Torabi | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 34.20 | ||||||
- | Mattias Glenesk | 1994 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
- | Nils Bergman | 2001 | Skuru Idrottsklubb | DNS | ||||||
- | Victor Lloyd | 1996 | Trelleborg Sim | DNS | ||||||
Gren 17, 50m Ryggsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Klara Klingberg | 2006 | Lidingö Simklubb | 33.75 | ||||||
2 | Emilia Lind | 2006 | Simklubben Neptun | 33.95 | ||||||
3 | Sara Lofter | 2006 | Simklubben Neptun | 33.97 | ||||||
4 | Elvira Flores | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.36 | ||||||
5 | Nora Kovacs | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 35.86 | ||||||
6 | Ingrid Lund | 2006 | Simklubben Neptun | 36.32 | ||||||
7 | Anna Dimitriou | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 36.63 | ||||||
8 | Anna Eneroth | 2007 | Simklubben Neptun | 36.86 | ||||||
9 | Ellinor Eldh | 2006 | Södertörns Simsällskap | 37.31 | ||||||
10 | Alice Stenbeck | 2006 | Simklubben Neptun | 37.39 | ||||||
11 | Meja Thunvall | 2006 | Ösmo Simsällskap | 37.66 | ||||||
12 | Alva Furingsten | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 37.78 | ||||||
13 | Ines Wijk | 2006 | Simklubben Neptun | 38.54 | ||||||
14 | Jessica Kuhlin | 2006 | Simklubben Neptun | 39.13 | ||||||
15 | Karolina Tylets | 2006 | Åkersberga Simsällskap | 39.14 | ||||||
16 | Ebba Mattisson | 2006 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 39.36 | ||||||
17 | Juni Stenbacka | 2007 | Södertörns Simsällskap | 39.61 | ||||||
18 | Agnes Salmi | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 39.91 | ||||||
19 | Lea Rodin | 2006 | Simklubben Neptun | 40.06 | ||||||
20 | Sofia Bang | 2007 | Simklubben Neptun | 40.52 | ||||||
21 | Amelia Gustafsson | 2006 | Simklubben Neptun | 40.77 | ||||||
22 | Alice Hell | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 41.45 | ||||||
23 | Anna Eklöf | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 41.50 | ||||||
24 | Frida Forsmark | 2008 | Simklubben Neptun | 41.73 | ||||||
25 | Linnea Farrar | 2006 | Simklubben Neptun | 42.16 | ||||||
26 | Julia Rodriguez Räms | 2007 | Skuru Idrottsklubb | 42.64 | ||||||
27 | Tyra Korent | 2006 | Åkersberga Simsällskap | 43.12 | ||||||
28 | Sheila Hedman | 2006 | Simklubben Neptun | 43.18 | ||||||
29 | Felicia Berg | 2007 | Simklubben Neptun | 43.43 | ||||||
30 | Alicia Dahlberg | 2007 | Simklubben Neptun | 43.74 | ||||||
31 | Emelie Bilands | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 44.04 | ||||||
32 | Sofie Helgstrand | 2006 | Älvsjö AIK Simförening | 44.21 | ||||||
33 | Nicole Dvali | 2007 | Åkersberga Simsällskap | 44.41 | ||||||
34 | Elise Karlsson | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 44.68 | ||||||
35 | Emma Johanson | 2008 | Södertörns Simsällskap | 44.75 | ||||||
36 | Sandra Ignatjovic | 2007 | Stockholmspolisens IF SF | 45.11 | ||||||
37 | Sofia Glifberg | 2008 | Lidingö Simklubb | 45.35 | ||||||
38 | Iris Flykt-Rosén | 2007 | Skuru Idrottsklubb | 45.42 | ||||||
39 | Elisia Berg | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 45.47 | ||||||
40 | Elsa Lundström | 2006 | Simklubben Neptun | 45.58 | ||||||
41 | Lovis Carltoft | 2008 | Simklubben Neptun | 45.82 | ||||||
42 | Nova Gerhardsson | 2006 | Södertörns Simsällskap | 46.53 | ||||||
43 | Clementina Orsi | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 46.65 | ||||||
44 | Tilde Furingsten | 2008 | Skuru Idrottsklubb | 46.85 | ||||||
45 | Signe Mueller | 2007 | Simklubben Neptun | 46.88 | ||||||
46 | Olivia Bäck | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 47.42 | ||||||
47 | Maja Andersson | 2006 | Tyresö Simsällskap | 47.87 | ||||||
48 | Hedvig Duit | 2008 | Simklubben Neptun | 48.26 | ||||||
49 | Alice Blomqvist | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 49.36 | ||||||
50 | Molly Alveskär Lundfeldt | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 49.41 | ||||||
51 | Alva Ek | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 49.76 | ||||||
52 | Stella Forsell | 2007 | Stockholmspolisens IF SF | 50.05 | ||||||
53 | Olivia Strömberg | 2007 | Simklubben Neptun | 50.26 | ||||||
54 | Moa Jägerskog | 2007 | Stockholmspolisens IF SF | 50.75 | ||||||
55 | Julia Lundgren | 2007 | Simklubben Neptun | 51.08 | ||||||
56 | Elisa Olsson | 2007 | Stockholmspolisens IF SF | 52.96 | ||||||
57 | Thea Holmberg | 2007 | Tyresö Simsällskap | 53.88 | ||||||
58 | Selin Bozdag | 2007 | Stockholmspolisens IF SF | 55.91 | ||||||
59 | Wilma Brunn | 2007 | Tyresö Simsällskap | 56.31 | ||||||
- | Agnes Öhman | 2006 | Ösmo Simsällskap | DNS | ||||||
- | Ella Pahlén | 2007 | Tyresö Simsällskap | DNS | ||||||
- | Fidelie Börnesson | 2007 | Tyresö Simsällskap | DNS | ||||||
- | Hilma Stenbeck | 2008 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
- | Lilly James-Killer | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | DNS | ||||||
- | Molly Brodd | 2008 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
- | Sofia Lövqvist | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Delara Ronquist | 2007 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Judith Toorell | 2007 | Stockholmspolisens IF SF | DSQ | ||||||
- | Malin Johansson | 2007 | Älvsjö AIK Simförening | DSQ | ||||||
- | Tuva Eriksson | 2006 | Älvsjö AIK Simförening | DSQ | ||||||
- | Wilma Jernberg | 2007 | Tyresö Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 18, 50m Ryggsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Aksel Hillerström Vagli | 2006 | Simklubben Neptun | 33.81 | ||||||
2 | William Hamilton | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 36.48 | ||||||
3 | Oliver Rundström | 2008 | Simklubben Neptun | 37.44 | ||||||
4 | Marcus Lundgren | 2006 | Simklubben Neptun | 37.49 | ||||||
5 | Måns Gunnarson | 2006 | Simklubben Neptun | 37.56 | ||||||
6 | Gustav Storell | 2006 | Södertörns Simsällskap | 37.61 | ||||||
7 | Tee Thern | 2006 | Simklubben Neptun | 37.94 | ||||||
8 | Samuel Flores | 2008 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.62 | ||||||
8 | Walter Herulf | 2006 | Simklubben Neptun | 38.62 | ||||||
10 | Jonas Kvist | 2006 | Ösmo Simsällskap | 38.72 | ||||||
10 | Rasmus Bäckman | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 38.72 | ||||||
12 | Adam Joseph Michel | 2006 | Lidingö Simklubb | 38.75 | ||||||
13 | Gabriel Klinge | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 38.85 | ||||||
14 | Theodor Gladare | 2007 | Simklubben Neptun | 38.91 | ||||||
15 | Milton Eriksson | 2007 | Simklubben Neptun | 39.37 | ||||||
16 | Ludvig Löfström | 2006 | Simklubben Neptun | 39.50 | ||||||
17 | Christos Theodosiadis | 2006 | Simklubben Neptun | 39.65 | ||||||
18 | Casper Drozdz | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 40.19 | ||||||
19 | Melvin Bosson | 2006 | Åkersberga Simsällskap | 40.66 | ||||||
20 | William Martin-Lamm | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 40.91 | ||||||
21 | Simon Rehn | 2008 | Simklubben Neptun | 40.99 | ||||||
22 | Leon Bocké | 2006 | Åkersberga Simsällskap | 41.59 | ||||||
23 | Eskil Bränström | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 42.55 | ||||||
24 | Zacharias Sandström | 2007 | Simklubben Neptun | 42.70 | ||||||
25 | Axel Skott Storheden | 2006 | Simklubben Neptun | 42.80 | ||||||
26 | Hugo Patrikson | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 42.96 | ||||||
27 | Julius Dorch Juliusson | 2007 | Södertörns Simsällskap | 43.32 | ||||||
28 | Alexander Trindade | 2006 | Simklubben Neptun | 43.50 | ||||||
29 | Elliott Sundström | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 43.74 | ||||||
30 | Otto Andersson | 2008 | Tyresö Simsällskap | 43.92 | ||||||
31 | Allan Herulf | 2006 | Simklubben Neptun | 44.41 | ||||||
32 | Marco Blix Grimaldi | 2007 | Simklubben Neptun | 44.87 | ||||||
33 | Gustav Stridh | 2008 | Stockholmspolisens IF SF | 44.97 | ||||||
34 | Daniel Rasool | 2007 | Stockholmspolisens IF SF | 45.24 | ||||||
35 | Vincent Nordlander | 2007 | Simklubben Neptun | 45.73 | ||||||
36 | Jonatan Frisendahl | 2008 | Stockholmspolisens IF SF | 45.89 | ||||||
37 | Hugo Holmlund | 2007 | Simklubben Neptun | 46.29 | ||||||
38 | Oliver Hagberg | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 46.54 | ||||||
39 | Jordan Sundström | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 46.79 | ||||||
40 | Sam Asaad | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 47.13 | ||||||
41 | William Forsberg Meinhart | 2007 | Simklubben Neptun | 49.36 | ||||||
42 | Vide Kling | 2007 | Åkersberga Simsällskap | 50.45 | ||||||
43 | Simon Ericsson | 2006 | Åkersberga Simsällskap | 50.51 | ||||||
44 | Theodore Mcmillan | 2007 | Stockholmspolisens IF SF | 52.16 | ||||||
45 | Frank Floren | 2007 | Stockholmspolisens IF SF | 52.26 | ||||||
46 | Farzan Mehran | 2007 | Stockholmspolisens IF SF | 54.08 | ||||||
47 | Alexander Biglert | 2007 | Stockholmspolisens IF SF | 54.63 | ||||||
48 | Mete Ahmet Arslan | 2007 | Stockholmspolisens IF SF | 58.65 | ||||||
49 | Samuel Friberg | 2007 | Tyresö Simsällskap | 1:06.72 | ||||||
- | Arvid Elfwing | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | DNS | ||||||
- | Gustav Bäckström | 2008 | Tyresö Simsällskap | DNS | ||||||
- | Jonatan Eriksson | 2006 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
- | Vincent Forss | 2007 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
- | Axel Lund | 2006 | Tyresö Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Justin Åkesson | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | DSQ | ||||||
Gren 19, 50m Ryggsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Isa Lundgren Sonnergren | 2004 | Simklubben Neptun | 30.90 | ||||||
2 | Veronika Hiram | 2004 | Södertörns Simsällskap | 32.45 | ||||||
3 | Liv Asp Olsson | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 32.67 | ||||||
4 | Johanna Bagelius | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 33.80 | ||||||
5 | Selma Holmer | 2004 | Turebergs Simklubb | 33.90 | ||||||
6 | Wilma Åhlen | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 34.06 | ||||||
7 | Johanna Torell | 2005 | Lidingö Simklubb | 34.83 | ||||||
8 | Sara Torstensson | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.07 | ||||||
9 | Tea Angerfelt | 2004 | Tyresö Simsällskap | 35.24 | ||||||
10 | Nike Johnston | 2005 | Simklubben Neptun | 35.27 | ||||||
11 | Anna Wainikka | 2004 | Simklubben Neptun | 35.44 | ||||||
12 | Maja Frejd | 2004 | Södertörns Simsällskap | 35.84 | ||||||
12 | Sara Arnö | 2004 | Turebergs Simklubb | 35.84 | ||||||
14 | Caroline Friberg | 2004 | Simklubben Neptun | 36.00 | ||||||
15 | Elsa Bäckström | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 36.03 | ||||||
16 | Iris Martinsson | 2005 | Simklubben Neptun | 36.16 | ||||||
17 | Elsa Kärvestedt | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 36.22 | ||||||
18 | Felicia Camacho | 2004 | Södertörns Simsällskap | 36.28 | ||||||
19 | Ella Bolmstrand | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 36.36 | ||||||
20 | Lovisa Ramsten | 2005 | Simklubben Neptun | 36.45 | ||||||
21 | Lovisa Klingberg | 2004 | Lidingö Simklubb | 36.48 | ||||||
22 | Maja Wallberg | 2005 | Simklubben Neptun | 36.49 | ||||||
23 | Vilma Andersson | 2004 | Trelleborg Sim | 36.58 | ||||||
24 | Lollobelle Nordström-Renlund | 2005 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 36.64 | ||||||
25 | Molly Rantil | 2005 | Simklubben Neptun | 36.72 | ||||||
26 | Elisa Sundberg | 2005 | Simklubben Neptun | 36.83 | ||||||
27 | Lina Ahlström | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 36.95 | ||||||
28 | Alicia Söderlind | 2005 | Tyresö Simsällskap | 36.98 | ||||||
29 | Elin Björklund | 2005 | Älvsjö AIK Simförening | 37.28 | ||||||
30 | Olivia Lyrberg | 2005 | Älvsjö AIK Simförening | 37.35 | ||||||
31 | Elin Furingsten | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 37.52 | ||||||
32 | Ida Edvinsson | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 37.71 | ||||||
33 | Emilia Karlsson Bertoli | 2005 | Tyresö Simsällskap | 37.76 | ||||||
34 | Emma Lidell | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 37.79 | ||||||
35 | Nora Rönnbro | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 37.94 | ||||||
36 | Felicia Klintemar | 2005 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 38.00 | ||||||
37 | Julia Kantoluoto | 2005 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 38.40 | ||||||
38 | Magda Westberg | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 38.45 | ||||||
39 | Alva Herlitz | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.56 | ||||||
40 | Elsa Axvik Reutergårdh | 2004 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 38.57 | ||||||
41 | Elina Szeplaky | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 38.59 | ||||||
42 | Emelie Sveding | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.63 | ||||||
43 | Isabelle Persson | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 38.71 | ||||||
44 | Fanny Aschan | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 38.81 | ||||||
45 | Hannah Klamkin | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 38.87 | ||||||
46 | Ella Olsson | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 38.90 | ||||||
47 | Klara Svenheim | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.98 | ||||||
48 | Alva Jacobsson | 2005 | Tyresö Simsällskap | 39.13 | ||||||
49 | Emma Lundberg | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 39.14 | ||||||
50 | Ida Nygren | 2004 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 39.64 | ||||||
51 | Elin Glifberg | 2004 | Lidingö Simklubb | 39.80 | ||||||
52 | Maya Levin | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 40.02 | ||||||
53 | Amanda Bäck | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 40.10 | ||||||
54 | Lovisa Niska Söderqvist | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 40.35 | ||||||
55 | Saga Lööf | 2005 | Simklubben Neptun | 40.60 | ||||||
56 | Stella Nelson | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 40.72 | ||||||
57 | Matilda Bergström | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 40.85 | ||||||
58 | Fiona Karlsson | 2004 | Ösmo Simsällskap | 40.89 | ||||||
59 | Vilma Dombos | 2004 | Lidingö Simklubb | 41.09 | ||||||
60 | Melody Read | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 41.42 | ||||||
61 | Maanasha Uthayathas | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 41.83 | ||||||
62 | Alexandra Kanhamn | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 42.24 | ||||||
63 | Clara Liljeberg | 2005 | Lidingö Simklubb | 43.65 | ||||||
63 | Klara Högfeldt | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 43.65 | ||||||
65 | Philippa Ledo Antunes | 2004 | Tyresö Simsällskap | 43.77 | ||||||
66 | Alice Belic | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 44.00 | ||||||
67 | Khulan Chinbat | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 44.17 | ||||||
68 | Julia Isaksson | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 44.42 | ||||||
69 | Tilde Bergvall | 2004 | Tyresö Simsällskap | 44.80 | ||||||
70 | Maya Liss-Jonsson | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 45.79 | ||||||
71 | Filippa Bergman | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 46.29 | ||||||
72 | Olivia Jägerskog | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 46.97 | ||||||
- | Embla Stendrake | 2005 | Åkersberga Simsällskap | DNS | ||||||
- | Felicia Heintz | 2004 | Skuru Idrottsklubb | DNS | ||||||
- | Filippa Granström | 2004 | Lidingö Simklubb | DNS | ||||||
- | Ida Herold | 2005 | Lidingö Simklubb | DNS | ||||||
- | Lilly Eriksson | 2004 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
- | Maja Rehn | 2004 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
- | Moa Karlsson | 2005 | Hellas Simklubb | DNS | ||||||
- | Nathalie Galway | 2005 | Åkersberga Simsällskap | DNS | ||||||
- | Paulina Sunesson | 2004 | Skuru Idrottsklubb | DNS | ||||||
- | Penny Pettersdotter Wenster | 2004 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
- | Signe Kling | 2005 | Åkersberga Simsällskap | DNS | ||||||
- | Tilda Hägbom | 2005 | Skuru Idrottsklubb | DNS | ||||||
- | Alexandra Jansson | 2005 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Melanie Blix Grimaldi | 2005 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Gren 20, 50m Ryggsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Gustav Niring | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 29.47 | ||||||
2 | August Eriksson | 2004 | Turebergs Simklubb | 31.98 | ||||||
3 | Gabriel Olsson | 2004 | Trelleborg Sim | 32.36 | ||||||
4 | Philip Palmqvist | 2005 | Simklubben Neptun | 33.22 | ||||||
5 | Axel Lewander | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 33.32 | ||||||
6 | Simon Brunn | 2004 | Tyresö Simsällskap | 33.71 | ||||||
7 | Vincent Flores | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.88 | ||||||
8 | Morris Martin | 2004 | Simklubben Neptun | 35.47 | ||||||
9 | Max Claesson | 2004 | Ösmo Simsällskap | 35.50 | ||||||
10 | Jan Salentin | 2004 | Simklubben Neptun | 35.76 | ||||||
11 | Tim Rogersson | 2005 | Simklubben Neptun | 35.87 | ||||||
12 | Gustav Edman | 2005 | Simklubben Neptun | 35.99 | ||||||
13 | Lucas Vainio | 2004 | Södertörns Simsällskap | 36.26 | ||||||
14 | Alvin Hamzehnejad | 2004 | Södertörns Simsällskap | 36.33 | ||||||
15 | Michael Andrée | 2004 | Ösmo Simsällskap | 36.40 | ||||||
16 | Anton Graner | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 36.55 | ||||||
17 | Uno Härmark | 2005 | Simklubben Neptun | 36.56 | ||||||
18 | Johannes Barkarö | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 36.57 | ||||||
19 | Filip Hägglund | 2004 | Södertörns Simsällskap | 36.62 | ||||||
19 | Isak Widstrand | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 36.62 | ||||||
21 | Georgios Theodosiadis | 2005 | Simklubben Neptun | 36.96 | ||||||
22 | David Berggren | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.72 | ||||||
23 | Axel Gustavsson | 2005 | Lidingö Simklubb | 39.12 | ||||||
24 | Manfred Bränström | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 40.06 | ||||||
25 | Martin Gertz | 2005 | Lidingö Simklubb | 40.95 | ||||||
26 | Jonas Harju | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 41.22 | ||||||
27 | Jonathan Runsten | 2005 | Ösmo Simsällskap | 41.24 | ||||||
28 | Maximus Brandt | 2005 | Tyresö Simsällskap | 43.71 | ||||||
29 | Oscar Flores | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 44.03 | ||||||
30 | Ludvig Timen | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 46.86 | ||||||
31 | Victor Kumlin | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 49.81 | ||||||
32 | Simon Alveskär Lundfeldt | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 53.38 | ||||||
- | Hampus Bengtsson | 2005 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
- | Max Ringström | 2004 | Trelleborg Sim | DNS | ||||||
- | Oliver Albinzon | 2005 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
- | Viggo Wierup | 2005 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
- | Alexander Richards Nilsson | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | DSQ | ||||||
- | Felix Norlin | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Gren 21, 50m Ryggsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Isabelle Sering | 2002 | Trelleborg Sim | 31.23 | ||||||
2 | Jennifer Bergström | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 31.53 | ||||||
3 | Paola Kylberg | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 31.87 | ||||||
4 | Sofia Walsh | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 32.56 | ||||||
5 | Rebecca Sandström | 2003 | Lidingö Simklubb | 32.86 | ||||||
6 | Freja Nordeman | 2003 | Simklubben Neptun | 33.31 | ||||||
6 | Maria Bang | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 33.31 | ||||||
8 | Cecilia Viberg | 2003 | Lidingö Simklubb | 33.69 | ||||||
9 | Heidi Saluveer | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 33.89 | ||||||
10 | Filippa Tottie-Håkansson | 2003 | Tyresö Simsällskap | 34.09 | ||||||
11 | Hilma Hagberg Moberg | 2003 | Södertörns Simsällskap | 34.11 | ||||||
12 | Jemina Granholm | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 34.34 | ||||||
13 | Elsa Djuphammar | 2003 | Simklubben Neptun | 34.55 | ||||||
14 | Nicole Papachristou | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 34.59 | ||||||
15 | Nora Segerström | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.66 | ||||||
16 | Sofia Björkman | 2002 | Tyresö Simsällskap | 34.81 | ||||||
17 | Ella Törnqvist | 2003 | Tyresö Simsällskap | 34.96 | ||||||
18 | Emelie Söderström | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 35.07 | ||||||
19 | Klara Eklöf | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.67 | ||||||
20 | Wilma Stendrake | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 35.83 | ||||||
21 | Elsa Fogelsjöö | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 35.88 | ||||||
22 | Isadora Rosén | 2002 | Simklubben Neptun | 35.94 | ||||||
23 | Amanda Andersson | 2003 | Lidingö Simklubb | 36.06 | ||||||
24 | Josefine Torell | 2002 | Lidingö Simklubb | 36.09 | ||||||
25 | Isabelle Brodd | 2003 | Simklubben Neptun | 36.16 | ||||||
26 | Madicken Eriksson | 2003 | Simklubben Neptun | 36.91 | ||||||
27 | Felicia Östlund | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 38.35 | ||||||
28 | Beata Liljeberg | 2003 | Lidingö Simklubb | 38.79 | ||||||
29 | Alva Udell | 2003 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 38.92 | ||||||
30 | Hanna Carlberg | 2003 | Lidingö Simklubb | 39.41 | ||||||
30 | Hilma Brunnberg | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.41 | ||||||
32 | Nora Lundberg | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 39.72 | ||||||
33 | Klara Isaksson | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 40.74 | ||||||
- | Alice Fahlén | 2003 | Lidingö Simklubb | DNS | ||||||
- | Lovisa Edman | 2003 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
- | Matilda Ringbom | 2003 | Tyresö Simsällskap | DNS | ||||||
- | Sophie Bladin | 2002 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
- | Tora Hansson | 2002 | Skuru Idrottsklubb | DNS | ||||||
- | Vendela Hillström | 2003 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
Gren 22, 50m Ryggsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Carl Wennerholm | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 29.15 | ||||||
2 | Emil Tikkanen | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 29.24 | ||||||
3 | Oliver Rasool | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 29.69 | ||||||
4 | Arvid Hallenborg | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 30.38 | ||||||
5 | Lukas Malmström | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 30.86 | ||||||
6 | Emil Frisendahl | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 31.16 | ||||||
7 | Johannes Fällgren | 2002 | Lidingö Simklubb | 31.37 | ||||||
8 | David Kjellberg | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 31.95 | ||||||
9 | Hugo Seemann | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 32.50 | ||||||
10 | Pijus Guvenius | 2003 | Älvsjö AIK Simförening | 32.52 | ||||||
11 | Erik Falk | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 32.65 | ||||||
12 | Jakob Gnalin | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 34.08 | ||||||
13 | Morgan Malmfors | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 34.42 | ||||||
14 | Linus Thörn | 2002 | Simklubben Neptun | 34.47 | ||||||
15 | Hampus Wikner | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 34.81 | ||||||
16 | Siavash Vatani | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 34.89 | ||||||
17 | Victor Bäckström | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 35.72 | ||||||
18 | Aryan Munshi | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 35.96 | ||||||
19 | Marcus Hultman | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 36.15 | ||||||
20 | Viktor Hansson | 2002 | Trelleborg Sim | 36.26 | ||||||
21 | Sebastian Hosokawa | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 36.33 | ||||||
22 | Iheb Daboussi | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 36.36 | ||||||
23 | Kalle Glassel | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 36.73 | ||||||
24 | Marcus Hedlund | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 36.90 | ||||||
25 | Elias Kling | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 37.75 | ||||||
26 | Daniel Gnalin | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 39.16 | ||||||
27 | Filip Berardi | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 39.90 | ||||||
28 | Erik Olsson | 2002 | Trelleborg Sim | 40.10 | ||||||
- | Edvin Eskilsson | 2002 | Skuru Idrottsklubb | DNS | ||||||
- | Gustav Sartor | 2003 | Skuru Idrottsklubb | DNS | ||||||
- | Isak Jederström | 2002 | Åkersberga Simsällskap | DNS | ||||||
- | Jakob Rasmuson | 2003 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
- | Johan Allberg | 2002 | Skuru Idrottsklubb | DNS | ||||||
Gren 23, 50m Ryggsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Davilda Lareva | 2000 | Trelleborg Sim | 29.48 | ||||||
2 | Astrid Eriksson | 2001 | Turebergs Simklubb | 31.20 | ||||||
3 | Caroline Wallenborg | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 31.42 | ||||||
4 | Olivia Stille | 2000 | Turebergs Simklubb | 31.48 | ||||||
5 | Josefin Alm | 2001 | Tyresö Simsällskap | 32.41 | ||||||
6 | Sara Olsson | 1999 | Tyresö Simsällskap | 32.45 | ||||||
7 | Elsa Nordström | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 32.66 | ||||||
8 | Linnea Gyllberg | 2000 | Simklubben Neptun | 33.27 | ||||||
9 | Smilla Lönnberg | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.04 | ||||||
10 | Ljuba Berg | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 35.14 | ||||||
11 | Frida Tunheim-Glad | 2001 | Trelleborg Sim | 35.16 | ||||||
12 | Manjiri Bhat | 2000 | Lidingö Simklubb | 35.58 | ||||||
13 | Anna Ladis | 2001 | Täby Sim | 35.64 | ||||||
14 | Frida Björkman | 1999 | Tyresö Simsällskap | 35.67 | ||||||
15 | Vinona Bothe | 1999 | Stockholmspolisens IF SF | 36.25 | ||||||
16 | Amanda Bekkewold | 2001 | Simklubben Neptun | 36.68 | ||||||
17 | Alexandra Jensen | 2001 | Simklubben Neptun | 37.46 | ||||||
18 | Wilma Öberg | 2001 | Tyresö Simsällskap | 38.49 | ||||||
19 | Sandra Pasanen | 2001 | Ösmo Simsällskap | 41.95 | ||||||
- | Alexandra Lindén | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | DNS | ||||||
- | Alexandra Vartiainen | 2001 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
- | Emilia Bengtsson | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | DNS | ||||||
- | Moa Nyberg | 2001 | Åkersberga Simsällskap | DNS | ||||||
- | Sophie Dellmark | 2001 | Älvsjö AIK Simförening | DNS | ||||||
- | Vilma Brolund | 2001 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
Gren 24, 50m Ryggsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Martin Nilsson | 1993 | Stockholmspolisens IF SF | 26.11 | ||||||
2 | Olle Sköld | 1999 | Tyresö Simsällskap | 26.15 | ||||||
3 | Oskar Iwarsson | 2000 | Turebergs Simklubb | 27.54 | ||||||
4 | Lucas Thomée | 1993 | Stockholms Kappsimningsklubb | 27.98 | ||||||
5 | Dennis Wilkman | 1998 | Stockholmspolisens IF SF | 28.26 | ||||||
6 | Oscar Gullberg | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 29.59 | ||||||
7 | David Macleod | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 29.93 | ||||||
8 | Victor Simic | 2000 | Täby Sim | 30.07 | ||||||
9 | Kenzo Buchli | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 30.69 | ||||||
10 | Fredrik Jacobsson | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 30.84 | ||||||
11 | Simon Blom | 1999 | Simklubben Neptun | 31.41 | ||||||
12 | Gabriel Henkel | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 31.43 | ||||||
13 | Nicolas Jernberg | 2001 | Älvsjö AIK Simförening | 33.16 | ||||||
14 | Ludvig Rasmuson | 2001 | Simklubben Neptun | 34.80 | ||||||
15 | Javad Torabi | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 37.47 | ||||||
16 | Hussain Bostani | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 37.55 | ||||||
- | Mattias Glenesk | 1994 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
- | Nils Bergman | 2001 | Skuru Idrottsklubb | DNS | ||||||
- | Victor Lloyd | 1996 | Trelleborg Sim | DNS | ||||||
Gren 25, 10x100frisim, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | Tid | Status | ||||
1 | SK Neptun | 0 | Simklubben Neptun | 9:08.41 | ||||||
Linus Magnusson | 1990 | 51.04 | 51.04 | |||||||
Pontus Flodqvist | 1988 | 52.42 | 1:43.46 | |||||||
Theo Zätterström | 1991 | 56.18 | 2:39.64 | |||||||
Linus Thörn | 2002 | 57.28 | 3:36.92 | |||||||
Troy Kroonder | 2003 | 53.56 | 4:30.48 | |||||||
Simon Frank | 1990 | 53.79 | 5:24.27 | |||||||
Magnus Lundgren | 1991 | 55.11 | 6:19.38 | |||||||
Mattias Glenesk | 1994 | 56.22 | 7:15.60 | |||||||
Isak Wallström-Blomgren | 2003 | 56.70 | 8:12.30 | |||||||
Morgan Martinsson | 2001 | 56.11 | 9:08.41 | |||||||
2 | Polisen Lag 2 | 0 | Stockholmspolisens IF SF | 9:34.14 | ||||||
Dennis Wilkman | 1998 | 52.79 | 52.79 | |||||||
Kenzo Buchli | 2000 | 55.68 | 1:48.47 | |||||||
Erik Falk | 2003 | 57.53 | 2:46.00 | |||||||
David Macleod | 2001 | 57.88 | 3:43.88 | |||||||
Gustav Niring | 2004 | 1:00.35 | 4:44.23 | |||||||
Oliver Rasool | 2003 | 56.86 | 5:41.09 | |||||||
Hugo Seemann | 2003 | 58.90 | 6:39.99 | |||||||
Axel Lewander | 2004 | 1:00.66 | 7:40.65 | |||||||
Emil Frisendahl | 2003 | 59.77 | 8:40.42 | |||||||
Mattia Lentini | 1988 | 53.72 | 9:34.14 | |||||||
3 | Polisen SF | 0 | Stockholmspolisens IF SF | 11:03.28 | ||||||
Heidi Saluveer | 2003 | 1:04.06 | 1:04.06 | |||||||
Elsa Fogelsjöö | 2003 | 1:05.28 | 2:09.34 | |||||||
Ljuba Berg | 2000 | 1:04.67 | 3:14.01 | |||||||
Sofia Lindqvist | 2004 | 1:03.84 | 4:17.85 | |||||||
Ida Lindström | 2004 | 1:07.23 | 5:25.08 | |||||||
Nicole Papachristou | 2003 | 1:06.63 | 6:31.71 | |||||||
Emelie Söderström | 2003 | 1:08.19 | 7:39.90 | |||||||
Linn Solehav | 2005 | 1:10.95 | 8:50.85 | |||||||
Anna Dimitriou | 2006 | 1:08.21 | 9:59.06 | |||||||
Liv Asp Olsson | 2005 | 1:04.22 | 11:03.28 | |||||||
- | Botkyrka Rönninge | 0 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | DSQ | ||||||
Marcus Hedlund | 2002 | 1:03.22 | 1:03.22 | |||||||
Jakob Khaytan | 2003 | 1:11.87 | 2:15.09 | |||||||
Victor Taghikhani | 2003 | 1:13.16 | 3:28.25 | |||||||
Lollobelle Nordström-Renlund | 2005 | 1:07.35 | 4:35.60 | |||||||
Ebba Mattisson | 2006 | 1:14.90 | 5:50.50 | |||||||
Alva Udell | 2003 | 1:10.71 | 7:01.21 | |||||||
- | Skk | 0 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Carl Wennerholm | 2002 | 53.75 | 53.75 | |||||||
Gabriel Henkel | 2001 | 55.02 | 1:48.77 | |||||||
Philip Björklund | 1992 | 54.97 | 2:43.74 | |||||||
Erik Schönning | 1993 | 54.87 | 3:38.61 | |||||||
Lucas Thomée | 1993 | 54.09 | 4:32.70 | |||||||
Gren 26, 50m Bröstsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elvira Flores | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 37.00 | ||||||
2 | Karolina Tylets | 2006 | Åkersberga Simsällskap | 37.99 | ||||||
3 | Ingrid Lund | 2006 | Simklubben Neptun | 38.49 | ||||||
4 | Vida Haesert | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.70 | ||||||
5 | Nellie Thofelt | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 40.36 | ||||||
6 | Alice Stenbeck | 2006 | Simklubben Neptun | 40.89 | ||||||
7 | Alva Furingsten | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 40.91 | ||||||
8 | Ellinor Eldh | 2006 | Södertörns Simsällskap | 40.94 | ||||||
9 | Anna Eneroth | 2007 | Simklubben Neptun | 41.16 | ||||||
10 | Freja Vesterlund | 2006 | Ösmo Simsällskap | 41.54 | ||||||
11 | Sara Lofter | 2006 | Simklubben Neptun | 41.65 | ||||||
12 | Emilia Lind | 2006 | Simklubben Neptun | 42.24 | ||||||
13 | Amelia Gustafsson | 2006 | Simklubben Neptun | 42.27 | ||||||
14 | Ebba Mattisson | 2006 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 43.14 | ||||||
15 | Sheila Hedman | 2006 | Simklubben Neptun | 43.24 | ||||||
16 | Agnes Salmi | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 43.28 | ||||||
17 | Klara Klingberg | 2006 | Lidingö Simklubb | 43.33 | ||||||
18 | Emma Johanson | 2008 | Södertörns Simsällskap | 43.38 | ||||||
19 | Ines Wijk | 2006 | Simklubben Neptun | 44.67 | ||||||
20 | Linnea Farrar | 2006 | Simklubben Neptun | 45.06 | ||||||
21 | Nora Kovacs | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 45.61 | ||||||
22 | Sofia Bang | 2007 | Simklubben Neptun | 45.97 | ||||||
23 | Nova Gerhardsson | 2006 | Södertörns Simsällskap | 46.08 | ||||||
24 | Delara Ronquist | 2007 | Simklubben Neptun | 46.37 | ||||||
25 | Sofie Helgstrand | 2006 | Älvsjö AIK Simförening | 46.44 | ||||||
26 | Emelie Bilands | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 46.51 | ||||||
27 | Lea Rodin | 2006 | Simklubben Neptun | 46.52 | ||||||
28 | Juni Stenbacka | 2007 | Södertörns Simsällskap | 46.79 | ||||||
29 | Elsa Lundström | 2006 | Simklubben Neptun | 46.84 | ||||||
30 | Anna Eklöf | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 47.01 | ||||||
31 | Hilma Stenbeck | 2008 | Simklubben Neptun | 47.26 | ||||||
32 | Iris Flykt-Rosén | 2007 | Skuru Idrottsklubb | 47.94 | ||||||
33 | Fidelie Börnesson | 2007 | Tyresö Simsällskap | 48.02 | ||||||
34 | Ella Pahlén | 2007 | Tyresö Simsällskap | 48.20 | ||||||
35 | Sara Wattad | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 48.53 | ||||||
36 | Felicia Berg | 2007 | Simklubben Neptun | 48.61 | ||||||
37 | Felicia Tiippana-Henriksson | 2008 | Tyresö Simsällskap | 48.66 | ||||||
38 | Hedvig Duit | 2008 | Simklubben Neptun | 48.71 | ||||||
38 | Signe Mueller | 2007 | Simklubben Neptun | 48.71 | ||||||
40 | Elise Karlsson | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 48.79 | ||||||
41 | Frida Forsmark | 2008 | Simklubben Neptun | 48.99 | ||||||
42 | Sofia Glifberg | 2008 | Lidingö Simklubb | 49.14 | ||||||
43 | Molly Alveskär Lundfeldt | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 49.15 | ||||||
44 | Julia Lundgren | 2007 | Simklubben Neptun | 49.68 | ||||||
45 | Elisia Berg | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 49.73 | ||||||
46 | Tilde Furingsten | 2008 | Skuru Idrottsklubb | 49.83 | ||||||
47 | Alva Ek | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 49.88 | ||||||
48 | Olivia Strömberg | 2007 | Simklubben Neptun | 50.08 | ||||||
49 | Judit Andersson | 2007 | Solna Sundbyberg SS 04 | 50.24 | ||||||
50 | Tuva Eriksson | 2006 | Älvsjö AIK Simförening | 50.76 | ||||||
51 | Elisa Olsson | 2007 | Stockholmspolisens IF SF | 51.14 | ||||||
52 | Nicole Dvali | 2007 | Åkersberga Simsällskap | 51.19 | ||||||
53 | Olivia Bäck | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 51.46 | ||||||
54 | Martha Hammes | 2008 | Solna Sundbyberg SS 04 | 51.62 | ||||||
55 | Moa Jägerskog | 2007 | Stockholmspolisens IF SF | 51.70 | ||||||
56 | Leia Matejic Elvin | 2007 | Solna Sundbyberg SS 04 | 51.95 | ||||||
57 | Sandra Ignatjovic | 2007 | Stockholmspolisens IF SF | 52.00 | ||||||
58 | Bianca Utgren | 2008 | Solna Sundbyberg SS 04 | 52.61 | ||||||
59 | Alicia Dahlberg | 2007 | Simklubben Neptun | 53.30 | ||||||
60 | Clementina Orsi | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 53.50 | ||||||
61 | Maja Andersson | 2006 | Tyresö Simsällskap | 53.80 | ||||||
62 | Isabelle Kashani | 2009 | Solna Sundbyberg SS 04 | 53.99 | ||||||
63 | Thea Holmberg | 2007 | Tyresö Simsällskap | 54.48 | ||||||
64 | Irene Fidone | 2006 | Simklubben Neptun | 54.50 | ||||||
65 | Lovis Carltoft | 2008 | Simklubben Neptun | 54.59 | ||||||
66 | Julia Rodriguez Räms | 2007 | Skuru Idrottsklubb | 54.84 | ||||||
67 | Louise Axland | 2007 | Solna Sundbyberg SS 04 | 54.96 | ||||||
68 | Alice Blomqvist | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 55.95 | ||||||
69 | Sofia Östling | 2007 | Älvsjö AIK Simförening | 56.01 | ||||||
70 | Judith Toorell | 2007 | Stockholmspolisens IF SF | 57.45 | ||||||
71 | Malin Johansson | 2007 | Älvsjö AIK Simförening | 57.52 | ||||||
72 | Emmy Skånstad Fant | 2007 | Tyresö Simsällskap | 58.25 | ||||||
73 | Wilma Jernberg | 2007 | Tyresö Simsällskap | 58.93 | ||||||
74 | Wilma Brunn | 2007 | Tyresö Simsällskap | 1:04.25 | ||||||
- | Jessica Kuhlin | 2006 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
- | Alice Hell | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Alice Odlind | 2006 | Älvsjö AIK Simförening | DSQ | ||||||
- | Isolde Persson | 2009 | Solna Sundbyberg SS 04 | DSQ | ||||||
- | Tyra Korent | 2006 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 27, 50m Bröstsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Aksel Hillerström Vagli | 2006 | Simklubben Neptun | 36.27 | ||||||
2 | Marcus Lundgren | 2006 | Simklubben Neptun | 37.18 | ||||||
3 | Gustav Storell | 2006 | Södertörns Simsällskap | 39.19 | ||||||
4 | Jonas Kvist | 2006 | Ösmo Simsällskap | 39.51 | ||||||
5 | William Hamilton | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 40.41 | ||||||
6 | Sam Hamzehnejad | 2006 | Södertörns Simsällskap | 41.10 | ||||||
7 | Christos Theodosiadis | 2006 | Simklubben Neptun | 41.11 | ||||||
8 | Tee Thern | 2006 | Simklubben Neptun | 42.10 | ||||||
9 | Melvin Bosson | 2006 | Åkersberga Simsällskap | 42.16 | ||||||
10 | Oliver Rundström | 2008 | Simklubben Neptun | 42.46 | ||||||
11 | Ludvig Löfström | 2006 | Simklubben Neptun | 42.52 | ||||||
12 | Vincent Nordlander | 2007 | Simklubben Neptun | 43.52 | ||||||
13 | Samuel Flores | 2008 | Stockholms Kappsimningsklubb | 43.69 | ||||||
14 | Allan Herulf | 2006 | Simklubben Neptun | 43.71 | ||||||
15 | Oscar Andersson | 2007 | Lidingö Simklubb | 43.81 | ||||||
16 | Theodor Gladare | 2007 | Simklubben Neptun | 43.86 | ||||||
17 | Gabriel Klinge | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 43.90 | ||||||
18 | Walter Herulf | 2006 | Simklubben Neptun | 43.98 | ||||||
19 | Adam Joseph Michel | 2006 | Lidingö Simklubb | 44.46 | ||||||
20 | Rasmus Bäckman | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 45.09 | ||||||
21 | Justin Åkesson | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 45.28 | ||||||
22 | Julius Dorch Juliusson | 2007 | Södertörns Simsällskap | 45.53 | ||||||
23 | Axel Skott Storheden | 2006 | Simklubben Neptun | 46.16 | ||||||
24 | Casper Drozdz | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 46.45 | ||||||
25 | Leon Bocké | 2006 | Åkersberga Simsällskap | 46.58 | ||||||
26 | Milton Eriksson | 2007 | Simklubben Neptun | 46.59 | ||||||
27 | Simon Rehn | 2008 | Simklubben Neptun | 47.05 | ||||||
28 | Eskil Bränström | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 48.68 | ||||||
29 | Oliver Hagberg | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 48.70 | ||||||
30 | Alexander Trindade | 2006 | Simklubben Neptun | 49.71 | ||||||
31 | Elliott Sundström | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 49.83 | ||||||
32 | Måns Gunnarson | 2006 | Simklubben Neptun | 49.99 | ||||||
33 | Otto Sahlée | 2007 | Stockholmspolisens IF SF | 50.35 | ||||||
34 | Otto Andersson | 2008 | Tyresö Simsällskap | 50.75 | ||||||
35 | Hugo Holmlund | 2007 | Simklubben Neptun | 51.35 | ||||||
36 | William Martin-Lamm | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 51.51 | ||||||
37 | Hugo Patrikson | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 51.96 | ||||||
38 | Marco Blix Grimaldi | 2007 | Simklubben Neptun | 52.00 | ||||||
39 | William Forsberg Meinhart | 2007 | Simklubben Neptun | 52.13 | ||||||
40 | Daniel Rasool | 2007 | Stockholmspolisens IF SF | 52.72 | ||||||
41 | Måns Berggren Kvarvåg | 2007 | Solna Sundbyberg SS 04 | 52.96 | ||||||
42 | Jordan Sundström | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 53.47 | ||||||
43 | Jonatan Frisendahl | 2008 | Stockholmspolisens IF SF | 54.19 | ||||||
44 | Will Johansson | 2008 | Tyresö Simsällskap | 54.33 | ||||||
45 | Oliver Crawford | 2007 | Tyresö Simsällskap | 56.45 | ||||||
46 | Viggo Johansson | 2008 | Solna Sundbyberg SS 04 | 57.82 | ||||||
47 | Malcolm Brandt | 2007 | Tyresö Simsällskap | 59.15 | ||||||
- | Alexander Kahlin | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | DNS | ||||||
- | Anton Hagspiel | 2009 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Zacharias Sandström | 2007 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Gren 28, 50m Bröstsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sara Torstensson | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.96 | ||||||
2 | Sara Arnö | 2004 | Turebergs Simklubb | 35.71 | ||||||
3 | Veronika Hiram | 2004 | Södertörns Simsällskap | 36.16 | ||||||
4 | Emelie Sveding | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 37.31 | ||||||
5 | Lina Ahlström | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 37.60 | ||||||
6 | Tea Angerfelt | 2004 | Tyresö Simsällskap | 38.36 | ||||||
7 | Agnes Behrenfeldt | 2004 | Simklubben Neptun | 38.46 | ||||||
8 | Maja Wallberg | 2005 | Simklubben Neptun | 38.63 | ||||||
9 | Johanna Bagelius | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.75 | ||||||
10 | Elisa Sundberg | 2005 | Simklubben Neptun | 38.86 | ||||||
11 | Elin Grähs | 2004 | Simklubben Neptun | 39.06 | ||||||
12 | Alicia Söderlind | 2005 | Tyresö Simsällskap | 39.19 | ||||||
13 | Elsa Kärvestedt | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.21 | ||||||
14 | Maya Levin | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.22 | ||||||
15 | Emma Thur | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 39.27 | ||||||
16 | Julia Kantoluoto | 2005 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 39.40 | ||||||
17 | Felicia Heintz | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 39.66 | ||||||
18 | Li Elveskog | 2004 | Simklubben Neptun | 39.71 | ||||||
19 | Klara Svenheim | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 40.18 | ||||||
20 | Else Jomaa | 2004 | Simklubben Neptun | 40.24 | ||||||
21 | Liv Asp Olsson | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 40.28 | ||||||
22 | Isabelle Persson | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 40.44 | ||||||
23 | Fiona Karlsson | 2004 | Ösmo Simsällskap | 40.47 | ||||||
24 | Ella Bolmstrand | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 40.70 | ||||||
25 | Johanna Torell | 2005 | Lidingö Simklubb | 40.81 | ||||||
25 | Lovisa Ramsten | 2005 | Simklubben Neptun | 40.81 | ||||||
27 | Penny Pettersdotter Wenster | 2004 | Simklubben Neptun | 41.24 | ||||||
28 | Elin Furingsten | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 41.33 | ||||||
29 | Olivia Lyrberg | 2005 | Älvsjö AIK Simförening | 41.39 | ||||||
30 | Elsa Bäckström | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 41.42 | ||||||
31 | Selma Holmer | 2004 | Turebergs Simklubb | 41.44 | ||||||
32 | Elsa Lövquist | 2004 | Simklubben Neptun | 41.60 | ||||||
33 | Alva Jacobsson | 2005 | Tyresö Simsällskap | 41.62 | ||||||
34 | Lollobelle Nordström-Renlund | 2005 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 41.67 | ||||||
35 | Clara Unden | 2004 | Simklubben Neptun | 41.70 | ||||||
35 | Emma Lidell | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 41.70 | ||||||
37 | Sofia Lindqvist | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 41.81 | ||||||
38 | Ida Nygren | 2004 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 41.93 | ||||||
39 | Wilma Åhlen | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 41.95 | ||||||
40 | Magda Westberg | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 42.06 | ||||||
41 | Nora Rönnbro | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 42.25 | ||||||
42 | Linn Solehav | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 42.34 | ||||||
43 | Amanda Bäck | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 42.40 | ||||||
43 | Felicia Klintemar | 2005 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 42.40 | ||||||
45 | Ida Edvinsson | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 42.42 | ||||||
46 | Elin Glifberg | 2004 | Lidingö Simklubb | 42.49 | ||||||
47 | Maja Frejd | 2004 | Södertörns Simsällskap | 42.54 | ||||||
48 | Ella Olsson | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 42.60 | ||||||
49 | Felicia Camacho | 2004 | Södertörns Simsällskap | 42.68 | ||||||
50 | Elin Björklund | 2005 | Älvsjö AIK Simförening | 42.70 | ||||||
51 | Saga Lööf | 2005 | Simklubben Neptun | 42.82 | ||||||
52 | Elma Ridhagen | 2004 | Tyresö Simsällskap | 42.90 | ||||||
53 | Molly Rantil | 2005 | Simklubben Neptun | 42.91 | ||||||
54 | Alexandra Kanhamn | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 42.94 | ||||||
55 | Alva Herlitz | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 43.03 | ||||||
56 | Melanie Blix Grimaldi | 2005 | Simklubben Neptun | 43.19 | ||||||
57 | Lovisa Klingberg | 2004 | Lidingö Simklubb | 43.52 | ||||||
58 | Emily Yao | 2005 | Lidingö Simklubb | 44.18 | ||||||
59 | Victoria Elias | 2005 | Lidingö Simklubb | 44.50 | ||||||
60 | Lovisa Niska Söderqvist | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 44.84 | ||||||
61 | Stella Nelson | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 45.17 | ||||||
62 | Matilda Bergström | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 45.29 | ||||||
63 | Tilde Bergvall | 2004 | Tyresö Simsällskap | 45.35 | ||||||
64 | Emma Lundberg | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 45.60 | ||||||
65 | Elsa Axvik Reutergårdh | 2004 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 45.89 | ||||||
66 | Nerejda Zakeri | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 46.08 | ||||||
67 | Philippa Ledo Antunes | 2004 | Tyresö Simsällskap | 46.63 | ||||||
68 | Klara Högfeldt | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 47.21 | ||||||
69 | Erica Griberg | 2005 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 47.76 | ||||||
70 | Alice Belic | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 47.90 | ||||||
71 | Emma Söderberg | 2005 | Älvsjö AIK Simförening | 47.94 | ||||||
72 | Maanasha Uthayathas | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 48.62 | ||||||
73 | Olivia Jägerskog | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 48.71 | ||||||
74 | Khulan Chinbat | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 49.29 | ||||||
75 | Maya Liss-Jonsson | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 50.51 | ||||||
76 | Alexandra Jansson | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 51.19 | ||||||
77 | Filippa Bergman | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 52.55 | ||||||
78 | Maxima Klein | 2004 | Hellas Simklubb | 53.52 | ||||||
79 | Clara Liljeberg | 2005 | Lidingö Simklubb | 54.18 | ||||||
80 | Linn Nilsson | 2004 | Tyresö Simsällskap | 56.75 | ||||||
- | Julia Isaksson | 2005 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 29, 50m Bröstsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hjalmar Mueller | 2004 | Simklubben Neptun | 34.17 | ||||||
2 | Gustav Niring | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 34.47 | ||||||
3 | Axel Lewander | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 35.15 | ||||||
4 | Ferdinand Bang | 2005 | Simklubben Neptun | 35.22 | ||||||
5 | Max Claesson | 2004 | Ösmo Simsällskap | 35.69 | ||||||
6 | Simon Brunn | 2004 | Tyresö Simsällskap | 36.17 | ||||||
7 | Vincent Flores | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 36.95 | ||||||
8 | Lucas Vainio | 2004 | Södertörns Simsällskap | 37.02 | ||||||
9 | Uno Härmark | 2005 | Simklubben Neptun | 37.28 | ||||||
10 | Gustav Edman | 2005 | Simklubben Neptun | 37.75 | ||||||
11 | Isak Widstrand | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 37.83 | ||||||
12 | Karl Fröberg | 2004 | Simklubben Neptun | 38.06 | ||||||
13 | Michael Andrée | 2004 | Ösmo Simsällskap | 38.37 | ||||||
14 | Alvin Hamzehnejad | 2004 | Södertörns Simsällskap | 39.07 | ||||||
15 | Martin Gertz | 2005 | Lidingö Simklubb | 39.08 | ||||||
16 | Anton Kanth | 2004 | Tyresö Simsällskap | 40.30 | ||||||
17 | Tim Rogersson | 2005 | Simklubben Neptun | 40.33 | ||||||
18 | Anton Graner | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 40.69 | ||||||
19 | Jonas Harju | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 41.72 | ||||||
20 | Filip Hägglund | 2004 | Södertörns Simsällskap | 41.73 | ||||||
21 | Simon Alveskär Lundfeldt | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 41.91 | ||||||
22 | Gevork Sarkisyants | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 41.94 | ||||||
23 | Manfred Bränström | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 42.21 | ||||||
24 | Ekaksh Verma | 2004 | Simklubben Neptun | 42.72 | ||||||
25 | Jan Salentin | 2004 | Simklubben Neptun | 43.36 | ||||||
26 | Felix Norlin | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 43.41 | ||||||
27 | Mikail Arslan | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 44.46 | ||||||
28 | Axel Gustavsson | 2005 | Lidingö Simklubb | 44.63 | ||||||
29 | David Berggren | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 46.00 | ||||||
30 | Georgios Theodosiadis | 2005 | Simklubben Neptun | 46.02 | ||||||
31 | Philip Palmqvist | 2005 | Simklubben Neptun | 46.57 | ||||||
32 | Jonathan Fridliand | 2005 | Simklubben Neptun | 46.74 | ||||||
33 | Jonathan Runsten | 2005 | Ösmo Simsällskap | 46.96 | ||||||
34 | Theo Tollbring | 2005 | Lidingö Simklubb | 48.30 | ||||||
35 | Leo Brehmer | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 49.02 | ||||||
36 | Andreas Mattisson | 2004 | Tyresö Simsällskap | 50.57 | ||||||
37 | Oscar Flores | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 51.41 | ||||||
38 | Ludvig Timen | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 51.74 | ||||||
39 | Alexander Richards Nilsson | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 54.90 | ||||||
40 | Victor Kumlin | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 1:01.34 | ||||||
Gren 30, 50m Bröstsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Cecilia Viberg | 2003 | Lidingö Simklubb | 33.91 | ||||||
2 | Nora Segerström | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.79 | ||||||
3 | Jennifer Bergström | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 35.03 | ||||||
4 | Hilma Brunnberg | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.19 | ||||||
5 | Isabelle Brodd | 2003 | Simklubben Neptun | 35.51 | ||||||
6 | Felicia Östlund | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 35.77 | ||||||
7 | Amanda Andersson | 2003 | Lidingö Simklubb | 35.94 | ||||||
8 | Sofia Björkman | 2002 | Tyresö Simsällskap | 35.96 | ||||||
9 | Alva Hagström | 2003 | Simklubben Neptun | 35.98 | ||||||
10 | Emma Parsons | 2002 | Tyresö Simsällskap | 36.34 | ||||||
11 | Erica Sundholm | 2002 | Simklubben Neptun | 36.89 | ||||||
12 | Heidi Saluveer | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 37.05 | ||||||
13 | Maria Bang | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 37.45 | ||||||
14 | Filippa Hammarén | 2002 | Simklubben Neptun | 38.05 | ||||||
15 | Josefine Torell | 2002 | Lidingö Simklubb | 38.42 | ||||||
16 | Alva Udell | 2003 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 39.09 | ||||||
17 | Klara Eklöf | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.46 | ||||||
18 | Klara Isaksson | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 39.55 | ||||||
19 | Iza Ramså Ness | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 39.75 | ||||||
20 | Rebecca Sandström | 2003 | Lidingö Simklubb | 39.85 | ||||||
21 | Clara Flatow | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 39.90 | ||||||
22 | Zeline Bengtson | 2003 | Södertörns Simsällskap | 39.93 | ||||||
23 | Hilma Hagberg Moberg | 2003 | Södertörns Simsällskap | 40.23 | ||||||
24 | Elsa Fogelsjöö | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 40.84 | ||||||
25 | Wilma Stendrake | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 41.29 | ||||||
26 | Emelie Söderström | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 41.30 | ||||||
27 | Filippa Tottie-Håkansson | 2003 | Tyresö Simsällskap | 41.31 | ||||||
27 | Jemina Granholm | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 41.31 | ||||||
29 | Beata Liljeberg | 2003 | Lidingö Simklubb | 41.76 | ||||||
30 | Elin Nygren | 2003 | Södertörns Simsällskap | 42.32 | ||||||
31 | Nora Lundberg | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 42.43 | ||||||
32 | Elin Homnér | 2003 | Simklubben Neptun | 43.14 | ||||||
33 | Ebba Eneroth | 2003 | Simklubben Neptun | 43.65 | ||||||
34 | Alexandra Berggren | 2002 | Simklubben Neptun | 46.44 | ||||||
Gren 31, 50m Bröstsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emil Tikkanen | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 31.90 | ||||||
1 | Lukas Malmström | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 31.90 | ||||||
3 | Hugo Seemann | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 32.74 | ||||||
4 | Alexandr Sidorov | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 32.83 | ||||||
4 | Isak Wallström-Blomgren | 2003 | Simklubben Neptun | 32.83 | ||||||
6 | David Kjellberg | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 33.69 | ||||||
7 | Carl Wennerholm | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 33.70 | ||||||
8 | Hampus Wikner | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 33.90 | ||||||
9 | Arvid Hallenborg | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 34.30 | ||||||
10 | Oscar Mogard Linden | 2002 | Simklubben Neptun | 34.87 | ||||||
11 | Malte Haargaard | 2003 | Simklubben Neptun | 35.31 | ||||||
12 | Pijus Guvenius | 2003 | Älvsjö AIK Simförening | 35.80 | ||||||
13 | Johannes Fällgren | 2002 | Lidingö Simklubb | 35.81 | ||||||
14 | Emil Frisendahl | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 35.86 | ||||||
15 | Oliver Rasool | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 36.24 | ||||||
16 | Victor Bäckström | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 36.98 | ||||||
17 | Isak Monka | 2003 | Simklubben Neptun | 37.00 | ||||||
18 | Daniel Gnalin | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 37.17 | ||||||
19 | Morgan Malmfors | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 37.34 | ||||||
20 | Aryan Munshi | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 37.60 | ||||||
21 | Sebastian Hosokawa | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 37.90 | ||||||
22 | Erik Falk | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 38.03 | ||||||
23 | Kalle Glassel | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 38.53 | ||||||
24 | Marcus Hultman | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 38.79 | ||||||
25 | Filip Berardi | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 39.10 | ||||||
26 | Siavash Vatani | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 39.39 | ||||||
27 | Victor Taghikhani | 2003 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 42.06 | ||||||
28 | Jakob Khaytan | 2003 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 42.21 | ||||||
29 | Leo Trolin | 2003 | Hellas Simklubb | 44.37 | ||||||
- | Jakob Gnalin | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | DNS | ||||||
- | Iheb Daboussi | 2003 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
Gren 32, 50m Bröstsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Caroline Wallenborg | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.24 | ||||||
2 | Lea Granert | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 34.61 | ||||||
3 | Smilla Lönnberg | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 36.09 | ||||||
4 | Sophie Dellmark | 2001 | Älvsjö AIK Simförening | 36.10 | ||||||
5 | Linnea Gyllberg | 2000 | Simklubben Neptun | 37.25 | ||||||
6 | Vinona Bothe | 1999 | Stockholmspolisens IF SF | 37.76 | ||||||
7 | Maria Tavemark | 2001 | Täby Sim | 38.80 | ||||||
8 | Alexandra Jensen | 2001 | Simklubben Neptun | 38.84 | ||||||
9 | Pernilla Hemmälin | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 40.25 | ||||||
10 | Sandra Öberg | 2001 | Tyresö Simsällskap | 40.75 | ||||||
11 | Ljuba Berg | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 40.91 | ||||||
12 | Anna Ladis | 2001 | Täby Sim | 41.02 | ||||||
13 | Wilma Öberg | 2001 | Tyresö Simsällskap | 41.47 | ||||||
14 | Clara Bohman | 2001 | Simklubben Neptun | 43.37 | ||||||
15 | Sandra Pasanen | 2001 | Ösmo Simsällskap | 44.40 | ||||||
16 | Matilda Wrenkler | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 45.10 | ||||||
17 | Helena Fältman | 1980 | Täby Sim | 48.74 | ||||||
Gren 33, 50m Bröstsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Victor Wågström | 1994 | Åkersberga Simsällskap | 29.58 | ||||||
2 | Dennis Wilkman | 1998 | Stockholmspolisens IF SF | 30.04 | ||||||
3 | Christoffer Andersson | 1994 | Tyresö Simsällskap | 30.10 | ||||||
4 | Jacob Danielsson | 1998 | Stockholmspolisens IF SF | 31.04 | ||||||
5 | Morgan Martinsson | 2001 | Simklubben Neptun | 31.06 | ||||||
6 | Simon Frank | 1990 | Simklubben Neptun | 31.22 | ||||||
7 | Victor Simic | 2000 | Täby Sim | 31.31 | ||||||
8 | Victor Kuzmin | 1979 | Simklubben S 02 | 31.51 | ||||||
9 | Esbjörn Ohlsson | 1996 | Stockholmspolisens IF SF | 31.58 | ||||||
10 | Felix Engelbrektsson | 2000 | Simklubben Neptun | 32.17 | ||||||
11 | Simon Blom | 1999 | Simklubben Neptun | 33.86 | ||||||
12 | Noah Stenström | 2000 | Lidingö Simklubb | 33.87 | ||||||
13 | Nicolas Jernberg | 2001 | Älvsjö AIK Simförening | 36.37 | ||||||
14 | David Macleod | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 36.86 | ||||||
15 | Javad Torabi | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 36.87 | ||||||
16 | Oskar Hägglund | 1999 | Södertörns Simsällskap | 36.97 | ||||||
17 | Karl Johan Rasmuson | 2001 | Simklubben Neptun | 37.05 | ||||||
18 | Mattias Glenesk | 1994 | Simklubben Neptun | 37.46 | ||||||
19 | Ludvig Rasmuson | 2001 | Simklubben Neptun | 37.88 | ||||||
- | Fredrik Jacobsson | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Hussain Bostani | 2000 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 34, 50m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emilia Lind | 2006 | Simklubben Neptun | 29.37 | ||||||
2 | Elvira Flores | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 29.38 | ||||||
3 | Sara Lofter | 2006 | Simklubben Neptun | 29.82 | ||||||
4 | Ingrid Lund | 2006 | Simklubben Neptun | 30.30 | ||||||
5 | Anna Dimitriou | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 30.37 | ||||||
6 | Alva Furingsten | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 30.82 | ||||||
7 | Nora Kovacs | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 31.31 | ||||||
8 | Klara Klingberg | 2006 | Lidingö Simklubb | 31.35 | ||||||
9 | Lea Rodin | 2006 | Simklubben Neptun | 31.80 | ||||||
10 | Freja Vesterlund | 2006 | Ösmo Simsällskap | 31.90 | ||||||
11 | Ellinor Eldh | 2006 | Södertörns Simsällskap | 32.10 | ||||||
12 | Vida Haesert | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 32.14 | ||||||
13 | Anna Eneroth | 2007 | Simklubben Neptun | 32.32 | ||||||
14 | Nellie Thofelt | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 32.68 | ||||||
15 | Amelia Gustafsson | 2006 | Simklubben Neptun | 32.90 | ||||||
15 | Sofia Bang | 2007 | Simklubben Neptun | 32.90 | ||||||
17 | Karolina Tylets | 2006 | Åkersberga Simsällskap | 33.04 | ||||||
18 | Ines Wijk | 2006 | Simklubben Neptun | 33.06 | ||||||
19 | Alice Stenbeck | 2006 | Simklubben Neptun | 33.60 | ||||||
20 | Sheila Hedman | 2006 | Simklubben Neptun | 34.40 | ||||||
21 | Linnea Farrar | 2006 | Simklubben Neptun | 34.41 | ||||||
22 | Ebba Mattisson | 2006 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 34.55 | ||||||
23 | Elsa Lundström | 2006 | Simklubben Neptun | 34.67 | ||||||
24 | Juni Stenbacka | 2007 | Södertörns Simsällskap | 34.82 | ||||||
25 | Agnes Salmi | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 35.20 | ||||||
26 | Hedvig Duit | 2008 | Simklubben Neptun | 35.40 | ||||||
27 | Elise Karlsson | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.46 | ||||||
28 | Frida Forsmark | 2008 | Simklubben Neptun | 35.65 | ||||||
29 | Emelie Bilands | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.66 | ||||||
30 | Sofie Helgstrand | 2006 | Älvsjö AIK Simförening | 35.79 | ||||||
31 | Delara Ronquist | 2007 | Simklubben Neptun | 35.85 | ||||||
32 | Emma Johanson | 2008 | Södertörns Simsällskap | 36.33 | ||||||
33 | Sara Wattad | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 36.38 | ||||||
34 | Anna Eklöf | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 36.99 | ||||||
35 | Julia Rodriguez Räms | 2007 | Skuru Idrottsklubb | 37.11 | ||||||
36 | Nicole Dvali | 2007 | Åkersberga Simsällskap | 37.16 | ||||||
37 | Alice Blomqvist | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 37.64 | ||||||
38 | Tyra Korent | 2006 | Åkersberga Simsällskap | 37.70 | ||||||
39 | Hilma Stenbeck | 2008 | Simklubben Neptun | 37.73 | ||||||
39 | Tuva Eriksson | 2006 | Älvsjö AIK Simförening | 37.73 | ||||||
41 | Olivia Bäck | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 37.77 | ||||||
42 | Iris Flykt-Rosén | 2007 | Skuru Idrottsklubb | 38.03 | ||||||
43 | Felicia Berg | 2007 | Simklubben Neptun | 38.20 | ||||||
43 | Fidelie Börnesson | 2007 | Tyresö Simsällskap | 38.20 | ||||||
45 | Nova Gerhardsson | 2006 | Södertörns Simsällskap | 38.24 | ||||||
46 | Sofia Glifberg | 2008 | Lidingö Simklubb | 38.31 | ||||||
47 | Alice Hell | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.39 | ||||||
48 | Stella Forsell | 2007 | Stockholmspolisens IF SF | 38.42 | ||||||
49 | Tilde Furingsten | 2008 | Skuru Idrottsklubb | 38.62 | ||||||
50 | Clementina Orsi | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 38.81 | ||||||
51 | Alicia Dahlberg | 2007 | Simklubben Neptun | 38.84 | ||||||
52 | Signe Mueller | 2007 | Simklubben Neptun | 38.95 | ||||||
53 | Ella Pahlén | 2007 | Tyresö Simsällskap | 39.65 | ||||||
54 | Sandra Ignatjovic | 2007 | Stockholmspolisens IF SF | 39.87 | ||||||
55 | Olivia Strömberg | 2007 | Simklubben Neptun | 40.28 | ||||||
56 | Sarah Wallin | 2006 | Tyresö Simsällskap | 40.51 | ||||||
57 | Moa Jägerskog | 2007 | Stockholmspolisens IF SF | 40.59 | ||||||
58 | Alva Ek | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 40.66 | ||||||
59 | Rebecca Friberg | 2006 | Simklubben Neptun | 41.05 | ||||||
60 | Molly Alveskär Lundfeldt | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 41.20 | ||||||
61 | Lovis Carltoft | 2008 | Simklubben Neptun | 41.33 | ||||||
62 | Julia Lundgren | 2007 | Simklubben Neptun | 41.45 | ||||||
63 | Elisa Olsson | 2007 | Stockholmspolisens IF SF | 41.55 | ||||||
64 | Felicia Tiippana-Henriksson | 2008 | Tyresö Simsällskap | 42.02 | ||||||
65 | Louise Axland | 2007 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.44 | ||||||
66 | Bianca Utgren | 2008 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.65 | ||||||
67 | Judit Andersson | 2007 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.97 | ||||||
68 | Irene Fidone | 2006 | Simklubben Neptun | 43.27 | ||||||
69 | Martha Hammes | 2008 | Solna Sundbyberg SS 04 | 44.05 | ||||||
70 | Judith Toorell | 2007 | Stockholmspolisens IF SF | 45.06 | ||||||
71 | Selin Bozdag | 2007 | Stockholmspolisens IF SF | 45.25 | ||||||
72 | Maja Andersson | 2006 | Tyresö Simsällskap | 45.98 | ||||||
73 | Sofia Östling | 2007 | Älvsjö AIK Simförening | 46.29 | ||||||
74 | Thea Holmberg | 2007 | Tyresö Simsällskap | 46.47 | ||||||
75 | Alice Odlind | 2006 | Älvsjö AIK Simförening | 46.69 | ||||||
76 | Isabelle Kashani | 2009 | Solna Sundbyberg SS 04 | 46.97 | ||||||
77 | Isolde Persson | 2009 | Solna Sundbyberg SS 04 | 47.37 | ||||||
78 | Leia Matejic Elvin | 2007 | Solna Sundbyberg SS 04 | 48.30 | ||||||
79 | Wilma Brunn | 2007 | Tyresö Simsällskap | 48.73 | ||||||
80 | Wilma Jernberg | 2007 | Tyresö Simsällskap | 50.84 | ||||||
81 | Malin Johansson | 2007 | Älvsjö AIK Simförening | 51.26 | ||||||
82 | Emmy Skånstad Fant | 2007 | Tyresö Simsällskap | 51.92 | ||||||
- | Jessica Kuhlin | 2006 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
- | Natahlie Ljung | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Elisia Berg | 2006 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
Gren 35, 50m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Aksel Hillerström Vagli | 2006 | Simklubben Neptun | 29.46 | ||||||
2 | William Hamilton | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 30.03 | ||||||
3 | Marcus Lundgren | 2006 | Simklubben Neptun | 30.88 | ||||||
3 | Sam Hamzehnejad | 2006 | Södertörns Simsällskap | 30.88 | ||||||
5 | Gustav Storell | 2006 | Södertörns Simsällskap | 30.99 | ||||||
6 | Walter Herulf | 2006 | Simklubben Neptun | 31.46 | ||||||
7 | Samuel Flores | 2008 | Stockholms Kappsimningsklubb | 31.64 | ||||||
8 | Tee Thern | 2006 | Simklubben Neptun | 31.67 | ||||||
9 | Oliver Rundström | 2008 | Simklubben Neptun | 31.72 | ||||||
10 | Måns Gunnarson | 2006 | Simklubben Neptun | 31.98 | ||||||
11 | Jonas Kvist | 2006 | Ösmo Simsällskap | 32.50 | ||||||
12 | Gabriel Klinge | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 32.53 | ||||||
13 | Axel Skott Storheden | 2006 | Simklubben Neptun | 32.66 | ||||||
14 | Theodor Gladare | 2007 | Simklubben Neptun | 32.88 | ||||||
15 | William Martin-Lamm | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 32.98 | ||||||
16 | Adam Joseph Michel | 2006 | Lidingö Simklubb | 33.23 | ||||||
17 | Christos Theodosiadis | 2006 | Simklubben Neptun | 33.35 | ||||||
18 | Allan Herulf | 2006 | Simklubben Neptun | 33.70 | ||||||
19 | Alexander Trindade | 2006 | Simklubben Neptun | 34.15 | ||||||
20 | Vincent Nordlander | 2007 | Simklubben Neptun | 34.55 | ||||||
21 | Ludvig Löfström | 2006 | Simklubben Neptun | 34.74 | ||||||
22 | Simon Rehn | 2008 | Simklubben Neptun | 34.88 | ||||||
23 | Melvin Bosson | 2006 | Åkersberga Simsällskap | 35.11 | ||||||
24 | Lukas Ekenhill | 2006 | Tyresö Simsällskap | 35.26 | ||||||
25 | Casper Drozdz | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.33 | ||||||
26 | Milton Eriksson | 2007 | Simklubben Neptun | 35.48 | ||||||
27 | Leon Bocké | 2006 | Åkersberga Simsällskap | 35.61 | ||||||
28 | Elliott Sundström | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.68 | ||||||
29 | Julius Dorch Juliusson | 2007 | Södertörns Simsällskap | 35.78 | ||||||
30 | Rasmus Bäckman | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 35.81 | ||||||
31 | Otto Sahlée | 2007 | Stockholmspolisens IF SF | 36.05 | ||||||
32 | Hugo Patrikson | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 36.09 | ||||||
33 | Eskil Bränström | 2006 | Skuru Idrottsklubb | 36.36 | ||||||
34 | Jordan Sundström | 2007 | Stockholms Kappsimningsklubb | 37.46 | ||||||
35 | Alexander Kahlin | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 37.58 | ||||||
36 | Zacharias Sandström | 2007 | Simklubben Neptun | 37.64 | ||||||
37 | Otto Andersson | 2008 | Tyresö Simsällskap | 38.19 | ||||||
38 | William Forsberg Meinhart | 2007 | Simklubben Neptun | 38.29 | ||||||
39 | Hugo Holmlund | 2007 | Simklubben Neptun | 38.30 | ||||||
40 | Justin Åkesson | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 38.46 | ||||||
41 | Anton Hagspiel | 2009 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.63 | ||||||
42 | Oscar Andersson | 2007 | Lidingö Simklubb | 38.89 | ||||||
43 | Daniel Rasool | 2007 | Stockholmspolisens IF SF | 39.12 | ||||||
44 | Oliver Hagberg | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 39.26 | ||||||
45 | Sam Asaad | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 39.45 | ||||||
46 | Viggo Johansson | 2008 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.98 | ||||||
47 | Marco Blix Grimaldi | 2007 | Simklubben Neptun | 40.19 | ||||||
48 | Gustav Stridh | 2008 | Stockholmspolisens IF SF | 42.04 | ||||||
49 | Simon Ericsson | 2006 | Åkersberga Simsällskap | 42.65 | ||||||
50 | Måns Berggren Kvarvåg | 2007 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.75 | ||||||
51 | Frank Floren | 2007 | Stockholmspolisens IF SF | 43.51 | ||||||
52 | Jonatan Frisendahl | 2008 | Stockholmspolisens IF SF | 43.76 | ||||||
53 | Farzan Mehran | 2007 | Stockholmspolisens IF SF | 44.33 | ||||||
54 | Theodore Mcmillan | 2007 | Stockholmspolisens IF SF | 45.63 | ||||||
55 | Alexander Biglert | 2007 | Stockholmspolisens IF SF | 47.21 | ||||||
56 | Malcolm Brandt | 2007 | Tyresö Simsällskap | 48.31 | ||||||
57 | Mete Ahmet Arslan | 2007 | Stockholmspolisens IF SF | 48.97 | ||||||
58 | Oliver Crawford | 2007 | Tyresö Simsällskap | 49.51 | ||||||
Gren 36, 50m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Isa Lundgren Sonnergren | 2004 | Simklubben Neptun | 27.96 | ||||||
2 | Selma Holmer | 2004 | Turebergs Simklubb | 28.07 | ||||||
3 | Ella Bolmstrand | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 28.59 | ||||||
4 | Johanna Bagelius | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 28.88 | ||||||
5 | Veronika Hiram | 2004 | Södertörns Simsällskap | 29.24 | ||||||
6 | Anna Wainikka | 2004 | Simklubben Neptun | 29.27 | ||||||
7 | Liv Asp Olsson | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 29.28 | ||||||
8 | Tea Angerfelt | 2004 | Tyresö Simsällskap | 29.33 | ||||||
9 | Wilma Åhlen | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 29.39 | ||||||
10 | Sofia Lindqvist | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 29.83 | ||||||
11 | Maja Frejd | 2004 | Södertörns Simsällskap | 29.90 | ||||||
12 | Maja Wallberg | 2005 | Simklubben Neptun | 29.92 | ||||||
13 | Sara Arnö | 2004 | Turebergs Simklubb | 30.06 | ||||||
14 | Molly Rantil | 2005 | Simklubben Neptun | 30.16 | ||||||
15 | Iris Martinsson | 2005 | Simklubben Neptun | 30.21 | ||||||
16 | Isabelle Persson | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 30.25 | ||||||
17 | Johanna Torell | 2005 | Lidingö Simklubb | 30.31 | ||||||
18 | Elisa Sundberg | 2005 | Simklubben Neptun | 30.41 | ||||||
19 | Sara Torstensson | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 30.43 | ||||||
20 | Nike Johnston | 2005 | Simklubben Neptun | 30.49 | ||||||
21 | Ida Lindström | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 30.50 | ||||||
22 | Maya Levin | 2004 | Stockholms Kappsimningsklubb | 30.60 | ||||||
23 | Elsa Kärvestedt | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 30.65 | ||||||
24 | Elin Grähs | 2004 | Simklubben Neptun | 30.75 | ||||||
25 | Ida Nygren | 2004 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 30.76 | ||||||
26 | Elsa Bäckström | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 31.05 | ||||||
26 | Lovisa Ramsten | 2005 | Simklubben Neptun | 31.05 | ||||||
28 | Lovisa Klingberg | 2004 | Lidingö Simklubb | 31.20 | ||||||
29 | Lollobelle Nordström-Renlund | 2005 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 31.27 | ||||||
30 | Agnes Behrenfeldt | 2004 | Simklubben Neptun | 31.36 | ||||||
30 | Klara Svenheim | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 31.36 | ||||||
32 | Amanda Bäck | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 31.42 | ||||||
33 | Alicia Söderlind | 2005 | Tyresö Simsällskap | 31.50 | ||||||
34 | Emma Lidell | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 31.52 | ||||||
35 | Linn Solehav | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 31.58 | ||||||
36 | Elsa Lövquist | 2004 | Simklubben Neptun | 31.59 | ||||||
37 | Lina Ahlström | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 31.66 | ||||||
38 | Emilia Karlsson Bertoli | 2005 | Tyresö Simsällskap | 31.77 | ||||||
38 | Emma Thur | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 31.77 | ||||||
38 | Melanie Blix Grimaldi | 2005 | Simklubben Neptun | 31.77 | ||||||
41 | Caroline Friberg | 2004 | Simklubben Neptun | 31.79 | ||||||
41 | Ida Edvinsson | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 31.79 | ||||||
43 | Matilda Lindqvist | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 31.84 | ||||||
44 | Felicia Camacho | 2004 | Södertörns Simsällskap | 31.89 | ||||||
45 | Emelie Sveding | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 31.92 | ||||||
46 | Nora Rönnbro | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 31.96 | ||||||
47 | Fiona Karlsson | 2004 | Ösmo Simsällskap | 32.08 | ||||||
48 | Elsa Axvik Reutergårdh | 2004 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 32.21 | ||||||
49 | Felicia Klintemar | 2005 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 32.23 | ||||||
50 | Olivia Lyrberg | 2005 | Älvsjö AIK Simförening | 32.27 | ||||||
51 | Elin Björklund | 2005 | Älvsjö AIK Simförening | 32.64 | ||||||
52 | Emma Lundberg | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 32.75 | ||||||
53 | Nerejda Zakeri | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 32.76 | ||||||
54 | Penny Pettersdotter Wenster | 2004 | Simklubben Neptun | 32.78 | ||||||
55 | Magda Westberg | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 32.83 | ||||||
56 | Elma Ridhagen | 2004 | Tyresö Simsällskap | 32.89 | ||||||
57 | Elina Szeplaky | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 32.91 | ||||||
58 | Alva Herlitz | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 32.93 | ||||||
59 | Li Elveskog | 2004 | Simklubben Neptun | 32.99 | ||||||
60 | Lovisa Niska Söderqvist | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 33.13 | ||||||
61 | Else Jomaa | 2004 | Simklubben Neptun | 33.25 | ||||||
62 | Julia Kantoluoto | 2005 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 33.45 | ||||||
63 | Emma Söderberg | 2005 | Älvsjö AIK Simförening | 33.56 | ||||||
64 | Elin Glifberg | 2004 | Lidingö Simklubb | 33.92 | ||||||
65 | Erica Griberg | 2005 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 34.10 | ||||||
66 | Matilda Bergström | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 34.18 | ||||||
67 | Victoria Elias | 2005 | Lidingö Simklubb | 34.19 | ||||||
68 | Alva Jacobsson | 2005 | Tyresö Simsällskap | 34.31 | ||||||
69 | Ella Olsson | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 35.08 | ||||||
70 | Alexandra Kanhamn | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 35.20 | ||||||
71 | Emily Yao | 2005 | Lidingö Simklubb | 35.53 | ||||||
72 | Natahlie Ljung | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.84 | ||||||
73 | Melody Read | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 35.95 | ||||||
74 | Klara Högfeldt | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 36.00 | ||||||
75 | Alice Belic | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 36.05 | ||||||
75 | Maanasha Uthayathas | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 36.05 | ||||||
77 | Khulan Chinbat | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 36.36 | ||||||
78 | Julia Isaksson | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 36.53 | ||||||
79 | Maya Liss-Jonsson | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 37.82 | ||||||
80 | Philippa Ledo Antunes | 2004 | Tyresö Simsällskap | 38.29 | ||||||
81 | Olivia Jägerskog | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 38.85 | ||||||
82 | Filippa Bergman | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 38.94 | ||||||
83 | Alexandra Jansson | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 40.23 | ||||||
84 | Maxima Klein | 2004 | Hellas Simklubb | 44.46 | ||||||
85 | Linn Nilsson | 2004 | Tyresö Simsällskap | 46.81 | ||||||
- | Stella Nelson | 2004 | Skuru Idrottsklubb | DNS | ||||||
- | Elin Furingsten | 2004 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
- | Tilde Bergvall | 2004 | Tyresö Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 37, 50m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Simon Brunn | 2004 | Tyresö Simsällskap | 27.49 | ||||||
2 | Anton Graner | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 27.59 | ||||||
3 | Gustav Niring | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 27.64 | ||||||
4 | Axel Lewander | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 27.91 | ||||||
5 | Morris Martin | 2004 | Simklubben Neptun | 28.07 | ||||||
6 | Michael Andrée | 2004 | Ösmo Simsällskap | 28.17 | ||||||
7 | Hjalmar Mueller | 2004 | Simklubben Neptun | 28.28 | ||||||
8 | Max Claesson | 2004 | Ösmo Simsällskap | 28.38 | ||||||
9 | Vincent Flores | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 28.46 | ||||||
10 | Alvin Hamzehnejad | 2004 | Södertörns Simsällskap | 28.47 | ||||||
11 | Lucas Vainio | 2004 | Södertörns Simsällskap | 28.77 | ||||||
12 | Tim Rogersson | 2005 | Simklubben Neptun | 29.04 | ||||||
13 | Ferdinand Bang | 2005 | Simklubben Neptun | 29.23 | ||||||
14 | Gustav Edman | 2005 | Simklubben Neptun | 29.64 | ||||||
15 | Philip Palmqvist | 2005 | Simklubben Neptun | 29.76 | ||||||
16 | Anton Kanth | 2004 | Tyresö Simsällskap | 29.88 | ||||||
17 | Uno Härmark | 2005 | Simklubben Neptun | 30.00 | ||||||
18 | Gevork Sarkisyants | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 30.06 | ||||||
19 | Jan Salentin | 2004 | Simklubben Neptun | 30.50 | ||||||
20 | Isak Widstrand | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 30.51 | ||||||
21 | Axel Gustavsson | 2005 | Lidingö Simklubb | 30.86 | ||||||
22 | Johannes Barkarö | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 31.38 | ||||||
23 | David Berggren | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 31.47 | ||||||
24 | Jonas Harju | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 31.76 | ||||||
24 | Love Lundvall | 2004 | Tyresö Simsällskap | 31.76 | ||||||
26 | Martin Gertz | 2005 | Lidingö Simklubb | 31.77 | ||||||
27 | Mikail Arslan | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 32.58 | ||||||
28 | Manfred Bränström | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 32.74 | ||||||
29 | Filip Hägglund | 2004 | Södertörns Simsällskap | 33.32 | ||||||
30 | Oscar Flores | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 33.67 | ||||||
31 | Felix Norlin | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 33.85 | ||||||
32 | Georgios Theodosiadis | 2005 | Simklubben Neptun | 33.95 | ||||||
33 | Ekaksh Verma | 2004 | Simklubben Neptun | 35.06 | ||||||
34 | Jonathan Runsten | 2005 | Ösmo Simsällskap | 35.88 | ||||||
35 | Theo Tollbring | 2005 | Lidingö Simklubb | 36.60 | ||||||
36 | Jonathan Fridliand | 2005 | Simklubben Neptun | 37.30 | ||||||
37 | Leo Brehmer | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 37.68 | ||||||
38 | Simon Alveskär Lundfeldt | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 37.71 | ||||||
39 | Ludvig Timen | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 40.20 | ||||||
40 | Alexander Richards Nilsson | 2005 | Stockholmspolisens IF SF | 42.28 | ||||||
41 | Victor Kumlin | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 44.59 | ||||||
42 | Andreas Mattisson | 2004 | Tyresö Simsällskap | 45.98 | ||||||
Gren 38, 50m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sofia Walsh | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 28.33 | ||||||
2 | Nora Segerström | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 28.36 | ||||||
3 | Jennifer Bergström | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 28.43 | ||||||
4 | Paola Kylberg | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 28.44 | ||||||
5 | Filippa Hammarén | 2002 | Simklubben Neptun | 28.67 | ||||||
6 | Cecilia Viberg | 2003 | Lidingö Simklubb | 29.10 | ||||||
7 | Heidi Saluveer | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 29.27 | ||||||
8 | Alva Hagström | 2003 | Simklubben Neptun | 29.28 | ||||||
8 | Rebecca Sandström | 2003 | Lidingö Simklubb | 29.28 | ||||||
10 | Sofia Björkman | 2002 | Tyresö Simsällskap | 29.47 | ||||||
11 | Josefine Torell | 2002 | Lidingö Simklubb | 29.59 | ||||||
12 | Freja Nordeman | 2003 | Simklubben Neptun | 29.64 | ||||||
13 | Emma Parsons | 2002 | Tyresö Simsällskap | 29.76 | ||||||
14 | Hilma Hagberg Moberg | 2003 | Södertörns Simsällskap | 29.82 | ||||||
15 | Elsa Djuphammar | 2003 | Simklubben Neptun | 29.83 | ||||||
16 | Emilia Cullfors | 2003 | Simklubben Neptun | 29.88 | ||||||
17 | Felicia Östlund | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 29.98 | ||||||
17 | Madicken Eriksson | 2003 | Simklubben Neptun | 29.98 | ||||||
19 | Jemina Granholm | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 30.03 | ||||||
20 | Ella Törnqvist | 2003 | Tyresö Simsällskap | 30.13 | ||||||
21 | Nicole Papachristou | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 30.28 | ||||||
22 | Isadora Rosén | 2002 | Simklubben Neptun | 30.36 | ||||||
23 | Zeline Bengtson | 2003 | Södertörns Simsällskap | 30.45 | ||||||
24 | Elsa Fogelsjöö | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 30.48 | ||||||
25 | Klara Eklöf | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 30.66 | ||||||
26 | Amanda Andersson | 2003 | Lidingö Simklubb | 30.84 | ||||||
27 | Maria Bang | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 30.90 | ||||||
28 | Filippa Tottie-Håkansson | 2003 | Tyresö Simsällskap | 31.10 | ||||||
29 | Hilma Brunnberg | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 31.15 | ||||||
30 | Wilma Stendrake | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 31.67 | ||||||
31 | Beata Liljeberg | 2003 | Lidingö Simklubb | 32.02 | ||||||
32 | Alva Udell | 2003 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 32.07 | ||||||
32 | Evelina Berg | 2002 | Simklubben Neptun | 32.07 | ||||||
34 | Alice Svensson | 2002 | Simklubben Neptun | 32.21 | ||||||
35 | Iza Ramså Ness | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 32.51 | ||||||
36 | Elin Nygren | 2003 | Södertörns Simsällskap | 33.09 | ||||||
37 | Nora Lundberg | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 33.22 | ||||||
38 | Klara Isaksson | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 33.46 | ||||||
39 | Frida Rizvi | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 33.47 | ||||||
40 | Jelena Lajsic | 2002 | Simklubben Neptun | 33.90 | ||||||
41 | Elin Homnér | 2003 | Simklubben Neptun | 34.55 | ||||||
42 | Clara Flatow | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 34.56 | ||||||
43 | Ebba Eneroth | 2003 | Simklubben Neptun | 36.15 | ||||||
44 | Alexandra Berggren | 2002 | Simklubben Neptun | 37.05 | ||||||
Gren 39, 50m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Troy Kroonder | 2003 | Simklubben Neptun | 24.71 | ||||||
2 | Carl Wennerholm | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 24.74 | ||||||
3 | Emil Tikkanen | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 25.51 | ||||||
4 | Erik Falk | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 25.60 | ||||||
5 | Karl Palmqvist | 2002 | Simklubben Neptun | 25.76 | ||||||
6 | Arvid Hallenborg | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 26.25 | ||||||
7 | Malte Haargaard | 2003 | Simklubben Neptun | 26.27 | ||||||
8 | Oliver Rasool | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 26.34 | ||||||
9 | Hugo Seemann | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 26.35 | ||||||
9 | Lukas Malmström | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 26.35 | ||||||
11 | Johannes Fällgren | 2002 | Lidingö Simklubb | 26.51 | ||||||
12 | Isak Wallström-Blomgren | 2003 | Simklubben Neptun | 26.54 | ||||||
13 | Oscar Mogard Linden | 2002 | Simklubben Neptun | 26.73 | ||||||
14 | Linus Thörn | 2002 | Simklubben Neptun | 26.81 | ||||||
15 | Emil Frisendahl | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 27.36 | ||||||
16 | David Kjellberg | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 27.69 | ||||||
17 | Pijus Guvenius | 2003 | Älvsjö AIK Simförening | 27.76 | ||||||
18 | Morgan Malmfors | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 27.95 | ||||||
18 | Stavros Theodosiadis | 2002 | Simklubben Neptun | 27.95 | ||||||
20 | Victor Bäckström | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 28.19 | ||||||
21 | Hampus Wikner | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 28.23 | ||||||
22 | Alexander Jansson | 2002 | Simklubben Neptun | 28.32 | ||||||
23 | Siavash Vatani | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 28.43 | ||||||
24 | Daniel Gnalin | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 28.62 | ||||||
25 | Jakob Gnalin | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 28.87 | ||||||
26 | Marcus Hedlund | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 28.92 | ||||||
27 | Marcus Hultman | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 29.04 | ||||||
28 | Sebastian Hosokawa | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 29.20 | ||||||
29 | Isak Monka | 2003 | Simklubben Neptun | 29.58 | ||||||
30 | Aryan Munshi | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 29.63 | ||||||
31 | Kalle Glassel | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 29.83 | ||||||
32 | Hugo Lundströmer | 2003 | Simklubben Neptun | 30.30 | ||||||
33 | Iheb Daboussi | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 31.36 | ||||||
34 | Jakob Khaytan | 2003 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 31.57 | ||||||
35 | Paul Kumlin | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 32.04 | ||||||
36 | Victor Taghikhani | 2003 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 32.25 | ||||||
37 | Filip Berardi | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 32.70 | ||||||
38 | Leo Trolin | 2003 | Hellas Simklubb | 32.91 | ||||||
Gren 40, 50m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Olivia Stille | 2000 | Turebergs Simklubb | 27.23 | ||||||
2 | Caroline Wallenborg | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 27.26 | ||||||
3 | Smilla Lönnberg | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 27.72 | ||||||
4 | Vilma Brolund | 2001 | Simklubben Neptun | 28.44 | ||||||
5 | Anna Ladis | 2001 | Täby Sim | 28.62 | ||||||
6 | Linnea Gyllberg | 2000 | Simklubben Neptun | 28.78 | ||||||
7 | Sophie Dellmark | 2001 | Älvsjö AIK Simförening | 28.83 | ||||||
8 | Alexandra Jensen | 2001 | Simklubben Neptun | 28.94 | ||||||
9 | Ljuba Berg | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 29.08 | ||||||
10 | Ella Ericson | 2000 | Simklubben Neptun | 29.85 | ||||||
11 | Amanda Bekkewold | 2001 | Simklubben Neptun | 29.90 | ||||||
12 | Lea Granert | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 30.06 | ||||||
13 | Frida Björkman | 1999 | Tyresö Simsällskap | 30.73 | ||||||
14 | Pernilla Hemmälin | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 31.11 | ||||||
15 | Vinona Bothe | 1999 | Stockholmspolisens IF SF | 31.20 | ||||||
16 | Sandra Öberg | 2001 | Tyresö Simsällskap | 31.56 | ||||||
17 | Helena Fältman | 1980 | Täby Sim | 32.26 | ||||||
18 | Maria Tavemark | 2001 | Täby Sim | 33.03 | ||||||
19 | Clara Bohman | 2001 | Simklubben Neptun | 33.29 | ||||||
20 | Matilda Wrenkler | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 33.32 | ||||||
21 | Sandra Pasanen | 2001 | Ösmo Simsällskap | 34.62 | ||||||
- | Linda Härmat | 1996 | Tyresö Simsällskap | DNS | ||||||
- | Wilma Öberg | 2001 | Tyresö Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 41, 50m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Linus Magnusson | 1990 | Simklubben Neptun | 23.18 | ||||||
2 | Pontus Flodqvist | 1988 | Simklubben Neptun | 23.25 | ||||||
3 | Jacob Danielsson | 1998 | Stockholmspolisens IF SF | 23.88 | ||||||
4 | Oskar Iwarsson | 2000 | Turebergs Simklubb | 24.60 | ||||||
5 | Christoffer Andersson | 1994 | Tyresö Simsällskap | 24.89 | ||||||
6 | Oscar Gullberg | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 24.93 | ||||||
7 | Victor Wågström | 1994 | Åkersberga Simsällskap | 25.22 | ||||||
8 | Kenzo Buchli | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 25.63 | ||||||
9 | Gabriel Henkel | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 25.98 | ||||||
10 | Morgan Martinsson | 2001 | Simklubben Neptun | 26.22 | ||||||
11 | Mattias Glenesk | 1994 | Simklubben Neptun | 26.38 | ||||||
12 | Victor Simic | 2000 | Täby Sim | 26.42 | ||||||
13 | Noah Stenström | 2000 | Lidingö Simklubb | 26.93 | ||||||
14 | Christian Norberg | 1998 | Stockholmspolisens IF SF | 27.07 | ||||||
15 | Nicolas Jernberg | 2001 | Älvsjö AIK Simförening | 27.17 | ||||||
16 | Oskar Hägglund | 1999 | Södertörns Simsällskap | 27.25 | ||||||
17 | Ludvig Rasmuson | 2001 | Simklubben Neptun | 27.39 | ||||||
18 | Karl Johan Rasmuson | 2001 | Simklubben Neptun | 27.42 | ||||||
19 | Simon Blom | 1999 | Simklubben Neptun | 27.44 | ||||||
20 | Felix Engelbrektsson | 2000 | Simklubben Neptun | 27.51 | ||||||
21 | Esbjörn Ohlsson | 1996 | Stockholmspolisens IF SF | 27.52 | ||||||
22 | Per Wangel | 1991 | Stockholmspolisens IF SF | 28.21 | ||||||
23 | Hussain Bostani | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 29.87 | ||||||
24 | Javad Torabi | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 31.04 | ||||||
25 | Victor Kuzmin | 1979 | Simklubben S 02 | 31.58 | ||||||
- | David Macleod | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 02 oktober 2018 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb | Utskriftstid | 16:06 |