Resultat Total - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Junior/Senior Langbane | Udskriftsdato | 19 marts 2016 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 21:48 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 18 marts 2016 |
Løb 3, 50m Frisvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 24.40 2014-06-11 |
Dansk Rekord Junior: Julie Kepp Jensen (2000) 25.41 2015-06-26 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Julie Kepp Jensen | 2000 | 830 | 25.25 | Dansk Rekord - Junior | |||||
JGI Svømning | 25.61 | |||||||||
2 | Sarah Bro | 1996 | 798 | 25.58 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 25.98 | |||||||||
3 | Lærke Toft Ruby | 1999 | 700 | 26.72 | ||||||
Svømmeklubben Laksen | 26.82 | |||||||||
4 | Amanda Højberg | 1998 | 689 | 26.86 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 26.75 | |||||||||
5 | Maria Grandt | 1998 | 632 | 27.64 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 26.94 | |||||||||
6 | Sofia Altoft | 1998 | 621 | 27.80 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 27.20 | |||||||||
7 | Thea Hovmand Larsen | 1997 | 610 | 27.97 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 26.75 | |||||||||
8 | Mathilde Hager | 2001 | 600 | 28.13 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 27.52 | |||||||||
9 | Victoria Bierre | 2000 | 648 | 27.42 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 28.35 | |||||||||
10 | Anne Huse Gaarde-Hansen | 1999 | 630 | 27.68 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 27.18 | |||||||||
11 | Sarah Missing | 2001 | 599 | 28.14 | ||||||
Vest-Brøndby | 27.92 | |||||||||
12 | Megan Forslund Hansen | 1997 | 593 | 28.23 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.28 | |||||||||
13 | Mathilde Schwartz | 1988 | 587 | 28.33 | ||||||
U.S.G | 27.83 | |||||||||
14 | Regitze Gaard | 2001 | 580 | 28.44 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.33 | |||||||||
15 | Sofie Brøgger | 2000 | 548 | 28.99 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.96 | |||||||||
16 | Tenna Jensen | 1998 | 456 | 30.83 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 27.46 | |||||||||
Løb 4, 50m Frisvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.36 2009-04-11 |
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 23.07 2013-03-29 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Nicolai Graae Hansen | 1988 | 709 | 23.44 | ||||||
U.S.G | 23.56 | |||||||||
2 | Peter Gjerulff | 1996 | 655 | 24.07 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 24.02 | |||||||||
3 | Sebastian Ovesen | 1994 | 652 | 24.11 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 23.97 | |||||||||
4 | Sebastian Tullberg | 2000 | 648 | 24.16 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 23.92 | |||||||||
5 | Claus Hansen | 1995 | 625 | 24.45 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 24.24 | |||||||||
6 | Frederik Rindshøj | 1999 | 595 | 24.86 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 24.79 | |||||||||
7 | Jacob M. Jørgensen | 1997 | 571 | 25.19 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 24.95 | |||||||||
8 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | 563 | 25.31 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 24.98 | |||||||||
9 | Johannes E. Mariegaard | 1997 | 595 | 24.86 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 23.96 | |||||||||
10 | Oliver Marcus Meng | 1997 | 590 | 24.93 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 25.01 | |||||||||
10 | Thomas Bech | 1998 | 590 | 24.93 | ||||||
Farum Svømmeklub | 24.71 | |||||||||
12 | Marc Calveras | 1996 | 589 | 24.94 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 25.10 | |||||||||
13 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | 548 | 25.55 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 26.92 | |||||||||
14 | Mathias Yu Fagerberg | 2000 | 534 | 25.77 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | 25.43 | |||||||||
15 | Giano Grillo | 1998 | 517 | 26.05 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 25.04 | |||||||||
16 | Martin Nielsen | 1997 | 510 | 26.16 | ||||||
Vest-Brøndby | 25.56 | |||||||||
Løb 9, 50m Brystsvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 30.57 2013-08-03 |
Dansk Rekord Junior: Josefine B. Pedersen (1999) 32.39 2015-06-23 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Sara Krog Christoffersen | 1996 | 716 | 32.94 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 33.25 | |||||||||
2 | Merle F. V. Christensen | 1998 | 711 | 33.02 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 33.74 | |||||||||
3 | Mathilde Hager | 2001 | 638 | 34.24 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 34.55 | |||||||||
4 | Tenna Jensen | 1998 | 631 | 34.36 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 33.63 | |||||||||
5 | Maja Nielsen | 1996 | 587 | 35.20 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.07 | |||||||||
6 | Elina Lynge Wagner | 1996 | 585 | 35.24 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 34.49 | |||||||||
7 | Maria Grandt | 1998 | 528 | 36.46 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 33.79 | |||||||||
8 | Josefine Søgaard Andresen | 2000 | 479 | 37.67 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 36.28 | |||||||||
9 | Mia Steen Duus | 2001 | 623 | 34.50 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 35.32 | |||||||||
10 | Katrine V. Sørensen | 1996 | 616 | 34.64 | ||||||
Vest-Brøndby | 34.83 | |||||||||
11 | Thea Laurberg Simonsen | 1997 | 615 | 34.65 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 34.89 | |||||||||
12 | Sara Fogh Myrup | 1997 | 600 | 34.94 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 35.62 | |||||||||
13 | Laura Andersen | 1997 | 575 | 35.44 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | 35.01 | |||||||||
14 | Signe Bro | 1999 | 566 | 35.62 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 36.53 | |||||||||
15 | Signe Nielsen | 1998 | 556 | 35.84 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 34.95 | |||||||||
16 | Amalie H. Falck-Schmith | 1989 | 472 | 37.84 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 34.63 | |||||||||
Løb 10, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Philip Greve (1998) 28.00 2015-06-25 |
Dansk Rekord Junior: Philip Greve (1998) 28.00 2015-06-25 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Jakob Klint Axelsen | 1996 | 783 | 28.93 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 29.91 | |||||||||
2 | Christian Christensen | 1991 | 712 | 29.86 | ||||||
U.S.G | 30.52 | |||||||||
3 | Jacob M. Jørgensen | 1997 | 696 | 30.09 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.90 | |||||||||
4 | Timon Wedekind | 1996 | 650 | 30.78 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 30.31 | |||||||||
5 | Frederik Rindshøj | 1999 | 630 | 31.11 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 30.54 | |||||||||
6 | Andreas Borre Heltborg | 1996 | 595 | 31.70 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 31.11 | |||||||||
7 | Mathias Yu Fagerberg | 2000 | 580 | 31.97 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | 31.94 | |||||||||
8 | Gøkhan Dagidir | 1995 | 559 | 32.37 | ||||||
Vest-Brøndby | 31.41 | |||||||||
9 | Riyan Salem | 1998 | 618 | 31.31 | ||||||
Roskilde Svømning | 32.77 | |||||||||
10 | Rasmus Hasemann | 1996 | 584 | 31.90 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.31 | |||||||||
11 | Rasmus Steenberg | 2000 | 576 | 32.05 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 33.31 | |||||||||
12 | Niklas Beyer Hansen | 1997 | 567 | 32.21 | ||||||
Vest-Brøndby | 31.86 | |||||||||
13 | Emil Andersen | 1992 | 565 | 32.25 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.67 | |||||||||
14 | Owais Hamid | 2000 | 550 | 32.55 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 33.07 | |||||||||
15 | Andreas L. Damgård | 2000 | 508 | 33.41 | ||||||
Køge Svømmeklub | 34.11 | |||||||||
- | Claus Hansen | 1995 | DSQ | Flere flyben v/start | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 30.99 | |||||||||
Løb 13, 200m Frisvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 1:57.61 2009-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 1:59.91 2012-07-07 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Christina Munkholm | 1996 | 729 | 29.37 | 1:01.41 | 1:33.01 | 2:05.51 | |||
Køge Svømmeklub | 2:01.28 | |||||||||
2 | Maj Howardsen | 1997 | 727 | 28.97 | 1:01.35 | 1:33.07 | 2:05.60 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:02.85 | |||||||||
3 | Marina Heller Hansen | 1994 | 727 | 29.09 | 1:01.44 | 1:33.27 | 2:05.64 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:02.23 | |||||||||
4 | Maja Nielsen | 1996 | 687 | 30.03 | 1:02.61 | 1:35.10 | 2:08.04 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:05.22 | |||||||||
5 | Freja Gram | 1999 | 686 | 30.00 | 1:02.32 | 1:35.62 | 2:08.08 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:05.81 | |||||||||
6 | Klara Reeh | 1999 | 676 | 30.19 | 1:02.26 | 1:35.68 | 2:08.69 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:05.33 | |||||||||
7 | Maria Grandt | 1998 | 655 | 31.02 | 1:03.78 | 1:37.73 | 2:10.07 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:07.73 | |||||||||
8 | Amanda Højberg | 1998 | 624 | 30.54 | 1:03.29 | 1:37.73 | 2:12.15 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:07.25 | |||||||||
9 | Phoebe Linde Atkins | 2000 | 653 | 29.90 | 1:03.19 | 1:36.11 | 2:10.18 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:07.76 | |||||||||
10 | Sara Sylvest | 2000 | 649 | 30.65 | 1:04.08 | 1:37.23 | 2:10.48 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:09.25 | |||||||||
11 | Vera Staun Hansen | 1999 | 636 | 31.12 | 1:03.94 | 1:38.22 | 2:11.33 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:14.48 | |||||||||
12 | Stephanie Hansen | 1996 | 630 | 30.68 | 1:04.45 | 1:37.81 | 2:11.73 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:09.17 | |||||||||
13 | Amanda Duus | 2000 | 622 | 29.99 | 1:03.94 | 1:37.78 | 2:12.29 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:10.58 | |||||||||
14 | Sarah Missing | 2001 | 562 | 32.97 | 1:08.15 | 1:44.11 | 2:16.83 | |||
Vest-Brøndby | 2:10.58 | |||||||||
15 | Megan Forslund Hansen | 1997 | 553 | 32.25 | 1:07.17 | 1:42.98 | 2:17.64 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:06.15 | |||||||||
16 | Mathilde Hager | 2001 | 498 | 32.18 | 1:07.64 | 1:45.20 | 2:22.53 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:16.64 | |||||||||
Løb 14, 200m Frisvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 1:46.94 2009-04-09 |
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 1:49.46 2009-07-12 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Sebastian Ovesen | 1994 | 725 | 26.09 | 54.49 | 1:23.16 | 1:53.51 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:49.74 | |||||||||
2 | Marcus Krøyer Svendsen | 1997 | 721 | 26.18 | 55.03 | 1:23.93 | 1:53.75 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:50.26 | |||||||||
3 | Giano Grillo | 1998 | 684 | 26.93 | 56.78 | 1:25.96 | 1:55.71 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:54.23 | |||||||||
4 | Jacob Holst | 1991 | 633 | 27.51 | 57.80 | 1:27.91 | 1:58.78 | |||
Køge Svømmeklub | 1:54.57 | |||||||||
5 | Andreas Vestergaard | 1999 | 630 | 28.16 | 58.26 | 1:28.91 | 1:58.97 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:59.40 | |||||||||
6 | Frederik Rindshøj | 1999 | 621 | 28.46 | 59.51 | 1:30.26 | 1:59.55 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:59.27 | |||||||||
7 | Lukas Storm | 1999 | 619 | 28.08 | 58.49 | 1:29.63 | 1:59.65 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:58.54 | |||||||||
8 | Marc Calveras | 1996 | 604 | 28.98 | 59.36 | 1:30.25 | 2:00.61 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:58.27 | |||||||||
9 | Viktor Holm | 1996 | 633 | 28.09 | 58.26 | 1:28.64 | 1:58.75 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:56.26 | |||||||||
10 | Niklas Broch Thielemann | 1994 | 626 | 27.46 | 57.79 | 1:28.68 | 1:59.22 | |||
Sigma Swim Birkerød | 1:55.28 | |||||||||
11 | Oliver Marcus Meng | 1997 | 599 | 28.35 | 59.60 | 1:30.59 | 2:00.98 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:58.24 | |||||||||
12 | Mads Holm | 1998 | 597 | 28.15 | 58.86 | 1:29.99 | 2:01.09 | |||
Nakskov Svømme Klub | 1:57.35 | |||||||||
13 | Rasmus Steenberg | 2000 | 585 | 28.21 | 58.23 | 1:29.96 | 2:01.93 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:57.03 | |||||||||
14 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | 570 | 28.16 | 59.42 | 1:32.69 | 2:02.97 | |||
Køge Svømmeklub | 2:01.92 | |||||||||
15 | Marius Rasmussen | 1999 | 568 | 28.42 | 59.89 | 1:32.13 | 2:03.16 | |||
Svømmeklubben Syd | 1:58.40 | |||||||||
16 | Sebastian Tullberg | 2000 | 416 | 25.31 | 1:03.74 | 1:41.00 | 2:16.58 | |||
Sigma Swim Birkerød | 1:58.72 | |||||||||
Løb 15, 400m Medley Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 4:38.20 2009-08-02 |
Dansk Rekord Junior: Julie Aglund Lauridsen (1996) 4:52.62 2012-07-04 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Ida Schütt | 1996 | 709 | 1:09.17 | 2:29.41 | 3:53.50 | 5:00.91 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:54.41 | |||||||||
2 | Hannah Strunge Nissen | 1997 | 683 | 1:09.43 | 2:25.85 | 3:54.54 | 5:04.77 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:53.71 | |||||||||
3 | Mia Steen Duus | 2001 | 682 | 1:11.31 | 2:34.57 | 3:57.30 | 5:04.92 | |||
Sigma Swim Birkerød | 5:01.42 | |||||||||
4 | Laura Findahl Andersen | 2001 | 680 | 1:11.27 | 2:29.94 | 3:56.24 | 5:05.25 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:06.58 | |||||||||
5 | Katrine B. Hansen | 1999 | 668 | 1:10.62 | 2:28.92 | 3:57.72 | 5:06.99 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 5:01.61 | |||||||||
6 | Camilla Dufour | 1996 | 634 | 1:06.94 | 2:27.36 | 4:00.27 | 5:12.36 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 5:03.79 | |||||||||
7 | Victoria Bierre | 2000 | 632 | 1:09.89 | 2:26.94 | 4:01.82 | 5:12.65 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 5:14.35 | |||||||||
8 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | 614 | 1:08.93 | 2:24.93 | 4:01.06 | 5:15.77 | |||
Lyngby Svømmeklub | 5:08.74 | |||||||||
9 | Marie-Louise Stentved | 2000 | 613 | 1:09.24 | 2:28.59 | 4:03.54 | 5:15.96 | |||
Herlev Svømning | 5:12.47 | |||||||||
10 | Sara Krog Christoffersen | 1996 | 612 | 1:12.75 | 2:38.32 | 4:03.21 | 5:16.07 | |||
Sigma Swim Birkerød | 4:59.49 | |||||||||
11 | Liva Schmid | 2000 | 601 | 1:11.72 | 2:36.58 | 4:04.57 | 5:17.99 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:11.61 | |||||||||
12 | Emma Bjørnholdt | 2000 | 581 | 1:11.63 | 2:35.07 | 4:07.39 | 5:21.69 | |||
Lyngby Svømmeklub | 5:08.36 | |||||||||
13 | Sofie Louise Nimb | 2001 | 576 | 1:11.89 | 2:33.97 | 4:09.91 | 5:22.59 | |||
Lyngby Svømmeklub | 5:14.46 | |||||||||
14 | Hannah Pilgaard | 1999 | 573 | 1:10.46 | 2:37.34 | 4:07.94 | 5:23.02 | |||
Lyngby Svømmeklub | 5:28.69 | |||||||||
15 | Amanda Egerod Lund | 2000 | 568 | 1:12.07 | 2:39.65 | 4:14.41 | 5:24.05 | |||
Sigma Swim Allerød | 5:11.32 | |||||||||
16 | Kristine Mikkelsen | 2000 | 568 | 1:11.06 | 2:35.04 | 4:07.30 | 5:24.07 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 5:11.72 | |||||||||
17 | Helena Berg Wenk | 2000 | 561 | 1:14.06 | 2:37.50 | 4:12.09 | 5:25.32 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 5:27.41 | |||||||||
18 | Camille Erichsen | 2001 | 561 | 1:17.23 | 2:36.78 | 4:11.06 | 5:25.33 | |||
Sigma Swim Birkerød | 5:12.41 | |||||||||
19 | Sofie Nielsen | 2001 | 557 | 1:15.34 | 2:36.75 | 4:13.79 | 5:26.10 | |||
Slagelse Svømmeklub | 5:16.68 | |||||||||
20 | Caroline Hørlykke | 2000 | 553 | 1:16.10 | 2:41.12 | 4:12.53 | 5:26.91 | |||
Lyngby Svømmeklub | 5:19.45 | |||||||||
21 | Xenia Bonnén Sjøgren | 1997 | 547 | 1:14.44 | 2:39.11 | 4:13.83 | 5:28.11 | |||
Vest-Brøndby | 5:18.89 | |||||||||
22 | Megan Forslund Hansen | 1997 | 543 | 1:14.86 | 2:42.13 | 4:17.35 | 5:28.91 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 5:21.47 | |||||||||
23 | Zenia Aarestrup | 2001 | 540 | 1:16.65 | 2:38.72 | 4:12.72 | 5:29.63 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 5:22.62 | |||||||||
24 | Thea Laurberg Simonsen | 1997 | 534 | 1:11.46 | 2:35.27 | 4:13.56 | 5:30.69 | |||
Lyngby Svømmeklub | 5:16.74 | |||||||||
25 | Isa Hovmand | 2000 | 526 | 1:15.94 | 2:40.19 | 4:16.45 | 5:32.39 | |||
Svømmeklubben Syd | 5:27.00 | |||||||||
26 | Caroline Waage Nowak | 2001 | 525 | 1:16.73 | 2:43.67 | 4:19.76 | 5:32.57 | |||
Gentofte Svømme Klub | 5:39.71 | |||||||||
27 | Sarah Aarslew Jensen | 2000 | 525 | 1:19.81 | 2:48.18 | 4:19.69 | 5:32.58 | |||
Køge Svømmeklub | 5:36.04 | |||||||||
28 | Freja A. Skov | 2000 | 513 | 1:18.11 | 2:43.37 | 4:19.93 | 5:35.20 | |||
Helsingør Svømmeklub | 5:25.04 | |||||||||
29 | Sara Tang-Holbek | 2000 | 507 | 1:11.50 | 2:39.88 | 4:15.44 | 5:36.50 | |||
Lyngby Svømmeklub | 5:23.87 | |||||||||
30 | Natascha Bonnén Sjøgren | 2000 | 496 | 1:16.74 | 2:43.45 | 4:22.25 | 5:39.00 | |||
Vest-Brøndby | 5:36.92 | |||||||||
31 | Pernille Pedersen | 2001 | 480 | 1:17.97 | 2:44.06 | 4:21.68 | 5:42.60 | |||
Køge Svømmeklub | 5:32.43 | |||||||||
32 | Karina Garne Larsen | 2000 | 477 | 1:18.11 | 2:46.11 | 4:24.29 | 5:43.35 | |||
Sigma Swim Allerød | 5:32.89 | |||||||||
33 | Katharina N Møller | 2001 | 472 | 1:19.48 | 2:46.45 | 4:19.75 | 5:44.59 | |||
Vest-Brøndby | 5:48.22 | |||||||||
34 | Maria Borre Jacobsen | 2001 | 434 | 1:15.28 | 2:51.81 | 4:30.86 | 5:54.41 | |||
Lyngby Svømmeklub | 5:43.36 | |||||||||
35 | Rebekka Windahl | 2001 | 421 | 1:25.23 | 2:54.68 | 4:36.46 | 5:58.15 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 5:48.00 | |||||||||
36 | Olivia Foltmar-Michaelsen | 2001 | 409 | 1:16.58 | 2:47.87 | 4:32.23 | 6:01.39 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 5:35.74 | |||||||||
37 | Frida Toudal | 2001 | 385 | 1:31.09 | 3:02.05 | 4:42.16 | 6:08.80 | |||
Rønne Svømme Klub | 5:47.89 | |||||||||
- | Cæcilie Buchholt Johansen | 2001 | DNS | |||||||
Slangerup Svømmeklub | 5:28.77 | |||||||||
- | Emma Lyngby Larsen | 1998 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 5:12.84 | |||||||||
- | Cecilie Salskov Jensen | 2000 | Akut syg | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | 5:34.20 | |||||||||
- | Emma Mikkelsen | 2001 | DSQ | >15 u/vand v/start | ||||||
Vest-Brøndby | 5:44.38 | |||||||||
Løb 16, 400m Medley Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 4:16.78 2009-09-02 |
Dansk Rekord Junior: Jacob Carstensen (1978) 4:25.23 1995-07-20 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Jacob M. Jørgensen | 1997 | 635 | 1:03.66 | 2:16.99 | 3:35.17 | 4:43.67 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:31.21 | |||||||||
2 | Sebastian Tullberg | 2000 | 608 | 1:04.53 | 2:18.91 | 3:44.16 | 4:47.75 | |||
Sigma Swim Birkerød | 4:40.59 | |||||||||
3 | Thor Nilsson Pedersen | 2000 | 596 | 1:06.49 | 2:20.29 | 3:42.39 | 4:49.64 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 4:52.04 | |||||||||
4 | Emil Engels Henriksen | 1999 | 581 | 1:05.81 | 2:21.83 | 3:46.60 | 4:52.14 | |||
Sigma Swim Allerød | 4:43.27 | |||||||||
5 | Jesper Frost Thomsen | 1997 | 575 | 1:06.43 | 2:21.61 | 3:46.36 | 4:53.18 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:52.18 | |||||||||
6 | Mikkel Fogelberg Handberg | 1998 | 551 | 1:04.62 | 2:20.05 | 3:46.99 | 4:57.41 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:50.63 | |||||||||
7 | Alexander Aslak Nørgaard | 2000 | 543 | 1:07.74 | 2:22.33 | 3:48.36 | 4:58.81 | |||
Søllerød Svømmeklub | 4:55.95 | |||||||||
8 | Anton Borring Andersen | 1999 | 542 | 1:07.31 | 2:25.92 | 3:52.36 | 4:58.91 | |||
Sigma Swim Allerød | 4:37.86 | |||||||||
9 | Sebastian Bidstrup Lantz | 1999 | 530 | 1:08.11 | 2:22.45 | 3:49.22 | 5:01.22 | |||
Vest-Brøndby | 4:52.07 | |||||||||
10 | Rasmus Hasemann | 1996 | 525 | 1:05.91 | 2:25.94 | 3:51.31 | 5:02.14 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:44.83 | |||||||||
11 | Mads Rishøj | 1999 | 524 | 1:10.27 | 2:30.29 | 3:57.81 | 5:02.45 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:54.17 | |||||||||
12 | Oliver Huban | 1996 | 483 | 1:08.50 | 2:28.53 | 3:57.85 | 5:10.68 | |||
Vest-Brøndby | 4:44.78 | |||||||||
13 | Jacob Holm | 2000 | 460 | 1:11.67 | 2:34.04 | 4:00.54 | 5:15.79 | |||
Køge Svømmeklub | 5:05.76 | |||||||||
14 | Oliver Schiellerup | 2000 | 458 | 1:12.72 | 2:32.82 | 4:07.45 | 5:16.17 | |||
Sigma Swim Birkerød | 5:12.25 | |||||||||
15 | Thor B. Hansen | 2000 | 431 | 1:13.23 | 2:34.00 | 4:07.01 | 5:22.78 | |||
Køge Svømmeklub | 5:10.58 | |||||||||
- | Hannibal Steenfos | 1996 | DSQ | Afslut ryg på mave | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:51.18 | |||||||||
- | Jakob Schmidt | 1999 | DSQ | >15m u/vand v/start | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:56.86 | |||||||||
- | Kristian Torp | 2000 | DSQ | 1 hånd i brystafslut | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 5:04.29 | |||||||||
Løb 17, 200m Butterfly Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Micha Østergaard (1987) 2:07.44 2009-07-29 |
Dansk Rekord Junior: Christina Munkholm (1996) 2:15.36 2012-07-10 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Caroline Erichsen | 1998 | 664 | 30.70 | 1:06.20 | 1:41.86 | 2:19.58 | |||
Sigma Swim Birkerød | 2:15.22 | |||||||||
2 | Cecilie Wiuff | 2000 | 658 | 30.18 | 1:06.38 | 1:42.06 | 2:20.03 | |||
Herlev Svømning | 2:19.20 | |||||||||
3 | Maj Howardsen | 1997 | 653 | 31.36 | 1:07.63 | 1:43.22 | 2:20.35 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:16.34 | |||||||||
4 | Cecilie F. Jensen | 1998 | 636 | 31.59 | 1:07.59 | 1:43.80 | 2:21.63 | |||
Herlev Svømning | 2:18.16 | |||||||||
5 | Lise-Lotte Larsen Bentin | 1997 | 602 | 32.47 | 1:08.49 | 1:47.13 | 2:24.24 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:21.19 | |||||||||
6 | Regitze Gaard | 2001 | 591 | 32.16 | 1:08.97 | 1:46.90 | 2:25.08 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:18.10 | |||||||||
7 | Luna Donde Feilberg | 2000 | 591 | 33.29 | 1:10.08 | 1:48.11 | 2:25.13 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:24.82 | |||||||||
8 | Camilla Dufour | 1996 | 568 | 32.06 | 1:08.73 | 1:47.67 | 2:27.04 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:18.66 | |||||||||
9 | Eva Olsen | 2000 | 590 | 31.28 | 1:09.35 | 1:46.63 | 2:25.19 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:20.04 | |||||||||
10 | Kristine Barrett | 1998 | 561 | 31.88 | 1:09.52 | 1:48.13 | 2:27.65 | |||
Greve Svømmeklub | 2:24.40 | |||||||||
11 | Hannah Pilgaard | 1999 | 543 | 32.48 | 1:10.83 | 1:49.09 | 2:29.30 | |||
Lyngby Svømmeklub | 2:26.46 | |||||||||
12 | Katrine Tetzschner Madsen | 2000 | 518 | 32.69 | 1:11.25 | 1:50.79 | 2:31.59 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:25.81 | |||||||||
13 | Kajsa Gregersen | 2001 | 513 | 31.84 | 1:10.41 | 1:50.00 | 2:32.10 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:20.44 | |||||||||
14 | Sarah Missing | 2001 | 464 | 34.87 | 1:14.90 | 1:57.53 | 2:37.28 | |||
Vest-Brøndby | 2:26.17 | |||||||||
15 | Laura Lange | 2001 | 455 | 34.56 | 1:13.22 | 1:55.78 | 2:38.26 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:27.84 | |||||||||
16 | Marie Müller | 2000 | 431 | 35.84 | 1:16.50 | 1:59.30 | 2:41.20 | |||
Svømmeklubben Syd | 2:36.76 | |||||||||
Løb 18, 200m Butterfly Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Viktor Bromer (1993) 1:54.47 2015-08-04 |
Dansk Rekord Junior: Viktor B. Bromer (1993) 2:01.35 2009-07-23 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Magnus Sloth Poulsen | 1995 | 672 | 26.58 | 59.44 | 1:32.20 | 2:07.29 | |||
Herlev Svømning | 2:02.10 | |||||||||
2 | Jonathan Müller | 1997 | 589 | 29.58 | 1:03.34 | 1:37.43 | 2:12.98 | |||
Svømmeklubben Syd | 2:11.40 | |||||||||
3 | Mads Hauge Sørensen | 1997 | 569 | 29.90 | 1:03.55 | 1:37.97 | 2:14.49 | |||
Køge Svømmeklub | 2:10.52 | |||||||||
4 | Magnus Carstensen | 1999 | 559 | 30.42 | 1:04.92 | 1:40.13 | 2:15.29 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:09.15 | |||||||||
5 | Andreas Borre Heltborg | 1996 | 558 | 28.46 | 1:02.39 | 1:38.24 | 2:15.42 | |||
Sigma Swim Allerød | 2:07.51 | |||||||||
6 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | 543 | 30.61 | 1:05.10 | 1:41.86 | 2:16.64 | |||
Køge Svømmeklub | 2:10.90 | |||||||||
7 | Frederik Nerving | 1997 | 532 | 29.92 | 1:04.82 | 1:40.48 | 2:17.58 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:11.08 | |||||||||
8 | Mikkel Fogelberg Handberg | 1998 | 471 | 31.03 | 1:06.44 | 1:44.55 | 2:23.29 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:16.09 | |||||||||
9 | Johan Wentorf | 1999 | 524 | 28.72 | 1:05.61 | 1:40.32 | 2:18.27 | |||
Frederikssund Svømmeklub | 2:18.02 | |||||||||
10 | Kasper Leisted Bertelsen | 1997 | 499 | 29.79 | 1:05.06 | 1:41.91 | 2:20.50 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:19.38 | |||||||||
11 | Frederik Presskorn | 2000 | 479 | 31.33 | 1:08.57 | 1:44.19 | 2:22.49 | |||
Gladsaxe Svømmeklub | 2:24.32 | |||||||||
12 | Mads Rishøj | 1999 | 473 | 31.11 | 1:07.64 | 1:45.20 | 2:23.10 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:25.23 | |||||||||
13 | Anders Dam Frandsen | 2000 | 429 | 32.42 | 1:09.29 | 1:48.15 | 2:27.77 | |||
Korsør Sv & Livr. Klub | 2:25.21 | |||||||||
13 | Mikkel Møller-Jensen | 1995 | 429 | 31.21 | 1:06.58 | 1:46.59 | 2:27.77 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:19.68 | |||||||||
15 | Simon Krøyer Svendsen | 1999 | 422 | 30.82 | 1:06.18 | 1:44.33 | 2:28.60 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:19.04 | |||||||||
16 | Mikkel Samsøe Borch | 1997 | 417 | 31.20 | 1:07.88 | 1:47.61 | 2:29.20 | |||
Hvidovre Svømme Klub | 2:18.15 | |||||||||
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 58.84 2015-08-03 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.69 2012-03-24 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Victoria Bierre | 2000 | 700 | 32.69 | 1:05.45 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:03.74 | |||||||||
2 | Emilie Falbe-Hansen | 1999 | 691 | 30.99 | 1:05.72 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:04.42 | |||||||||
3 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | 678 | 32.04 | 1:06.14 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:05.04 | |||||||||
4 | Maja Nielsen | 1996 | 661 | 32.98 | 1:06.70 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:05.61 | |||||||||
5 | Katharina Nekhorochko | 2000 | 636 | 33.21 | 1:07.57 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:06.14 | |||||||||
6 | Hannah Strunge Nissen | 1997 | 634 | 32.65 | 1:07.65 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:04.79 | |||||||||
7 | Emma Anne Ljungstrøm | 1999 | 629 | 32.24 | 1:07.81 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:06.90 | |||||||||
8 | Sara Sylvest | 2000 | 626 | 34.43 | 1:07.94 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:06.01 | |||||||||
9 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | 604 | 32.20 | 1:08.72 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:05.49 | |||||||||
10 | Katrine B. Hansen | 1999 | 597 | 33.52 | 1:09.01 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:07.44 | |||||||||
11 | Camille Erichsen | 2001 | 595 | 34.52 | 1:09.07 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:08.22 | |||||||||
12 | Katrine Stampe | 2000 | 594 | 33.49 | 1:09.11 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:09.00 | |||||||||
13 | Caroline Amalie Duus | 1998 | 586 | 33.24 | 1:09.45 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:07.77 | |||||||||
14 | Frederikke Mertins | 2000 | 553 | 33.56 | 1:10.80 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:09.33 | |||||||||
15 | Sofie Brøgger | 2000 | 540 | 35.50 | 1:11.33 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:08.89 | |||||||||
16 | Frederikke Jensen | 2000 | 537 | 34.72 | 1:11.50 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:09.01 | |||||||||
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 54.41 2012-03-31 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 56.27 2011-03-30 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Marco Loughran | 1989 | 773 | 26.96 | 56.59 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 55.75 | |||||||||
2 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | 696 | 28.24 | 58.59 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 58.35 | |||||||||
3 | Gustav Friberg | 1997 | 672 | 28.32 | 59.28 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 56.91 | |||||||||
4 | Lukas Gustafson | 1999 | 630 | 29.44 | 1:00.58 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:00.52 | |||||||||
5 | Marc Calveras | 1996 | 618 | 29.58 | 1:00.96 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:01.10 | |||||||||
6 | Bjørn Hansen | 1998 | 614 | 30.11 | 1:01.08 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:00.90 | |||||||||
7 | Oliver Berggren Smidt | 1997 | 584 | 30.45 | 1:02.13 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:01.27 | |||||||||
8 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | 563 | 31.63 | 1:02.88 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:03.34 | |||||||||
9 | Oliver Marcus Meng | 1997 | 602 | 29.22 | 1:01.51 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 59.71 | |||||||||
10 | Sebastian Tullberg | 2000 | 557 | 30.29 | 1:03.09 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:01.14 | |||||||||
11 | Jon Riedel Pedersen | 1998 | 542 | 30.49 | 1:03.67 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:02.44 | |||||||||
12 | Jesper Frost Thomsen | 1997 | 541 | 30.76 | 1:03.74 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:03.89 | |||||||||
13 | Thor Nilsson Pedersen | 2000 | 532 | 31.25 | 1:04.08 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:04.92 | |||||||||
14 | Maxemillian Pedersen | 1996 | 506 | 33.30 | 1:05.18 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:02.52 | |||||||||
15 | Sebastian Bidstrup Lantz | 1999 | 501 | 32.09 | 1:05.36 | |||||
Vest-Brøndby | 1:02.03 | |||||||||
16 | Alexander Eggers | 1999 | 483 | 31.30 | 1:06.16 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:03.97 | |||||||||
Løb 21, 100m Brystsvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 1:05.93 2013-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Josephina Bartela (1994) 1:10.62 2009-12-20 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Sara Krog Christoffersen | 1996 | 652 | 33.75 | 1:14.21 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:10.77 | |||||||||
2 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | 645 | 35.89 | 1:14.46 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:13.77 | |||||||||
3 | Mia Steen Duus | 2001 | 633 | 35.18 | 1:14.94 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:13.58 | |||||||||
4 | Maria Grandt | 1998 | 623 | 35.22 | 1:15.31 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:13.78 | |||||||||
5 | Mathilde Hager | 2001 | 622 | 35.89 | 1:15.35 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:14.22 | |||||||||
6 | Merle F. V. Christensen | 1998 | 588 | 35.06 | 1:16.77 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:16.98 | |||||||||
7 | Laura Findahl Andersen | 2001 | 583 | 36.74 | 1:17.01 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:14.58 | |||||||||
8 | Tenna Jensen | 1998 | 580 | 35.77 | 1:17.14 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:16.01 | |||||||||
9 | Amalie H. Falck-Schmith | 1989 | 566 | 36.25 | 1:17.79 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:16.43 | |||||||||
10 | Josefine Søgaard Andresen | 2000 | 561 | 35.61 | 1:18.00 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:17.07 | |||||||||
11 | Sara Fogh Myrup | 1997 | 555 | 36.04 | 1:18.27 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:15.92 | |||||||||
12 | Liva Schmid | 2000 | 547 | 37.04 | 1:18.67 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:16.14 | |||||||||
13 | Thea Laurberg Simonsen | 1997 | 546 | 37.09 | 1:18.70 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:16.12 | |||||||||
14 | Katrine V. Sørensen | 1996 | 542 | 37.29 | 1:18.89 | |||||
Vest-Brøndby | 1:17.53 | |||||||||
15 | Elina Lynge Wagner | 1996 | 539 | 36.04 | 1:19.04 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:17.24 | |||||||||
16 | Maria Munch-Menzer | 2001 | 531 | 38.03 | 1:19.43 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:16.15 | |||||||||
Løb 22, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Tobias B. Bjerg (1998) 1:02.21 2015-06-27 |
Dansk Rekord Junior: Tobias B. Bjerg (1998) 1:02.21 2015-06-27 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Jacob M. Jørgensen | 1997 | 710 | 30.38 | 1:05.51 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:05.15 | |||||||||
2 | Jakob Klint Axelsen | 1996 | 699 | 30.46 | 1:05.87 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:04.57 | |||||||||
3 | Frederik Rindshøj | 1999 | 666 | 32.15 | 1:06.94 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:06.64 | |||||||||
4 | Viktor Christensen | 1995 | 639 | 31.57 | 1:07.85 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:05.40 | |||||||||
5 | Riyan Salem | 1998 | 591 | 32.72 | 1:09.66 | |||||
Roskilde Svømning | 1:09.76 | |||||||||
6 | Gøkhan Dagidir | 1995 | 588 | 33.47 | 1:09.77 | |||||
Vest-Brøndby | 1:07.94 | |||||||||
7 | Timon Wedekind | 1996 | 587 | 33.26 | 1:09.81 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:07.99 | |||||||||
8 | Lasse Kriegel Skovrup | 1998 | 548 | 33.66 | 1:11.43 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:08.65 | |||||||||
9 | Rasmus Steenberg | 2000 | 584 | 32.67 | 1:09.92 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:10.96 | |||||||||
10 | Niklas Beyer Hansen | 1997 | 547 | 33.40 | 1:11.44 | |||||
Vest-Brøndby | 1:08.55 | |||||||||
11 | Casper Davidsen | 1999 | 544 | 33.62 | 1:11.57 | |||||
Vest-Brøndby | 1:10.89 | |||||||||
12 | Mathias Yu Fagerberg | 2000 | 540 | 32.66 | 1:11.76 | |||||
Ishøj Svømme Klub | 1:08.06 | |||||||||
13 | Jonathan Müller | 1997 | 524 | 34.36 | 1:12.49 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:11.64 | |||||||||
14 | Emil Andersen | 1992 | 477 | 34.43 | 1:14.77 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:09.89 | |||||||||
15 | Magnus Nygaard | 2000 | 473 | 35.49 | 1:15.00 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:14.20 | |||||||||
16 | Andreas L. Damgård | 2000 | 469 | 35.46 | 1:15.22 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:12.78 | |||||||||
Løb 23, 1500m Frisvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 15:38.88 2013-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 16:38.02 2004-07-03 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | Anmtid | 500m | 600m | 700m | 800m | |||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Lisa Steen Duus | 1997 | 716 | 1:05.10 | 2:13.98 | 3:23.20 | 4:32.79 | 17:17.51 | ||
Sigma Swim Birkerød | 17:02.27 | 5:41.47 | 6:51.31 | 8:00.57 | 9:10.37 | |||||
10:19.57 | 11:29.60 | 12:39.36 | 13:49.69 | |||||||
14:59.31 | 16:09.27 | |||||||||
2 | Anna Boutrup | 1998 | 703 | 1:05.57 | 2:14.72 | 3:23.98 | 4:33.75 | 17:23.96 | ||
Sigma Swim Birkerød | 16:47.04 | 5:44.11 | 6:54.56 | 8:05.10 | 9:16.69 | |||||
10:27.10 | 11:36.97 | 12:46.62 | 13:56.56 | |||||||
15:06.01 | 16:15.64 | |||||||||
3 | Marina Heller Hansen | 1994 | 677 | 1:06.35 | 2:16.96 | 3:28.06 | 4:39.28 | 17:37.22 | ||
Sigma Swim Allerød | 17:58.12 | 5:50.62 | 7:02.05 | 8:13.37 | 9:24.72 | |||||
10:33.85 | 11:43.43 | 12:53.97 | 14:05.03 | |||||||
15:16.24 | 16:27.08 | |||||||||
4 | Josefine Strand Nielsen | 2000 | 632 | 1:07.11 | 2:18.86 | 3:31.25 | 4:43.33 | 18:01.37 | ||
Hovedstadens Svømmeklub | 18:01.99 | 5:56.25 | 7:08.58 | 8:21.42 | 9:34.34 | |||||
10:46.96 | 12:00.50 | 13:12.91 | 14:25.64 | |||||||
15:38.19 | 16:50.80 | |||||||||
5 | Amanda Egerod Lund | 2000 | 600 | 1:07.80 | 2:20.16 | 3:33.41 | 4:47.10 | 18:20.18 | ||
Sigma Swim Allerød | 17:41.51 | 6:00.98 | 7:13.88 | 8:27.44 | 9:41.45 | |||||
10:55.29 | 12:09.97 | 13:23.77 | 14:37.78 | |||||||
15:51.58 | 17:06.71 | |||||||||
6 | Silja Nielsdóttir Hansen | 2001 | 597 | 1:07.83 | 2:19.98 | 3:33.11 | 4:46.66 | 18:22.48 | ||
Hvidovre Svømme Klub | 17:44.79 | 6:00.68 | 7:14.76 | 8:28.89 | 9:43.58 | |||||
10:57.76 | 12:12.09 | 13:26.51 | 14:41.53 | |||||||
15:56.48 | 17:10.23 | |||||||||
7 | Frederikke Dons | 1998 | 583 | 1:07.83 | 2:20.69 | 3:34.11 | 4:48.32 | 18:30.94 | ||
Hvidovre Svømme Klub | 17:42.01 | 6:02.62 | 7:17.31 | 8:31.68 | 9:46.24 | |||||
11:01.35 | 12:16.18 | 13:31.27 | 14:46.34 | |||||||
16:01.63 | 17:16.86 | |||||||||
8 | Frederikke Jensen | 2000 | 574 | 1:13.15 | 2:28.54 | 3:44.00 | 4:59.41 | 18:36.81 | ||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 18:16.84 | 6:14.13 | 7:28.91 | 8:43.16 | 9:57.36 | |||||
11:11.77 | 12:25.61 | 13:40.07 | 14:54.97 | |||||||
16:10.23 | 17:24.82 | |||||||||
9 | Helena Berg Wenk | 2000 | 571 | 1:08.28 | 2:21.03 | 3:34.55 | 4:48.85 | 18:38.90 | ||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 17:47.61 | 6:03.27 | 7:17.82 | 8:32.95 | 9:48.03 | |||||
11:03.61 | 12:19.21 | 13:35.27 | 14:51.32 | |||||||
16:07.40 | 17:23.36 | |||||||||
10 | Sofie Nielsen | 2001 | 551 | 1:10.17 | 2:25.19 | 3:40.94 | 4:56.83 | 18:52.16 | ||
Slagelse Svømmeklub | 18:35.23 | 6:12.76 | 7:28.97 | 8:44.10 | 9:59.26 | |||||
11:14.61 | 12:30.95 | 13:47.46 | 15:04.51 | |||||||
16:21.19 | 17:38.37 | |||||||||
11 | Amalie Gotthard | 1999 | 537 | 1:10.09 | 2:25.12 | 3:41.19 | 4:57.11 | 19:01.50 | ||
Slagelse Svømmeklub | 18:33.70 | 6:13.20 | 7:29.67 | 8:46.18 | 10:03.68 | |||||
11:20.86 | 12:38.38 | 13:55.67 | 15:13.58 | |||||||
16:31.01 | 17:47.60 | |||||||||
12 | Kamilla Larsen | 1996 | 537 | 1:12.64 | 2:29.45 | 3:46.11 | 5:03.55 | 19:01.57 | ||
Gladsaxe Svømmeklub | 18:29.30 | 6:21.23 | 7:38.40 | 8:55.38 | 10:11.73 | |||||
11:27.63 | 12:43.78 | 13:59.92 | 15:15.74 | |||||||
16:31.29 | 17:46.93 | |||||||||
13 | Augusta Marie Christensen | 2000 | 500 | 1:11.93 | 2:27.92 | 3:45.54 | 5:03.19 | 19:29.31 | ||
Hillerød Svømmeklub | 18:58.68 | 6:21.15 | 7:39.88 | 8:58.22 | 10:17.33 | |||||
11:36.36 | 12:55.16 | 14:14.69 | 15:33.68 | |||||||
16:52.55 | 18:11.59 | |||||||||
14 | Andrea M. Lang Bolvig | 2000 | 491 | 1:13.29 | 2:30.99 | 3:49.02 | 5:07.23 | 19:36.71 | ||
Sigma Swim Birkerød | 19:07.89 | 6:26.02 | 7:44.52 | 9:03.21 | 10:22.41 | |||||
11:41.70 | 13:00.70 | 14:19.90 | 15:38.88 | |||||||
16:58.19 | 18:17.46 | |||||||||
15 | Caroline Steffensen | 2000 | 457 | 1:15.40 | 2:35.51 | 3:56.24 | 5:17.31 | 20:04.50 | ||
Ringsted Svømme Klub | 19:11.27 | 6:37.66 | 7:58.39 | 9:19.41 | 10:41.47 | |||||
12:03.70 | 13:25.15 | 14:45.82 | 16:06.03 | |||||||
17:26.46 | 18:47.06 | |||||||||
Løb 24, 800m Frisvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 7:51.24 2015-08-04 |
Dansk Rekord Junior: Anton Ørskov Ipsen (1994) 8:09.67 2012-07-07 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | Anmtid | 500m | 600m | 700m | ||||||
1 | Viktor Holm | 1996 | 695 | 1:01.79 | 2:06.25 | 3:11.08 | 4:15.13 | 8:30.18 | ||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 8:15.99 | 5:19.63 | 6:24.05 | 7:28.27 | ||||||
2 | Mads Holm | 1998 | 674 | 1:02.87 | 2:08.45 | 3:13.77 | 4:18.97 | 8:35.52 | ||
Nakskov Svømme Klub | 8:30.46 | 5:23.51 | 6:28.20 | 7:33.01 | ||||||
3 | Niklas Broch Thielemann | 1994 | 662 | 1:02.03 | 2:07.46 | 3:13.21 | 4:19.01 | 8:38.62 | ||
Sigma Swim Birkerød | 8:18.81 | 5:24.78 | 6:30.08 | 7:35.67 | ||||||
4 | Lukas Storm | 1999 | 639 | 2:06.23 | 4:18.69 | 8:44.74 | ||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 8:54.23 | 5:24.98 | ||||||||
5 | Mads Midtbøll | 1998 | 618 | 1:02.21 | 2:08.24 | 3:14.54 | 4:22.21 | 8:50.71 | ||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 8:28.22 | 5:29.34 | 6:37.66 | 7:45.07 | ||||||
6 | Peter Vangsgaard | 2000 | 600 | 1:02.65 | 2:09.76 | 3:17.58 | 4:25.39 | 8:55.87 | ||
Gentofte Svømme Klub | 8:54.22 | 5:33.00 | 6:41.30 | 7:49.17 | ||||||
7 | Jacob Holst | 1991 | 589 | 1:03.08 | 2:11.16 | 3:20.16 | 4:29.80 | 8:59.16 | ||
Køge Svømmeklub | 8:51.27 | 5:38.33 | 6:46.85 | 7:53.88 | ||||||
8 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | 584 | 1:04.74 | 2:14.36 | 3:23.47 | 4:31.22 | 9:00.76 | ||
Køge Svømmeklub | 9:14.38 | 5:40.06 | 6:48.50 | 7:55.32 | ||||||
9 | Emil Engels Henriksen | 1999 | 567 | 1:05.65 | 2:15.01 | 3:24.65 | 4:33.29 | 9:06.02 | ||
Sigma Swim Allerød | 8:57.75 | 5:42.08 | 6:51.29 | 8:00.02 | ||||||
10 | William Lehn-Schiøler | 2000 | 564 | 1:05.17 | 2:14.88 | 3:24.73 | 4:34.64 | 9:07.03 | ||
Gladsaxe Svømmeklub | 9:28.47 | 5:42.72 | 6:50.69 | 7:59.45 | ||||||
11 | Magnus Lundgren | 1996 | 536 | 1:03.10 | 2:11.84 | 3:22.25 | 4:33.23 | 9:16.36 | ||
Køge Svømmeklub | 8:46.20 | 5:44.56 | 6:55.73 | 8:06.55 | ||||||
- | Andreas Mårtensson | 1997 | Akut syg | |||||||
Sigma Swim Allerød | 9:30.00 | |||||||||
Løb 25, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Sigma NS (1900) 3:45.16 2009-04-11 |
Dansk Rekord Junior: Køge Piger (1900) 3:54.30 2011-06-26 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Sigma Damer A | 1994 | 716 | 3:55.77 | ||||||
Sigma Swim | 3:54.60 | |||||||||
Marina Heller Hansen | 1994 | 28.12 | 58.64 | 58.64 | ||||||
Caroline Erichsen | 1998 | 27.72 | 58.77 | 1:57.41 | ||||||
Maj Howardsen | 1997 | 27.76 | 58.61 | 2:56.02 | ||||||
Lise-Lotte Larsen Bentin | 1997 | 27.82 | 59.75 | 3:55.77 | ||||||
2 | Gsc Damer | 1991 | 705 | 3:56.99 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:58.80 | |||||||||
Pernille Blume | 1994 | 26.62 | 55.67 | 55.67 | ||||||
Freja Gram | 1999 | 28.43 | 59.76 | 1:55.43 | ||||||
Thea Hovmand Larsen | 1997 | 28.24 | 1:00.71 | 2:56.14 | ||||||
Ida Agerbak Trandum | 1996 | 28.58 | 1:00.85 | 3:56.99 | ||||||
3 | Kvik Piger 1 | 0 | 689 | 3:58.87 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:58.64 | |||||||||
Sofie Brøgger | 2000 | 29.06 | 1:01.03 | 1:01.03 | ||||||
Ida Schütt | 1996 | 28.05 | 58.77 | 1:59.80 | ||||||
Hannah Strunge Nissen | 1997 | 28.85 | 59.66 | 2:59.46 | ||||||
Josephine Holm | 1999 | 27.98 | 59.41 | 3:58.87 | ||||||
4 | Hovedstaden Damer 1 | 2001 | 682 | 3:59.58 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:53.49 | |||||||||
Tenna Jensen | 1998 | 28.55 | 1:00.16 | 1:00.16 | ||||||
Mathilde Hager | 2001 | 27.83 | 59.77 | 1:59.93 | ||||||
Vera Staun Hansen | 1999 | 28.50 | 1:00.59 | 3:00.52 | ||||||
Maria Grandt | 1998 | 27.46 | 59.06 | 3:59.58 | ||||||
5 | A6 Juniorpiger | 1999 | 669 | 4:01.22 | ||||||
A6 | 3:59.75 | |||||||||
Julie Kepp Jensen | 2000 | 26.74 | 56.38 | 56.38 | ||||||
Lærke Toft Ruby | 1999 | 29.16 | 1:00.74 | 1:57.12 | ||||||
Katja Korbo Petersson | 2001 | 29.01 | 1:01.23 | 2:58.35 | ||||||
Vibe Toftte Jørgensen | 1999 | 29.98 | 1:02.87 | 4:01.22 | ||||||
6 | Lyngby Damer | 0 | 667 | 4:01.43 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 4:00.47 | |||||||||
Anna Brandt Nielsen | 1998 | 29.07 | 58.59 | 58.59 | ||||||
Amanda Højberg | 1998 | 28.51 | 59.60 | 1:58.19 | ||||||
Emilie Hørlykke | 1998 | 30.01 | 1:01.80 | 2:59.99 | ||||||
Thea Laurberg Simonsen | 1997 | 30.24 | 1:01.44 | 4:01.43 | ||||||
7 | Triton Damer | 0 | 665 | 4:01.63 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:55.79 | |||||||||
Maja Nielsen | 1996 | 28.83 | 59.96 | 59.96 | ||||||
Megan Forslund Hansen | 1997 | 28.24 | 59.72 | 1:59.68 | ||||||
Amanda Duus | 2000 | 28.98 | 1:01.28 | 3:00.96 | ||||||
Camilla Dufour | 1996 | 28.52 | 1:00.67 | 4:01.63 | ||||||
8 | Kvik Piger 2 | 0 | 638 | 4:05.00 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:05.71 | |||||||||
Sofie Kornbek | 2000 | 29.34 | 1:01.04 | 1:01.04 | ||||||
Phoebe Linde Atkins | 2000 | 29.52 | 1:01.89 | 2:02.93 | ||||||
Regitze Gaard | 2001 | 29.37 | 1:00.80 | 3:03.73 | ||||||
Sara Sylvest | 2000 | 29.22 | 1:01.27 | 4:05.00 | ||||||
9 | Sigma Damer B | 1994 | 636 | 4:05.29 | ||||||
Sigma Swim | 4:02.61 | |||||||||
Stephanie Hansen | 1996 | 29.25 | 1:01.86 | 1:01.86 | ||||||
Anna Boutrup | 1998 | 29.73 | 1:02.21 | 2:04.07 | ||||||
Lisa Steen Duus | 1997 | 29.73 | 1:01.70 | 3:05.77 | ||||||
Sara Krog Christoffersen | 1996 | 28.17 | 59.52 | 4:05.29 | ||||||
10 | Sigma Junior Piger A | 1999 | 633 | 4:05.67 | ||||||
Sigma Swim | 4:01.77 | |||||||||
Mia Steen Duus | 2001 | 29.38 | 1:02.13 | 1:02.13 | ||||||
Anne Huse Gaarde-Hansen | 1999 | 28.48 | 1:00.10 | 2:02.23 | ||||||
Katrine Stampe | 2000 | 29.23 | 1:01.42 | 3:03.65 | ||||||
Sara Fogh Myrup | 1997 | 29.13 | 1:02.02 | 4:05.67 | ||||||
11 | Lyngby Junior 2 | 1999 | 621 | 4:07.24 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 4:07.26 | |||||||||
Caroline Hørlykke | 2000 | 29.03 | 1:00.50 | 1:00.50 | ||||||
Sofie Louise Nimb | 2001 | 30.56 | 1:03.04 | 2:03.54 | ||||||
Jessica Yu Mortensen | 2000 | 29.03 | 1:00.60 | 3:04.14 | ||||||
Josefine Søgaard Andresen | 2000 | 29.26 | 1:03.10 | 4:07.24 | ||||||
12 | Hovedstaden Damer 2 | 2001 | 598 | 4:10.42 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:05.58 | |||||||||
Emma Maagøe | 1999 | 29.66 | 1:02.31 | 1:02.31 | ||||||
Amalie H. Falck-Schmith | 1989 | 30.44 | 1:03.84 | 2:06.15 | ||||||
Luna Donde Feilberg | 2000 | 29.07 | 1:01.23 | 3:07.38 | ||||||
Josefine Strand Nielsen | 2000 | 29.49 | 1:03.04 | 4:10.42 | ||||||
13 | Triton Junior Piger | 0 | 597 | 4:10.50 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:59.79 | |||||||||
Katrine B. Hansen | 1999 | 29.94 | 1:02.33 | 1:02.33 | ||||||
Emma Anne Ljungstrøm | 1999 | 29.58 | 1:01.61 | 2:03.94 | ||||||
Frederikke Jensen | 2000 | 29.96 | 1:02.57 | 3:06.51 | ||||||
Helena Berg Wenk | 2000 | 30.01 | 1:03.99 | 4:10.50 | ||||||
14 | Lyngby Junior 1 | 1999 | 596 | 4:10.58 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 4:02.80 | |||||||||
Hannah Pilgaard | 1999 | 30.82 | 1:04.65 | 1:04.65 | ||||||
Sophie Amalie Schøn | 1999 | 29.30 | 1:01.72 | 2:06.37 | ||||||
Klara Reeh | 1999 | 28.13 | 59.54 | 3:05.91 | ||||||
Sara Tang-Holbek | 2000 | 30.01 | 1:04.67 | 4:10.58 | ||||||
15 | Stv Damer | 0 | 565 | 4:15.13 | ||||||
Swim Team Vestsjælland | 4:09.13 | |||||||||
Amalie Gotthard | 1999 | 30.63 | 1:04.56 | 1:04.56 | ||||||
Amalie Frederiksen | 2001 | 29.42 | 1:02.63 | 2:07.19 | ||||||
Sofie Andersen | 2001 | 30.22 | 1:03.35 | 3:10.54 | ||||||
Sofie Nielsen | 2001 | 29.97 | 1:04.59 | 4:15.13 | ||||||
16 | Vest Damer | 1996 | 537 | 4:19.46 | ||||||
Vest-Brøndby | 4:16.54 | |||||||||
Xenia Bonnén Sjøgren | 1997 | 31.36 | 1:05.05 | 1:05.05 | ||||||
Stine Eskebo Nielsen | 2001 | 31.16 | 1:05.29 | 2:10.34 | ||||||
Emma Mikkelsen | 2001 | 32.41 | 1:07.23 | 3:17.57 | ||||||
Sarah Missing | 2001 | 29.73 | 1:01.89 | 4:19.46 | ||||||
17 | Sigma Junior Piger B | 1999 | 535 | 4:19.77 | ||||||
Sigma Swim | 4:17.56 | |||||||||
Thit Bondo | 2000 | 28.80 | 1:02.30 | 1:02.30 | ||||||
Karina Garne Larsen | 2000 | 30.25 | 1:04.74 | 2:07.04 | ||||||
Camille Erichsen | 2001 | 30.81 | 1:05.30 | 3:12.34 | ||||||
Andrea M. Lang Bolvig | 2000 | 31.38 | 1:07.43 | 4:19.77 | ||||||
18 | Farum Girl Squad | 1999 | 512 | 4:23.72 | ||||||
Farum Svømmeklub | 4:17.12 | |||||||||
Simone Jørgensen | 1999 | 30.28 | 1:05.32 | 1:05.32 | ||||||
Clara Marott Schelde | 2000 | 30.68 | 1:05.64 | 2:10.96 | ||||||
Carolina Sahl Rasmussen | 2001 | 30.05 | 1:05.35 | 3:16.31 | ||||||
Kathrine Pii Frederiksen | 2000 | 30.52 | 1:07.41 | 4:23.72 | ||||||
19 | Køge Junior Piger | 2001 | 506 | 4:24.63 | ||||||
Køge Svømmeklub | 4:24.80 | |||||||||
Maria Caroline Krumbak | 2000 | 30.10 | 1:04.81 | 1:04.81 | ||||||
Karoline Kjær | 2000 | 30.89 | 1:07.11 | 2:11.92 | ||||||
Pernille Pedersen | 2001 | 31.04 | 1:07.47 | 3:19.39 | ||||||
Sarah Aarslew Jensen | 2000 | 30.99 | 1:05.24 | 4:24.63 | ||||||
- | Hovedstaden Damer 3 | 2001 | DNS | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 4:20.60 | |||||||||
Luna Donde Feilberg | 2000 | |||||||||
Eva Olsen | 2000 | |||||||||
Josefine Strand Nielsen | 2000 | |||||||||
Merle F. V. Christensen | 1998 | DNS | ||||||||
Løb 26, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Farum Guns (1900) 3:20.97 2015-04-07 |
Dansk Rekord Junior: VAT drenge (1900) 3:29.09 2011-06-25 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | |||||||||
1 | Kvik Drenge 1 | 0 | 687 | 3:33.30 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:31.57 | |||||||||
Sebastian Ovesen | 1994 | 24.86 | 52.40 | 52.40 | ||||||
Oliver Marcus Meng | 1997 | 24.78 | 53.47 | 1:45.87 | ||||||
Marcus Krøyer Svendsen | 1997 | 24.60 | 52.77 | 2:38.64 | ||||||
Johannes E. Mariegaard | 1997 | 25.02 | 54.66 | 3:33.30 | ||||||
2 | Hovedstaden Herrer 1 | 2000 | 673 | 3:34.79 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:33.62 | |||||||||
Peter Gjerulff | 1996 | 25.48 | 54.60 | 54.60 | ||||||
Giano Grillo | 1998 | 25.61 | 53.19 | 1:47.79 | ||||||
Marc Calveras | 1996 | 25.02 | 52.93 | 2:40.72 | ||||||
Andreas Vestergaard | 1999 | 25.91 | 54.07 | 3:34.79 | ||||||
3 | Sigma Herrer | 1977 | 641 | 3:38.30 | ||||||
Sigma Swim | 3:34.40 | |||||||||
Niklas Broch Thielemann | 1994 | 26.81 | 56.12 | 56.12 | ||||||
Claus Lerche Iversen | 1977 | 25.05 | 52.89 | 1:49.01 | ||||||
Sebastian Tullberg | 2000 | 25.01 | 53.87 | 2:42.88 | ||||||
Andreas Borre Heltborg | 1996 | 26.10 | 55.42 | 3:38.30 | ||||||
4 | Køge Senior Herrer | 0 | 631 | 3:39.43 | ||||||
Køge Svømmeklub | 3:35.89 | |||||||||
Viktor Christensen | 1995 | 26.31 | 54.43 | 54.43 | ||||||
Mathias Nielsen | 1999 | 26.61 | 55.65 | 1:50.08 | ||||||
Jacob Holm | 2000 | 25.60 | 54.01 | 2:44.09 | ||||||
Magnus Lundgren | 1996 | 26.40 | 55.34 | 3:39.43 | ||||||
5 | Lyngby Herrer | 0 | 606 | 3:42.39 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 3:32.26 | |||||||||
Oliver Berggren Smidt | 1997 | 26.34 | 56.31 | 56.31 | ||||||
Jakob Klint Axelsen | 1996 | 25.26 | 53.27 | 1:49.58 | ||||||
Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | 24.99 | 53.40 | 2:42.98 | ||||||
Johan Feld Sørensen | 1999 | 27.59 | 59.41 | 3:42.39 | ||||||
6 | Kvik Drenge 2 | 0 | 599 | 3:43.28 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:40.98 | |||||||||
Jacob M. Jørgensen | 1997 | 26.71 | 54.97 | 54.97 | ||||||
Frederik Galving | 1998 | 25.95 | 56.16 | 1:51.13 | ||||||
Lukas Storm | 1999 | 26.96 | 56.78 | 2:47.91 | ||||||
Viktor Holm | 1996 | 26.50 | 55.37 | 3:43.28 | ||||||
7 | Hovedstaden Herrer 2 | 2000 | 597 | 3:43.50 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 3:58.75 | |||||||||
Linus Koefoed Weiss | 1999 | 26.90 | 56.09 | 56.09 | ||||||
Hannibal Steenfos | 1996 | 26.56 | 55.39 | 1:51.48 | ||||||
Jesper Frost Thomsen | 1997 | 26.49 | 55.55 | 2:47.03 | ||||||
Kasper Leisted Bertelsen | 1997 | 26.71 | 56.47 | 3:43.50 | ||||||
8 | Gsc Drenge | 1999 | 588 | 3:44.60 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 3:44.13 | |||||||||
Frederik Rindshøj | 1999 | 26.17 | 53.89 | 53.89 | ||||||
William Lehn-Schiøler | 2000 | 25.96 | 56.05 | 1:49.94 | ||||||
Thor Nilsson Pedersen | 2000 | 27.65 | 59.09 | 2:49.03 | ||||||
Rasmus Steenberg | 2000 | 26.05 | 55.57 | 3:44.60 | ||||||
9 | Vest Herrer | 1992 | 575 | 3:46.26 | ||||||
Vest-Brøndby | 3:40.92 | |||||||||
Morten Møller Jensen | 1992 | 26.75 | 57.41 | 57.41 | ||||||
Gøkhan Dagidir | 1995 | 26.72 | 56.91 | 1:54.32 | ||||||
Oliver Huban | 1996 | 26.42 | 57.31 | 2:51.63 | ||||||
Martin Nielsen | 1997 | 25.48 | 54.63 | 3:46.26 | ||||||
10 | Sigma Junior A | 1998 | 557 | 3:48.74 | ||||||
Sigma Swim | 3:41.98 | |||||||||
Alexander Eggers | 1999 | 27.87 | 57.42 | 57.42 | ||||||
Anton Borring Andersen | 1999 | 27.20 | 56.54 | 1:53.96 | ||||||
Emil Engels Henriksen | 1999 | 28.27 | 58.19 | 2:52.15 | ||||||
Maxemillian Pedersen | 1996 | 27.46 | 56.59 | 3:48.74 | ||||||
11 | Køge Junior Drenge | 2000 | 481 | 4:00.25 | ||||||
Køge Svømmeklub | 4:01.40 | |||||||||
Thor B. Hansen | 2000 | 28.72 | 1:00.59 | 1:00.59 | ||||||
Philip Krogh Brønnicke | 2000 | 27.22 | 57.18 | 1:57.77 | ||||||
Jacob Holm | 2000 | 28.78 | 1:00.48 | 2:58.25 | ||||||
Andreas L. Damgård | 2000 | 29.17 | 1:02.00 | 4:00.25 | ||||||
12 | Sigma Junior B | 1998 | 453 | 4:05.08 | ||||||
Sigma Swim | 3:59.82 | |||||||||
Christian K. Jensen | 2000 | 28.06 | 1:00.08 | 1:00.08 | ||||||
Kristian Torp | 2000 | 28.44 | 1:00.70 | 2:00.78 | ||||||
Oliver Schiellerup | 2000 | 28.16 | 1:01.37 | 3:02.15 | ||||||
Jacob Krog Christoffersen | 2000 | 29.13 | 1:02.93 | 4:05.08 | ||||||
- | Farum Guns 2 | 1990 | 3:49.64 | EXTRA | ||||||
Farum Svømmeklub | 3:52.79 | |||||||||
Thomas Bech | 1998 | 26.51 | 55.48 | 55.48 | ||||||
Lasse Kriegel Skovrup | 1998 | 27.28 | 59.13 | 1:54.61 | ||||||
Chris Johansen | 1996 | 26.74 | 56.40 | 2:51.01 | ||||||
Malthe Letting | 2001 | 26.74 | 58.63 | 3:49.64 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.06 | Udskriftsdato | 19 marts 2016 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 21:48 |